Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

εμ πες το χριστιανε μου απο την αρχη οτι εννοεις τα μπλινκ μπλινκ!ανακουφιστικα! tongue.gif

Γιατι δεν φενονται τα μπλινκ μπλινκ? Αφου σχολίασα το συγκεκριμενο βιντεακι, τα μπλινκ μπλινκ εννωουσα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις κανει λαθος το quote;αν ναι διορθωσε το γιατι εγω δεν υποστηριξα ποτε οτι ειναι παρανομα τα drl αλλα νομιμα εφοσον δεν υπαρχει σχετικη αναφορα σε καποιο απο τα αρθρα του κ.ο.κ που να απαγορευει την τοποθετηση και χρηση τους ως oem ή aftermarket εξοπλισμο.αναφερομουν στο ποστ του μελους attnos.εκτος αν καταλαβαινω λαθος το ποστ σου.

υπαρχει και μαλιστα πολλες.προσπαθω να γραφω για κατι το οποιο εχω διασταυρωσει πρωτα ως εγκυρο και σωστο .διαφορετικα δεν λεω τιποτα :)

ναι η απαντηση πηγαινε στον αλλον που ελεγε πως ειναι παρανομα. συμφωνω πως ο κοκ δεν προβλεπει κατι τετοιο.

λοιπον παιδια η σιλικονη δεν κολησε καθολου.

τα καθαρισα τα επλυνα και

τωρα δοκιμαζω σε ενα κομματακι που ειχα κοψει επειδη περισευε, την θερμοκολα που βλεπω εχει πολυ καλο αποτελεσμα και μια αλλη ειδικη κολλα για σωληνες πλαστικους που χρησιμοποοιουν στους σωληνες τους πλαστικους αποχετευσης. μαλον η θερμοκολλα ειναι οτι καλυτερο τελικα

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

http://www.maxautos.co.uk/shop/page/2?shop_param=

http://www.tmtuning.com/vw/

εδω εχει κατι κιτ με 5 λεντακια και ειδικα μου αρεσε ενα που βγαινει και σε μαυρο

αλλα 200 ευρω....

αλλα το μαυρο νομιζω πραγματικα αξιζει. αλλα ειτε πρεπει να κοψεις το πλαστικο ειτε να βαλεις πλαστικο οχι gti

6164_uni-187-188.jpg

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

http://www.maxautos.co.uk/shop/page/2?shop_param=

http://www.tmtuning.com/vw/

εδω εχει κατι κιτ με 5 λεντακια και ειδικα μου αρεσε ενα που βγαινει και σε μαυρο

αλλα 200 ευρω....

αλλα το μαυρο νομιζω πραγματικα αξιζει. αλλα ειτε πρεπει να κοψεις το πλαστικο ειτε να βαλεις πλαστικο οχι gti

6164_uni-187-188.jpg

δε νομιζω να ταιριαζει καλα αυτο σε GTI γιατι του GTI το πλαστικο σε αντιθεση με των αλλων golf, ειναι μεγαλυτερο και πηγαινει μεχρι πολυ πλαι κια αρα ειναι κοιλο και οποτε αυτο το συστημα που ειναι επιπεδο και οχι κοιλο δε θα ταιριζει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παρηγγειλα αυτα: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...E:X:AAQ:DE:1123

Θα ανεβασω κ βιντεακι μολις τα βαλω emoticon_42.gif

ωραια ειναι αλλα δε μου αρεσι που δεν πιανουν ολο το πλαστικο. πρεπει να εχουν το ιδιο πλατος με το φαναρι. αλλιως μικραινει το αμαξι.

κατα τα αλλα ναι καλα εινα ιαπλα σε εμενα σε GTI λογω μεγαλυτερου πλαστικου και λογω της κοιλοτητας του, δεν ειναι επιπεδο, δεν ταιριαζει καλα.

παρομια με αυτο βρηκα κατευθειαν απο κινα απο τα εργοστασια που τα φτιαχνουν με 120$ .

αβανταζ οτι εχουν μεσα προβολακια οποτε το φως των λεντ μεγαλωνει και φεγγουν καλυτερα, και φαινονται λιγοτερα αλλα μεγαλυτερα.

αλλα σε εμενα λογω της ιδιομορφιας του πλασικου θα επρεπε να μη πιασει ολο το μηκος ,αλωστε κια αυτα ειναι μικρα, αλλα κια δε νομιζω να ταιριαζε καλα.

σε αλλα πλαστικα ενδεχομνως να μπαινουν ποιο ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ειναι αλλα δε μου αρεσι που δεν πιανουν ολο το πλαστικο. πρεπει να εχουν το ιδιο πλατος με το φαναρι. αλλιως μικραινει το αμαξι.

κατα τα αλλα ναι καλα εινα ιαπλα σε εμενα σε GTI λογω μεγαλυτερου πλαστικου και λογω της κοιλοτητας του, δεν ειναι επιπεδο, δεν ταιριαζει καλα.

παρομια με αυτο βρηκα κατευθειαν απο κινα απο τα εργοστασια που τα φτιαχνουν με 120$ .

αβανταζ οτι εχουν μεσα προβολακια οποτε το φως των λεντ μεγαλωνει και φεγγουν καλυτερα, και φαινονται λιγοτερα αλλα μεγαλυτερα.

αλλα σε εμενα λογω της ιδιομορφιας του πλασικου θα επρεπε να μη πιασει ολο το μηκος ,αλωστε κια αυτα ειναι μικρα, αλλα κια δε νομιζω να ταιριαζε καλα.

σε αλλα πλαστικα ενδεχομνως να μπαινουν ποιο ομορφα.

Κοιτα για το gti δε ξερω γτ δεν τα εχω δει απο κοντα, αν κ πρεπει γτ αυτα τα βιδωνεις δεν τα κολλας.

Για το οτι 'μικραινει' καπως εχεις δικιο, εγω θα τα βαλω οσο πιο ακρη γινεται να φενεται πιο 'φαρδι' :ninja:

Περισσοτερα θα μπορεσο να πω οταν τα κανω install :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για το gti δε ξερω γτ δεν τα εχω δει απο κοντα, αν κ πρεπει γτ αυτα τα βιδωνεις δεν τα κολλας.

Για το οτι 'μικραινει' καπως εχεις δικιο, εγω θα τα βαλω οσο πιο ακρη γινεται να φενεται πιο 'φαρδι' ^_^

Περισσοτερα θα μπορεσο να πω οταν τα κανω install :thumbsup:

αν χρειαζεσαι how-to εχω βρει απο το νετ πολυ χρησιμες οδηγιες με φωτος ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εβαλα led ψειρες sto golf και εβγαλε σφαλμα...μαλλον δν ηταν error free.τωρα τι κανω??γινετε με vagcom να σβησω το σφαλμα αλλα αμα καει καμια αλλη λαμπα να αναψει??? η πρεπει να τα δωσω και να παρω αλλα???

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

dsc00216f.jpg

dsc00217b.jpg

δεν φαινεται καλα στην πρωτη φωτο αλλα οταν το βλεπεις δεν φαινεται γραμμη αλλα χωριστα λαμπακια, απλα στην φωτογραφια βγηκε ετσι λογω του εντονου φωτος που παραγεται.

στην δευτερη φωτο θα δειτε πως οντως φαινονται χωριστα το καθε λεντακι.

ειναι απο ακρη ως ακρη του πλαστικου που εχω.

τονιζω πως το πλαστικο του GTI ειναι μεγαλυτερο και ποιο κοιλο , φτανει ποιο ακρη και γιαυτο ,για να απαντησω και στον φιλο που εγραψε ποιο πανω, δε θα τιαριαζει αυτο που λεει να παρει.

αυτα τα πλαστικα ειναι επιπεδα και οποτε δε θα μππορει να μπει παρα μεχρι τη μεση του πλαστικο για να μην εξεχει απο αυτο.

σε αλλο golf που εχει αλλο πλαστικο, πιθανον να κανει.

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

αν χρειαζεσαι how-to εχω βρει απο το νετ πολυ χρησιμες οδηγιες με φωτος ;)

Πετα μου το λινκ φιλε να υπαρχει, αν και στο μονο που θα δυσκολευτο λιγο ειναι η γραμη που θα περασω μεσα, θελω να τα κανω με διακοπτη να τα σβηνω οποτε θελω(αν παω να ληστεψω καμια τραπεζα να μη φαινομαι απο μακρια) ^_^

δεν φαινεται καλα στην πρωτη φωτο αλλα οταν το βλεπεις δεν φαινεται γραμμη αλλα χωριστα λαμπακια, απλα στην φωτογραφια βγηκε ετσι λογω του εντονου φωτος που παραγεται.

στην δευτερη φωτο θα δειτε πως οντως φαινονται χωριστα το καθε λεντακι.

ειναι απο ακρη ως ακρη του πλαστικου που εχω.

τονιζω πως το πλαστικο του GTI ειναι μεγαλυτερο και ποιο κοιλο , φτανει ποιο ακρη και γιαυτο ,για να απαντησω και στον φιλο που εγραψε ποιο πανω, δε θα τιαριαζει αυτο που λεει να παρει.

αυτα τα πλαστικα ειναι επιπεδα και οποτε δε θα μππορει να μπει παρα μεχρι τη μεση του πλαστικο για να μην εξεχει απο αυτο.

σε αλλο golf που εχει αλλο πλαστικο, πιθανον να κανει.

Τοτε φιλε μου: η αλλαζεις το προφηλακτηρα σου σε GT Sport tongue.gif η περιμενεις να βγουν μακρυτερα κ για το δικο σου εκτος κ αν σ'αρεσουν αυτα κ θες να τα παρεις

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

@attnos

http://5thirtyone.com/archives/892

http://translate.google.com/translate?hl=e...6cr%3DcountryDE

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3456489

@DrYannisK πολυ ωραια ειναι!απο που και ποσο το μαλλι;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου: η αλλαζεις το προφηλακτηρα σου σε GT Sport tongue.gif η περιμενεις να βγουν μακρυτερα κ για το δικο σου εκτος κ αν σ'αρεσουν αυτα κ θες να τα παρεις

εβαλα ηδη τα λεντακια οπως βλεπεις στις φωτο.

οσοι τα ειδαν θελουν και εκεινοι

Link to comment
Share on other sites

@attnos

http://5thirtyone.com/archives/892

http://translate.google.com/translate?hl=e...6cr%3DcountryDE

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3456489

@DrYannisK πολυ ωραια ειναι!απο που και ποσο το μαλλι;

14ε η ταινια και πηρα τρεις απο καταστημα απο θεσνικη. εψαξα πολυ αλλα τελικα βρηκα μαυρη ταινια και οχι διαφανη. γιατι εβαλα 15 αντι 12 λεντακια ανα πλέυρα ωστε να καλυψω ολο το πλαστικο.

μετα υπολογισε αλλα 15 τοποθετηση, φτηνα.

εχω δει τη λυση που δειχνεις αλλα δε ταιριαζει στο δικο μου κυψελοειδες πλαστικο GTI.

επισης αν βαλεις αυτο, βαλτο τερμα ψηλα και οχι τερμα χαμηλα.

τοσο χαμηλα δε φιανεται και αρα δεν εξυπηρετει το σκοπο του

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,τα led του attnos μου αρεσουν πολυ αλλα δεν μπαινουν στο δικο μου με τιποτα...

οποτε κοιταω κατι καλο σε ταινια led ^_^

Link to comment
Share on other sites

Ή τα δίνει και παίρνεις άλλα led με ενσωματωμένα can-bus canceler όπως κάνανε τα παιδιά στα Group Buy του φόρουμ μας (ψάξε λίγο)!

Ή αγοράζεις ξεχωριστό can-bus canceler και το βάζεις παράλληλα σε κάθε λάμπα led που έχεις (επίσης ψάξε λίγο)!

Link to comment
Share on other sites

14ε η ταινια και πηρα τρεις απο καταστημα απο θεσνικη. εψαξα πολυ αλλα τελικα βρηκα μαυρη ταινια και οχι διαφανη. γιατι εβαλα 15 αντι 12 λεντακια ανα πλέυρα ωστε να καλυψω ολο το πλαστικο.

μετα υπολογισε αλλα 15 τοποθετηση, φτηνα.

εχω δει τη λυση που δειχνεις αλλα δε ταιριαζει στο δικο μου κυψελοειδες πλαστικο GTI.

επισης αν βαλεις αυτο, βαλτο τερμα ψηλα και οχι τερμα χαμηλα.

τοσο χαμηλα δε φιανεται και αρα δεν εξυπηρετει το σκοπο του

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο, τερμα πανω κ οσο μπορω στο πλαι.

Δεν ξερω τι ειδους λεντακια ειναι αυτα, σαν να τα βλεπω ιδια με τα δικα μου τωρα που εχω αλλα μακρυτερα.

Απλα αυτα δεν κανει το μπαμ απο μακρια γιαυτο κ τα αλλαζω.

Ειναι ομως πολυ καλα απο το τπτ :ninja:

joop φχαριστω για τα λινκ, αν κ δε προκειτε να βγαλω το προφηλακτηρα(πολυ μπεδεμα)

Θα βγαλω τα πλαστικα μονο κ θα τα βιδοσο πανω τους ;)

Παιδες υπαρχει κ αλλη λυση για εσας: αλλαγη τα πλαστηκα απο GT Sport γιατι εχουν ιδιες διαστασεις, αλλα πανω τα λεντακια οχι οπως στη φοτο

dsc00875cg.jpg

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Πως την ζητάνε κ που αυτήν ταινία στο νετ μόνο για σπίτια 12v βρίσκω αυτή είναι?

δε ν την πηρα απο νετ αλλα απο καταστημα θεσνικη

ειναι ειδικη για αυτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο, τερμα πανω κ οσο μπορω στο πλαι.

Δεν ξερω τι ειδους λεντακια ειναι αυτα, σαν να τα βλεπω ιδια με τα δικα μου τωρα που εχω αλλα μακρυτερα.

Απλα αυτα δεν κανει το μπαμ απο μακρια γιαυτο κ τα αλλαζω.

Ειναι ομως πολυ καλα απο το τπτ :lol:

joop φχαριστω για τα λινκ, αν κ δε προκειτε να βγαλω το προφηλακτηρα(πολυ μπεδεμα)

Θα βγαλω τα πλαστικα μονο κ θα τα βιδοσο πανω τους :)

Παιδες υπαρχει κ αλλη λυση για εσας: αλλαγη τα πλαστηκα απο GT Sport γιατι εχουν ιδιες διαστασεις, αλλα πανω τα λεντακια οχι οπως στη φοτο

dsc00875cg.jpg

δε θελω να αλλαξω τα ωραια κυψελοειδη πλαστικα

αλλα αν εχοτυν την ιδια διαστσαη τοτε κοβω το δικο μου πλαστικ οτο κυψελοειδες και βαζω το πλασιτκο αυτο που βρηκα μαυρο μαλιστα! πολυ καλο απο το εργοστασιο 120$ 6 λεντακια εχει μεσα, απλα σκεφτομαι πως δεν ειναι τοσο κοτυρμπαριστο και δε θα ακολουθει την κοιλοτητα του πλαστικου

Link to comment
Share on other sites

τα πηρα και τα τοποθετησα σε καταστημα με αξεσουαρ αυτοκινητου στην επταπυργιου 63 συκιες

2310 630447

κοντα στα goodys της επταπυργιου

αναμεσα στα νικ και τον κοκορα

εγω πηρα αυτα με μαυρη ταινια κ οχι διαφανη

ρωτα τον

παντως χτες τα ειδε η πρωην και μελουσα κοπελα μου και της αρεσαν πολυ , οποτε χαρηκα πολυ οπως καταλαβαινετε. οποτε τα λεντακια το περασαν το δυσκολοτερο τεστ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=aBT-gQj79mY

Attnos λέγεται το παλικάρι και δανείζομαι το βιντεάκι του μιας και δεν βρίσκω το ποστ που το παράθεσε το βιντεάκι...!!

απλα σε μενα αντι για 20 εχω 15 λεντακια και αντι για το 75% του πλαστικου, πιανουν ολο το πλαστικο

φαινονται πως ειναι χωριστακ αι οχι ταινια καθως εχουν μεγαλυτερη απσοταση μεταξυ τους .

Link to comment
Share on other sites

Πετα μου το λινκ φιλε να υπαρχει, αν και στο μονο που θα δυσκολευτο λιγο ειναι η γραμη που θα περασω μεσα, θελω να τα κανω με διακοπτη να τα σβηνω οποτε θελω(αν παω να ληστεψω καμια τραπεζα να μη φαινομαι απο μακρια)

συτο ειναι ευκολο!

απλα κατω απο την ασφαλιοθηκη κατω απο το τιμονι θα βαλεις μια λεπτη βεργα η οποια θα βγει διπλα στην μπαταρια και ετσι περασες απο την καμπινα στο καπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.