Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Στα προβολακια, αν και αισθητικα μπορει να μην ταιριαζει, καλο θα ηταν να αφεθουν οι απλες λαμπες που κιτρινιζουν.Ειναι καλυτερα για περιπτωσεις ομιχλης.

Edited by NASOS_ea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα κανονικα.

αλλαζουν πολυ ευκολα ανοιγεις ενα καπακι που ειναι στα φαναρια που παει βιδωτο κ μετα εχει κατι σαν χερουλι το οποιο πρεπει να ξεβιδωσεις κ βγαινει επιτοπου που ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις τις παρελαβα!28ευρω συν 7 η γενικη ταχυδρομικη.Η7 12V55W.crystalvision bright white light.ελπιζω να πηρα τις σωστες...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις τις παρελαβα!28ευρω συν 7 η γενικη ταχυδρομικη.Η7 12V55W.crystalvision bright white light.ελπιζω να πηρα τις σωστες...

τις σωστες πηρες!! πες εντυπωσεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τις μεσαιες τις αλλαξα,τα πορειας δεν προλαβα να πολυασχοληθω.περιμενω να πεσει η νυχτα...

Link to comment
Share on other sites

στο site της philips υπάρχουν 2 τύποι crystal vision

1. crystalVision 5000K

2. crystalVision Ultra

http://www.lighting.philips.com/us_en/automotive/consumer_products/index.php?main=us_en_automotive&parent=0&id=〈=en

ποιές είναι οι καλύτερες? ξέρει κανείς να μας πεί?

Link to comment
Share on other sites

H 1η είναι λάμπα xenon για αυτοκίνητα που είναι εφοδιασμένα με φανάρια τέτοιου τύπου.

η 2η είναι λάμπα συμβατική με xenon effect.

Φυσικά και η πρώτη υπερτερεί σε φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

στο site της philips υπάρχουν 2 τύποι crystal vision

1. crystalVision 5000K

2. crystalVision Ultra

http://www.lighting.philips.com/us_en/automotive/consumer_products/index.php?main=us_en_automotive&parent=0&id=〈=en

ποιές είναι οι καλύτερες? ξέρει κανείς να μας πεί?

εγω που εβαλα τις crystal vision 5000k ειναι το απολυτο φως!!! λες κ εχω ξενον!!!

Link to comment
Share on other sites

H 1η είναι λάμπα xenon για αυτοκίνητα που είναι εφοδιασμένα με φανάρια τέτοιου τύπου.

η 2η είναι λάμπα συμβατική με xenon effect.

Φυσικά και η πρώτη υπερτερεί σε φωτεινότητα.

Η πρωτη υπερτερει σε φωτεινοτητα μαλλον σε φαναρι που προοριζεται για τετοια λαμπα.Στα συμβατικα φαναρια καλυτερα να μπαινουν συμβατικες λαμπες δηλαδη η δευτερη εν προκειμενω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω εντυπωσιαστηκα.πολυ ομορφο αισθητικα αλλα κ καλυτερο φως.πεδευτηκα λιγο με τα πορειας παντως αλλα αξιζε τον κοπο.θα παρω κ για τα μεγαλα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα και εγω μετα απο τα σχολια που ειδα οτι κανατε ... για τα μεγαλα φωτα και τα προβολακια πρεπει να αγορασουμε τις ιδιες αλλο ενα κουτακι δηλαδη η υπαρχουν αλλες?? και τωρα που μιλαμε για λαμπες για εσωτερικο φωτισμο στις πλαφονιερες πως βαζουμε λευκο φως? και ποιες λαμπες πρεπει να αγορασουμε ? το εχει κανει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω εντυπωσιαστηκα.πολυ ομορφο αισθητικα αλλα κ καλυτερο φως.πεδευτηκα λιγο με τα πορειας παντως αλλα αξιζε τον κοπο.θα παρω κ για τα μεγαλα..

Το κουτακι δηλαδη εχει λαμπες μονο για τη μεσαια σκαλα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα και εγω μετα απο τα σχολια που ειδα οτι κανατε ... για τα μεγαλα φωτα και τα προβολακια πρεπει να αγορασουμε τις ιδιες αλλο ενα κουτακι δηλαδη η υπαρχουν αλλες?? και τωρα που μιλαμε για λαμπες για εσωτερικο φωτισμο στις πλαφονιερες πως βαζουμε λευκο φως? και ποιες λαμπες πρεπει να αγορασουμε ? το εχει κανει κανενας?

Μπορείς να αγορασεις τις ίδιες Λαμπες που βάζεις στις ψειρες στα φανάρια.. Ξέρεις πως μπαίνουν η να σ πω;;

Link to comment
Share on other sites

μεσαια κ πορειας.

Μεσαια και πορειας δεν εννοουμε το ιδιο πραγμα.Εννοεις οτι εχει και τις δυο σκαλες;

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

mike στειλε μου πως τις βαζουμε μολις τις παρελαβα :blink: Και πες μου και που θα βρω αυτες τις ψειρες που λες ...

Θα βγάλω φωτό να σ δείξω οκ;; Περίμενε λίγο όμως..

Link to comment
Share on other sites

εγω με crystal vision εχω να πω οτι ειναι ιδια αποχρωση με τα XENON (τα οεμ οχι τα ιριδιζων)

Link to comment
Share on other sites

mike στειλε μου πως τις βαζουμε μολις τις παρελαβα :) Και πες μου και που θα βρω αυτες τις ψειρες που λες ...

λοιπον δωκτορα!! θα ανοιξεις το καπο σου και ετσι οπως ειναι το φαναρι εχει ενα καπακι το οποιο το γυρνας το ξεβιδωνεις δλδ κ βγαινει.. μετα εχει μια ασφαλεια την οποια την πιεζεις προσ τα μεσα κ αριστερα κ ξεκουμπωνει.. βγαζεις την λαμπα κ κανεις την αλλαγη σου.. οσο για τις ψειρες που μενεις για να σ πω που θα τις βρεις..

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλημερα μολις χθες εβαλα τις λαμπες και ειναι απιστευτες τωρα θα αλλαξω και τα φωτα ομιχλης και τα μεγαλα :) (thanks mike ;) )

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλημερα μολις χθες εβαλα τις λαμπες και ειναι απιστευτες τωρα θα αλλαξω και τα φωτα ομιχλης και τα μεγαλα :) (thanks mike ;) )

τπτ φιλε μου κ οτι αλλο θες πες μου!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει σκεφτεί κανίς ότι για να απόδοση μια λάμπα πυρακτώσεως παραπάνω πρέπει να τραβήξει παραπάνω ρεύμα ?και θα θερμανθεί παραπάνω ? .Καλώδια ,φύσα, φανάρι με τι πάροδο του χρόνου τι θα πάθουν ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.