Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

δεν έχει κανένα πρόβλημα με paypal και courrier http://www.hypercolor.de/

Ξέρω πολλούς ανθρώπους που έχεις παραγγείλετε κανένα πρόβλημα

(μπορείτε να τους στείλετε ένα μήνυμα )

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει κανένα πρόβλημα με paypal και courrier http://www.hypercolor.de/

Ξέρω πολλούς ανθρώπους που έχεις παραγγείλετε κανένα πρόβλημα

(μπορείτε να τους στείλετε ένα μήνυμα )

courier kai αντικαταβολη θελω, οχι paypal

courier kai αντικαταβολη θελω, οχι paypal

και ι ιστοσελιδα ειναι στα γερμανικα δεν καταλαβενω τιποτα
Link to comment
Share on other sites

3 Τιμές, τα έξοδα αποστολής, φόρο επί των πωλήσεων και πληρωμής


  • Παραγγελία μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος είναι οι αναγραφόμενες τιμές. Όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν το ΦΠΑ.

  • Οι τιμές είναι συν τα έξοδα αποστολής και διεκπεραίωσης, ο πελάτης θα ανακοινωθούν πριν από την παραγγελία σας.
    Η τιμή της ναυτιλίας εξαρτάται από το βάρος και τις διαστάσεις των αγαθών και, επίσης, στην επίτευξη του επιθυμητού στόχου: βλέπε πληρωμής και αποστολής .

  • Οι παραδόσεις σε πελάτες από τον πωλητή θα πρέπει να επιλέγεται από τον πελάτη κατά τις ακόλουθες μεθόδους πληρωμής: εκ των προτέρων (με τραπεζικό έμβασμα, Paypal, Sofortüberweisung.de) ή άμεσης χρέωσης.
    Αν ο πελάτης επιλέξει εκ των προτέρων μέσω τραπεζικού εμβάσματος, η πληρωμή οφείλεται το αργότερο εντός 7 ημερολογιακών ημερών μετά τη σύναψη της σύμβασης.

  • Εάν ένας πελάτης είναι στην προεπιλογή με τις υποχρεώσεις πληρωμής του, ο πωλητής μπορεί να απαιτήσει αποζημίωση σύμφωνα με τις καταστατικές διατάξεις και / ή να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση.

  • Ο πωλητής παρέχει στον πελάτη πάντα εκδώσει τιμολόγιο, το οποίο του παραδόθηκε κατά την παράδοση των αγαθών ή άλλα πράγματα που είναι σε μορφή κειμένου.

http://www.hypercolor.de/

μπορείτε να μεταφράσει στα ελληνικά με το Google Chrome

Link to comment
Share on other sites

3 Τιμές, τα έξοδα αποστολής, φόρο επί των πωλήσεων και πληρωμής

  • Παραγγελία μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος είναι οι αναγραφόμενες τιμές. Όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν το ΦΠΑ.
  • Οι τιμές είναι συν τα έξοδα αποστολής και διεκπεραίωσης, ο πελάτης θα ανακοινωθούν πριν από την παραγγελία σας.
    Η τιμή της ναυτιλίας εξαρτάται από το βάρος και τις διαστάσεις των αγαθών και, επίσης, στην επίτευξη του επιθυμητού στόχου: βλέπε πληρωμής και αποστολής .
  • Οι παραδόσεις σε πελάτες από τον πωλητή θα πρέπει να επιλέγεται από τον πελάτη κατά τις ακόλουθες μεθόδους πληρωμής: εκ των προτέρων (με τραπεζικό έμβασμα, Paypal, Sofortüberweisung.de) ή άμεσης χρέωσης.
    Αν ο πελάτης επιλέξει εκ των προτέρων μέσω τραπεζικού εμβάσματος, η πληρωμή οφείλεται το αργότερο εντός 7 ημερολογιακών ημερών μετά τη σύναψη της σύμβασης.
  • Εάν ένας πελάτης είναι στην προεπιλογή με τις υποχρεώσεις πληρωμής του, ο πωλητής μπορεί να απαιτήσει αποζημίωση σύμφωνα με τις καταστατικές διατάξεις και / ή να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση.
  • Ο πωλητής παρέχει στον πελάτη πάντα εκδώσει τιμολόγιο, το οποίο του παραδόθηκε κατά την παράδοση των αγαθών ή άλλα πράγματα που είναι σε μορφή κειμένου.

http://www.hypercolor.de/

μπορείτε να μεταφράσει στα ελληνικά με το Google Chrome

na eisai kala my frend

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο περιεργεια αυτες τις εχει δοκιμασει κανεις???

http://www.ebay.co.u...=item2c649210be

Σκεφτόμουνα να τις παραγγείλω και γω για δοκιμή Γιώργο.Τελικά κατέληξα σε κάτι άλλο:Luminics Headlight Bulbs - Krypton Ultra White | H7 Bulb Automotive Replacement Car Bulb

Ήδη έχουν παραγγελθεί.Σε 20 μέρες θα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παω για KIT Xenon NewWay CANBUS

μετα απο παζαρι 100 ευρω 2 ζευγαρια + ανταπτορες

τι λετε???

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά, εγώ πάντως εάν δεν έχουν προτζεκτορες τα φανάρια δεν θα τα έβαζα.

Έχω βάλει OSRAM Night Breaker plus και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

λετε να μου βγαλει κανενα προβλημα θα ειναι full can bus εννοω τρεμοπεξιμο μια να αναβει και μια να μην αναβει διαφορα (κουλα)...

??????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

στις ψειρες w5w παιρνει?τα αλλα ειναι αρκετα λευκα απο την μαμα του,και θελω να αλλαξω μονο τις ψειρες γιατι κιτρινιζουν πααααααααρα πολυ και φαινεται ασχημο!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! Έχω ένα golf 5 tsi 2008 gt sport και μιας και κάηκε η μια λάμπα μου σκευτομαι να βάλω αυτές http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=2263&category_id=401&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=1. σε μεσαία και μικρή σκάλα. Είδα όμως μέσα στο σίτε λέει και ειδικές τιμές σε λέσχες αυτοκίνητου και μέλη club. Έχουμε εμείς καμιά ειδική τιμή εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εκανα τοποθετηση φωτα angel eyes με hid xenon 6000k.Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1 Αν θελω να αλλαξω λαμπες με λιγοτερα kelvin πχ 4300 η 5000 πρεπει να αλλαξω μονο λαμπες η και τα ballast.

2 Αν μπορει καποιος να μου πει τι λαμπες να βαλω στα μεγαλα φωτα να εχει περιπου τον ιδιο χρωματισμο και ενταση με τα xenon και κυριως για την ενταση γιατι προχθες το βραδυ ημουνα σε ενα βουνο και ειχα αναμεννα τα μεγαλα φωτα και δεν φαινοταν καθολου ηταν σαν να μην τα αναβα καθολου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1.Μπορεις να αλλαξεις μονο τις λαμπες

2.Λογικα νομιζω παλι 6000k αν βαλεις αλλους βαθμους kelvin θα εχεις διαφορα στο χρωματισμο σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει xenon στην μεγαλη σκαλα εχω βαλει τις philips crystal vision αλλα εχει μεγαλη διαφορα και στο χρωμα αλλα και στην φωτεινοτητα.οταν αναβω τα μεγαλα δεν φαινονται καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει xenon στην μεγαλη σκαλα εχω βαλει τις philips crystal vision αλλα εχει μεγαλη διαφορα και στο χρωμα αλλα και στην φωτεινοτητα.οταν αναβω τα μεγαλα δεν φαινονται καθολου.

Η crystal vision νομίζω ειναι 4300Κ. Πρέπει να πας σε πιο ψυχρή λάμπα !! Η πιο ψυχρή σε άλογονου αν δεν κάνω λάθος ειναι η Philips diamond vision με 5000Κ!! Ψάξτο λιγο στο google μπάς και κάποια άλλη εταιρία βγάζει xenon look αλογονου σε 6000Κ ψυχρότητα , αν και νομίζω τα 5000Κ ειναι το ταβάνι !!

Sent from my iPhone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει xenon στην μεγαλη σκαλα εχω βαλει τις philips crystal vision αλλα εχει μεγαλη διαφορα και στο χρωμα αλλα και στην φωτεινοτητα.οταν αναβω τα μεγαλα δεν φαινονται καθολου.

οτι και να βαλεις στη μεγαλη θα εχει τεραστια διαφορα με τα xenon.τζαμπα θα δωσεις λεφτα. αυτο το προβλημα ειχα κι εγω και εβαλα xenon και στη μεγαλη και στα προβολακια. μαζεψε λεφτα και αλλαξετα.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι να βαλω xenon στα μεγαλα απλα ενας φιλος μου που εχει βαλει xenon εχει σινιαλο για κλασματα δευτερολεπτου και μεχρι να αποκτησουν κανονικη ενταση πρεπει να τα εχει Ανοιχτα για λιγο μεχρι να ζεσταθει η λαμπα για να αποδοση.Σε προβολακια δεν θελω να βαλω για να μην εχω προβλημα σε ομιχλη.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι να βαλω xenon στα μεγαλα απλα ενας φιλος μου που εχει βαλει xenon εχει σινιαλο για κλασματα δευτερολεπτου και μεχρι να αποκτησουν κανονικη ενταση πρεπει να τα εχει Ανοιχτα για λιγο μεχρι να ζεσταθει η λαμπα για να αποδοση.Σε προβολακια δεν θελω να βαλω για να μην εχω προβλημα σε ομιχλη.

δεν πηραζει. ειναι καλητερα να αναβεις τη μεγαλη σε πορια και να κιτρινιζει ο δρομος? ξενερωμα,  το ιδιο και τα προβολακια.  ποιος σου ειπε οτι τα xenon προβολακια δε σπανε την ομιχλη?  εγω τα εχω τοσα χρονια και μια χαρα τη σπανε.  οτι αποφασισεις κανε.   τη γνωμη μου σου την ειπα. φιλικα παντα.

Το σκεφτομαι να βαλω xenon στα μεγαλα απλα ενας φιλος μου που εχει βαλει xenon εχει σινιαλο για κλασματα δευτερολεπτου και μεχρι να αποκτησουν κανονικη ενταση πρεπει να τα εχει Ανοιχτα για λιγο μεχρι να ζεσταθει η λαμπα για να αποδοση.Σε προβολακια δεν θελω να βαλω για να μην εχω προβλημα σε ομιχλη.

και κατι αλλο για το σινιαλο που λες.  οταν αναβουν τα xenon, αναβουν αποτομα εντονα για κλασματα δευτερολεπτου, χαμιλωνουν και αναβουν σιγα σιγα  (γιατι το ειχα σκεφτει κι εγω αυτο πριν τα βαλω)  οποτε η δουλεια σου γινεται.  προσεξετο και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.