Jump to content
Kakos

Golf 5 - Λάμπες (Λύσεις, Αλλαγές,xenon Hid, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Όσον αφορά το πρώτο σκέλος, ναι είναι plug & play και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα σχετικά με το αν είναι παράνομες ή όχι, λυπάμαι αλλά δεν το γνωρίζω. Τις είχα βάλει σε μαγαζί με αξεσουάρ και δεν μου είχε πεί κάτι...Πάντως επειδή έχει τύχει να οδηγώ άλλο αυτοκίνητο με το δικό μου από πίσω, έβλεπα ότι είχε αρκετά πιο δυνατό-λευκό φως, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν με τύφλωνε. Δεν έχει δηλαδή καμμία σχέση με αφτερμάρκετ ξένον που σου πετάνε τα μάτια έξω...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το πρώτο σκέλος, ναι είναι plug & play και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα σχετικά με το αν είναι παράνομες ή όχι, λυπάμαι αλλά δεν το γνωρίζω. Τις είχα βάλει σε μαγαζί με αξεσουάρ και δεν μου είχε πεί κάτι...Πάντως επειδή έχει τύχει να οδηγώ άλλο αυτοκίνητο με το δικό μου από πίσω, έβλεπα ότι είχε αρκετά πιο δυνατό-λευκό φως, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν με τύφλωνε. Δεν έχει δηλαδή καμμία σχέση με αφτερμάρκετ ξένον που σου πετάνε τα μάτια έξω...

Οκ αυτό ήθελα να μάθω δηλαδή αν είχες κανένα πρόβλημα με κτεο...Ευχαριστώ για τις απαντήσεις με κάλυψες πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω xenon 6000.θελω να αλλαξω τη μεγαλη σκαλα και τα προβολακια.ποιεσ λαμπεσ θα ταιριαζαν?οι crystal viion 4300?η να παρω σε 500?golf5 εχω?phlips bluevision εχει βαλει κανεισ?βασικα δεν θελω να εχει δια φορα τα Xenon με τα προβολακια

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργασία Τίτλου Θέματος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια παιδια, ειμαι νεος κατοχος ενως golf gt με λαμπες αλογονου για φωτα, αν βρω σε καλη τιμη τα γνησια φαναρια ξενον μπαινουν στο αμαξι μου? η μπαταρια ειναι 44αμπερ θα χρειαστω πιο μεγαλη? επισης εχει συστημα τα φαναρια ξενον για αυτοματη ρυθμιση πανω κατω δεσμης που θα χρειαστει να μπει και αυτη σαν προσθετη για να δουλεψει σωστα??? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα με τα φανάρια για να πάρεις μια ιδέα πρώτα καλύτερα.

Πιστεύω θα λυθούν οι απορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια παιδια, ειμαι νεος κατοχος ενως golf gt με λαμπες αλογονου για φωτα, αν βρω σε καλη τιμη τα γνησια φαναρια ξενον μπαινουν στο αμαξι μου? η μπαταρια ειναι 44αμπερ θα χρειαστω πιο μεγαλη? επισης εχει συστημα τα φαναρια ξενον για αυτοματη ρυθμιση πανω κατω δεσμης που θα χρειαστει να μπει και αυτη σαν προσθετη για να δουλεψει σωστα??? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλη χρονια σε ολους!

 

δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα φανάρια ξένον που θα βάλεις με το καλό, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή ίσως χρειαστεί να βάλεις και μια μεγαλύτερη μπαταρία. Σε μένα, τουλάχιστον, στο 1ο έτος αγοράς του golf, έμεινα από μπαταρία όταν ένα βράδυ το άφησα με το φανάρι του parking. Παρόλο σε εγγύηση το αμάξι, δε μου την αντικατέστησαν γτ, δεν είχε πρόβλημα η μπαταρία!!!!! Η δικαιολογία τους....απλώς έχει έρθει μία παρτίδα αμαξιών με 44αρες!!! Το jetta του πάτέρα μου είχε έρθει με 65άρα!!! Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα παντα με προσοχη στα ρευματα... και εγω οταν ειδα 44Ah γελαγα ειναι πολυ αστειο με ηλεκτρομαγνητικο κομπρεσσορα και γενικως τα ηλεκτρονικα του αμαξιου...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια παιδια, ειμαι νεος κατοχος ενως golf gt με λαμπες αλογονου για φωτα, αν βρω σε καλη τιμη τα γνησια φαναρια ξενον μπαινουν στο αμαξι μου? η μπαταρια ειναι 44αμπερ θα χρειαστω πιο μεγαλη? επισης εχει συστημα τα φαναρια ξενον για αυτοματη ρυθμιση πανω κατω δεσμης που θα χρειαστει να μπει και αυτη σαν προσθετη για να δουλεψει σωστα??? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλη χρονια σε ολους!

Τα ξενον εχουν μικρότερη κατανάλωση απο τα απλα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στο αναμα τραβανε πολυ βέβαια πιο πολυ για το λοοκ μου αρεσουν αλλα ειναι τσουχτερα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια παιδια, ειμαι νεος κατοχος ενως golf gt με λαμπες αλογονου για φωτα, αν βρω σε καλη τιμη τα γνησια φαναρια ξενον μπαινουν στο αμαξι μου? η μπαταρια ειναι 44αμπερ θα χρειαστω πιο μεγαλη? επισης εχει συστημα τα φαναρια ξενον για αυτοματη ρυθμιση πανω κατω δεσμης που θα χρειαστει να μπει και αυτη σαν προσθετη για να δουλεψει σωστα??? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλη χρονια σε ολους!

 

Τα γνήσια για να συνδεθούν θέλουν και τους αντίστοιχους αντάπτορες (υπάρχουν στο e-bay) καθώς υπάρχει διαφορά στην φύσα. Επιπλέον για να λειτουργεί η αυτόματη ρύθμιση της δέσμης θα πρέπει να τοποθετηθούν και οι αντίστοιχοι αισθητήρες στα ψαλίδια με καλωδίωση και προγραμματισμό, αλλιώς τα ριθμύζεις σε μία θέση μηχανικά από σημεία ρύθμισης (αριστερά-δεξιά, πάνω -κάτω) που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω τι προτείνεται για τις ψείρες και για την πινακίδα για να μην μου βγάζει σφάλμα με καμένη λάμπα
Εγω βάλει κιτ ξενων και θέλω να αλλάξω κ αυτά

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikdev
Υπήρχε ήδη ανοιχτό θέμα και μάλιστα με επισήμανση!
Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο περιπου ήθελα να κάνω τα φανάρια μου bixenon retrofit αλλά έλλειψη χρόνου και έλλειψη ηλεκρολογικών γνώσεων όλο και το πηγαινα πίσω αλλά τελικά έφτασε η ώρα και με την βοήθεια του ηγέτη και φίλου sodimitris θα γίνει πραγματικότητα τα πραγματα σχεδόν τα έχω στα χέρια μου και μόλις ολοκληρωθούν θα φορεθούν στα φανάρια

post-6776-0-19728600-1432887612_thumb.jp

post-6776-0-08353200-1432887624_thumb.jp

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο περιπου ήθελα να κάνω τα φανάρια μου bixenon retrofit αλλά έλλειψη χρόνου και έλλειψη ηλεκρολογικών γνώσεων όλο και το πηγαινα πίσω αλλά τελικά έφτασε η ώρα και με την βοήθεια του ηγέτη και φίλου sodimitris θα γίνει πραγματικότητα τα πραγματα σχεδόν τα έχω στα χέρια μου και μόλις ολοκληρωθούν θα φορεθούν στα φανάρια

attachicon.gif20150529_075414.jpg

attachicon.gif20150528_075029.jpg

 

Με το καλό να ολοκληρωθεί το project!! Για πες τι projectors + kit πήρες;;

Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο περιπου ήθελα να κάνω τα φανάρια μου bixenon retrofit αλλά έλλειψη χρόνου και έλλειψη ηλεκρολογικών γνώσεων όλο και το πηγαινα πίσω αλλά τελικά έφτασε η ώρα και με την βοήθεια του ηγέτη και φίλου sodimitris θα γίνει πραγματικότητα τα πραγματα σχεδόν τα έχω στα χέρια μου και μόλις ολοκληρωθούν θα φορεθούν στα φανάρια

attachicon.gif20150529_075414.jpg

attachicon.gif20150528_075029.jpg

 

Άντε με το καλό να ολοκληρώσεις το Project σου :thumbsup2:  !!! Αν δε σε πειράζει βάλε το λίνκ από όπου αγόρασες τα πράγματα και με το καλό όταν το τελειώσεις βάλε και καμμιά φωτό να πάρουμε και εμείς καμμία ιδέα :drool: !!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Projectors H1 mini 3inch και λαμπες H1 στα 4300Κ.

Μολις το ολοκληρωσω και εχω τα αποτελεσματα που θελω θα βαλω και φωτω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Projectors H1 mini 3inch και λαμπες H1 στα 4300Κ.

Μολις το ολοκληρωσω και εχω τα αποτελεσματα που θελω θα βαλω και φωτω

 

Bixenon υποθέτω; Αν ναι πως συνδέονται αυτοί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.