Jump to content
panos18

Opel Gt

Recommended Posts

Και αξιοπιστία έχει και είναι @#$@#αρα το αμάξι απο εμφάνιση ( γούστα είναι αυτά) και επιδώσεις έχει , αλλά το ελάττωμα είναι το 5αρι κιβώτιο και κάπως χαντακώνετε και φυσικά tunnig όπως ένα TFSI που τα ΜΠΕΚ του δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις ακόμα και στα 450+hp ΦΠΕ 350hp ταρίφα πλέον.

Και ναι επιτέλους έβγαλε και η opel 2.0L fsi. άργησε βέβαια μερικά χρόνια thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Και φυσικά 40,000 για TT 1.8 δεν αξίζει thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Το Opel GT, το επονομαζομενο και Saturn Sky ή Daewoo G2X ειναι το ενα (και μοναδικο) αυτοκινητο "κεραυνος" που μου αρεσει... Οπως ειπε ο twoface παραπανω, εφοδιαζεται με κινητηρα αμεσου ψεκασμου turbo Ecotec, 2.0l 260+ αλογα...

Εμφανιση σκιζει (προσωπικο γουστο), επιδοσεις το ιδιο, αξιοπιστια δεν ξερω, αλλα οπως κ να το κανουμε βρε συ twoface στα ιδια χρηματα περιπου εχεις το 2.0 TFSI Audi TT... Δεν αξιζει τι; Αφου δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ τους;

roadster με 2 αεροσακους;

A/C αντι clima;

Ή μηπως επειδη ειναι η κατηγορια τετοια δεν χρειαζεται το clima;

Εν πασει περιπτωση, ειναι ωραιο αυτοκινητο γενικα! hearts.gifhearts.gif

Σε αυτη την κατηγορια, ομως, το S ειναι Νο1.. Αφησε εποχη και... πικραμενους! :(:baby:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πολύ δυνατός κινητήρας, εντυπωσιακό αν μη τι άλλο, αλλά λόγω των αμερικανικών του γονιδίων από όσο ξέρω δεν είναι και κανα καρτ... Δεν το έχω οδηγήσει, οπότε η γνώμη μου δεν είναι βασισμένη σε αντικειμενικά στοιχεία, just food for thought.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το GT σταμάτησε να βγαίνει , σχεδιάζουν καινούργιο, ήταν για λίγα κομμάτια και όποιος πρόλαβε πήρε.

Το αμάξι τότε είχε 37.000¤.

Και εμένα το TT μου αρέσει για διάφορους λόγους αλλά αρχική τιμή ΤΤ 1.8 TSi 40050¤ και 54300¤ για 2.0L(200hp) δεν αξίζει ! Δεν σου προσφέρει τόσα πολλά ώστε να στοιχίζει και τόσο . 72000¤ το S ;;; Μην τρελαθούμε !!

Link to comment
Share on other sites

ομορφο αυτοκινητο ξεχωριστο και γρηγορο :( αλλα ΜΕΣΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ το hyundai accent του 2000 που ειχα ηταν ανωτερο μεσα..μαλλον φταιει που κατασκευαζεται στην Αμερικη αλλιως αν ειχε εσωτερικο απο Opel θα ηταν τελειο..

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το GT σταμάτησε να βγαίνει , σχεδιάζουν καινούργιο, ήταν για λίγα κομμάτια και όποιος πρόλαβε πήρε.

Το αμάξι τότε είχε 37.000¤.

Και εμένα το TT μου αρέσει για διάφορους λόγους αλλά αρχική τιμή ΤΤ 1.8 TSi 40050¤ και 54300¤ για 2.0L(200hp) δεν αξίζει ! Δεν σου προσφέρει τόσα πολλά ώστε να στοιχίζει και τόσο . 72000¤ το S ;;; Μην τρελαθούμε !!

http://www.auto24.gr/html/ent/163/ent.21163.asp Λαθος εκαναν;

S εννοω το Honda S2000, φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.auto24.gr/html/ent/163/ent.21163.asp Λαθος εκαναν;

S εννοω το Honda S2000, φυσικα!

Για δες τις καινούργιες τιμές ...

http://www.audi.gr/etc/medialib/ngw/gr/product/pricelists.Par.0036.File.pdf/endeiktikos_timokatalogos.pdf

Απο το site της audi...

Link to comment
Share on other sites

Για δες τις καινούργιες τιμές ...

http://www.audi.gr/e...mokatalogos.pdf

Απο το site της audi...

Εχεις δικιο, μαλλον τοσο θα ηθελαν να ειχε!! :(:baby::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το GT σταμάτησε να βγαίνει , σχεδιάζουν καινούργιο, ήταν για λίγα κομμάτια και όποιος πρόλαβε πήρε.

Το αμάξι τότε είχε 37.000¤.

Και εμένα το TT μου αρέσει για διάφορους λόγους αλλά αρχική τιμή ΤΤ 1.8 TSi 40050¤ και 54300¤ για 2.0L(200hp) δεν αξίζει ! Δεν σου προσφέρει τόσα πολλά ώστε να στοιχίζει και τόσο . 72000¤ το S ;;; Μην τρελαθούμε !!

Μην ξεχνάς ότι το ΤΤ τον έφαγε στα μπούτια με το φόρο πολυτελείας. Θυμάμαι είχα "φτιάξει" στο configurator κάποια στιγμή ένα S με S-tronic με ένα σωρό εξτρά και δεν είχα ξεπεράσει τα 60 χιλιάρικα, αρχική στα 53.500!

Και φυσικά σε αυτά τα λεφτά παίρνεις TFSI, magnetic ride, αλουμινένιο πλαίσιο κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

απο επιδοσεις γτ το θεωρεις κακο??

Σαν ιπποδύναμη το 260 δεν είναι άσχημο , αλλά δεν είναι για κόντρες . Για μένα τα 37χιλιάρικα δεν τ' άξιζε ! Επίσης μόλις το δεις σε σχέση με άλλα αμάξια της ίδια κατηγορίας ή κατώτερης ή ανώτερης τότε αλλάζεις άποψη , τα είπαν πολύ σωστά οι προλαλήσαντες και για την ποιότητα και για όλα ... το καλύτερο όμως ?? "κερδίζει"

! Για να μην πούμε για τα φρένα του , όπου το αμάξι δεν φρενάρει σωστά .

Αυτά τα ολίγα από μένα .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

μπες στο Opel club και θα δεις.....το αμαξι ειναι για κλαματα φρενα κρατημα εσωτερικο μηδεν......δεν το λεω εγω αλλα οι ιδιοι

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω οδηγήσει, μόνο και μόνο που είναι Opel η αξιοπιστία είναι μηδέν. 37.000Ε για Opel ποτέ δε θα έδινα.

Επιδόσεις μπορεί να έχει 0-100 γιατί είναι ελαφρύ αλλά άλλο πράγμα να βγάζει τα 260 άλογα με τούρμπο και άλλο ατμόσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω οδηγήσει, μόνο και μόνο που είναι Opel η αξιοπιστία είναι μηδέν.

Το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο αυτή τη στιγμή είναι Opel οπότε μπάστα.

Από την άλλη η VW δεν τα πάει και πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο αυτή τη στιγμή είναι Opel οπότε μπάστα.

Από την άλλη η VW δεν τα πάει και πολύ καλά...

αξιοπιστο αμαξι το Οπελ??θα τρελαθουμε εδω περα.φτιαξτε τα insignia που λαμπαδοαζουν και μετα μιληστε.συγκρινεις VW με Οπελ???ιεροσιλεια.......

Link to comment
Share on other sites

κριμα που δεν γραφει πια εδω ο s8n θα πεθαιναμε στα γελια!τα opel αξιοπιστα....stoila θελω να σε πιστεψω!!!!αλλα δεν μπορω ρε φιλε με ολα αυτα που εχω δει ......ελπιζς το isignia να εκανε σοβαρη προοδο!

δεν συγκρινω με vw απλα σου λεω!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω οδηγήσει, μόνο και μόνο που είναι Opel η αξιοπιστία είναι μηδέν.

:D:tongue::goodjob:

Ευτυχώς έχουμε και την vw που είναι τέρας αξιοπιστίας.

Τι κολλήματα θεέ μου...

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστο αμαξι το Οπελ??θα τρελαθουμε εδω περα.φτιαξτε τα insignia που λαμπαδοαζουν και μετα μιληστε.συγκρινεις VW με Οπελ???ιεροσιλεια.......

Δικό σου:

http://www.monopoli.gr/cars-and-motion/market-news/item/105393-T%CE%B1-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B6%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%AD%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για το opel gt?? αξιοπιστια, εμφανιση, επιδοσεις, tuning??

Πανο , τo opel GT το εχω ζησει αρκετα μιας και το εχει συνεργατης - φιλος μου .

Το συνολικο πακετο τιμη - επιδοσεις - εμφανιση - αξιοπιστια - tuning ειναι καλο . Στην τιμη του νομιζω οτι ειναι σχεδον μονοδρομος . Τα SLK / Z4 ειναι αργα , ενω το S2000 ειναι τεχνολογικα πισω .

Δεν εχει την ποιοτητα ενος VW , ενος Audi ή ενος ΒMW , τα πλαστικα ειναι μετρια . Σκληρο πλασικο παντου και ακουγονται αρκετοι τριγμοι .

Δεν χαλαει ομως . Το μοτερ ειναι γερο ( αντεχει ανετα 450+ΗΡ / 50+kgrm με stock block ) . Επισης ειναι ευκολα αναβαθμισιμο . Μπεκ - αντλιες κλπ φτανουν για 500+ΗΡ .

Η εμφανιση ειναι υποκειμενικο πραγμα . Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο το πχ S2000 , οπου ομως παρολο που ειναι πιο γερασμενο σαν μοντελο , τεχνολογικα παλαιοτερο , κλπ , κοστιζει πολυ ακριβοτερα ( μιλαμε για ιδιας ηλικιας αυτοκινητο ) .

Σαν επιδοσεις , αδικειται πολυ απο το κιβωτιο . Ειναι 5αρι , με θεομακρες σχεσεις και πολυ αραιη κλιμακωση . Βεβαια , με 450ΗΡ εχει καλες επιδοσεις , αλλα δεν δινει την αισθηση πχ ενος S2000 με 450ΗΡ που ειναι "αλυσοπριονο" .

:D:tongue::goodjob:

Ευτυχώς έχουμε και την vw που είναι τέρας αξιοπιστίας.

Τι κολλήματα θεέ μου...

Αλλο πραγμα "αξιοπιστια" , αλλο πραγμα η "ανοχη στην αναβαθμιση , ωστε να παραμενει αξιοπιστο" .

Αξιοπιστια = να μην εχει προβληματα , οπως το παραδιδει ο κατασκευαστης .

Link to comment
Share on other sites

Αλλο πραγμα "αξιοπιστια" , αλλο πραγμα η "ανοχη στην αναβαθμιση , ωστε να παραμενει αξιοπιστο" .

Αξιοπιστια = να μην εχει προβληματα , οπως το παραδιδει ο κατασκευαστης .

Δεν με πιάνεις και με στεναχωρείς τώρα κύριε Κρι Κρί :baby:

Ειρωνικό ήταν στο σχόλιο :getlost:

Link to comment
Share on other sites

:getlost::baby::goodjob:

Ευτυχώς έχουμε και την vw που είναι τέρας αξιοπιστίας.

Τι κολλήματα θεέ μου...

astra δεν εχεις τι αλλο θα ελεγες

Edited by giannisGOLF_
Link to comment
Share on other sites

http://autocarnet.blogspot.com/2010/11/warranty-direct.html τα λογια περιτα....αλλα τι περιμενατε ρε παιδια απο Γερμανικη ετερεια??την Οπελ την κραταν απο πισμα οι Γερμανοι κανουν τα αδυνατα δυνατα.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.