Jump to content
alexis golf 5 122Ps

Προβλημα Με Σασμαν Golf 122

Recommended Posts

Σήμερα πηγαίνοντας απο Ηράκλειο προς Αγιο Νικόλαο , στα Μάλλια (οσοι ειναι απο κρητη θα ξέρουν) αφου έπεσα σε κίνηση κατέβασα απο τριτη σε δευτέρα ακουγοντας τον υπεροχο ηχο γρρρρρρρρ στο σασμαν μου λες και κουρεψε. Δεν ειναι η πρωτη φορα βεβαια που μου το εκανε. Χωρις να δωσω μεγαλη σημασια αφου το προβλημα αυτο με το κωλο συγχρονιζε είναι γνωστο κατεβάζω σε νεκρο και παω να βαλω πρωτη....Εμεινα απλα με την ιδέα . Η πρωτη δεν εμπαινε με τιποτα.πατουσα τερμα συμπλεκτη αλλα τιποτα. Προσπαθω τρεις τεσσερις φορες αλλα ματαια. Βαζω δευτερα να κανω στην ακρη (ευτυχως αυτη μεχρι εκεινη την στιγμη εμπαινε) και μετα ξανα βαζω νεκρα. Σβηνω το αμαξι , κανω να βαλω ταχυτητες τιποτα . Ο λεβιες να μην κουνιεται λες και ειχε μακγωσει στην νεκρα.επι πεντε λεπτα προσπαθουσα να ξεκολησω αλλα ματαια. Με τα πολλα ξεμπλοκαρε και ολες οι ταχυτητες μπαινανε εκτος πρωτης η οποία ενώ έμπαινε δεν μαγκωνε με αποτελεσμα ενω ειχε μπει στην θεση θεση της οταν εκανα να ξεκινησω εκανε γρρρ λες και ειχε μισο μπεί . Τελικά ξεκινωντας με δευτέρα πήγα μεχρι τον Αγιο Νικόλαο 25-30 χιλ δρομο στην αντιπροσωπεια (πολυ εξυπηρετικα τα παιδια ) οπού εκει αφου εσβησα το αμαξι και το ξανα εβαλα μπροστα διαπιστωσαμε οτι η πρωτη εμπαινε κανονικα αλλα μετο που ξεκινουσες την πετουσε . Το πρόβλημα προς το παρων έχει λυθει με ένα ρυθμισμα στον λεβιε που έκανε ο μηχανικος . Ομως δεν μπορω να εφησυχαστω , πιστευω πως το προβλημα είναι μεγαλυτερο απο το ότι απλα ξεριθμιζει εύκολα ο λεβιές . Ο μηχανικός μου είπε ότι καλο θα ήταν να παραγγελθεί συγρονιζε πρωτης δευτέρας αλλα επειδή είμαι στον τριτο χρονο της ασφάλειας (εχω την επεκταση της allianz) για να το καλυψουν πρέπει να ανοιχτει το σασμαν (διαδικασιακαι ταλαιπωρια) και να σταλθουν φωτο . Με λιγα λογια το ψαχνουν πολυ το θέμα και δεν περνανε ετσι ευκολα πραγματα στην εγγυηση όπως θα κάνανε αν ήταν το αμαξι στα δυο χρόνια της εργοστασιακής. Αυτά τα ολιγα lol συγνωμη ανα σας κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καντο γιατι θα παρεις σασμαν στο χερι αν σπασει κατι εκει μεσα εν κινηση....

Καλο κουραγιο ...μαρεσε που στο προσπεκτους του 5 αλλα και 6 μιλανε για σασμαν κορυφαιας τεχνολογιας αντοχης και αξιοπιστιας...οπως τα λεω το γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καντο γιατι θα παρεις σασμαν στο χερι αν σπασει κατι εκει μεσα εν κινηση....

Καλο κουραγιο ...μαρεσε που στο προσπεκτους του 5 αλλα και 6 μιλανε για σασμαν κορυφαιας τεχνολογιας αντοχης και αξιοπιστιας...οπως τα λεω το γραφει.

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΑ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΟΙΔΑ!!!!!!!!!ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΣΥΓΧΡΩΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ,ΜΕ 800ε ΚΑΘΑΡΗΣΕΣ!!!ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΒΛΑΒΕΣ..........ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλή δυναμη σε όλους μου φαίνεται ότι κάποια προβλήματα της vw δεν φτιάχνονται ποτε απο την μαμά εταιρία...Να δουμέ τι καινουργιο πρόβλημα θα διαωνιζεται στο εξάρι... Τεςπα θα ενημερώσω απο βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

το σασμαν του 122 ειναι για κλαματα.

περισσοτερο απο οτι στα αλλα tsi

την ακουει και με 150 αλογα και 26-27 κιλα ροπης.

εγω ψαχνω costum σετ δισκου πλατο ωταν πεθανει τελειως να το περασω

Link to comment
Share on other sites

ξερω σιγουρα οτι εχει ποιο μικρο δισκο πλατω απο τα αλλα tsi και οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μπει δισκος πλατω απο τα μεγαλυτερα tsi.

κωδικους και τα λοιπα δεν ξερω :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

το πολακι μου συχνά υπέφερε από πτώση γρύλου... 2φορές ο γρύλος του οδηγού και μια του συνοδηγού...

είχα ακούσει ότι είναι πολύ συνηθισμένο αυτό το πρόβλημα σ'αυτη τη μάρκα αυτοκινήτων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το πολακι μου συχνά υπέφερε από πτώση γρύλου... 2φορές ο γρύλος του οδηγού και μια του συνοδηγού...

είχα ακούσει ότι είναι πολύ συνηθισμένο αυτό το πρόβλημα σ'αυτη τη μάρκα αυτοκινήτων :rolleyes:

χαχαχα...

δεν είναι τπτ αυτό! εγώ έχω δει bmw με πεσμένα παράθυρα! και στα 2 vw μου δεν έχει πέσει ούτε μια φορά παράθυρο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.