Jump to content
maria_tsi

Διαγωνισμοσ

Recommended Posts

Σημειώνω εγω ονοματα, τα λεμε ποιπον αργοτερα στα προβληματα, θα σας περιμενω και τους σκεπτόμενους και τους είρωνες.

Link to comment
Share on other sites

Σημειώνω εγω ονοματα, τα λεμε ποιπον αργοτερα στα προβληματα, θα σας περιμενω και τους σκεπτόμενους και τους είρωνες.

συζήτηση κάνουμε :)

σου έθεσα κάποια ερωτήματα πριν

έχεις να απαντήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίσατε αυτό που λέω πάντα σε αμετανόητους τογιοτάκιδες και πρέπει να το έχω γράψει κι εδώ:

Θα παντρευτείς μια κοντή χοντρή άσχημη, που δεν ξέρει να μαγειρεύει, δεν κάνει και καλο κρεβάτι, απλά και μόνο επειδή δε θα σε απατήσει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τον πονο μου??το αμαξι απο καινουριο βαρουσε σαν κομπρεσερ..ειναι φυσιολογικο λεγανε..τελικα αλλαξα γραναζι μεταβλητου κοστος 1000 ευρο.μετα μου λενε για λιγμενο ανταλακτικο ηλεκτρικου μοτερ στα κλαπετα εισαγωγης κοστος 200 ευρο..κομπρεσσορας a/c πρεπει να αλλαχθει γιατι ειναι zexel και θα σπασει λενε ειδη τσιριζει.πρεπει να τον αλλαξω με denso κοστος 1000 ευρο..βαλβιδες σκαστρες κλπ..αλλα ποσα λευτα εκει..cam follower καθε 20κ για να μην σπασει μεσα στο μοτερ αλλο ενα 50αρικο σε καθε δευτερο σερβις εξτρα γι αυτο..τα τοπ μαουντ τα εχω αλλαξει 7 φορες και παλι χτυπανε..γιατι ολα αυτα πρεπει να τα πληρωνω εγω???γιατι???φταιω εγω αν δεν εχει σωστους προμηθευτες η vw και χαλανε τα ανταλακτικα τους??να μου τα πληρωσει η ιδια στο κατω κατω αφου δεν φταιω εγω για την φθορα τους..α στο καλο συγχιστικα με τα μπουρδελα παλι.

και κατι ακομα ορισμενοι εχετε 30-40κ χμ ειναι λιγα..οπως λεει και ο νικολας θα σας δω οταν φτασετε στα δικα μου χμ αν θα υπεραμυνεσθε τους κουβαδες μας.. closedeyes.gifclosedeyes.gif

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τον πονο μου??το αμαξι απο καινουριο βαρουσε σαν κομπρεσερ..ειναι φυσιολογικο λεγανε..τελικα αλλαξα γραναζι μεταβλητου κοστος 1000 ευρο.μετα μου λενε για λιγμενο ανταλακτικο ηλεκτρικου μοτερ στα κλαπετα εισαγωγης κοστος 200 ευρο..κομπρεσσορας a/c πρεπει να αλλαχθει γιατι ειναι zexel και θα σπασει λενε ειδη τσιριζει.πρεπει να τον αλλαξω με denso κοστος 1000 ευρο..βαλβιδες σκαστρες κλπ..αλλα ποσα λευτα εκει..cam follower καθε 20κ για να μην σπασει μεσα στο μοτερ αλλο ενα 50αρικο σε καθε δευτερο σερβις εξτρα γι αυτο..τα τοπ μαουντ τα εχω αλλαξει 7 φορες και παλι χτυπανε..γιατι ολα αυτα πρεπει να τα πληρωνω εγω???γιατι???φταιω εγω αν δεν εχει σωστους προμηθευτες η vw και χαλανε τα ανταλακτικα τους??να μου τα πληρωσει η ιδια στο κατω κατω αφου δεν φταιω εγω για την φθορα τους..α στο καλο συγχιστικα με τα μπουρδελα παλι.

Ναι αλλα ειναι vw δεν ειναι κανενα παλιοαυτοκινητο!!.

Link to comment
Share on other sites

..και βεβαια κανει πειράματα με τους καταναλωτές, για πηγαινε να αλλαξεις συγχρόνιζε εκτός εγγύησης να σε δω τι θα καταφερεις.

τελος παντων οποιος δεν πληρώνει και δεν εχει αντιμετωπίσει καποιο πρόβλημα τοτε λεει πολλα.

σκεφτείτε και κάποιους αλλους που αυτα τα εχουν πληρωσει απο την τσεπη τους και ερχεται και το προβλημα στην αντλία νερου και τον κομπρεσσορα, που εκει το κοστος δεν ειναι 50 και 100 ευρω οπως η σκαστρα κλπ αλλα 600 και 1000 και τους περισσότερους θα τους πιασει εκτος εγγυησης.

Ευχομαι εσυ βεβαια Μαρινο να μην κανει σε 2-3 χρονια ποστ με το αναλογο παραπονο

φιλικα

Δυστηχως εχει δικιο ο φιλος δειτε το λινκ http://www.vwclub.gr...pic=37834&st=20 τα προβληματα αρχισαν στα 100000χλμ κ ειναι πολλα τα λεφτα (Αρη).Παιδια τα 22.000ε για μενα ειναι πολλα περιμενα αλλα απο αυτα τα χρηματα κ οχι να σκαω κ να φοβαμαι τι αλλο θα μου ερθει.Κ εγω πριν λιγο καιρο ελεγα ελε μωρε ετυχε σε ολους συμβαίνει σιγα υπερβολες.Οχι δεν ειναι υπερβολες ειναι πραγματικοτιτα κ ειναι απαραδεκτο για αυτα τα χρηματα κ για αυτο το ονομα.Μην υπερασπίζεστε την εταιρια λες κ ειστε συνέταιροι σε αυτην ουτε ενα αυτοκινητο που αυριο δεν ξερετε τι θα σας παρουσιάσει κ εσας λες κ εχετε παρει λαμπορκινι.Τελειωντας θα πω οτι πριν την αγορα αυτου του αυτοκινητου ειχα στην κατοχη μου μοντελο τον 11000ε του 04 δεν λεω μαρκα στα 3 χρονια του ήπια στην κυριολεξια το αιμα σε υπερβολικο βαθμο εκανα 145000χλμ τα σερβις τα εκανα ολα μονος μου αντιπροσωπία δεν με ειδε κ αυτος που το πουλησα το εχει φτασει 200000χλμ κ με ευχαριστεί ακομα τυχαίο δεν νομιζω.

Edited by GKB TSI
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε τα vw ειναι σαν να εχεις γκομενα την

julia-alexandratou-playboy.jpg

αρα πρεπει να τα πληρώνεις συνέχεια :)

Υγ παντως η vw πρεπει να παραδεκτό οτι εχει κανει καλη δουλεια, χαλανε μολις τελειωσει η εγγύηση :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα τα λεφτα που κανει το γκολφ αχρηστο παλιαμαξο.

Εμενα οταν βρεχει, βρεχετε! Πηγα αντιπροσωπεια τους ειπα θελω ενα που να μην βρεχετε(σε εγγυηση ειμαι) και μου λενε δεν ειναι

δυνατον να μην βρεχετε..Τοσα ξερουν τοσα λενε!!!!!

Ααααασε το αλλο.. οταν το εχω στον ηλιο μεσα εχει ζεστη!

χαχαχαχα ελιωσα!ακου εκει να μην σε καλυπτει η εγγυηση σε τοσο σοβαρα προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σκέτη απογοήτευση το section Προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Καντε μια βολτα και απο το σιροκοκλαμπ ...ειναι μια μικρογραφια μας στα προβληματα !...

Καποιοι τι τρελενεστε ....ελεγε ποτε κανεις θελωε να αμαξι σκυλι και να ελεγε κανεις παρε vw ? Ποτε ...

Για καποιους απο εμας τοα υτοκινητο ειναι εργαλειο δουλειας... Πατερας και φιλος του πηραν μαζι αυτοκινητα ...χχχχ ο δικος μου ,passat ο αλλος....και οι 2 εχουν πλεον πανω απο 100 ...χιλ ...δεν χρειαζεται να πω κατι...απο κρεμαγιερα,γραναζι οπισθεν εγκεφαλο abs,αισθητηρα λ μεχρι και τα αναθεματισμενα τα Topmounts ... ο πατερας μου γελαει λεει τι ειναι αυτα ρε... Αλλα το πασσατ 2κλικ ανωτερο στην αιθητικη του και στην ανεση οταν καθεσαι στο δρομο και ταξιδευεις...καμια σχεση ... Τα ιδια και εγω ο ξαδερφος μου πηγε και πηρε ενα yyyyyy 1800 ακριβο μεν αλλα...εχει ηδη 50 χιλ μπορει να καιει λιγακι παραπανω και να μηνε χει το γκαζι μου αλλαουτε σκεφτεται πως θα πατησει το συμπλεκτη να βαλει δευτερα ομαλα να μην κανει κρακ... μη μη μη μη ...και οταν του ειπα τι μου εβγαλε ..δεν με πιστευε μεχρι να δει τα δελτια εγγυησης...

Το αποδεχομαι ...το αμαξι ειναι προβληματικο οκ τι να κανουμε...αλλα οχι και να υποστηριξω τη vw...σιγα τι ειμαι υπαλληλος της ? Μονο αν ημουν θα το εκανα ...οχι επειδη την πληρωσα

Link to comment
Share on other sites

Κριμα τα λεφτα που κανει το γκολφ αχρηστο παλιαμαξο.

Εμενα οταν βρεχει, βρεχετε! Πηγα αντιπροσωπεια τους ειπα θελω ενα που να μην βρεχετε(σε εγγυηση ειμαι) και μου λενε δεν ειναι

δυνατον να μην βρεχετε..Τοσα ξερουν τοσα λενε!!!!!

Ααααασε το αλλο.. οταν το εχω στον ηλιο μεσα εχει ζεστη!

Δεν σε γνωρίζω, αλλά μάλλον φίλε μου είσαι από αυτούς που δεν είχαν προβλήματα και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι. Το δικό μου από τα 800 χλμ !!! ξεκίνησε να δείχνει τον κακό του εαυτό και δυστυχώς συνεχίζει. Μέχρι τώρα στα 6000 χλμ καλωδίωση , αισθητήρες , τις γνωστές Ν , δίσκο πλατώ, ενώ εξακολουθεί το σασμάν "γουργουρίζει" και το αυτοκίνητο ενίοτε σέρνεται. Πλέον δεν ασχολούμαι. Συμφωνώντας με τους τεχνικούς αφήνω να εκδηλωθεί η όποια βλάβη (το σαζμάν το έχουμε σίγουράκι)στην πλήρη έκταση της και βλέπουμε. Κουράστηκα να είμαι σχεδόν κάθε εβδομάδα στο συνεργείο με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αυτοκίνητο (5 φορές service & 15 ημέρες συνολικός χρόνος επισκευών και αναμονής ανταλακτικών).

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

+1 φιλε μου,μαλλον πρεπει να περιμενουμε να μας ερθουν οι βλαβες, πρεπει να ειμαστε πολυ τυχεροι η να μας λαδωνει η VW οπως και ολο τον τυπο στον κοσμο που λενε και μερικοι.Αληθεια ρε παιδια στην αλλη την αξιοπιστη την μαρκα(μην λεμε και ονοματα) τι γινεται?Γιατι κατι για καμπινα που ειναι μεσα σε τριγμους εχω ακουσει,για καθισματα που πανε μπροστα οταν φρεναρουν εχω ακουσει,μεχρι και οτι η βελονα που δειχνει την βενζινη τα παιζει γρηγορα,ακουσα για ποιοτητα ταμπλου που γρατζουνιεται πανευκολα,για τρομπες οπως και κατι ρουλεμαν...ολα αυτα στην πιο αξιοπιστη μαρκα απο Ιαπωνια μερια ντε.....

Link to comment
Share on other sites

Και για να δειτε ...ποσο θολωμενοι ...μπορει να ειστε ..με την καλη ενοια ...ΕΠΕΙΔΗ αναφερθηκε ηδη απο καποιο μελος το οποιο δειχνει να ξερει παρα πολλα...στο θεμα με το σφυριγμα στις 2500...εγραψε για την νεα αναβαθμιση για τα πυρακια κτλ κτλ που τοσο κοπο καναμε να την κανουμε ...ξερετε πως ειδαν το ΤΡΑΓΙΚΟ λαθος τους ? Καποιοι δεκαδες κατοχοι πηραν μοτερ (πιστονια) στο χερι απο λαθος μειγμα που εστειλε ο εγκεφαλος.... ΚΑΙ ΡΩΤΑΩΩΩΩΩΩΩΩ ΤΩΡΑ.........ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ? ...Μακαρι να επιτρεποταν να ζητουσα την τεχνικη οδηγια να την σηκωναμε δημοσια.... να δειτε τι φωτο εχει...και τι λεει... Προσωπικα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ξαναπαρω vw(εκτος αν αλλαξουν τοσα πολλα πραγματα ...) διοτι ΠΛΕΟΝ ειναι δυσβασταχτες τετοιες βλαβες . Και οπως μου ειπε ενας φαντασμενος αρχιμηχανικος σε μια φαντασμενη αλλα και φανταστικη αντιπροσωπεια εξωγηινη "με την ποιοτητα ηλεκτονικων και μηχανικων μερων που εχουν θα μας κανουν να χασουμε και τις δουλειες μας εδω στο τελος ,ο κοσμος εχει αγανακτησει.." φαντατσικη ομιλια ετσι....απο φανταστικο αρχιμηχανικο. Ας δωσουν 6χρονια εγγυηση ΑΝ ΤΟΛΜΑΝΕ ...και πιστευουν οτι εοχυν αξιοπιστια και ας περιορισουν και τα χιλιομετρα στα 100 ...

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που τα λετε ολοι ο καθενας στο δικο του το μοτιβο.

Ο ενας λεει: πουληστε το να ησυχασετε αφου εχετε προβληματα.

Τι λες ρε μεγαλε παιρνεις καθε μερα αυτοκινητο 23000 ευρω και πουλωντας το μετα απο εναμιση χρονο να παρεις 17-18 χιλιαρικα,γερος κουβαρδας εισαι η δεν τα δουλεψες για να το παρεις.Αυτο θα κανουμε τωρα θα παιρνουμε αυτοκινητα που αν βγαζουν προβληματα θα τα πουλαμε και ας χανουμε 5-6 χιλιαρικα ετσι απλα.Μια χαρα σε βρισκω αλλα δεν συνειδητοποιησες σε τι εποχες ζουμε.Και μια που εισαι τοσο κουβαρδας το πουλαω 21000 με 30000 χιλιομετρα tsi 160 highline του 2009 μαιος αγρατσουνιστο.Το παιρνεις?θα σου πω εγω... α.....α!

Ο αλλος λεει: οταν βρεχει βρεχετε και οταν πατω γκαζι καιει βενζινα (ειρωνικα).

Τι λες ρε μεγαλε για ελα ρωτα και εμενα που ειμαι απο κοζανη και επειδη μαλωσα με την εδω αντιπροσωπεια τρεχω θεσσαλονικες με τα τοσα προβληματα.Μια ο γρυλος οδηγου μια η κλειδαρια οδηγου μια η αντλια νερου,τωρα εχω κλεισει ραντεβου και για τον γρυλο συνοδηγου και μαλλον παω και για δισκο πλατω και αλλα ποσα recall εχουν κανει.Ολα αυτα μεσα σε εναμιση χρονο και με 30000 χιλιομετρα.Τα μετρησες? Εβαλες τις βενζινες? Το πουλαω και σε εσενα.

Εβαλες και τα μεροκαματα που εχασα για να παω καθημερινη.Αλλα ολα αυτα μπορει να τα φανταστικα και φυσικα να μου τα αλλαξαν στο μυαλο μου.

Μαλλον αυτο υπονοεις.Ελα ρωτα την τσεπη μου.Οτι πολλοι γραφουν κουλα αλλα κουλα προβληματα συμφωνω.Καποιοι ομως οχι και ειναι αρκετοι.

Παμε τωρα στο αλλο.

Γραφεις εδω γραφεις εκει παραπονα,τι το πηρες για να κλαιγεσαι?

Τι λες ρε μεγαλε,μετα απο τοσα χρονια οικονομιας και τοσο ιδρωτα για να βγαλεις πεντε φραγκα πιο ειναι το αποτελεσμα.Ο καρκινος? Και δεν θα πω και τιποτα.Αν εσυ εισαι βαρατε με και ας κλαιω εγω δεν ειμαι.Πλερωνω και απαιτω οπως πλερωσα,απαιτω να λαβω το αναλογο αγαθο η τις αναλογες υπηρεσιες.Υποτιθετε αγορασαμε ποιοτικο αυτοκινητο.Συμφωνω ολα βγαζουν προβληματα δεν ειναι το πρωτο μου αμαξι.Αλλα απο τα 5000 χιλιομετρα και ως σημερα καθε μηνα συνεργειο και ειμαι ακομα 30000 δηλαδη στα 150000 τι θα γινει.Και μου λες να μην κανω παραπονα.Και παραπονα θα κανω και θα κλαφτω ετσι για παρηγορια και θα το δυσφημισω.Δεν καταλαβα τα λεφτακια μου εδωσα.Το πουλαω και σε εσενα.

Στο κατω κατω ειμαστε μεσα στην τετραδα των πιο ζημιαρικων αυτοκινητων.Τωρα τελευταια το εμαθα δυστυχως.

Ολα αυτα χωρις να θελω να αναψω φυτιλια για μαλωματα απλως ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την αγορα που εκανα.

Και πιστευω φταιει η VW,ισως λογω κακου σχεδιασμου η λογω ελλατωματων της παραγωγης δεν ξερω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πως δεν φταιει ο αγοραστης.

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε @trimon1 εχεις απολυτο δικιο σε ολα, βεβαια καποιοι μόνιμοι εκπρόσωποι της vw ειρωνεύονται τον καθε ενα που γραφει κατι κατα της εταιρειας την οποια υπηρετουν.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τα fsi τι να πούμε; Δηλαδή πληρώσαμε 24000 αμάξι για να το κρατήσουμε κάποια χρόνια και κοντευω να το πληρώσω διπλό;μια γρανάζια χρονισμου μια αισθητήρες νοξ μια το ένα μια το άλλο;και στη τελική στο δρόμο τα βρήκα τα λεφτά;άμα δε με ενοιαζε η αξιοπιστία θα έπαιρνα alfa Romeo που και πιο όμορφο είναι και πιο σπορ και στρίβει και καλύτερα και αποτι φαίνεται βγήκε πιο αξιόπιστο και από vw...επιτρέπεται να παίρνεις αμάξι με καδενα με προοπτική να μην αλλάζεις ιμαντα κάθε τρεις και λίγο και τελικά να αλλάζεις καδενα από τα 60000. ;δε ξαναπαιρνω group vag που να μου το χαριζουνε...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που ειπα ηθελα να αφησω στο υποσυνειδητο καποιου οτι γραφει προβλημα κατι το οποιο δεν ειναι προβλημα. Οπως το οτι οταν βρεχει βρεχετε. Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αυτοκινητα "καταραμενα".. φυσικα και υπαρχουν. Γιαυτο και τα δικα μας ειναι καλα σημερα γιατι πηραν καποιοι "καταραμενα" τοτε, φωναξαν εκαναν εραναν και τελικα τα φτιαξαν καλα για εμας.

Τωρα.. Εσυ λες δεν το πουλαω μα μου σου του χανω λεφτα και σε καθε τελειωμα της παραγραφου το πουλας. Επειδη απο οτι διαβαζω αυτο το αμαξι σου εχει φαει τα νευρα το ΠΟΥΛΑΣ και ΗΣΥΧΑΖΕΙΣ.Βλεπεις οτι τελικα εκει καταληγουμε?

Και το ποιο ειρωνικο στο ΟΛΟ θεμα ειναι ο τιτλος του τοπικ.

Υ.Γ Αχχ... Κοζανη ειμουν Κυριακη !!!!! Επρεπε να ερχοσουν ειχαμε συναντηση... μαζευαμε κρεμαριερες απο το δρομο! Αστειευομαι(στο 2ο σκελος)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που τα λετε ολοι ο καθενας στο δικο του το μοτιβο.

Ο ενας λεει: πουληστε το να ησυχασετε αφου εχετε προβληματα.

Τι λες ρε μεγαλε παιρνεις καθε μερα αυτοκινητο 23000 ευρω και πουλωντας το μετα απο εναμιση χρονο να παρεις 17-18 χιλιαρικα,γερος κουβαρδας εισαι η δεν τα δουλεψες για να το παρεις.Αυτο θα κανουμε τωρα θα παιρνουμε αυτοκινητα που αν βγαζουν προβληματα θα τα πουλαμε και ας χανουμε 5-6 χιλιαρικα ετσι απλα.Μια χαρα σε βρισκω αλλα δεν συνειδητοποιησες σε τι εποχες ζουμε.Και μια που εισαι τοσο κουβαρδας το πουλαω 21000 με 30000 χιλιομετρα tsi 160 highline του 2009 μαιος αγρατσουνιστο.Το παιρνεις?θα σου πω εγω... α.....α!

Ο αλλος λεει: οταν βρεχει βρεχετε και οταν πατω γκαζι καιει βενζινα (ειρωνικα).

Τι λες ρε μεγαλε για ελα ρωτα και εμενα που ειμαι απο κοζανη και επειδη μαλωσα με την εδω αντιπροσωπεια τρεχω θεσσαλονικες με τα τοσα προβληματα.Μια ο γρυλος οδηγου μια η κλειδαρια οδηγου μια η αντλια νερου,τωρα εχω κλεισει ραντεβου και για τον γρυλο συνοδηγου και μαλλον παω και για δισκο πλατω και αλλα ποσα recall εχουν κανει.Ολα αυτα μεσα σε εναμιση χρονο και με 30000 χιλιομετρα.Τα μετρησες? Εβαλες τις βενζινες? Το πουλαω και σε εσενα.

Εβαλες και τα μεροκαματα που εχασα για να παω καθημερινη.Αλλα ολα αυτα μπορει να τα φανταστικα και φυσικα να μου τα αλλαξαν στο μυαλο μου.

Μαλλον αυτο υπονοεις.Ελα ρωτα την τσεπη μου.Οτι πολλοι γραφουν κουλα αλλα κουλα προβληματα συμφωνω.Καποιοι ομως οχι και ειναι αρκετοι.

Παμε τωρα στο αλλο.

Γραφεις εδω γραφεις εκει παραπονα,τι το πηρες για να κλαιγεσαι?

Τι λες ρε μεγαλε,μετα απο τοσα χρονια οικονομιας και τοσο ιδρωτα για να βγαλεις πεντε φραγκα πιο ειναι το αποτελεσμα.Ο καρκινος? Και δεν θα πω και τιποτα.Αν εσυ εισαι βαρατε με και ας κλαιω εγω δεν ειμαι.Πλερωνω και απαιτω οπως πλερωσα,απαιτω να λαβω το αναλογο αγαθο η τις αναλογες υπηρεσιες.Υποτιθετε αγορασαμε ποιοτικο αυτοκινητο.Συμφωνω ολα βγαζουν προβληματα δεν ειναι το πρωτο μου αμαξι.Αλλα απο τα 5000 χιλιομετρα και ως σημερα καθε μηνα συνεργειο και ειμαι ακομα 30000 δηλαδη στα 150000 τι θα γινει.Και μου λες να μην κανω παραπονα.Και παραπονα θα κανω και θα κλαφτω ετσι για παρηγορια και θα το δυσφημισω.Δεν καταλαβα τα λεφτακια μου εδωσα.Το πουλαω και σε εσενα.

Στο κατω κατω ειμαστε μεσα στην τετραδα των πιο ζημιαρικων αυτοκινητων.Τωρα τελευταια το εμαθα δυστυχως.

Ολα αυτα χωρις να θελω να αναψω φυτιλια για μαλωματα απλως ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την αγορα που εκανα.

Και πιστευω φταιει η VW,ισως λογω κακου σχεδιασμου η λογω ελλατωματων της παραγωγης δεν ξερω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πως δεν φταιει ο αγοραστης.

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που μας γράφεις, θα ήθελα να σε ρωτήσω όμως, πριν αγοράσεις το αυτοκίνητο σου γνώριζες οτι πιθανόν να έχεις προβλήματα ; Λογω του οτι εγώ το αυτοκίνητο μου το αγόρασα Δεκέμβριο του 08 αλλά ήξερα και ήμουν προετοιμασμένος να πέσω σε σκάρτο αυτοκίνητο, πράγμα το οποίο δόξα τον θεό μέχρι στιγμής κυλάει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που τα λετε ολοι ο καθενας στο δικο του το μοτιβο.

Ο ενας λεει: πουληστε το να ησυχασετε αφου εχετε προβληματα.

Τι λες ρε μεγαλε παιρνεις καθε μερα αυτοκινητο 23000 ευρω και πουλωντας το μετα απο εναμιση χρονο να παρεις 17-18 χιλιαρικα,γερος κουβαρδας εισαι η δεν τα δουλεψες για να το παρεις.Αυτο θα κανουμε τωρα θα παιρνουμε αυτοκινητα που αν βγαζουν προβληματα θα τα πουλαμε και ας χανουμε 5-6 χιλιαρικα ετσι απλα.Μια χαρα σε βρισκω αλλα δεν συνειδητοποιησες σε τι εποχες ζουμε.Και μια που εισαι τοσο κουβαρδας το πουλαω 21000 με 30000 χιλιομετρα tsi 160 highline του 2009 μαιος αγρατσουνιστο.Το παιρνεις?θα σου πω εγω... α.....α!

Ο αλλος λεει: οταν βρεχει βρεχετε και οταν πατω γκαζι καιει βενζινα (ειρωνικα).

Τι λες ρε μεγαλε για ελα ρωτα και εμενα που ειμαι απο κοζανη και επειδη μαλωσα με την εδω αντιπροσωπεια τρεχω θεσσαλονικες με τα τοσα προβληματα.Μια ο γρυλος οδηγου μια η κλειδαρια οδηγου μια η αντλια νερου,τωρα εχω κλεισει ραντεβου και για τον γρυλο συνοδηγου και μαλλον παω και για δισκο πλατω και αλλα ποσα recall εχουν κανει.Ολα αυτα μεσα σε εναμιση χρονο και με 30000 χιλιομετρα.Τα μετρησες? Εβαλες τις βενζινες? Το πουλαω και σε εσενα.

Εβαλες και τα μεροκαματα που εχασα για να παω καθημερινη.Αλλα ολα αυτα μπορει να τα φανταστικα και φυσικα να μου τα αλλαξαν στο μυαλο μου.

Μαλλον αυτο υπονοεις.Ελα ρωτα την τσεπη μου.Οτι πολλοι γραφουν κουλα αλλα κουλα προβληματα συμφωνω.Καποιοι ομως οχι και ειναι αρκετοι.

Παμε τωρα στο αλλο.

Γραφεις εδω γραφεις εκει παραπονα,τι το πηρες για να κλαιγεσαι?

Τι λες ρε μεγαλε,μετα απο τοσα χρονια οικονομιας και τοσο ιδρωτα για να βγαλεις πεντε φραγκα πιο ειναι το αποτελεσμα.Ο καρκινος? Και δεν θα πω και τιποτα.Αν εσυ εισαι βαρατε με και ας κλαιω εγω δεν ειμαι.Πλερωνω και απαιτω οπως πλερωσα,απαιτω να λαβω το αναλογο αγαθο η τις αναλογες υπηρεσιες.Υποτιθετε αγορασαμε ποιοτικο αυτοκινητο.Συμφωνω ολα βγαζουν προβληματα δεν ειναι το πρωτο μου αμαξι.Αλλα απο τα 5000 χιλιομετρα και ως σημερα καθε μηνα συνεργειο και ειμαι ακομα 30000 δηλαδη στα 150000 τι θα γινει.Και μου λες να μην κανω παραπονα.Και παραπονα θα κανω και θα κλαφτω ετσι για παρηγορια και θα το δυσφημισω.Δεν καταλαβα τα λεφτακια μου εδωσα.Το πουλαω και σε εσενα.

Στο κατω κατω ειμαστε μεσα στην τετραδα των πιο ζημιαρικων αυτοκινητων.Τωρα τελευταια το εμαθα δυστυχως.

Ολα αυτα χωρις να θελω να αναψω φυτιλια για μαλωματα απλως ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την αγορα που εκανα.

Και πιστευω φταιει η VW,ισως λογω κακου σχεδιασμου η λογω ελλατωματων της παραγωγης δεν ξερω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πως δεν φταιει ο αγοραστης.

φιλε ηθελα να γραψω περιπου το ιδιο αλλα δεν ηθελα να στεναχωρησω και να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιους εδω..τεσπα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ..για μενα το gti ηταν παιδικο ονειρο και κατεληξε εφιαλτης λυνω ενα προβλημα και μου βγαινουν 10 σαν την λερναια υδρα ενα πραγμα..και δυστυχος εχω τοσους φιλους με gti ολα τα ιδια και με gt ta ιδια ειναι και μελοι στο κλαμπ,..αλλος προβλημα με αεροσακους και γραμη καυσιμου..μιλαμε εχει αλλαξει ολο το συστημα τροφοδοσιας και ολους τους αισθητηρες..ο συγκεκριμενος ειναι μελος του κλαμπ να σας το διαβεβαιωσει ο DRT ειναι ..μιλαμε το παιδι χαρα στο κουραγιο του εχει δωσει για πολλα χιλιαρικα ευρο μεταχειρο tsi θα επαιρνε ο ανθρωπος με τις ζημιες που εβγαλε το αμαξι του..αλλος προβλημα με μεταβλητους και κεφαλη..αλλος με εδ30 σπαει το μοτερ με 3000 χμ και ειναι κι αλλα μην τα επαναλαμβανουμε..για ενα αυτοκινητο που πληρωσαμε 30-35 και 40 ειναι απαραδεκτο να φοβαμαι να παω στο σερβις για να μην με πιασει καρδιοαγγειακο αλγος απο αυτα που ακουω..ποιοτητα κατασκευης και ανταλακτικων απαραδεκτη φτιαχνω το ταμπλο να μην τριζει τριζουν οι ταπετσαριες..φτιαχω κι αυτες τριζουν τα πισω καθησματα φτιαχνω κι αυτα τριζει ολο το υπολιπο αμαξι απο μηχανικα προβληματα καλυτερα να πετουσα το μοτερ και να εβαζα απο λαδα γενικα μεγαλη δυσαρεσκια..1 χαρα και 100 λυπες συνεχεια..ΒΑΡΕΘΗΚΑ ρε γαμωτο!!και οποιος εξυπνος μου ξαναπει πουλα το,αν εχει @@ να ερθει να το αγορασει ο ΙΔΙΟΣ!!οχι να πει την μαλακια του για να εχει +1 ποστ ακομα... thumbsdown.gif και οχι δεν γνωριζα τι αυτοκινητο αγοραζα και αν θα βγαλει τετοια προβληματα οχι δεν γνωριζα οτι η vw ειναι τοσο για τον π@υτσο εταιρια στο αφτερσειλς,κανενας στην αντιπρωσωπια οταν ρωτουσα αν ειναι αξιοπιστα δεν μου ελεγε το παραμικρο για προβληματα ηταν και απο τα πρωτα βεβαια το δικο μου να το μαντεψω οτι μετα απο 5 χρονια θα εχω πληρωσει τα διπλασια??..κανενας δεν μου εδεχνε τον πραγματικο του ξινομουρι ευατο του μεχρι να δωσω τα λεφτακια μου ηλικρινα δεν ξερω τι κανουν οι αλλες φιρμες αλλα στην οικογενια μου υπαρχουν και αλλα αμαξια γερμανικα αγγλικα ιαπωνικα και κανενα δεν εχει τετοια κουσουρια.ΤΕΛΟΣ machinegun.gif

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

όσο ποιο πολύπλοκο ειναι ενα αυτοκινητο τοσο ποιο προβληματικό είναι. κανενα αυτοκίνητο οποιασδηποτε μαρκας δεν ειναι το τερας αξιοπιστιας. το δικο μου εχει μονο 40.000χιλ. και εχει αλλαχτει μονο ν249 και ν75 αλλα όλα ειναι θεμα τυχης και χρησης. όλα τα αυτοκινητα ευρειας παραγωγης οπως και τα δικα μας δεν φτιαχτηκαν για να δουλευουν συνεχεια στα κοκκινα ειτε ειναι gt gti gttttiii turbo trubo και οτι αλλο θελετε. εχουμε φτασει σε μια εποχη που τα αυτοκινητα ειναι λαχεια το ιδιο αμαξι μπορει στον ενα να ειναι απροβληματιστο και στον αλλο να μην εχει κανει τσικ.

στην εταιρεία που δουλευω δινουν πασατ 1.6 κανενας δεν βαζει σουπερ αμολυβδη αλλα και κανενα δεν εχει βγαλει προβλημα. το προηγούμενο αμαξι μου ηταν ενα πολο 6ν2 το πουλησα στα 130.000χιλ χωρις προβλημα το πηρε ο κουμπαρος μου εχει φτασει τα 190.000χιλ. επισης χωρις προβλημα μαζι με εμενα το πηρε και ενας φιλος το πουλησε στους 6 μηνεσ απο τα προβληματα τι σημαίνει οτι το πολο ειναι αθλιο αυτοκινητο? για μενα το καλυτερο πολο που εχει βγει για τον φιλο μου το χειροτερο.

τα ιδια συμβαινουν σε όλες τισ εταιρείες είτε λέγετε VW, TOYOTA, BMW κτλ απλά δυστηχως στα vag τα τελευταια χρόνια χειροτεψε λιγο η ποιοτητα το μετανιωσα που το πηρα? οχι εαν μου βγαλει προβληματα στο μελλον θα το μετανιώσω? οχι θα στεναχωρηθώ σιγουρα αλλα δεν θα το μετανιωσω

μου αρεσει να οδηγω αυτοκινητα με χαρακτηρα και το golf ειναι ενα τετοιο αυτοκινητο δεν μπορω να με φανταστω να οδηγω ενα corolla μια alfaromeo ναι αλλο ποτε ενα toyota. θελω χαρακτηρα στο αμαξι και εας εχει προβληματα εαν ήταν και απροβληματιστο ακομα καλυτερα φυσικα αλλα αυτα εχει η ζωη κανενας και τιποτα στον κοσμο δεν ειναι τελειο απλα γιατι όλα φταιχνονται απο εμας τους ανθρώπους.

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που τα λετε ολοι ο καθενας στο δικο του το μοτιβο.

Ο ενας λεει: πουληστε το να ησυχασετε αφου εχετε προβληματα.

Τι λες ρε μεγαλε παιρνεις καθε μερα αυτοκινητο 23000 ευρω και πουλωντας το μετα απο εναμιση χρονο να παρεις 17-18 χιλιαρικα,γερος κουβαρδας εισαι η δεν τα δουλεψες για να το παρεις.Αυτο θα κανουμε τωρα θα παιρνουμε αυτοκινητα που αν βγαζουν προβληματα θα τα πουλαμε και ας χανουμε 5-6 χιλιαρικα ετσι απλα.Μια χαρα σε βρισκω αλλα δεν συνειδητοποιησες σε τι εποχες ζουμε.Και μια που εισαι τοσο κουβαρδας το πουλαω 21000 με 30000 χιλιομετρα tsi 160 highline του 2009 μαιος αγρατσουνιστο.Το παιρνεις?θα σου πω εγω... α.....α!

Ο αλλος λεει: οταν βρεχει βρεχετε και οταν πατω γκαζι καιει βενζινα (ειρωνικα).

Τι λες ρε μεγαλε για ελα ρωτα και εμενα που ειμαι απο κοζανη και επειδη μαλωσα με την εδω αντιπροσωπεια τρεχω θεσσαλονικες με τα τοσα προβληματα.Μια ο γρυλος οδηγου μια η κλειδαρια οδηγου μια η αντλια νερου,τωρα εχω κλεισει ραντεβου και για τον γρυλο συνοδηγου και μαλλον παω και για δισκο πλατω και αλλα ποσα recall εχουν κανει.Ολα αυτα μεσα σε εναμιση χρονο και με 30000 χιλιομετρα.Τα μετρησες? Εβαλες τις βενζινες? Το πουλαω και σε εσενα.

Εβαλες και τα μεροκαματα που εχασα για να παω καθημερινη.Αλλα ολα αυτα μπορει να τα φανταστικα και φυσικα να μου τα αλλαξαν στο μυαλο μου.

Μαλλον αυτο υπονοεις.Ελα ρωτα την τσεπη μου.Οτι πολλοι γραφουν κουλα αλλα κουλα προβληματα συμφωνω.Καποιοι ομως οχι και ειναι αρκετοι.

Παμε τωρα στο αλλο.

Γραφεις εδω γραφεις εκει παραπονα,τι το πηρες για να κλαιγεσαι?

Τι λες ρε μεγαλε,μετα απο τοσα χρονια οικονομιας και τοσο ιδρωτα για να βγαλεις πεντε φραγκα πιο ειναι το αποτελεσμα.Ο καρκινος? Και δεν θα πω και τιποτα.Αν εσυ εισαι βαρατε με και ας κλαιω εγω δεν ειμαι.Πλερωνω και απαιτω οπως πλερωσα,απαιτω να λαβω το αναλογο αγαθο η τις αναλογες υπηρεσιες.Υποτιθετε αγορασαμε ποιοτικο αυτοκινητο.Συμφωνω ολα βγαζουν προβληματα δεν ειναι το πρωτο μου αμαξι.Αλλα απο τα 5000 χιλιομετρα και ως σημερα καθε μηνα συνεργειο και ειμαι ακομα 30000 δηλαδη στα 150000 τι θα γινει.Και μου λες να μην κανω παραπονα.Και παραπονα θα κανω και θα κλαφτω ετσι για παρηγορια και θα το δυσφημισω.Δεν καταλαβα τα λεφτακια μου εδωσα.Το πουλαω και σε εσενα.

Στο κατω κατω ειμαστε μεσα στην τετραδα των πιο ζημιαρικων αυτοκινητων.Τωρα τελευταια το εμαθα δυστυχως.

Ολα αυτα χωρις να θελω να αναψω φυτιλια για μαλωματα απλως ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την αγορα που εκανα.

Και πιστευω φταιει η VW,ισως λογω κακου σχεδιασμου η λογω ελλατωματων της παραγωγης δεν ξερω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πως δεν φταιει ο αγοραστης.

ΘΕΟΣ!!!

και ειλικρινά δεν το λέω με το παραμικρό ίχνος ειρωνείας. Πραγματικά το εννοώ.

Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.