Jump to content
maria_tsi

Διαγωνισμοσ

Recommended Posts

Ημουν ετοιμος να κραξω ολο το τοπικ γιατι θεωρησα γελοιο να ανοιγεις τοπικ με θεμα "Διαγωνισμος ποιος εχει τα περισσοτερα προβληματα"

Ομως σε αυτα που διαβασα ειδα τον θυμο καποιων που ισως διακαιολογημενα εχουν αγανακτησει με τα προβληματα που εχουν αντιμετωπισει.Ετσι λοιπον θα κανω μερικες διαπιστωσεις:

1.Σε ολες τις μαρκες υπαρχουν συγκεκριμενες χαρακτηριστικες βλαβες (saxo καθισμα οδηγου)

2.Τα vw αυτης της εποχης εχουν επανω τους αρκετες καινοτομιες τις οποιες πλεον τις θεωρουμε δεδομενες.

3.Καποια αυτοκινητα ειναι πραγματικα "καταραμενα" οποτε δεν μπορουν και να αμαυρωνουν την εικονα ολης της μαρκας.

4.Καποιοι οδηγοι θεωρουν προβλημα και την πιο μικρη ατελεια που μπορει να διαπιστωσουν

5.Ισως αυτοι που ασχολουμαστε λιγο πιο πολυ και γνωριζουμε το αυτοκινητο μας περισσοτερο κυνηγαμε τα προβληματα.

Δηλαδη,

Φιλος μου που δεν ασχολειται με τα αυτοκινητα εχει το επταρι dsg.Του ειπα για τον γνωστο θορυβο.Ξερω πως ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ.Τι θα λεει αυτος για τα golf ειδικα οταν προερχεται και απο corolla το οποιο ειναι 2 κατηγοριες κατω σε ΟΛΑ!

ΠΟΣΟΙ ΜΕΣΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ??Και ποσοι υπαρχουν εκει εξω οι οποιοι χρησιμοποιουν καθημερινα ενα vw (χωρις να εχουν βαλει προγραμμα-μεγαλυτερες ζαντες-φωτα xenon-short shift-να εχουν ανοιξει με corvette-να ξεκινουν με launch control κλπ κλπ) χωρις να εχουν ενα παραπονο παρα μονο θετικα σχολια να κανουν???Νομιζω η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση.Υπαρχουν προβληματα τα οποια ομως σε μεγαλο βαθμο διακαιολογουνται.

Υ.Γ. Στο τεσσαρι μου γρατζουναει η δευτερα.Εδω και 5 χρονια.Απλα την προσεχω λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου που δεν ασχολειται με τα αυτοκινητα εχει το επταρι dsg.Του ειπα για τον γνωστο θορυβο.Ξερω πως ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ.Τι θα λεει αυτος για τα golf ειδικα οταν προερχεται και απο corolla το οποιο ειναι 2 κατηγοριες κατω σε ΟΛΑ!

ΠΟΣΟΙ ΜΕΣΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ??Και ποσοι υπαρχουν εκει εξω οι οποιοι χρησιμοποιουν καθημερινα ενα vw (χωρις να εχουν βαλει προγραμμα-μεγαλυτερες ζαντες-φωτα xenon-short shift-να εχουν ανοιξει με corvette-να ξεκινουν με launch control κλπ κλπ) χωρις να εχουν ενα παραπονο παρα μονο θετικα σχολια να κανουν???Νομιζω η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση.Υπαρχουν προβληματα τα οποια ομως σε μεγαλο βαθμο διακαιολογουνται.

Για να καταλάβεις, ρωτάω φίλη μου που της έδωσα Polo αν διαπίστωσε το γνωστό πρόβλημα με το σβήσιμο στο ρελαντί και μου απάντησε "Α, πρόβλημα του αυτοκινήτου ήταν αυτό?"

Στα δε DSG οι πελάτες χωρίζονται στα 2, σε αυτούς που τους έχουνε τρομάξει διάφοροι καλοθελητές και κάθε φορά που αλλάζει ταχύτητα και ακούγεται 1 ντεσιμπέλ παραπάνω νομίζουν ότι το πήραν στα χέρια (φυσικά δεν αναφέρομαι σε τυχόν όντως υπαρκτά προβλήματα) και αυτοί που σου φιλάνε τα χέρια που τους πούλησες το εν λόγω κιβώτιο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Golf V TSI 140 μοντελο 11/06 (απο τις πρωτες παρτιδες tsi) με 44.000 χλμ,το μονο που εχω αλλαξει ειναι συχρονιζε 2αρας(εντος εγυησης),απο τα 35.000χλμ ειμαι με προγραμμα.Αστερι το αμαξι και το μοτερ το σκιζω πολλες φορες χωρις το παραμικρο προβλημα.Το αμαξι ειναι πιστολι χωρις να ζηταει λαδια(δεν καει σχεδον καθολου) και η καταναλωση του σουπερ.Καθε φορα που το οδηγαω το ευχαριστιεμαι.Παμε παρακατω τωρα, υπαρχουν στο θεμα προβληματα δεν ξερω ποσα και εγω μυνηματα που λεμε συνεχως τα ιδια και τα ιδια.Το forum εχει πολλους διαχειρηστες,ειναι τοσο δυσκολο να τα συμμαζεψουν λιγακι?Στο φιναλε αν ειναι τοσα πολλα ας φτιαξουν ενοτητες.Μπαινει ο καθενας και δεν ψαχνει καθολου και αναπαραγουμε συνεχως τα ιδια,επισης ειναι γελοιο να ανοιγει ο καθενας ενα τοπικ και να λεει ''ακουσα αυτο'' η ''τι θα γινει στο μελλον?'', ''λετε να τα τιναξε?'',κλπ κλπ.Χωριστε τα αμα ειναι σε κιβωτιο,κινητηρα,καμπινα.Μπαινουν ολοι εδω μεσα και αλλοι γελανε και αλλοι τρομαζουν.Οσο για τα παιδια που εχουν προβληματα πραγματι ειναι λυπηρο οταν δαπανας ενα α ποσο και περιμενεις κατι αναλογο απο αυτο που πληρωσες και τελικα σε ταλαιπωρει στα συνεργεια.Ομως ρε παιδια ας μην τα ισοπεδωνουμε και ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι το σίγουρο, ότι πλέον οι εταιρίες αυτοκινήτων παράγουν αυτοκίνητα μικρότερης διάρκειας ζωής για τον απλό λόγο να αναγκαζόμαστε να τα αλλάζουμε πιο συχνά. Προσθέστε και το ότι έχουν γίνει πολύπλοκα λόγω τεχνολογίας και με το παραμικρό βγάζουν προβλήματα.

Για παράδειγμα το golf 2 δεν ήταν σκυλί; τα starlet, οι παλιές Mercedes, αγόραζες ένα και το είχες χρόνια. Τώρα όλα μα όλα κάτι θα παρουσιάζουν. Ακόμα κι αυτά που νομίζουμε ότι είναι η εξαίρεση κι αυτά παρουσιάζουν άλλο αν δεν τα καταλαβαίνουμε. Γιατί μην μου πείτε ότι όλοι μας γεννηθήκαμε μέσα σε αυτοκίνητο. Πόσοι δεν έχουν καταλάβει για βαλβίδες Ν72, 249 κλπ, για την "σκουριασμένη κούνια";

Αξιόπιστο αυτοκίνητο κατά την γνώμη μου πλέον δεν υπάρχει. Είναι κι αυτό φαινόμενο της εποχής μας.

Το μόνο που έχω να πω είναι κουράγιο, υπομονή και καλά ξεμπερδέματα στα παιδιά που τραβάνε λούκι.

Για κάποιους που νομίζουν ότι είναι οι εξαιρέσεις καλά θα κάνουν να μην ειρωνεύονται γιατί πολύ απλά ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι το σίγουρο, ότι πλέον οι εταιρίες αυτοκινήτων παράγουν αυτοκίνητα μικρότερης διάρκειας ζωής για τον απλό λόγο να αναγκαζόμαστε να τα αλλάζουμε πιο συχνά. Προσθέστε και το ότι έχουν γίνει πολύπλοκα λόγω τεχνολογίας και με το παραμικρό βγάζουν προβλήματα.

Για παράδειγμα το golf 2 δεν ήταν σκυλί; τα starlet, οι παλιές Mercedes, αγόραζες ένα και το είχες χρόνια. Τώρα όλα μα όλα κάτι θα παρουσιάζουν. Ακόμα κι αυτά που νομίζουμε ότι είναι η εξαίρεση κι αυτά παρουσιάζουν άλλο αν δεν τα καταλαβαίνουμε. Γιατί μην μου πείτε ότι όλοι μας γεννηθήκαμε μέσα σε αυτοκίνητο. Πόσοι δεν έχουν καταλάβει για βαλβίδες Ν72, 249 κλπ, για την "σκουριασμένη κούνια";

Αξιόπιστο αυτοκίνητο κατά την γνώμη μου πλέον δεν υπάρχει. Είναι κι αυτό φαινόμενο της εποχής μας.

Το μόνο που έχω να πω είναι κουράγιο, υπομονή και καλά ξεμπερδέματα στα παιδιά που τραβάνε λούκι.

Για κάποιους που νομίζουν ότι είναι οι εξαιρέσεις καλά θα κάνουν να μην ειρωνεύονται γιατί πολύ απλά ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει.

Πέτα από το αμάξι can-bus, συστήματα κλιματισμού, αυτοματισμούς και ευκολίες, κοπάνα πάνω κανά απλοικό σύστημα αναρτήσεων και ξήλωσε τους αερόσακους, σασμανάκι 4άρι μηχανικό, τάιζέ το και βενζίνη με μόλυβδο για να λιπαίνεται, εννοείται άμεσους ψεκασμούς και τουρμπίνες τα ξεχνάς, μια 90αρού άλογα στα 1800 κυβικά, κατανάλωση και ρύπανση στο Θεό και άμα σου χαλάσει γράψε μου.

Είναι σα να μου λες έχω ένα γαιδούρι που το ταίζω ζαχαρότευτλα και το βάζω να μου κουβαλάει 2 σακιά βαμβάκι αργάααα, αργάααα και μετά ένα άλογο κούρσας που το ταίζω άχυρο και θέλω να μου σούρνει μια άμαξα με τρεχάλα!

Link to comment
Share on other sites

τα ισοπέδωσες όλα. Αν δεν καταλαβαίνεις τα γραφόμενα μου τότε άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω αρχίσει κ πιστευω οτι ορισμένοι εδω μεσα φορατε παρωπίδες η πραγματικα εξυπηρετείτε συμφεροντα της vw.Ρε σεις στο θεος σας τα ποστ απο τα παιδια με τα προβληματα πιο πανω δεν ειναι ουτε παιδικα αυτε σπιλωτικά προς την vw ουτε πιστευω πιασαν το τζοκερ ολοι μαζι κ προσπαθουν να ξεφορτωθούν το φθηναμαξο με ήσυχη συνείδηση για να παρουν φεραρι.Εχουμε δημοκρατια κ ο καθε ενας ειναι ελευθερος να ποσταρει οτι θελει κ αν θεωρουντε κλαψ...α οπως λετε μην τα διαβαζετε.Οπου υπαρχει αναρτηση με την λεξη προβλημα μην την ανοιγετε η στην εντελη καντα παραπονα στους διαχειριστές να σβησουν τις θεματικες με τα προβληματα.Τι παει να πει ειναι site club που απευθεινετε σε αυτους που τους αρεσουν τα vw.Σας ειπε κανεις οτι εμας δεν μας αρεσουν η στους κανονες λεει πουθενα απαγορευετε να γραφουν αυτοι που εχουν προβληματα γιατι δυσφημίζουν την vw.Οχι δεν ειναι ετσι εχω προβλημα θα το πω θα φωναξω θα χτυπηθω κ θα ενημερωσω απαντες ωστε να γνωριζουν τη μπορει να τους συμβει αυτο συμαινει δημοκρατία κ ελευθερια λογου. Ειμαι μηχανικος γνωριζω απο πρωτο χερι οτι οτιδηποτε κινείται χαλαει οτι οτιδήποτε εχει να κανει με τεχνολογία εχει κ τα ρισκα του αλλα δεν ανέχομαι καμια μα καμια vw να μου πουλάει χαλκο για χρυσο ουτε να με κοροιδευει πουλοντας μου μουρη με τους φραγκατους που τους εχει εδω για αντιπροσώπους αρμέγονταν τον καθε φουκαρα που δεν γνωριζει κ τα σκαει για να παρει το αξιοπιστο κ το καλυτερο αμαξι σε καθε κατηγορια που λανσαρει η vw.Δεν εχω τιποτα με την vw κ με κανεναν η κοροϊδία κ η ειρωνια με ενοχλει πολυ κ ιδιαίτερα οταν εγω δεν εχω συμπεριφερθεί αναλογα ποτε μου.Μου ζητησαν 500 ε για μαγνητικη του κομπρεσορα μετα 380 μετέπειτα 290 τι γινεται εδω τι ειναι αυτο?εαν δεν το φτιαξω με 150 να μην με λενε Γιωργο.3 αμαξια του γκρουπ ειναι στην αυλη μου συν 1 Νissan εχω περασει 2 Mazda 1 ford 2 Opel κ 1 Hyundai κ 2 τρακτορες scania k volvo καμια μα καμια εταιρία δεν προσπάθησε να με κοροιδεψει κ να με εξαπατησει οπως πολλες φορες η vw αποτυχημένα βεβαια αλλα προσπάθησε.Γουσταρω το jetta οπως κ το scania αλλα για τιποτα υλικο κ αψυχο δεν θα υποτιμησω την νοημοσυνη μου κ δεν θα το Θεοποιησω. Φιλικα παντα κ οποιος παραξηγηθει καλη καρδια.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω αρχίσει κ πιστευω οτι ορισμένοι εδω μεσα φορατε παρωπίδες η πραγματικα εξυπηρετείτε συμφεροντα της vw.Ρε σεις στο θεος σας τα ποστ απο τα παιδια με τα προβληματα πιο πανω δεν ειναι ουτε παιδικα αυτε σπιλωτικά προς την vw ουτε πιστευω πιασαν το τζοκερ ολοι μαζι κ προσπαθουν να ξεφορτωθούν το φθηναμαξο με ήσυχη συνείδηση για να παρουν φεραρι.Εχουμε δημοκρατια κ ο καθε ενας ειναι ελευθερος να ποσταρει οτι θελει κ αν θεωρουντε κλαψ...α οπως λετε μην τα διαβαζετε.Οπου υπαρχει αναρτηση με την λεξη προβλημα μην την ανοιγετε η στην εντελη καντα παραπονα στους διαχειριστές να σβησουν τις θεματικες με τα προβληματα.Τι παει να πει ειναι site club που απευθεινετε σε αυτους που τους αρεσουν τα vw.Σας ειπε κανεις οτι εμας δεν μας αρεσουν η στους κανονες λεει πουθενα απαγορευετε να γραφουν αυτοι που εχουν προβληματα γιατι δυσφημίζουν την vw.Οχι δεν ειναι ετσι εχω προβλημα θα το πω θα φωναξω θα χτυπηθω κ θα ενημερωσω απαντες ωστε να γνωριζουν τη μπορει να τους συμβει αυτο συμαινει δημοκρατία κ ελευθερια λογου. Ειμαι μηχανικος γνωριζω απο πρωτο χερι οτι οτιδηποτε κινείται χαλαει οτι οτιδήποτε εχει να κανει με τεχνολογία εχει κ τα ρισκα του αλλα δεν ανέχομαι καμια μα καμια vw να μου πουλάει χαλκο για χρυσο ουτε να με κοροιδευει πουλοντας μου μουρη με τους φραγκατους που τους εχει εδω για αντιπροσώπους αρμέγονταν τον καθε φουκαρα που δεν γνωριζει κ τα σκαει για να παρει το αξιοπιστο κ το καλυτερο αμαξι σε καθε κατηγορια που λανσαρει η vw.Δεν εχω τιποτα με την vw κ με κανεναν η κοροϊδία κ η ειρωνια με ενοχλει πολυ κ ιδιαίτερα οταν εγω δεν εχω συμπεριφερθεί αναλογα ποτε μου.Μου ζητησαν 500 ε για μαγνητικη του κομπρεσορα μετα 380 μετέπειτα 290 τι γινεται εδω τι ειναι αυτο?εαν δεν το φτιαξω με 150 να μην με λενε Γιωργο.3 αμαξια του γκρουπ ειναι στην αυλη μου συν 1 Νissan εχω περασει 2 Mazda 1 ford 2 Opel κ 1 Hyundai κ 2 τρακτορες scania k volvo καμια μα καμια εταιρία δεν προσπάθησε να με κοροιδεψει κ να με εξαπατησει οπως πολλες φορες η vw αποτυχημένα βεβαια αλλα προσπάθησε.Γουσταρω το jetta οπως κ το scania αλλα για τιποτα υλικο κ αψυχο δεν θα υποτιμησω την νοημοσυνη μου κ δεν θα το Θεοποιησω. Φιλικα παντα κ οποιος παραξηγηθει καλη καρδια.

Συμφωνω στα περισσοτερα αν οχι σε ολα.

Να σου πω εγω πως το βλεπω εγω απο την μερια μου.. Οταν και εγω οπως "ΟΛΟΙ" εδω μεσα εχουμε ενα αμαξι το οποιο το πληρωσαμε αλλος με ιδρωτα και αλλος χλρα.. Το γουσταρουμε το χαιρομαστε βλεπουμε τα προβληματα του τα διαβαζουμε αλλοι δυστυχως τα ζουνε η κατηγορια προβληματα ειναι... ψςςς γεματη. ΑΛΛΑ Οταν βλεπω να κανουμε διαγωνισμο με τα προβληματα μας ειναι σαν να λεει

"Ας δουμε ποιος ειναι ποιο ****** που πηρε VW" Αυτο το πραγμα το μονο που κανει ειναι να μας κανει να μαλωνουμε μεταξυ μας διοτι καποιοι εχουμε προβληματα και καποιοι οχι. Ακου εκει διαγωνισμο προβληματων... τι διαολο μονο εμενα με ενοχλει? Και οχι δεν ειμαι τυφλος VWκιας. DAEWOΟ/Chevrolet γουσταρω.

Δεν ξαναγραφω εδω. Την αγαπη μου σε ολους! :whistling:

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αν κρινεις ετσι καποιους που δεν ξερεις, πως θα κρινεις αυτους που ξερεις.!!

Επισης δεν ξερω το λογο για τον οποιο μπενουν ολοι αυτοι μαζι και εσυ που κραζουνε τα golf μαζι και την vw σε ενα site club που απευθεινετε σε αυτους που τους αρεσουν τα vw...θελω να πιστευω οτι τετοιο site ειναι το VWClub...

Μπορει να εχεις τα χιλια 2 προβληματα με το αμαξι που ΕΣΥ διαλεξες αλλα δεν νωμιζω οτι απο εδω μεσα θα σε λυπηθει κανενας.! ή αν αυτο αναζητας, καλητερα θα σε ακουσουν σε αλλα αντιθετα club...

Αυτος που πρεπει να ξεπασεις για να βρεις το δικιο σου με οποιοδηποτε τροπο ακομα και δικαστικα ειναι αυτος που σου πουλησε το αμαξι και δεν σε εξυπηρετει τωρα.!

...δεν σε ξερω και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου ουτε με κανεναν αλλον, δεν ξαναποσταρω ξανα σε τεοια κλαψομ....α θεματα.!!

...και εγω ειχα και θα εχω προβληματα και δεν τα κρυβω...

και απο την αλλη οψη συγγεκριμενα γνωριζω 1 ατομο με 6αρι και 5 με 5αρια και μαλλον αυτοι ειναι απο την αλλη οχθη αυτην των χωρις προβληματων...

Να πουμε λιγο τα συκα-συκα και την σκαφη-σκαφη?

Πρωτα απο ολα θελω να πιστευω και εγω οτι ενας απο τους λογους της δημιουργιας του vw.club.gr φτιαχτηκε απο καποιους με γνωμονα την δημιουργια μιας παρεας,της παρεας κατοχων VW.

Προσωπικα με εχει βοηθησει σε παρα πολλα πραγματα οσο αφορα το αυτοκινητο μου.Επισης ειναι ενα τραπεζι διαλογου που μπορεις να κανεις τις προτασεις σου να δωσεις ιδεες να βοηθησεις σε προβληματα και να λυσεις πολλα απο τις συμβουλες ανθρωπων που ειχαν το ιδιο προβλημα με εσενα.

Αν ψαξεις θα δεις οτι εχω postαρει και καλα πραγματα,εχω δωσει συμβουλες εχω κανει προτασεις και πολλα αλλα.

Παμε τωρα στο δια ταυτα.

Μου λες οτι κρινω.Βεβαιως και θα κρινω αδερφε και βεβαιως θα εχω και επιθετικο υφος.Το θεμα της συζητησης ειναι διαγωνισμος για τα προβληματα.Οταν μπαινει ο καθενας που ευτυχως δεν του ετυχε κατι στο αμαξακι του και σνομπαρει τους υπολοιπους που εχουν προβληματα ναι ρε φιλε με πειραζει.Περιμεναμε εσενα και τους υπολοιπους να μας πουν οτι υπαρχουν golf χωρις προβληματα.Μεσα απο τετοιες συζητησεις μπορει να βρεις λυσεις στο προβλημα σου.Τι δουλεια εχει ο καθενας που δεν εχει προβλημα με το οχημα του να postαρει και να σνομπαρει τους υπολοιπους.

Πολυ κακως.Δεν εχεις προβληματα?Μπες και δες αλλα θεματα οπως αναβαθμισεις,body kit,tuning δες ζαντες δες προτασεις και χιλια δυο αλλα .

Τι δουλεια εχεις και postαρεις σε λαθος θεμα συζητησης.Εχω αδικο? Αυτος ηταν ο λογος που με πειραξε και ειχα επιθετικο υφος.

Παμε τωρα στο αλλο.

Μου λες οτι κλαιγομαι υποτιμουμε την VW και ζηταω λυπηση.

Εισαι με τα καλα σου χριστιανε μου,την δικια σου λυπηση λες να ψαχνω.

Και εδω θα σου πω μια ιστοριουλα.

Πηγαινεις για μασα σε μια φημισμενη για το καλο της φαγητο και το καλο της service ταβερνουλα.

Και ξαφνικα διαπιστωνεις οτι το service ειναι χαλια το φαγητο απαισιο και πηγαινοντας στο σπιτι σου σε εχει πιασει κοψιμο και τρεχεις στην τουαλετα σαν τρελος.Δεν θα διαμαρτηρηθεις? Δεν θα πεις τζαμπα το 50ευρω,τους εδωσα και μπουρμπουαρ τους αλητες.Την επομενη μερα αν σε ρωτησει ο φιλος σου πως περασες τι θα του πεις? Περασα πολυ καλα να πας και εσυ!

Μηπως δεν διαφερουμε καθολου εμεις οι δυο φιλε μου.Με την διαφορα πως εσυ το 50αρικο το εβγαλες με 5 ωρες δουλειας ενω εγω τα 23000

σε 5 χρονια.Τι μου λες τωρα?

Πολυ καλα κανουν τα παιδια και δημιουργουν τετοια θεματα.Να λεμε τα καλα αλλα να λεμε και τα κακα.

Μεσα απο τετοιες συζητησεις μερικες φορες πολλοι λυνουν τα προβληματα τους γιατι συμβουλευουν ο ενας τον αλλο.

Οταν ομως postαρεις εδω μεσα με υφος ειρωνικο και σνομπαρεις τους υπολοιπους μονο προβληματα δεν λυνεις.Αυτος ηταν και ο λογος που εγραψα αυτα που εγραψα.Ουτε για να κλαφτω ουτε για να με λυπηθεις και ουτε επειδη εχω να χωρισω τα χωραφια μου με την VW.Απλα ειμαι ενας δυσαρεστημενος πελατης της VW.

Αν διαβασεις το πρωτο post στο κατω μερος γραφω: δεν θελω να αναψω φυτιλια για μαλωματα,αλλα μαλλον αυτο σου διεφυγε.

Τα υπερ για το golf θα τα λεω αλλα θα λεω και τα κατα.Ετσι φιλε μου διορθωνονται ολα σε ολες τις αγορες και για οποιοδηποτε προιον και οχι με το στομα μας κλειστο στα αρνητικα.Οταν σε ενα ελλατωματικο προιον δεν υπαρχουν παρατηρησεις και ενστανσεις απο τους αγοραστες το επομενο θα ειναι χειροτερο και το μεθεπομενο ακομα πιο χειροτερο και ευχομαι να μην πεσει τοτε στα χερια σου και με θυμηθεις.

Πραγματικα δεν θελω να ανοιξω διαμαχες μαζι σου ουτε και με κανεναν.Πιστεψε με μονο κακο θα κανουμε.

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

παντως περα απο την ΟΥΣΙΑ του θεματος η οποια ειναι κατα ποσο τα αυτοκινητα μας ειναι προβληματικα,το να ονομαζεις το θεμα "Διαγωνισμος ποιος εχει τα περισσοτερα προβληματα" ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟ και ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΟ. Ε Μαρία???

@ GKB TSI: Νομιζω τα εχεις περισσότερο με τους αντιπροσωπους παρα με την vw.και μαλλον εχεις δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το "Διαγωνισμό": 18.000 km, αντλία νερού (122 ps DSG). Ακόμα αναμένω να την φέρουν.......(με βοϊδάμαξα από το Τιμπουκτού έρχεται;:)

Μελωδικός ήχος τρακτέρ ακούγεται από την αντλία....μια εμορφιά...

Link to comment
Share on other sites

Πίστεύω πως όλες οι εταιρίες έχουν χάσει από την αξιοπιστία τους!

Και αυτό έχει να κάνει με το άγχος που έχουν να βγάλουν νέες τεχνολογίες να ξεπεράσουν τους αλλους και σίγουρα παίζει και το ότι ρίχνουν το κόστος.

Για το όλο σκηνικό του marketing φταίμε και εμείς σαν καταναλωτές. Εμείς ζητάμε νέο μοντέλο κάθε 4 χρονια(αν όχι όλοι!!! αλλά έχω κλασσικό παράδειγμα συγγενή που αλλάζει καθε σείρα από΄ένα volvo που βγαίνει). Καποιοι ίσως διαφωνήσουν σε αυτό αλλά ισχύει πως την δεκαετια του 90 είχες αμάξι 5 χρόνων και το έλεγες καινούργιο, τώρα αρκετοι στα 3-4 πάνε για άλλο...

Και όσοι λοιπόν δεν θα πέρνατε ξανά VW σε ποια εταιρία θα πηγαίνατε για να είστε ήσυχοι???

Και εγώ τώρα που το συζητάμε το σκέφτομαι όντως, τι θα μπορούσα να πάρω?? Αρκετά μου έρχονται στο μυαλό.Αλλά αυτό μου αρέσει!!!

το ότι στα προβλήματα εχουμε και 500000 post δεν είναι κρίτηριο. Οτί με το παραμικρό γράφουμε εννοείται γιατί το ψαχνουμε και το γουστάρουμε αλλά σκεφτείτε πόσα golf βλέπετε καθημερινά.

θετική σκέψη λοιπόν και όλα θα πάνε καλά!!!! χάντρες τριφυλάλια και λοιπά γούρια :huh::D :D

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κραζουν τα vw για τις βλαβες τους θα θελα να πουν ταυτοχρονα κ ποια αλλη μαρκα θεωρουν πιο αξιοπιστη η τεσπα τι θα προτειναν σαν καλυτερη αγορα μετα την εμπειρια που ειχαν, αλοιως κραζουν μονο κ μονο για να ξεσπασουν και αυτο, ναι, ειναι απλη κλαψο...νια!! Ο δημοκρατικος διαλογος ειναι για να βγαινει κ ενα συμπερασμα και λυσεις στα διαφορα προβληματα, και απο αυτο να ενημερονονται και να σχηματιζουν γνωμη και οι υπολοιποι, οχι για να βγαζει ο καθενας τ αχτι του. Θεωρεις οτι η vw σε επιασε κοροιδο? οκ μπες κ πες.. μαγκες μετα απο αυτα που τραβηξα θεωρω πλεον οτι τα αμαξια μας ειναι gtp και εγω προσωπικα οταν αλλαξω αμαξι θα παρω -π.χ- lada γιατι τα θεωρω πολυ καλυτερα, οποτε προτεινω κ σε σας να κανετε το ιδιο, ετσι μπορουν να ακουστουν κ αντιπροτασεις κ ο γονιμος διαλογος να συνεχιζεται για κοινο οφελος ολων. Το να σε βλεπω μονο να μουσκευεις με τα δακρυα σου τους χαλασμενους σου αισθητηρες, γρυλους, καδενες, βαλβιδες η και εγω δεν ξερω τι αλλο, δεν μου λεει τπτ, και ουτε με βοηθαει πουθενα και κατα καποιο τροπο -πιστευω προσωπικα ως απλος χρηστης- οτι προσβαλει το κλαμπ και τους χρηστες του. Και ναι θα συμφωνησω και εγω με την προταση μερικων πιο πανω... αν ειστε δυσαρεστημενοι οντως ..πουληστε τα!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κραζουν τα vw για τις βλαβες τους θα θελα να πουν ταυτοχρονα κ ποια αλλη μαρκα θεωρουν πιο αξιοπιστη η τεσπα τι θα προτειναν σαν καλυτερη αγορα μετα την εμπειρια που ειχαν, αλοιως κραζουν μονο κ μονο για να ξεσπασουν και αυτο, ναι, ειναι απλη κλαψο...νια!! Ο δημοκρατικος διαλογος ειναι για να βγαινει κ ενα συμπερασμα και λυσεις στα διαφορα προβληματα, και απο αυτο να ενημερονονται και να σχηματιζουν γνωμη και οι υπολοιποι, οχι για να βγαζει ο καθενας τ αχτι του. Θεωρεις οτι η vw σε επιασε κοροιδο? οκ μπες κ πες.. μαγκες μετα απο αυτα που τραβηξα θεωρω πλεον οτι τα αμαξια μας ειναι gtp και εγω προσωπικα οταν αλλαξω αμαξι θα παρω -π.χ- lada γιατι τα θεωρω πολυ καλυτερα, οποτε προτεινω κ σε σας να κανετε το ιδιο, ετσι μπορουν να ακουστουν κ αντιπροτασεις κ ο γονιμος διαλογος να συνεχιζεται για κοινο οφελος ολων. Το να σε βλεπω μονο να μουσκευεις με τα δακρυα σου τους χαλασμενους σου αισθητηρες, γρυλους, καδενες, βαλβιδες η και εγω δεν ξερω τι αλλο, δεν μου λεει τπτ, και ουτε με βοηθαει πουθενα και κατα καποιο τροπο -πιστευω προσωπικα ως απλος χρηστης- οτι προσβαλει το κλαμπ και τους χρηστες του. Και ναι θα συμφωνησω και εγω με την προταση μερικων πιο πανω... αν ειστε δυσαρεστημενοι οντως ..πουληστε τα!

καληνυχτα και σε σενα φιλε...ευχομαι να μην σου συμβουν αυτα που συμβαινουν σε ποσα παιδια..αλλη γνωμη ειχα για σενα..τεσπα ευχομαι να φτασεις τα χιλιομετρα μου απροβληματιστα και αν θες να μαθεις τι θα επαιρνα ισως να αγοραζα κατι προς ιταλια η ιαπωνια.και για να σου φυγει η απορεια εχω κι αλλα αυτοκινητα range rover sport,mercedes c55 amg,toyota yaris ακομα εχουν περασει απο την οικογενια alfa romeo,fiat,lancia,masseratti,peugeot,suzuki,volvo,porsche..κανενα δεν παρουσιασε τα προβληματα που εχει παρουσιασει το golf ισως 2ο να εβαζα το quattroporte.Τελος ευχομαι ποτε να μην φτασεις στο σημειο που ειμαι και ποτε να μην γινεις κλαψομ___ς αφου μας θεωρεις ετσι ειλικρινα.

υ.γ το πουλαω αν ενδιαφερεσαι η εχεις καποιο γνωστο π.μ ...

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

Πίστεύω πως όλες οι εταιρίες έχουν χάσει από την αξιοπιστία τους!

Και αυτό έχει να κάνει με το άγχος που έχουν να βγάλουν νέες τεχνολογίες να ξεπεράσουν τους αλλους και σίγουρα παίζει και το ότι ρίχνουν το κόστος.

Για το όλο σκηνικό του marketing φταίμε και εμείς σαν καταναλωτές. Εμείς ζητάμε νέο μοντέλο κάθε 4 χρονια(αν όχι όλοι!!! αλλά έχω κλασσικό παράδειγμα συγγενή που αλλάζει καθε σείρα από΄ένα volvo που βγαίνει). Καποιοι ίσως διαφωνήσουν σε αυτό αλλά ισχύει πως την δεκαετια του 90 είχες αμάξι 5 χρόνων και το έλεγες καινούργιο, τώρα αρκετοι στα 3-4 πάνε για άλλο...

Και όσοι λοιπόν δεν θα πέρνατε ξανά VW σε ποια εταιρία θα πηγαίνατε για να είστε ήσυχοι???

Και εγώ τώρα που το συζητάμε το σκέφτομαι όντως, τι θα μπορούσα να πάρω?? Αρκετά μου έρχονται στο μυαλό.Αλλά αυτό μου αρέσει!!!

το ότι στα προβλήματα εχουμε και 500000 post δεν είναι κρίτηριο. Οτί με το παραμικρό γράφουμε εννοείται γιατί το ψαχνουμε και το γουστάρουμε αλλά σκεφτείτε πόσα golf βλέπετε καθημερινά.

θετική σκέψη λοιπόν και όλα θα πάνε καλά!!!! χάντρες τριφυλάλια και λοιπά γούρια :huh::D :D

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κραζουν τα vw για τις βλαβες τους θα θελα να πουν ταυτοχρονα κ ποια αλλη μαρκα θεωρουν πιο αξιοπιστη η τεσπα τι θα προτειναν σαν καλυτερη αγορα μετα την εμπειρια που ειχαν, αλοιως κραζουν μονο κ μονο για να ξεσπασουν και αυτο, ναι, ειναι απλη κλαψο...νια!! Ο δημοκρατικος διαλογος ειναι για να βγαινει κ ενα συμπερασμα και λυσεις στα διαφορα προβληματα, και απο αυτο να ενημερονονται και να σχηματιζουν γνωμη και οι υπολοιποι, οχι για να βγαζει ο καθενας τ αχτι του. Θεωρεις οτι η vw σε επιασε κοροιδο? οκ μπες κ πες.. μαγκες μετα απο αυτα που τραβηξα θεωρω πλεον οτι τα αμαξια μας ειναι gtp και εγω προσωπικα οταν αλλαξω αμαξι θα παρω -π.χ- lada γιατι τα θεωρω πολυ καλυτερα, οποτε προτεινω κ σε σας να κανετε το ιδιο, ετσι μπορουν να ακουστουν κ αντιπροτασεις κ ο γονιμος διαλογος να συνεχιζεται για κοινο οφελος ολων. Το να σε βλεπω μονο να μουσκευεις με τα δακρυα σου τους χαλασμενους σου αισθητηρες, γρυλους, καδενες, βαλβιδες η και εγω δεν ξερω τι αλλο, δεν μου λεει τπτ, και ουτε με βοηθαει πουθενα και κατα καποιο τροπο -πιστευω προσωπικα ως απλος χρηστης- οτι προσβαλει το κλαμπ και τους χρηστες του. Και ναι θα συμφωνησω και εγω με την προταση μερικων πιο πανω... αν ειστε δυσαρεστημενοι οντως ..πουληστε τα!

Το πουλαω και εγω φιλε μου.Αλλα θα ηθελα πολυ να το παρεις εσυ γιατι σε συμπαθησα.Θα σου κανω και καλυτερη τιμη.

Οσο για το τι θα παρω με τα λεφτα που θα μου δωσεις.

Scoda actavia η Passat cc.

Περιμενω απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε για τα αμαξια ρε παιδια..Μηχανες ειναι και χαλανε.Σε αλλους δεν εχουν παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και σε αλλους πολυ σοβαρα.Ειναι γεγονος παντως οτι στο section με τα προβληματα ανακυκλωνονται σχεδον τα ιδια πραγματα.Μια καλη ιδεα ειναι να κατηγοριοποιηθουν ετσι ωστε οποιος μπαινει στο forum να βρισκει ευκολα λυση γιατι οταν βλεπει 50 σελιδες και βαλε ειναι λογικο να μην κατσει να τα διαβασει ολα(που θελουν ωρες) και να κανει καινουργιο θεμα με προβλημα το οποιο εχει 1000συζητηθει.Λιγο πολυ ειναι στανταρ τα προβληματα που παρουσιαζονται(αν παρουσιαστουν).Γνωμη μου ειναι οτι αν κανεις μια σωστη συντηρηση στο αμαξι και δεν το πειραξεις μηχανικα η του βαλεις προγραμμα δεν προκειται να σου παρουσιασει βλαβη,λιγο προσοχη θελει μονο.Βεβαια υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι ποσταρουν προβληματα του τυπου τριζει λιγο η κονσολα τι να κανω.Φυσικο και επομενο ειναι να τριζει στην autobahn που οδηγουμε...εδω αμαξια που εχουν 3πλασια αξια απο golf συμβαινει αυτο.Επισης υπαρχουν και προβληματα ποιο σοβαρα τα οποια μπορει να ωφειλονται σε αστοχια υλικου αλλα τι μπορει να κανεις τυχερα ειναι αυτα,σε εργοστασιο κατασευαζονται τα αμαξια δεν ειναι χειροποιητα.Εμενα προσωπικα το αμαξι δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο(φτου να μην το ματιασω) εκτος απο μια αλλαγη στην αντλια νερου λογω του γνωστου θορυβου αλλα και να μου παρουσιασει εγω οτι ειναι να κανω(συντηρηση,προσοχη κ.α)το εκανα δεν θα τα βαψω και μαυρα γιατι απολαμβανω καθε μερα τις επιδοσεις του την οδηγικη του συμπεριφορα την ποιοτητα του και ολα τα αλλα που σου προσφερει.Αυτο το τοπικ και ειδικα ο τιτλος του ειναι τελειως αχρηστο.Ακου διαγωνισμος για το ποιος εχει περισσοτερα προβληματα,μονο τσακωμους φερνει.Εγω προτεινω να κλειδωθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε για τα αμαξια ρε παιδια..Μηχανες ειναι και χαλανε.Σε αλλους δεν εχουν παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και σε αλλους πολυ σοβαρα.Ειναι γεγονος παντως οτι στο section με τα προβληματα ανακυκλωνονται σχεδον τα ιδια πραγματα.Μια καλη ιδεα ειναι να κατηγοριοποιηθουν ετσι ωστε οποιος μπαινει στο forum να βρισκει ευκολα λυση γιατι οταν βλεπει 50 σελιδες και βαλε ειναι λογικο να μην κατσει να τα διαβασει ολα(που θελουν ωρες) και να κανει καινουργιο θεμα με προβλημα το οποιο εχει 1000συζητηθει.Λιγο πολυ ειναι στανταρ τα προβληματα που παρουσιαζονται(αν παρουσιαστουν).Γνωμη μου ειναι οτι αν κανεις μια σωστη συντηρηση στο αμαξι και δεν το πειραξεις μηχανικα η του βαλεις προγραμμα δεν προκειται να σου παρουσιασει βλαβη,λιγο προσοχη θελει μονο.Βεβαια υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι ποσταρουν προβληματα του τυπου τριζει λιγο η κονσολα τι να κανω.Φυσικο και επομενο ειναι να τριζει στην autobahn που οδηγουμε...εδω αμαξια που εχουν 3πλασια αξια απο golf συμβαινει αυτο.Επισης υπαρχουν και προβληματα ποιο σοβαρα τα οποια μπορει να ωφειλονται σε αστοχια υλικου αλλα τι μπορει να κανεις τυχερα ειναι αυτα,σε εργοστασιο κατασευαζονται τα αμαξια δεν ειναι χειροποιητα.Εμενα προσωπικα το αμαξι δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο(φτου να μην το ματιασω) εκτος απο μια αλλαγη στην αντλια νερου λογω του γνωστου θορυβου αλλα και να μου παρουσιασει εγω οτι ειναι να κανω(συντηρηση,προσοχη κ.α)το εκανα δεν θα τα βαψω και μαυρα γιατι απολαμβανω καθε μερα τις επιδοσεις του την οδηγικη του συμπεριφορα την ποιοτητα του και ολα τα αλλα που σου προσφερει.Αυτο το τοπικ και ειδικα ο τιτλος του ειναι τελειως αχρηστο.Ακου διαγωνισμος για το ποιος εχει περισσοτερα προβληματα,μονο τσακωμους φερνει.Εγω προτεινω να κλειδωθει.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε για τα αμαξια ρε παιδια..Μηχανες ειναι και χαλανε.Σε αλλους δεν εχουν παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και σε αλλους πολυ σοβαρα.Ειναι γεγονος παντως οτι στο section με τα προβληματα ανακυκλωνονται σχεδον τα ιδια πραγματα.Μια καλη ιδεα ειναι να κατηγοριοποιηθουν ετσι ωστε οποιος μπαινει στο forum να βρισκει ευκολα λυση γιατι οταν βλεπει 50 σελιδες και βαλε ειναι λογικο να μην κατσει να τα διαβασει ολα(που θελουν ωρες) και να κανει καινουργιο θεμα με προβλημα το οποιο εχει 1000συζητηθει.Λιγο πολυ ειναι στανταρ τα προβληματα που παρουσιαζονται(αν παρουσιαστουν).Γνωμη μου ειναι οτι αν κανεις μια σωστη συντηρηση στο αμαξι και δεν το πειραξεις μηχανικα η του βαλεις προγραμμα δεν προκειται να σου παρουσιασει βλαβη,λιγο προσοχη θελει μονο.Βεβαια υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι ποσταρουν προβληματα του τυπου τριζει λιγο η κονσολα τι να κανω.Φυσικο και επομενο ειναι να τριζει στην autobahn που οδηγουμε...εδω αμαξια που εχουν 3πλασια αξια απο golf συμβαινει αυτο.Επισης υπαρχουν και προβληματα ποιο σοβαρα τα οποια μπορει να ωφειλονται σε αστοχια υλικου αλλα τι μπορει να κανεις τυχερα ειναι αυτα,σε εργοστασιο κατασευαζονται τα αμαξια δεν ειναι χειροποιητα.Εμενα προσωπικα το αμαξι δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο(φτου να μην το ματιασω) εκτος απο μια αλλαγη στην αντλια νερου λογω του γνωστου θορυβου αλλα και να μου παρουσιασει εγω οτι ειναι να κανω(συντηρηση,προσοχη κ.α)το εκανα δεν θα τα βαψω και μαυρα γιατι απολαμβανω καθε μερα τις επιδοσεις του την οδηγικη του συμπεριφορα την ποιοτητα του και ολα τα αλλα που σου προσφερει.Αυτο το τοπικ και ειδικα ο τιτλος του ειναι τελειως αχρηστο.Ακου διαγωνισμος για το ποιος εχει περισσοτερα προβληματα,μονο τσακωμους φερνει.Εγω προτεινω να κλειδωθει.

Ωραίος φτου φτου.

Οσο για το κλείδωμα σαφως και δεν συμφωνώ, δεν μπορει καθε φορα που δεν σας αρεσει κατι να προτείνεται κλειδώματα. Αν σας πειραζει το θεμα παρακολουθήστε καποιο πιο ενδιαφερον θεμα δεν ειστε υποχρεωμένοι να διαβάζετε τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φτου φτου.

Οσο για το κλείδωμα σαφως και δεν συμφωνώ, δεν μπορει καθε φορα που δεν σας αρεσει κατι να προτείνεται κλειδώματα. Αν σας πειραζει το θεμα παρακολουθήστε καποιο πιο ενδιαφερον θεμα δεν ειστε υποχρεωμένοι να διαβάζετε τα ποστ.

Δηλαδη εσενα φιλε νικο σου αρεσει πολυ το τοπικ?τι προσφερει?να πουνε ολοι για ακομα μια φορα το προβλημα που αντιμετωπισαν με το αμαξι τους?νομιζω οτι αυτο γινεται ηδη στα τοσα τοπικ που εχουν φτιαχτει στην κατηγορια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαφωνω με το τοπικ (ειναι θεμα τιτλου κυριως και οχι ουσιας) καλο ειναι να υπαρχει κατι τετοιο και συγκεντρωτικα να λεμε τι προβληματα εχουν παρουσιαστει στο αυτοκινητο μας, αν επιδιορθωθηκαν στην εγγυηση η με τι κοστος και εκει να τελειωνει το ποσταρισμα του καθενος.

Αυτη ειναι η ουσια.

Οτιδηποτε περαιτερω σχολια μονο μπερδεμα, παρεξηγησεις και αντιπαλοτητα χωρις λογο και αποτελεσμα θα φερουν.

Εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα με τα tsi μου εδω και 3.5 χρονια αλλα αν υπαρξει και δεν ξερω τι ειναι πρωτα θα παω σε αντιπροσωπεια η συνεργειο και μετα θα δω τι μπορω να κανω αν δεν βρω λυση. Ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι, εμεις ναμαστε καλα, αν και σε μερικους πεφτει ο κληρος πιο βαρυς και τραβανε περισσοτερα. Ειναι να μην σου τυχει και το στραβο αυτοκινητο γιατι μετα δεν ισιωνει ευκολα και η αγανακτηση ειναι φυσιολογικη.

Αυτο βεβαια συμβαινει με ολες τις μαρκες απλα στην δικη μας οπως εχουμε πει χιλιες φορες λογω πολυπλοκοτητας και τεχνολογιας των νεων κινητηρων και ηλεκτρονικων εχουμε πιο πολλες 'απωλειες'

και δυστυχως η ευτυχως αν αγαπαμε το λαμαρινακι μας θα το υπομεινουμε, διαφορετικα οπως παλι ειναι φυσιολογικο θα το ξεφορτωθουμε στην πρωτη ευκαιρια. Ετσι συμβαινει με ολα τα αυτοκινητα

ουτως η αλλως.

Εμεις να ειμαστε καλα, σωματικα και ψυχικα (ειδικα ψυχικα αν μας ταλαιπωρουν λιγο τα αυτοκινητα μας, ειναι και αυτη η οικονομικη κριση που μας φορτωσαν κιολας) και ολα τα αλλα βρισκονται. Τα σιδερα φτειαχνονται/αλλαζονται/πετιουνται και παλι απο την αρχη. Εμεις ομως?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

λογικο αφου η μιση + ελλαδα εχει και απο ενα golf πια.

ασε που τα μισα θεματα ειναι του τυπου ,''ακουω ενα βρουμ απο τη μηχανη ,λετε να σπασει ??'' :D

:whistling: :whistling: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.