Jump to content
zafevolution

Vw Polo Bluemotion

Recommended Posts

το τάσι 32 ευρώ......

Kαλησπερα και απο εμενα Polo bluemotion black.Και για γουρι με μολις διαπιστωσα ενα τασι να λειπει.Τεσπα εχετε λινκ η καπου να μου προτεινετε να παραγγειλω ενα,Μενω Μεγαρα ,και γι αυτο λεω να παραγγειλω,αλλιως πηγαινα σε αντιπροσωπεια!!Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αστα , αυτα τα τασια φευγουν για πλακα... 25 ευρω εχει απο Καπαγεριδη Κορινθο..Και δεν θα το βρεις σε σαιτ νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Αστα , αυτα τα τασια φευγουν για πλακα... 25 ευρω εχει απο Καπαγεριδη Κορινθο..Και δεν θα το βρεις σε σαιτ νομιζω..

Ευχαριστω πολυ,θα κανω ενα τηλ να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη γουσταρω να κανω επεμβασεις ,θελω να βαλω led smd.Εχει κανει καποιος αυτη την κινηση και αν ναι τι τυπου led χρειαζομαι.?Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη γουσταρω να κανω επεμβασεις ,θελω να βαλω led smd.Εχει κανει καποιος αυτη την κινηση και αν ναι τι τυπου led χρειαζομαι.?Eυχαριστω!

Ανάλογα...άλλα θέλεις για πλαφονιερα,άλλα για μπροστά στα φανάρια και στις πινακιδες (ψείρες) και αλλα για όπισθεν,φώτα ομίχλης και ημέρας!

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλεα καλο θα ηταν αν καποιος μπορουσε να πει επιγραμματικα τι ακριβως led φοραει παντου το 1.2 tdi bluemotion.Να φανταστεις τρομαξα να βρω σωστα λεντ για τις πινακιδες στο ebay...

Link to comment
Share on other sites

Στις πινακιδες,πορτ μπαγκαζ και μπροστα στα φωτα θεσεως φοραει Τ10 led...http://www.ledmania.gr/el/led-gr-gr-2/t10-led/

Μεσα καμπινα,στην πλαφονιερα μπρος-πισω φοραει C5W...http://www.ledmania.gr/el/led-gr-gr-2/festoon/

Φωτα ημερας και οπισθεν - 1156 led...http://www.ledmania.gr/el/led-gr-gr-2/1156-led/

Φωτα ομιχλης - Η8 led... http://www.ledmania.gr/el/led-gr-gr-2/h8-led/

ΟΛΑ CANBUS!!!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι τασι παρεληφθη,28,10 κοστισε Ιερα οδος στο Φιλιππαιο.

Προβλημα προεκυψε σημερα για δευτερη φορα μεσα σε 8 μερες.Κατα την εκκινηση κινητηρα με το που γυριζω να μιζαρω,παιρνει κανονικα μπροστα,και μενει 

αναμμενο το λαμπακι του check engine.Την πρωτη φορα που το εκανε,εκανα μια βολτα,μου εσβησε αφοτου απενεργοποιησα και ενεργοποιησα τον κινητηρα 2-3 φορες.Σημερα παλι τα ιδια,με το που βαζω  μπροστα τσακ παλι,εκανα 17 χλμ χωρις να δειχνει καποιο προβλημα σαν συμπεριφορα αμαξιου.εφτασα σπιτι ανοιγοκλεισα

2-3 φορεςκαι εσβησε παλι.....Το εχει παθει κανεισ?ΑΝ ειναι δυνατον δλδ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα για την ημερα.Λοιπον το λαμπακι μηχανης αναβει κατα την εκκινηση του κινητηρα,οταν στην ενδειξη στο κατραν δειξει start stop error.

Συνδεσα το μινι διαγνωστικο που εχω εσβησα το λαμπακι του check,απευθειας το start stop δουλευει αψογα και καμια ενδειξη Chck engine δεν αναβει...

Ολα αυτα για ενα διαστημα μικρο(και κυριως μεχρι να σβησω και να ανοιξω τον κινητηρα 1-2 φορες.)Μετα λεει startstop error και στο επομενο αναψε ας πουμε του κινητηρα

αναβει to check και φυσικα το start stop δεν δουλευει...Τη διαδικασια την ξαναεκανα σπιτι μου με το διαγνωστικο και ειχαμε τα ιδια αποτελεσματα.Οποτε συμπερασμα,κατι παιζει με το  start stop και αναβει το check engine.Εχει τυχει σε κανενα ποτε???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε belsis1987 κλείνοντας 3 χρόνια και 100.000 χιλιόμετρα δεν είχα ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα ......
 

Link to comment
Share on other sites

Tειλικα,με ενα καθαρισμο στο φιλτρο dpf και εναν αναπρογραμματισμο ολα φαινεται πως λυθηκαν,έιτουργουν ολα και το αμαξι δειχνει να αρπαζει περισσοτερο και δεν κρεμαει πια.Για να δουμε στην πορεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

115.000 χλμ πλέον, απροβλημάτιστα και οικονομικά. Το τελευταίο μήνα όλο και πιο συχνά το start and stop μου λέει non possible (παρατηρώ ότι είναι σύνηθες το πρωί με το κρύο, ενώ το μεσημέρι σπάνιο), λέτε να είναι τα τελευταί της μπαταρίας; (δεν έχω προσέξει κάτι άλλο σε φώτα, εκκίνηση κλπ ενώ έχω ακόμα την μπαταρία της μάνας του επάνω - 3χρόνια σχεδόν)

Έχει αλλάξει μπαταρία κανείς; Άκουσα την τιμή στην αντιπροσωπία και μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο....

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου το δικό μου είναι 2 χρονών παρά 2 μήνες και όλα κομπλέ (και η μπαταριά)!

Link to comment
Share on other sites

260 ή 280, δεν θυμάμαι ακριβώς, ότι και να είναι πάντως είναι πανάκριβα. Από ότι κατάλαβα όμως δεν μπορούμε να την βάλουμε μόνοι μας γιατί θέλει προγραμματισμό ο εγκέφαλος μετά την αλλαγή.

Τι μπαταρία φοράει το αμάξθ ρε παιδιά; γιατί πρέπει να βγάλεις διάφορα για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλετε την μπαταρια χωρις να κοψετε το ρευμα (δηλαδη να κοτσαρεις παραλληλα μια αλλη μπαταρια πριν και κατα την διαρκεια της αλλαγης) δεν θα καταλαβει και τιποτα ο εγκεφαλος...

Προσωπικα, μετα την δοκιμη μιας Banner μπαταριας, δεν ξαναβαζω τα γνωστα επωνυμα σκουπιδια... Υπαρχουν αρκετα τεστ απο ανεξαρτητες πηγες.

Μπορειτε να τις βρειτε ευκολα ελλαδα και να τις αντικαταστησετε με τον παραπανω τροπο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλετε την μπαταρια χωρις να κοψετε το ρευμα (δηλαδη να κοτσαρεις παραλληλα μια αλλη μπαταρια πριν και κατα την διαρκεια της αλλαγης)

 

Στον αρνητικό πόλο υπάρχει ένα εγκεφαλάκι, που με τέτοια πειράματα καίγεται για πλάκα. Είναι κανόνας ότι όταν πάει να γλιτώσει κάποιος ένα X ποσό σε τέτοια πράγματα, στο τέλος πληρώνει 2Χ!

Link to comment
Share on other sites

Παντος εγω μαγκες ρωτησα για το δικο μ (αν ποτε χρειαστει) που ειναι και πετρελειο  :acute: σε ενα μαγαζι στην κατεχακι και μου ειπα κανα 75ευρο την BOSCH και για την τοποθετηση!! και απο αυτον πηρα και τα φιλτρα του πολακι μ.... και εχει κ μαρκες εχει κ μουφα!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τη διπλοπληρώνεις, αν έχεις Start-Stop (που έχεις λογικά), η μπαταρία σου δεν είναι απλή, αλλά τύπου AGM ή EFB. Αυτές είναι αρκετααααά (έως πολύ) ακριβότερες από 75 Eυρώ. Και δυστυχώς δεν μπορείς να βάλεις απλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.