Jump to content

Recommended Posts

Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ μία σύντομη παρουσίαση : το golfaki μου : DSC00756.jpg εξωτερικά : αντιηλιακές μεμβράνες illumar εξάτμιση miltek ολόσωμη με καταλύτη 200αρη hjs DSC00763.jpg ανάρτηση bilstein με ελατήρια hr 3,5 ,εισαγωγή carbon σωλήνα με pipercross χοάνη DSC00629-2.jpg και πρόγραμμα revo stages 1 & 2 έγινε και η δυναμομέτρηση (sorry για την φωτο δεν έχω scanner) DSC00767.jpg μια αλλαγή στην εισαγωγή

DSC00770.jpg

Μπήκε και το i/c του s3
ic3.jpg


και νέα δυναμομέτρηση:


DSC00802.jpg




και οι ζάντες μουnew_love.gif


DSC00zd3.jpg


DSC00zd2.jpg


μπήκε και quickshift της Forge :roadrage:

IMAG0122.jpg


αλλά και η βάση μηχανής

vasimixanis.jpg


και η βάση σασμάν

vasisasman.jpg

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

άψογος! να το χέρεσε το τέρας, επόμενα σχέδια ;

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλαρακι μου!ζαντα αν δεν βαλεις 18αρα το λιγοτερο μην αλλαξεις..δεν θα την ευχαριστηθεις τοσο..και η δικια σου για εργοστασιακη ειναι μια χαρα.παντος εχει πολυ καλα νουμερα η γκολφαρα..βαλε και ενα i/c απο s3.να το χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλαρακι μου!ζαντα αν δεν βαλεις 18αρα το λιγοτερο μην αλλαξεις..δεν θα την ευχαριστηθεις τοσο..και η δικια σου για εργοστασιακη ειναι μια χαρα.παντος εχει πολυ καλα νουμερα η γκολφαρα..βαλε και ενα i/c απο s3.να το χαιρεσαι!

Συγχαρητήρια και όπως είπε και ο Ανέστης βάλε S3 ic για να μην καταλαβαίνει τίποτα το αμάξι. :)

Link to comment
Share on other sites

DIMIV ωραία η Golfara!! Και πολύ μελετημένες κινήσεις, έχεις βάλει αξιόλογα πράγματα στο αμάξι (αναρτήσεις, εισαγωγή, εξάτμιση, πρόγραμμα κλπ). Καλύτερα λίγα και καλά, παρά να βάλεις ένα σωρό πράγματα της πλάκας.

Με μία ζαντούλα θα είναι super, χωρίς απαραίτητα να είναι 18άρα, εφόσον το έχεις χαμηλωμένο και με 17άρα θα δείξει πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό φίλε μπράβο. Να σε ρωτήσω κάτι: το αυτοκίνητο το έχεις με 16άρα; Αντέχει το 205 λάστιχο τόσα άλογα; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι ότι αν βάλω πρόγραμμα με όλα τα περιφερειακά θα πρέπει να αλλάξω κ ζαντολάστιχα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό φίλε μπράβο. Να σε ρωτήσω κάτι: το αυτοκίνητο το έχεις με 16άρα; Αντέχει το 205 λάστιχο τόσα άλογα; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι ότι αν βάλω πρόγραμμα με όλα τα περιφερειακά θα πρέπει να αλλάξω κ ζαντολάστιχα μετά.

ναι με 16αρα και 205 ,μια χαρά είναι ,τώρα εάν θα είναι καλύτερο με 225/45/17 δεν ξέρω να σου πω

μπραβο φιλε ωραιος! να σε ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει, τι γινετε με το revo 2 υπαρχει τελικα η οχι? :mellow:

υπάρχει το stage 2 -εξάλου τα νουμερα που υποσχεται (230 ps- 32kg torque) είναι πολύ κοντά στα δικά μου

Link to comment
Share on other sites

ναι με 16αρα και 205 ,μια χαρά είναι ,τώρα εάν θα είναι καλύτερο με 225/45/17 δεν ξέρω να σου πω

υπάρχει το stage 2 -εξάλου τα νουμερα που υποσχεται (230 ps- 32kg torque) είναι πολύ κοντά στα δικά μου

στο site της Revo γιατι δεν υπαρχει ομως και το εχει μονο η cargate? :mellow:

οπως και να εχει πολυ δυνατο μπραβω!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια και εδώ!! Λοιπόν αφού έβαλες τις ζάντες του R, να προτείνω το επόμενο βήμα ή θα πριζωθείς εντελώς??

Link to comment
Share on other sites

Με γεια και εδώ!! Λοιπόν αφού έβαλες τις ζάντες του R, να προτείνω το επόμενο βήμα ή θα πριζωθείς εντελώς??

χε χε τον προφυλακτήρα ??

Link to comment
Share on other sites

χε χε τον προφυλακτήρα ??

Και όχι μόνοοοοοοοοοο!!!! Προτείνω όλο το σετάκι του R!!!!!!!! Μπρος - πίσω προφυλακτήρας, πλαινά σπόιλερ και είσαι έτοιμος, όπως το έκανε ένας τύπος στο mk6.com, δηλαδή έβαλε αυτό :

golfrset.jpg

Και το ασημένιο σου βέλος θα δείχνει κάπως έτσι :

2010volkswagengolfraust.jpg

2010volkswagengolfraust.jpg

Sorry αν μπήκες τώρα στην tipspriza.jpg!!

Link to comment
Share on other sites

πσσ φοβερά ,αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να σταματήσω κάπου εδω,,, (ελπίζω) ένα pioneer dvd avh 3200 navi μόνο θέλω :-) ξέρεις σαν το δικό σου ένα πράμα..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κούκλα το αμάξι ! Αξίζουν συγχαρητήρια για την προσεγμένη και μερακλίδικη δουλειά που έχει γίνει !

Link to comment
Share on other sites

μπήκε και το μπαρομετράκι με βάση osir

copy paste από τον φίλο ACE2007 :wink: (κακό πράμα η ζήλια !:whistling:)

shadow1.jpg

shadow2.jpg

shadow3.jpg

υγ thanks φίλε Θάνο για την βοήθεια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη με γεια, πάρα πολύ ωραίο το μπαρόμετρο με την βάση! ^_^

Ειλικρινά χάρηκα πολύ που το προχώρησες και έμεινες ευχαριστημένος με την αλλαγή...!! :thumbsup:

Και πάλι με γεια!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.