Jump to content
drmdtsap

Αγορα Μεταχειρισμενου Gti Mkv

Recommended Posts

παιδια καλημερα και απο μενα. Ειμαι προς αγορα gti mkv dsg. εχω βρει ενα του 2005 με 32000 χιλιομετρα ασπρο χρωμα-το οποιο μου αρεσει πολυ. Το οδηγησα και το αυτοκινητο αν και stock ecu πεταει πραγματικα. μου το αφηνει 17500 ευρω. Πρεπει να προσεξω κατι?τα περισσοτερα που βρισκω σ αυτα τα χρηματα ειναι χωρις dsg και με περισσοτερα χιλιομετρα. Το σπαστικο ειναι οπως σε ολα τα golf πως εχει ξεβαματα στα κουμπια των παραθυρων και το καθισμα του οδηγου στο αριστερο σημειο εχει μια ηπια φθορα το υφασμα απο το μπες βγες. Να το τολμησω?

Μετα απο ενα ibiza fr με unitronic αγορασα μια bmw e90 316 οπου ξενερωσα τη ζωη μου και ειπα να επιστρεψω σε vag group tfsi.

επισης θελω να ρωτησω και κατι ακομη. το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει ενα βαθουλωμα στο ταμπλο στη μερια του συνοδηγου. Αυτο μπορει να ξαναγινει οπως ηταν με καποιο τροπο?σε παλιοτερο αυτοκινητο bmw e30 που ειχα κατι αναλογο ειχα παει σε αντιπροσωπεια και του το ειχα πει και τοτε βγαζει ο φανοποιος εναν αναπτηρα θερμαινει το βαθουλωμα και τσουπ... φουσκωσε και ηρθε στη θεση του χωρις να φαινεται τιποτα...

γνωριζετε τυχον προβληματα που μπορει να προκυψουν κατα τη συμβιωση μετο το συγκεκριμενο αυτοκινητο? Το dsg πχ ειναι οπως λενε ενα αξιοπιστο κιβωτιο?για το οτι ειναι απο τα καλυτερα σειριακα το διαπιστωσα...

Edited by drmdtsap
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν το αμαξι ειναι ενταξει, το θεμα με τους διακοπτες και το καθισμα δεν ειναι θεματα που θα πρεπει να σε εμποδισουν απο την αγορα του αυτοκινητου.Εμενα αλλο με προβληματιζει.Αυτοκινητο με τοσο λιγα χλμ δεν θα επρεπε να εχει ξεβαματα σε διακοπτες και τοση φθορα στο καθισμα.Εγω εχω Tsi 3,5 ετων με 52.000 χλμ και δεν εχει καμια φθορα στο καθισμα και οι διακοπτες ειναι σαν καινουριοι.Εκτος κι αν στο δικο μου ειναι λιγο πιο αναβαθμισμενα τα υλικα.Σε αυτο καλυτερα να μας απαντησει καποιος με Gti της χρονολογιας εκεινης για να βεβαιωθουμε.Παντως συνηθης τροπος για να καταλαβαινεις αν ενα αμαξι εχει ριγμενα χλμ ειναι να κοιτας τις φθορες σε διαφορα σημεια.Σιγουρα παιζει ρολο και κατα ποσο φροντιζε ο ιδιοκτητης το αμαξι του αλλα συνηθως μεγαλες φθορες με λιγα χλμ δεν πανε μαζι.Που εχει κανει κατα κυριο λογο τα χλμ αυτα το αυτοκινητο;Σε πολη;

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα καθισματα εκει σκιζονται ......εκτος αν εισαι και πολυ λεπτος και πολυ προσεκτικος οταν μπαινεις ειδικα με τζιν .

Για προβληματα δες το ειδικο section ειδικα οι εκδοσεις οι πρωτες εχουν βγαλει πολλα πλησιαζωντας τα 50-60χιλ ...

Και 17.000 δεν ειναι λιγα χρηματα για αμαξι 5ετιας...και ειδικα αν τα χιλιομετρα αυτα ειναι σε πολη .

Εξαρταται την κατασταση ,εγω προσωπικα δεν θα επαιρνα μεταχ με τοσα χρηματα. Εαν το ονειρο σου ειναι το gti τοτε ειναι εξαιρετικη περιπτωση και με σχετικα οχι πολλα χιλιομετρα . Πανε σε μια αντιπρ να δεις το ιστορικο του οσο υπαρχει αυτο .Μετα εγκεφαλο και αν ολα οκ ...τοτε γιατι οχι!. Προσοχη στον ελεγχο για διαροη λαδιωνκαι βαλβολινης ...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν το αμαξι ειναι ενταξει, το θεμα με τους διακοπτες και το καθισμα δεν ειναι θεματα που θα πρεπει να σε εμποδισουν απο την αγορα του αυτοκινητου.Εμενα αλλο με προβληματιζει.Αυτοκινητο με τοσο λιγα χλμ δεν θα επρεπε να εχει ξεβαματα σε διακοπτες και τοση φθορα στο καθισμα.Εγω εχω Tsi 3,5 ετων με 52.000 χλμ και δεν εχει καμια φθορα στο καθισμα και οι διακοπτες ειναι σαν καινουριοι.Εκτος κι αν στο δικο μου ειναι λιγο πιο αναβαθμισμενα τα υλικα.Σε αυτο καλυτερα να μας απαντησει καποιος με Gti της χρονολογιας εκεινης για να βεβαιωθουμε.Παντως συνηθης τροπος για να καταλαβαινεις αν ενα αμαξι εχει ριγμενα χλμ ειναι να κοιτας τις φθορες σε διαφορα σημεια.Σιγουρα παιζει ρολο και κατα ποσο φροντιζε ο ιδιοκτητης το αμαξι του αλλα συνηθως μεγαλες φθορες με λιγα χλμ δεν πανε μαζι.Που εχει κανει κατα κυριο λογο τα χλμ αυτα το αυτοκινητο;Σε πολη;

εχουν γινει συμφωνα παντα με τον ιδιοκτητη σε εθνικο επαρχιακο δικτυο. βεβαια πηγα και το ξαναειδα χτες και διαπιστωσα 4-5 βαθουλωματα στο καπο και 3- 4 στην οροφη πιθανον απο χαλαζοπτωση, τα οποια αρχικα δεν τα ειδα γιατι ειναι το χρωμα τετοιο(ασπρο) που θα πρεπει να πας σε συγκεκριμενη οπτικη γωνια για να το διαπιστωσεις.δεν ξερω να σου πω την αληθεια χαλαστικα.σημερα που ειδα αλλο ενα gti 2005 με 51000χλμ ειχε το ιδιο προβλημα στους διακοπτες και στα πλαστικα τις πορτας(μικρο αμυχες).Γενικα ηταν σε πολυ καλη κατασταση αλλα ο ιδιοκτητς ηταν ακατευατος στα 18000 ευρω.Οποτε δεν το σκεφτομαι. Αυριο θα δω και ενα gti παλι ασπρο χωρις dsg με 34000 χιλιομετρα αλλα του 2007 μοντελο στα 17900 ευρω που με λιγο παζαρι θα γινει στα 17500-17400 ευρω.Ρε παιδια τι ειναι καλυτερο?να παρω ενα gti χωρις dsg αλλα με λιγοτερα χιλιομετρα η να παρω ενα με dsg αλλα με 50-60000 χλμ?στα 70000 χλμ απο οσο ξερω ισως χρειαστει αλλαγη ο διπλος συμπλεκτης...επειδη δεν γνωριζω απο golf gti mkv ειπα να γραψω εδω για να παρω καμια συμβουλη.

Edited by drmdtsap
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν το αμαξι ειναι ενταξει, το θεμα με τους διακοπτες και το καθισμα δεν ειναι θεματα που θα πρεπει να σε εμποδισουν απο την αγορα του αυτοκινητου.Εμενα αλλο με προβληματιζει.Αυτοκινητο με τοσο λιγα χλμ δεν θα επρεπε να εχει ξεβαματα σε διακοπτες και τοση φθορα στο καθισμα.Εγω εχω Tsi 3,5 ετων με 52.000 χλμ και δεν εχει καμια φθορα στο καθισμα και οι διακοπτες ειναι σαν καινουριοι.Εκτος κι αν στο δικο μου ειναι λιγο πιο αναβαθμισμενα τα υλικα.Σε αυτο καλυτερα να μας απαντησει καποιος με Gti της χρονολογιας εκεινης για να βεβαιωθουμε.Παντως συνηθης τροπος για να καταλαβαινεις αν ενα αμαξι εχει ριγμενα χλμ ειναι να κοιτας τις φθορες σε διαφορα σημεια.Σιγουρα παιζει ρολο και κατα ποσο φροντιζε ο ιδιοκτητης το αμαξι του αλλα συνηθως μεγαλες φθορες με λιγα χλμ δεν πανε μαζι.Που εχει κανει κατα κυριο λογο τα χλμ αυτα το αυτοκινητο;Σε πολη;

Naso για τις φθορές δεν ευθύνονται τα χιλιόμετρα, αλλά αφενός η πολυκαιρία & αφετέρου αν το αμάξι ήταν σε κλειστό γκαράζ ή παρκαρισμένο στον δρόμο. Και τέλος κατά πόσο ήταν προσεκτικός ο οδηγός του.

Για παράδειγμα αν έχει "γυαλάδα" στο ταμπλό ένα μεταχειρισμένο αμάξι (που έχουν πολλά) δεν φταίνε τα χιλιόμετρα αν το αμάξι ήταν μονίμως παρατημένο στον δρόμο και το πλακώνανε και με χάλια σιλικονούχα γυαλιστικά για μόστρα.

Link to comment
Share on other sites

παλιο ειναι βρες πιο φρεσκο

Εχω βρει δυο του 2007 τα οποια ειναι αψεγαδιαστα αλλα χωρις dsg. Μου τα αφηνουν ο ενας 17000¤ κ ο αλλος 17500¤. Του 2007 με dsg φτανουν κ τα 21000¤... Κ σκεψου οτι στα 24-25000¤ βρισκεις το mkvi. Τι λετε εσεις; Βοηθατε παιδια.εχω μεινει χωρις αμαξι. Να προτιμησω κατι πιο καινουριο χωρις dsg ή να παρω κατι πιο παλιο με dsg; Ξερω οτι το dsg θεωρειται το καλυτερο κιβωτιο αλλα δεν ειναι καλυτερα αφου τα λεφτα μου ειναι περιορισμενα ,18χιλ βαρια, να παρω μοντελο πιο καινουριο;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο που εισαι??? Στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* μπηκες να ριξεις μια ματια?? Τωρα που βλεπω εχει και ποιο φθηνα 5αρια του 2005...ριξε μια ματια.

Και πριν αποφασισεις ψαξε μην κανεις βιαστηκες κινησεις, και αν καταληξεις σε καποιο πρωτα ρωτας σε αντιπρωσποια για το ιστορικο του αυτοκινητου αν τα σερβις ειναι ολα οκ, μετα το πας σε λαμαρινα να σου πει αν εχει χοντρη ζημια, και αν εχει τι ζημια εχει γιατι αμαξι 5ετιας ολο και καπιο χτυπηματακι θα εχει, μετα σε μηχανικο και ηλεκτρολογο.

Φιλε μου απο αθηνα ειμαι.κ γω στο car κοιταω.δεν θελω πανω απο 45000 χλμ και ταβανι 18000¤.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ως ιδιοκτητης golf v gti dsg του 2005 10/05 θα ου επησημανω μερικα πραγματα...ας αρχισουμε απο τα βασικα..οι πρωτες εκδοσεις ειχανε γκρι ταμπλο και καποιες ποιοτικες διαφορες στον διακοσμο..μετα τον 8ο μηνα του 05 ηταν σαν το δικο μου πιο σκουρο εσωτερικο και ποιοτικοτερο σε διακοπτες και υφη.οι δικοπτες μεχρι και τα μοντελα του 2007-τελος,φθιροντε οπως

φθιροντε οπως και οι γωνιες των μπακετ καθισματων σε ολα ανεξαρτητως χρονολογιας

και στο δικο μου που ειμαι 70 κιλα ανθρωπος ειναι φθαρμενα

.παμε παρακατω...τα μοτερ μεχρι τα μεσα του 06 εχουν κωδικο ΑΧΧ για αλους καλο για λους κακο..απο εκει και επειτα BWA ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ 06 αρχιζουν οι περικοπες..οπως π.χ δεν εχουν λαστιχα στα πισω παραθυρα ο διακοπτης της ιλιοροφης (αν εχει) δεν ειναι φωτιζομενος δεν υπαρχουν κλιπς κ.α..επησεις τα περισσοτερα αυτοκινητα με κωδικο αχχ παρουσιαζαν το λεγομενο κροταλισμα και χρειαζεται αντκατασταση το γραναζι του μεταβλητου.αντιθετα μετα το 2007 εως και αρχες του 09 πολλα bwa εχουν μαλακα ελατηρια βαλβιδων..και αυτα χρειαζοντε αντικατασταση με σκληροτερα..αλλο τωρα..ο κομπρεσορας του a/c να κοιταξεις να ειναι μαρκας denso γιατι τα πρωτα ειχανε zexel και σπαει.αν το μοτερ ειναι αχχ αν εχει αλλαξει των εκκ εισαγωγης με Β καποια τον ειχανε απο την αρχη συνηθως τα τελευταια μοντελα.τελος μην πιστευεις οτι ενα αμαξι 5ετιας θα εχει μονο 35-50 χιλ χμ..μεχρι και βιβλια σερβις πλαστα εχουν καταφερει και φτιαχνουν..ακομα ο διπλος συμπλεκτης δεν χρειαζεται φυσικα αλλαγη οπως σου ειπανε παρα μονο τα υγρα και το φιλτρο του dsg καθε 60κ.τελος κατα την γνωμη μου καλυτερα βρες εναν τιμιο ιδιοκτητη που να σου πει τι προβληματα εβγαλε και ποια ελυσε και ας εχει και 100000χμ το αμαξι.παρα να παρεις ενα με 30 και να αλλαξεις το μισο αυτοκινητο..και τελος μπορεις να βρεις και φθηνοτερα απο 18 με 17 και αξιολογα αμαξια..ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΝΤΡΕς!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο αθηνα ειμαι.κ γω στο car κοιταω.δεν θελω πανω απο 45000 χλμ και ταβανι 18000¤.

Στα λεφτά και χιλιόμετρα που ψάχνεις, αν βγάλουμε στην άκρη κάτι άθλια αυτοκίνητα με λιωμένα δερμάτινα σαλόνια κλπ που έχει στις αγγελίες, υπάρχουν 3 αξιόλογες (όπως φαίνονται τουλάχιστον) περιπτώσεις :

1. Ένα ασημί GTI στην Λιβαδειά (δεν πέφτει και πολύ μακρυά) :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/859017/

2. Ένα μαύρο από Χαιδάρι που το δίνει ιδιώτης και φαίνεται προσεγμένο :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/837662/

3. Από τα μεταχειρισμένα της BMW Σφακιανάκης ένα κόκκινο σε επίσης καλή κατάσταση :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/932870/

Εγώ στην θέση σου τα συγκεκριμένα 3 θα κοίταγα!!

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά και χιλιόμετρα που ψάχνεις, αν βγάλουμε στην άκρη κάτι άθλια αυτοκίνητα με λιωμένα δερμάτινα σαλόνια κλπ που έχει στις αγγελίες, υπάρχουν 3 αξιόλογες (όπως φαίνονται τουλάχιστον) περιπτώσεις :

1. Ένα ασημί GTI στην Λιβαδειά (δεν πέφτει και πολύ μακρυά) :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/859017/

2. Ένα μαύρο από Χαιδάρι που το δίνει ιδιώτης και φαίνεται προσεγμένο :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/837662/

3. Από τα μεταχειρισμένα της BMW Σφακιανάκης ένα κόκκινο σε επίσης καλή κατάσταση :

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/932870/

Εγώ στην θέση σου τα συγκεκριμένα 3 θα κοίταγα!!

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/888566/ για αυτο τι λες?θα παω να το δω αυριο. ο ιδιοκτητης με διαβεβαιωσε οτι ειναι σαν καινουριο μεσα εξω. Αν ειναι ετσι οπως τα λεει θα το παμε μια βολτα στην καρεντα και αν και εκει το διαγνωστικο - φανοποιος το βγαλει οκ σκεφτομαι να το παρω.κουραστηκα απιστευτα. εχω δει κατι και καλα ευκαιριες οι οποιες δεν ηταν τελικα ευκαιριες... το ενα στουκα μπρος πισω- και καλα ατρακαριστο(ευτυχως γνωστος μου μπορει να ελεγξει μεσω πινακιδων τι παιζει-που εχει χτυπηθει το αυτοκινητο εφ οσον φυσικα εχει δηλωθει μεσω ασφαλιστικης) , το αλλο ενω η τουρμπινα εδινε τρελα απο χαμηλα μετα απο λιγες στροφες περιεργως ειχε συμπερυφορα ατμοσφαιρικου(ευτυχως που εχω ενα μετρο συγκρισης) αλλο ηταν αριστο αλλα με καμια 10αρια βαθουλωματα απο χαλαζοπτωση(αλλα λογω χρωματος επρεπε να το δεις απο συσκεκριμενη οπτικη γωνια και οταν το ειπα στον ιδιοκτητη το επαιξε κινεζος- α ναι?ποτε να εγινε αυτο?δεν το ειχα δει..ενταξει μωρε πηγαινε το στην chips away να στο κανουν τζαμι...), αλλο αποδειχτηκε τελικα 2 χερι(εγω θα ημουν ο τριτος), αλλος με 50000+ συν και λιωμενα ελαστικα 18αρια ηταν 18000 ευρω ακατεβατος, ο οποιος πηγαμε δοκιμαστικη βολτα και το ελιωνε-βιαζε-σε καθε φαναρι σπινιαρισμα (ενα τετοιο αμαξι δεν χρειαζεται να το πας κοφτες για να φανει η δυναμη του) για μου δειξει πως παει(φαντασου τι σκισιμο του εχει ριξει μονος του...) κτλ... κατα τα αλλα εχουμε καιρο κρισης τους πας 17500-18000 ευρω μετροιτα και στο παιζουν και δυσκολοι και λιγοι κατεβαινουν στην τιμη. Θελω να τους δω ομως τωρα που θα πλησιαζει το χαρατσι των 600 ευρω με τα τελη για το 2011 τι θα κανουν και αν φυγουν τα αυτοκινητα τους... εγω προσωπικα καλα gti κατω απο 17000-18000 δεν εχω βρει. Τα καλα ειναι πανω απο το ποσο αυτο και πολυ λιγες περιπτωσεις βλεπεις τιμες που να ανταποκρινονται στο σημερα.Μπαινω καθε μερα στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* και αγοραζω χρυση ευκαιρια 2 φορες τη βδομαδα αλλα στα λεφτα που διαθετω δεν εχω βρει κατι αξιολογο(και νομιζω δεν ειναι λιγα σημερα 18 χιλιαρικα μετροιτα). Ευχομαι το αυριανο να ειναι αυτο που περιμενω. Βαρεθηκα και κουραστηκα. Ψαχνω απο αρχες Σεπτεμβρη... και εχω μεινει χωρις αυτοκινητο εδω και 18 ημερες...

Edited by drmdtsap
Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι τουλάχιστον 3 μήνες στις αγγελίες. Είναι και στην περιοχή μου και δεν τον έχω πετύχει να κυκλοφορεί (λίγο πολύ οι Golfakides γνωριζόμαστε φατσικώς), οπότε μπορεί να είναι και αληθινά τα χιλιόμετρα που λέει γιατί δεν πολυκυκλοφορεί! new_lol.gif

Anyway, μακάρι να είναι "καθαρό" και να ξεμπερδεύεις, για 2ο αυτοκίνητο μου μοιάζει με χρήση ΣΚ (σαν το δικό μου ένα πράγμα), οπότε μπορεί να είναι και πιο "ξεκούραστο¨".

Πάντως αν ήμουν στην θέση σου θα έψαχνα και για 1-2 έξτρα σαν κερασάκι στην τούρτα π.χ. μία ηλιοροφή ή μία καλή after market οθόνη! :thumbsup:

Προτεραιότητα είναι πάντως να είναι "καθαρό" το αμάξι, καλύτερα καθαρό και "γυμνό" παρά φορτωμένο με έξτρα και τρακαρισμένο ή με διαλυμένο σασμάν, ψόφιο μοτέρ κλπ. :thumbsup:

Χτύπα το άσπρο, θα είσαι και εντός μόδας, έχει και ωραία ζαντούλα, φιμέ στα τζάμια, dsg πρωτίστως έτοιμο είναι!! Αν είχε και ηλιοροφή θα ήταν τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/888566/ για αυτο τι λες?θα παω να το δω αυριο. ο ιδιοκτητης με διαβεβαιωσε οτι ειναι σαν καινουριο μεσα εξω. Αν ειναι ετσι οπως τα λεει θα το παμε μια βολτα στην καρεντα και αν και εκει το διαγνωστικο - φανοποιος το βγαλει οκ σκεφτομαι να το παρω.κουραστηκα απιστευτα. εχω δει κατι και καλα ευκαιριες οι οποιες δεν ηταν τελικα ευκαιριες... το ενα στουκα μπρος πισω- και καλα ατρακαριστο(ευτυχως γνωστος μου μπορει να ελεγξει μεσω πινακιδων τι παιζει-που εχει χτυπηθει το αυτοκινητο εφ οσον φυσικα εχει δηλωθει μεσω ασφαλιστικης) , το αλλο ενω η τουρμπινα εδινε τρελα απο χαμηλα μετα απο λιγες στροφες περιεργως ειχε συμπερυφορα ατμοσφαιρικου(ευτυχως που εχω ενα μετρο συγκρισης) αλλο ηταν αριστο αλλα με καμια 10αρια βαθουλωματα απο χαλαζοπτωση(αλλα λογω χρωματος επρεπε να το δεις απο συσκεκριμενη οπτικη γωνια και οταν το ειπα στον ιδιοκτητη το επαιξε κινεζος- α ναι?ποτε να εγινε αυτο?δεν το ειχα δει..ενταξει μωρε πηγαινε το στην chips away να στο κανουν τζαμι...), αλλο αποδειχτηκε τελικα 2 χερι(εγω θα ημουν ο τριτος), αλλος με 50000+ συν και λιωμενα ελαστικα 18αρια ηταν 18000 ευρω ακατεβατος, ο οποιος πηγαμε δοκιμαστικη βολτα και το ελιωνε-βιαζε-σε καθε φαναρι σπινιαρισμα (ενα τετοιο αμαξι δεν χρειαζεται να το πας κοφτες για να φανει η δυναμη του) για μου δειξει πως παει(φαντασου τι σκισιμο του εχει ριξει μονος του...) κτλ... κατα τα αλλα εχουμε καιρο κρισης τους πας 17500-18000 ευρω μετροιτα και στο παιζουν και δυσκολοι και λιγοι κατεβαινουν στην τιμη. Θελω να τους δω ομως τωρα που θα πλησιαζει το χαρατσι των 600 ευρω με τα τελη για το 2011 τι θα κανουν και αν φυγουν τα αυτοκινητα τους... εγω προσωπικα καλα gti κατω απο 17000-18000 δεν εχω βρει. Τα καλα ειναι πανω απο το ποσο αυτο και πολυ λιγες περιπτωσεις βλεπεις τιμες που να ανταποκρινονται στο σημερα.Μπαινω καθε μερα στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* και αγοραζω χρυση ευκαιρια 2 φορες τη βδομαδα αλλα στα λεφτα που διαθετω δεν εχω βρει κατι αξιολογο(και νομιζω δεν ειναι λιγα σημερα 18 χιλιαρικα μετροιτα). Ευχομαι το αυριανο να ειναι αυτο που περιμενω. Βαρεθηκα και κουραστηκα. Ψαχνω απο αρχες Σεπτεμβρη... και εχω μεινει χωρις αυτοκινητο εδω και 18 ημερες...

αν εχεις κουραγιο και υπομονη ανεβα μεχρι φλωρινα και σου εχω ετοιμο αμαξι βεβαια χωρις dsg και ηλιοροφη γυμνο εκτος απο αναρτηση και 18αρια..και ειναι 5πορτο μπλε σκουρο με 15 το πειρες και εφυγες ατρακαριστο σαν κοινουριο.ειναι φιλου και γνωστου το πουλησε παλι σε φιλο που ειχε σλκ και δυστυχος αυτος το μετανοιωσε θελει παλι καμπριο.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

ane εσυ το δικο σου με dsg Ηλιοροφες 18ρες R32 Προφυλακτηρα κ ρεστα τελικα θα το κρατησεις?

Link to comment
Share on other sites

αν αρχισω να γραφω τα δικα μου εξτρα θα τελειωσω αυριο...χαχαχαχ αν μου δωσει ενας 17 στο χερι θα το δωσω.. μαλλον..αν μου κανουν και καλη προσφορα στην αλφα ρομεο τοτε κατα 90%..το λεω γιατι και περσυ προσπαθησα να το δωσω και τελικα δεν με αφηναν οι αναμνησεις να το αποχωριστω!!χαχα

Link to comment
Share on other sites

αν αρχισω να γραφω τα δικα μου εξτρα θα τελειωσω αυριο...χαχαχαχ αν μου δωσει ενας 17 στο χερι θα το δωσω.. μαλλον..αν μου κανουν και καλη προσφορα στην αλφα ρομεο τοτε κατα 90%..το λεω γιατι και περσυ προσπαθησα να το δωσω και τελικα δεν με αφηναν οι αναμνησεις να το αποχωριστω!!χαχα

τι μοντελο ειναι χλμ εξτρα?μαμα η modded?σκεφτεσαι να το πουλησεις?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 10ος του 05 95000χμ..εχει hλιοροφη dsg θηκη του σκι αισθητηρες φωτων-βροχης υποβραχιονιο εμπρος πισω,κουμπια στο τιμονι πηγη alpine ελατηρια 3ponta eibach 18αρες bbs μαμα ed30 βαμενες σε μαυρο gloss εμπρος σποιλερ απο edition 30,πισω σποιλερ απο r32 με τις μπουκες αριστερα.αλλαγη λαδιων καθε 7κ και ποτιρακι καθε 15κ εχω αλλαξει γραναζι καδενα μεταβλητου και και αλλα εξαρτηματα..θελει αλλαγη οπωσδηποτε το καλοκαιρι ο κομπρεσορας του α/κ γιατι τσιριζει.επεισης βγαζει σαν σφαλμα λιγμενο ανταλακτικο απο το ηλεκτρικο μοτερ των κλαπε εισ.κατα τα αλλα για τα χρονια του ειναι σε εξαιρετικη κατασταση μεσα εξω..εννοειτε οτι και 2-3 βουλιαγματακια εχει και 2-3 γρατσουνιες.αλλα τρακαρισματα δεν εχει!απο σταδια βελτιωσης τωρα ειναι μαμα,παλια μεχρι και κ04 ειχα βαλει.παντα ζεσταμα κρυομα..αν περιμενεις να σου πω οτι δεν το ζορισα δεν θα το κανω οντας ηλικρινης ανθρωπος και σε κοντρες εχω παει και εχω κυνηγηθει με περαστικους στο δρομο.οπως βλεπεις τα λεω χυμα και δεν εχω να κρυψω τιποτα σε ενα φορουμ που το διαβαζουνε χιλιαδες.θελω να σου δειξω οτι καλυτερα απο χερι και να ξερεις τι να περιμενεις απο το αμαξι παρα απο εναν με οτι να ναι χμ και το αυριο δεν θα ξερεις τι σου επιφιλαζει.Τελος με το χερι στην καρδια δεν μπορω να σου εγγυηθω για το αυτοκινητο μου μιας και ενω ητανε χαρτι μετα τα 80κ αρχισε να βγαζζει βασανα το ιδιο συνεβει και σε φιλους και γνωστους με gti..αν θα το πουλησω σιγουρα ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ αυτο που γνωριζω ειναι οτι καλυτερα με τα λεφτα που διαθετεις να πας να αγορασεις ενα καινουριο gti και ας ειναι και polo η δεν ειναι απαραιτητο να ανηκει και στο group vag κοιταξε και αλλαες εταιριες εχουν πολυ αξιολογα αυτοκινητα αυτην την περιοδο..αν ακομα ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε χάσαμε, τι έγινε με τα Golfakia βρήκες τίποτα αξιόλογο???

..... αλλος εψαχνε για golf v gti αλλος πηρε!!!

....διαβασα τοσα σε ολο το forum και τελικα με πεισατε, επελεξα ενα και τελικα αν πανε ολα καλα απο τριτη θα ειμαι κατοχος ενος μελαμψου κουκλιου με dsg και αυτακια πεταχτα στο τιμονι... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ξανασκεψου το...υπαρχουν και καλυτερα αμαξια απο το gti..και καλυτερα ενα καινουριο με εγγυηση!!αν ειναι για vw..ακουσε τον παππου.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

ξανασκεψου το...υπαρχουν και καλυτερα αμαξια απο το gti..και καλυτερα ενα καινουριο με εγγυηση!!αν ειναι για vw..ακουσε τον παππου.

...ναι θα επιλεξω ενα kia 1.0 απροβληματιστο με 8.800 ευρω και με 72 ατοκες δόσεις.

Με συγχωρεις αλλα διακρινω μια πικρα απο την vw... τοσο πολυ σε πλήγωσε? μήπως και συ εκανες κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

..οχι φιλε μου..καμια σχεση...θα δεις..εδω ειμαστε και θα τα λεμε.μια διαπιστωση εκανα απλα.συγνωμη.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

..... αλλος εψαχνε για golf v gti αλλος πηρε!!!

....διαβασα τοσα σε ολο το forum και τελικα με πεισατε, επελεξα ενα και τελικα αν πανε ολα καλα απο τριτη θα ειμαι κατοχος ενος μελαμψου κουκλιου με dsg και αυτακια πεταχτα στο τιμονι... :yahoo:

Φίλε καλώς ήρθες στο forum και μπράβο για την επιλογή σου!! Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα, εύχομαι να το ευχαριστηθείς το αμάξι! :good: :good:

Όταν το παραλάβεις δώσε επιπλέον specs (έτος μοντέλου, χιλιόμετρα, extra που τυχόν έχει κλπ).

Και πάλι καλορίζικο!! :)

Ειλικρινά πιστεύω όπως έχουν έρθει τα πάνω κάτω στις τιμές τα GOLF MK5 GTI είναι πραγματική ευκαιρία στις μέρες μας. Πριν 1-2 χρόνια έπαιζαν σε τιμές από 17.000 ευρώ τα GT & από 21-22.000 και πάνω τα GTI και τώρα βρίσκεις με 13-14.000 GT και από 15.000 ευρώ GTI!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.