Jump to content
ACE2007

Pioneer Avh-3200Dvd

Recommended Posts

παιδια δεν ξερω....πειτε μου την γνωμη σας...

Σημερα πηγα κ συνδεσα το pioneer σε ενα μαστορα.

Μου ειπε οτι εχω 2 ρευματα,ενα για τις μνημες που ειναι μονιμο κ ενα για ανοιγοκλεινει το Pioneer που το πηρε απο το διακοπτη των φωτων!Ετσι το ηχοσυστημα ανοιγει μονο με το διακοπτη στη θεση "ON".

Να σηνειωθει οτι το pioneer δεν εχει διακοπτη on/off!

Και το δικο μου μονο με το κλειδι ανοιγει δεν λειτουργει οπως το μαμα που παιζει και με το κλειδι εκτος. Μου εξηγησαν οταν το εβαλα το γιατι αλλα δεν θυμαμαι.

Ρωτα τον!

Δεν εχει κουμπι on/off?? Παραξενο μου ακουγεται.

Δηλαδη οταν οδηγεις ειναι μονιμα αναμμενο? Και αν θελεις να το σβησεις εν κινησει τι κανεις?

Εισαι σιγουρος γι'αυτο?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αφού σου ευχηθώ καλορίζικο, θα σου πω και τη γνώμη μου ως προς το αισθητικό αποτέλεσμα (υποθέτω γι' αυτό παρέθεσες τις φωτογραφίες). Τέτοιου είδους πηγές (με γωνίες που απαιτούν τη χρήση πλαισίου) θεωρώ ότι υποβαθμίζουν πολύ το εσωτερικό του αυτοκινήτου, θυμίζοντας ιαπωνικά περασμένων ετών. Δε λέω, θετικά η τιμή και οι δυνατότητές του, αλλά από εμφάνιση...

Δεν πιστευω να θεωρεις οτι το rcd300 αναβαθμιζει την εμφανιση του συγκριτικα? Μπορει το 2005 που πρωτοβγηκε το μοντελο να ισχυε αλλα εχουν περασει 5 χρονια και φαινεται πλεον απο αλλη εποχη.

Σιγουρα οταν δεν ειναι μονοκοματο το πλαισιο χανει λιγο απο το εργοστασιακο 'δεσιμο' στο εσωτερικο αλλα ειναι το μονο αρνητικο και περναει απαρατηρητο μπροστα στα θετικα που ειναι μερα με τη νυχτα σε συγκριση με το εργοστασιακο.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου μονο με το κλειδι ανοιγει δεν λειτουργει οπως το μαμα που παιζει και με το κλειδι εκτος. Μου εξηγησαν οταν το εβαλα το γιατι αλλα δεν θυμαμαι.

Ρωτα τον!

Δεν εχει κουμπι on/off?? Παραξενο μου ακουγεται.

Δηλαδη οταν οδηγεις ειναι μονιμα αναμμενο? Και αν θελεις να το σβησεις εν κινησει τι κανεις?

Εισαι σιγουρος γι'αυτο?

όχι δεν έχει εξωτερικό κουμπί.έχει πληκτρο στην οθόνη αφής αλλά όταν το παταω κλείνει ο ήχος μεν αλλά η οθόνη μένει ανοιχτή δείχνοντας την ώρα.δεν νομίζω να είναι λογικό αυτό γιατί για να δείχνει την ώρα σημαίνει ότι η οθόνη είναι μόνιμος ανοιχτή.γι αυτό κ του δώσαμε το άνοιγμα από τη μίζα μέσω του διακόπτη των φώτων.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει εξωτερικό κουμπί.έχει πληκτρο στην οθόνη αφής αλλά όταν το παταω κλείνει ο ήχος μεν αλλά η οθόνη μένει ανοιχτή δείχνοντας την ώρα.δεν νομίζω να είναι λογικό αυτό γιατί για να δείχνει την ώρα σημαίνει ότι η οθόνη είναι μόνιμος ανοιχτή.γι αυτό κ του δώσαμε το άνοιγμα από τη μίζα μέσω του διακόπτη των φώτων.

Ναι , έτσι είναι , δεν έχει εξωτερικό κουμπί on/off και μένει ανοικτή η οθόνη .... αλλά θα μπορούσε να σκεφτεί κάτι για να το κάνει να παίζει και χωρίς το κλειδί .... μια ιδέα που μου ήρθε είναι να βάλει ένα διακόπτη στους τόσους άχρηστους που υπάρχουν εκεί στο σταχτοδοχείο και από εκεί να δίνει ρεύμα στην συσκευή .... αλλά το εύκολο γι αυτόν ήταν να το κάνει έτσι όπως στο έκανε ...για να μην φτιάξει δικό του διακόπτη θα μπορούσες να βάλεις ένας από αυτούς της vw , του μετρητή πίεσης ελαστικών , του Winter , του ASR ... κλπ κλπ .... θα είχες look OEM και μοντιφιά και αυτο που θα ήθελες(να δουλευει χωρις κλειδί)

2009_volkswagen_jetta_tdi_16_cd_gallery.jpg

pushbutton.jpg

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2692684

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=31070

http://golfmk5.com/forums/showthread.php?t=39362

http://forums.jettamkv.com/viewtopic.php?f=53&t=913&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Switch - "W"

Switch - TPMS

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω πολυ,εισαι φοβερος...οτι δεν εκανε ο μαστορας θα αναγκαστω να το κανω εγω!! sillyhorse1rb5.gif

Θα χρησιμοποιησω δηλαδι ενα διακοπτη απο το Golf.Το μονο που θελω ειναι να εχει δυο καταστασεις on/off.

Τι διαφορα εχει το switch w με το switch TPMS?

εχεις να προτεινεις κατι απο ebay?

αυτος ο διακοπτης συνδεεται με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου?Μπορει να λειτουργησει ανεξαρτητος?

Ευχαριστω

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει εξωτερικό κουμπί.έχει πληκτρο στην οθόνη αφής αλλά όταν το παταω κλείνει ο ήχος μεν αλλά η οθόνη μένει ανοιχτή δείχνοντας την ώρα.δεν νομίζω να είναι λογικό αυτό γιατί για να δείχνει την ώρα σημαίνει ότι η οθόνη είναι μόνιμος ανοιχτή.γι αυτό κ του δώσαμε το άνοιγμα από τη μίζα μέσω του διακόπτη των φώτων.

Αν είναι κάτι παρόμοιο με το standby mode που έχουν οι τηλεοράσεις τι σε ενοχλεί εφόσον δεν λειτουργεί ήχος και βλέπεις μόνο την ώρα? Φαντάζομαι ότι όταν βγάζεις το κλειδί από την μίζα θα σβήνει εντελώς?

Το να κάνει τώρα Ελληνικό μαστόρι, την πατέντα που λέει ο Speedy με το κουμπί εκτόξευσης, το βλέπω λίγο δύσκολο έως ρισκαδόρικο (για την σωματική ακεραιότητα των πλαστικών κλπ). :)

Bill που είσαι να μας δώσεις τα φώτα σου???!! :)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω πολυ,εισαι φοβερος...οτι δεν εκανε ο μαστορας θα αναγκαστω να το κανω εγω!! sillyhorse1rb5.gif

Θα χρησιμοποιησω δηλαδι ενα διακοπτη απο το Golf.Το μονο που θελω ειναι να εχει δυο καταστασεις on/off.

Τι διαφορα εχει το switch w με το switch TPMS?

εχεις να προτεινεις κατι απο ebay?

αυτος ο διακοπτης συνδεεται με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου?Μπορει να λειτουργησει ανεξαρτητος?

Ευχαριστω

Καλησπέρα ,

Κατ' αρχάς θα ήθελα να σου πω πως πρώτα θα πρέπει να επισκεφτείς έναν ηλεκτρολόγο και να τον ρωτήσεις εάν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο , γιατί εμείς εδω μπορεί να γραφούμε ιστορίες γι αγρίους και στην πραγματικότητα να μην μπορεί να γίνει κάτι απ’ όλα αυτά ... Θα μου πεις εδω αλλαζουν ολοκληρη μοναδα κλιματισμού απο 6 σε 5 , αυτο δεν θα γίνεται ? :)

Ερ: Θα χρησιμοποιήσω δηλαδή ένα διακόπτη από το Golf. Το μόνο που θέλω είναι να έχει δυο καταστάσεις on/off.

Απ: Ναι , έναν εργοστασιακό διακόπτη σαν αυτό του esp,asr,Winter, TPMS

Ερ: Τι διαφορά έχει το switch w με το switch TPMS?

Απ: Δυστυχώς δεν γνωρίζω διότι δεν έχω κάποιο από αυτά στο αυτοκίνητο μου .. κάποιος που έχει μπορεί να μας πει ... επίσης υπάρχουν κι άλλα κουμπάκια όπως της DCC(που δεν μας βολεύει γιατί έχει τρία στάδια)

Ερ:εχεις να προτεινεις κατι απο ebay?

Απ: Καλύτερα να πάρεις κατι καινούργιο απο αντιπροσωπεία .... golf mk5 , golf mk6 , διακόπτες + part numbers σε pdf

Ερ: αυτός ο διακόπτης συνδέεται με τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου ? Μπορεί να λειτουργήσει ανεξάρτητος?

Απ: δυστυχώς δεν γνωρίζω με τι συνδέεται .... το σκέφτηκα ως εξής:

αρχικά η σκέψη ήταν να μην παίξεις με τα ρεύματα από εκεί κάτω γιατί το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο .. σε δεύτερη φάση να δοκιμάσεις να τραβήξεις ρεύμα από εκει που έπαιρνε το rcd σου εξ' αρχής και να το στείλεις στον διακόπτη . Απο τον διακόπτη στην συσκευή (για να δεις εάν θα δουλεύει και χωρίς το κλειδί) ... εάν δουλεύει και χωρίς το κλειδί τότε είσαι οκ .. επαναφέρεις την καλωδίωση που σου άνοιξε ο μάστορας όπως ήταν , βλέπεις εάν λειτουργούν όλα σωστά κι έπειτα προχωράς στα υπόλοιπα ... δλδ στην ουσία θα προσπαθήσεις να "ορίσεις" τον διακόπτη στο σταχτοδοχείο σαν το κουμπί on/off/volume του rcd που είχες

αυτή ήταν η ιδέα , άλλα δεν γνωρίζω εάν έχεις τις κατάλληλες γνώσεις ώστε να το κάνεις . Εάν γνωρίζεις το προχωράς μόνος σου το εγχείρημα και στα δύσκολα πας σ' έναν ηλεκτρολόγο .... εάν δεν γνωρίζεις πας απευθείας στον ηλεκτρολόγο και σου κάνει την δουλειά(εαν γίνεται) ...

Εύχομαι να τα μπορέσει να γίνει το όλο "project" !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

χαχα, καλά λέω εγώ ότι θα μπει το κουμπί της "ανατίναξης"! sillyhorse1rb5.gif

Anyway, αύριο θα περάσω πιθανόν από έναν ηλεκτρολόγο που φημολογείται ότι είναι "γατόνι" και θα σας πω νέα! :)

@Lancias έχεις p.m.!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι δεν πήρες το κατάλληλο Pioneer.

Για το ΜΚ5 του Lancias εννοείς Νίκο ή για το ΜΚ6 το δικό μου??

Αν εννοείς πάντως την σειρά AVIC το φθηνό της έχει απελπιστικά μικρή οθόνη (4,3) και με το ακριβό της έχουμε 600 ευρώ διαφορά. Στα λεφτά του ακριβού Avic θα προτιμούσα Alpine ή Kenwood.

Link to comment
Share on other sites

Για το ΜΚ5 του Lancias εννοείς Νίκο ή για το ΜΚ6 το δικό μου??

Αν εννοείς πάντως την σειρά AVIC το φθηνό της έχει απελπιστικά μικρή οθόνη (4,3) και με το ακριβό της έχουμε 600 ευρώ διαφορά. Στα λεφτά του ακριβού Avic θα προτιμούσα Alpine ή Kenwood.

Για τον φιλο @Lancias μιλάω, σαφως το Kenwood που αναφερεις ειναι μια απο τις καλλίτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα οι συναδελφοι απο το *** club ειναι πολυ μπροστα.... :)

πιγενετε εδω

http://www.google.gr/

κ πατηστε το πρωτο..

χιχι

Κατά την συγγραφή κειμένων δημόσιων ή ιδιωτικών απαγορεύεται αυστηρά η αναφορά υπό οποιονδήποτε τρόπο σε άλλες ομάδες ή κοινότητες επίσημου ή ανεπίσημου χαρακτήρα που έχουν όμοια κατεύθυνση με το Hellenic VWClub αλλά χρησιμοποιούν αυτό τον «δικτυακό τόπο» με σκοπό την διαφήμιση τους. Τέτοιες συμπεριφορές ενδέχεται να τιμωρούνται μόνιμα ή προσωρινά.

συγνωμη...αυτο δεν το ξερα...

Edited by lancias
Κατά την συγγραφή κειμένων δημόσιων ή ιδιωτικών απαγορεύεται αυστηρά η αναφορά υπό οποιονδήποτε τρόπο σε άλλες ομάδες ή κοινότητες επίσημ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ηλεκτρολόγο σε κατάστημα ήχου που πέρασα σήμερα η τιμή, σε σχέση με τα 300 ευρώ που είχα πάρει τηλεφωνικά από άλλο μαγαζί, είναι 90 ευρώ για εργασία και παρελκόμενα (βάση, αντάπτορα κεραίας και φύσα) + τον αντάπτορα για τα χειριστήρια στο τιμόνι. Δηλαδή γύρω στα 210 κομπλέ, για αυτό έλεγα ότι μαγαζί με μαγαζί έχουν διαφορά.

- Ο αντάπτορας για τα χειριστήρια μπαίνει και εκ των υστέρων (με plus όμως άλλα 30 ευρώ εργασία αφού έχει εκ νέου βάλε - βγάλε κλπ).

- Η τοποθέτηση στο 6άρι Golf του Pioneer AVH-3200DVD μπορεί να γίνει και με τους 2 τρόπους, δηλ. βγάζοντας το κλειδί να κλείνει η οθόνη και να μην δουλεύει ή να παίζει και χωρίς το κλειδί. Το να συνεργάζεται με την μίζα δηλ. ή με τον εγκέφαλο γίνονται και τα 2. Το 1ο είναι 20-30 λεπτά περισότερη δουλειά και ποιο ασφαλές αφού το ηχοσύστημα καταναλώνει λιγότερο ρεύμα. Το 2ο μέσω του canbus είναι πιο εύκολο αφού γίνεται μέσω της φίσσας.

@Lancias μόνο για το κουμπί on/off δεν ρώτησα ή αν γίνεται πατέντα, θα ρωτήσω όμως από εβδομάδα κάποια στιγμή.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

χιχι...με αυτο ασχολουμαι αυτη την εποχη...Απλα περιμενω τους διακοπτες απο το Hong Kong για να ξεκινησω,...παντως αν βγει καλο το αποτελεσμα θα χρ sillyhorse1rb5.gif ησιμοποιησω κ αλλους διακοπτες...

Link to comment
Share on other sites

χαχα στις πρώτες 3-4 φωτογραφίες νόμιζα ότι μπερδεύτηκες και πόσταρες λάθος, νόμιζα ότι απαντούσες στον thanokatsa για το πως βγαίνει το λεβιέ!!

Τελικά μπαίνει το κουμπί ανατίναξης δηλ. οπότε Lancias με το καλό να τα καταφέρεις! :p

Καλό είναι να κλείνει και εντελώς το άτιμο το pioneer, 17 εγκεφάλους έχει το 6άρι που θέλουν ρεύμα, μην μας το καταναλώνει το ηχοσύστημα και πέφτει η τάση!!

Εγώ θα έχω κάποια νέα την επόμενη εβδομάδα. :friends:

Link to comment
Share on other sites

χιχι...με αυτο ασχολουμαι αυτη την εποχη...Απλα περιμενω τους διακοπτες απο το Hong Kong για να ξεκινησω,...παντως αν βγει καλο το αποτελεσμα θα χρ sillyhorse1rb5.gif ησιμοποιησω κ αλλους διακοπτες...

αυτά ειναι !! με το καλό και όταν τελειώσεις ξέρεις ... φωτογραφίες ή βιντεο !!! :thumbsup: ελπίζω να πήρες το κουμπάκι με την kitty ;)

χαχα στις πρώτες 3-4 φωτογραφίες νόμιζα ότι μπερδεύτηκες και πόσταρες λάθος, νόμιζα ότι απαντούσες στον thanokatsa για το πως βγαίνει το λεβιέ!!

Τελικά μπαίνει το κουμπί ανατίναξης δηλ. οπότε Lancias με το καλό να τα καταφέρεις! :rofl:

Καλό είναι να κλείνει και εντελώς το άτιμο το pioneer, 17 εγκεφάλους έχει το 6άρι που θέλουν ρεύμα, μην μας το καταναλώνει το ηχοσύστημα και πέφτει η τάση!!

Εγώ θα έχω κάποια νέα την επόμενη εβδομάδα. :rofl:

περιμένουμε τα νεα !! sillyhorse1rb5.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε τα νεα !! sillyhorse1rb5.gif

Τετάρτη απογευματάκι θα μπει το εργαλείο, εκτός απροόπτου!! sillyhorse1rb5.gif

Είδα και κάτι Focal, Kicker ενισχυτές, ηχεία κλπ μπριζώθηκα και καταστρώνω και κάποια (αρκετά) μελλοντικά σχέδια!! :rofl:

Αν και από μόνο του το Pioneer ανεβάζει πολύ πολύ την ποιότητα του ήχου στο αμάξι, ακόμα και με τα εργοστασιακά ηχεία, σύμφωνα με τον τεχνικό που έχει ξανακάνει τοποθέτηση σε 5άρια. :rofl:

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Βαλε πανω και ενα TS-WX77A ενεργο subwoofer της Pioneer (εινα εντελως επιπεδο και μπαινει στο πορτμπαγκαζ χωρις να πιανει χωρο) και ουτε ενισχυτες ουτε τιποτα αλλο. Μπροστα τα μαμα ηχεια οπως ειναι.

Ετσι εχω κανει και εγω και ο ηχος ειναι απλα φανταστικος.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε πανω και ενα TS-WX77A ενεργο subwoofer της Pioneer (εινα εντελως επιπεδο και μπαινει στο πορτμπαγκαζ χωρις να πιανει χωρο) και ουτε ενισχυτες ουτε τιποτα αλλο. Μπροστα τα μαμα ηχεια οπως ειναι.

Ετσι εχω κανει και εγω και ο ηχος ειναι απλα φανταστικος.

Εχω βαλει 2 oval pioneer στην εταζερα 3 δρομων κ ομολογω οτι εχω αρκετα καλο ηχο....παντως οτι κ να κανεις κανει μπαμ η ελειψη μεσαιων συχνοτητων απο μπροστα με τα εργοστασιακα ηχεια....VW το μεγαλειο σου..... thumbsdown.gif

Υ.Γ To lancia που εχουμε 20ετιας δυστηχως εχει καλυτερα ηχεια απο το golfaki

post-7530-128897239199_thumb.jpg

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Βαλε πανω και ενα TS-WX77A ενεργο subwoofer της Pioneer (εινα εντελως επιπεδο και μπαινει στο πορτμπαγκαζ χωρις να πιανει χωρο) και ουτε ενισχυτες ουτε τιποτα αλλο. Μπροστα τα μαμα ηχεια οπως ειναι.

Ετσι εχω κανει και εγω και ο ηχος ειναι απλα φανταστικος.

Παντελή μόνο για κάτι εντελώς επίπεδο σκέφτομαι για να μην κλείσει το πορτμπαγκάζ, έχει και φίλος σε 5άρι έναν επίπεδο ενισχυτή (νομίζω της Audison) στο πορτμπαγκάζ, τοποθετημένο στην πλάτη του καθίσματος, κάτι παρόμοιο έλεγα να κάνω. Η λύση του ενεργού υπογούφερ με ενσωματωμένο ενισχυτή που προτείνεις είναι όντως έξυπνη. ;)

Lancias οι λύσεις για τα ηχεία νομίζω είναι 2 :

1. Αλλαγή στα εργοστασιακά μπρος πίσω με πιο ποιοτικά διαιρούμενα, στις εργοστασιακές θέσεις.

2. Αλλαγή στα μπροστινά με πιο ποιοτικά στις ίδιες θήκες (εργοστασιακές θέσεις) και 2 οβάλ στην εταζέρα.

Στην λύση 2 απλά θέλει λίγο σκέψη πριν την "σφάξεις" την εταζιέρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντελή μόνο για κάτι εντελώς επίπεδο σκέφτομαι για να μην κλείσει το πορτμπαγκάζ, έχει και φίλος σε 5άρι έναν επίπεδο ενισχυτή (νομίζω της Audison) στο πορτμπαγκάζ, τοποθετημένο στην πλάτη του καθίσματος, κάτι παρόμοιο έλεγα να κάνω. Η λύση του ενεργού υπογούφερ με ενσωματωμένο ενισχυτή που προτείνεις είναι όντως έξυπνη. ;)

Lancias οι λύσεις για τα ηχεία νομίζω είναι 2 :

1. Αλλαγή στα εργοστασιακά μπρος πίσω με πιο ποιοτικά διαιρούμενα, στις εργοστασιακές θέσεις.

2. Αλλαγή στα μπροστινά με πιο ποιοτικά στις ίδιες θήκες (εργοστασιακές θέσεις) και 2 οβάλ στην εταζέρα.

Στην λύση 2 απλά θέλει λίγο σκέψη πριν την "σφάξεις" την εταζιέρα! ;)

Φιλε μην δειξεις καθολου ελεος στην εταζερα...Εγω την εδωσα στο χασαπη αμεσως!

εξαλου νομιζω 30-40 ευρω εχει να αγορασεις μια καινουργια απο αντιπροσωπεια....

Μου εβαλε κ μια φυσσα ετσι ανα πασα στιγμη μπορω να την βγαλω κ να την βαλω την εταζερα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκε το "εργαλείο" και είναι σούπερ, πολύ καλύτερο και από ότι περίμενα!!

Το πιο σημαντικό όλων είναι ότι αναβαθμίζεται πάρα πολύ το εσωτερικό του αυτοκινήτου, δείχνει πιο "πλούσιο" και πιο "ζεστό" με την οθόνη που δημιουργεί ωραία ατμόσφαιρα. Βασικά η οθόνη σε "φτιάχνει" με την ποιότητα και πρακτικότητα που έχει (βλέπε direct είσοδο για usb).

Φυσικά την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον σκέφτεται για 2 din οθόνη. Ο ήχος έχει αναβαθμιστεί αρκετά, αν συνδυαστεί πιστεύω με ένα σετ Focal ή Hertz και έναν Audison ή Kicker ενισχυτή θα έχει ωραίο "κρυστάλλινο" ήχο.

Εναλλακτικά και το ενεργό sub με ενσωματωμένο ενισχυτή που ανέφερε ο Kirra είναι καλή λύση, που δεν πιάνει και πολύ χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκε το "εργαλείο" και είναι σούπερ, πολύ καλύτερο και από ότι περίμενα!!

Το πιο σημαντικό όλων είναι ότι αναβαθμίζεται πάρα πολύ το εσωτερικό του αυτοκινήτου, δείχνει πιο "πλούσιο" και πιο "ζεστό" με την οθόνη που δημιουργεί ωραία ατμόσφαιρα. Βασικά η οθόνη σε "φτιάχνει" με την ποιότητα και πρακτικότητα που έχει (βλέπε direct είσοδο για usb).

Φυσικά την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον σκέφτεται για 2 din οθόνη. Ο ήχος έχει αναβαθμιστεί αρκετά, αν συνδυαστεί πιστεύω με ένα σετ Focal ή Hertz και έναν Audison ή Kicker ενισχυτή θα έχει ωραίο "κρυστάλλινο" ήχο.

Εναλλακτικά και το ενεργό sub με ενσωματωμένο ενισχυτή που ανέφερε ο Kirra είναι καλή λύση, που δεν πιάνει και πολύ χώρο.

ποσο σου στοιχησε η οθονη μονο? μεγεια :p

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

Thanks, έβαλα το μοντέλο AVH-3200DVD της Pioneer που μου κόστισε 400 ευρώ. Η τοποθέτηση έγινε με αντάπτορα can-bus, διότι με το συγκεκριμένο interface αφενός η οθόνη εποπτεύεται από τον εγκέφαλο και αφετέρου παραμένουν οι λειτουργίες όπως χειρισμός από το τιμόνι κλπ.

Φωτό :

11112010963.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.