Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

Guys βρηκα την ρυθμιση για την αλλαγη γλωσσας στο αμαξι(μια και δεν ελαβα απο κανενα απαντηση ειναι αγνωστο??)\

Αν εχει και κανεννας υποψη αντι για διακοπη του ελεγχου της ζωνης αν γινεται να χτυπαει για 15sec. ή να αναβει εστω το ledaki.

Link to comment
Share on other sites

Guys βρηκα την ρυθμιση για την αλλαγη γλωσσας στο αμαξι(μια και δεν ελαβα απο κανενα απαντηση ειναι αγνωστο??)\

Η απάντηση ειναι ?

Επίσης γνωρίζει κανεις αυτο :

Να ρωτήσω κάτι ? Εάν έχουμε το vag και πάμε σε έναν μαντρα για να αγοράσουμε vw και το αμάξι έχει πειραγμένα χιλιόμετρα από τον μαντρα (δλδ όχι τα αληθινά του , τα μειωμένα ) . Εάν το συνδέσουμε στο αμάξι θα μας δείξει εδώ
VIN: WVWZZZ1KZ7B048152 Mileage: 25440km/15807miles

τα κανονικά χιλιόμετρα ή τα πειραγμένα ? :);)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Guys βρηκα την ρυθμιση για την αλλαγη γλωσσας στο αμαξι(μια και δεν ελαβα απο κανενα απαντηση ειναι αγνωστο??)\

Αν εχει και κανεννας υποψη αντι για διακοπη του ελεγχου της ζωνης αν γινεται να χτυπαει για 15sec. ή να αναβει εστω το ledaki.

Θα την πεις και σε εμας, που πρεπει αλλιως η να το ψαξουμε η να παμε στην αντιπρωπεια;

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλες ρυθμισεις εκει.

Instruments και μετα adaptation.

Mε το up-down επιλεγεις την ρυθμιση που θες(Αν θυμαμαι καλα channels τα λεει 00-01-02 κλπ)

Απο κατω εχει up-down για την αλλαγη.Σε καθε ρυθμιση εφανιζεται παραθυρο με εξηγηση .Η 7 αν θυμαμαι καλα ειναι η γλωσσα.Το ΄0 ή 1 ειναι τα γερμανικα κανεις ενα up kai paei agglika (εμφανιζει παραθυρο)

Αν καποιος κολησει πειτε να το ξαναδω να πω ακριβεις οδηγιες.Εκδοση vag com 805.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αυτήν την συσκευή που δουλεύει με bluetooth ...

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς ?

http://www.obdspy.gr/Products/BT/bt_327.html

Link to comment
Share on other sites

σας καλησπεριζω και εγω αν και απεχω πολυ καιρο

εχω φτιαξει και το pseydo-vag com αλλα και το αλλο απο το obdtool

για οποιον πιανουν τα χερια του ειναι ευκολο το πρωτο και το δευτερο θελει λιγο υπομονη και κατασκευη πλακετας

ολα ομως rs232 αλλα δεν ξεπερασε κανενα τα 15 ευρω σε κατασκευη

μαλιστα το μικρουλι μπορει να εχει και 5 ευρω αν θυμαμαι καλα σε υλικα

με την παλια εκδοση δουλευαν χαρμα και δεν ειχα ποτε προβληματα

τωρα ειπα λοιπον να αγορασω ενα ετοιμο για usb γιατι βαριεμαι παλι να το φτιαχνω μονος μου δεν αξιζει για τοσα λεφτα

το ζητημα ειναι οτι θαπρεπε να εχουμε 2 threads

ενα να λεει τι να αγορασουμε και απο που και κατα ποσο δουλευει

και ενα με τα error codes και ο,τι πατεντα εχουμε βρει και πως ρυθμιζουμε κατι

παρακαλω εναν admin να το κανονισει αν ειναι ευκολο

τωρα σχετικα με την αγορα , πριν 4 χρονια νομιζω που ταχα φτιαξει εγω υπηρχε μονο το rosstech

μετα βγηκαν ολοι στο ebay και πουλανε με 5 ευρω καλωδιο

θεωρητικα θα δουλευει , δεν εχει παραπανω ειδικα αν ειναι μαζικες κατασκευες φασον

ωστοσο στο ebay πεφτεις θυμα πανευκολα

οποτε οσα παιδια εχουν αγορασει απο ebay ας δωσουν ενα λινκ με το προιον και διπλα να λενε αν δουλεψε και κατα ποσο κανανε την δουλεια τους

οσοι δε εχουν το ακριβο να μας πουν τι κανει παραπανω ωστε να μην πληρωνει ο καθενας τα μαλλιοκεφαλα του

ας πουμε εγω με αυτο πουχα φτιαξει με τα 15 ευρω δουλευα μεχρι και digimoto για μετρηση 0-400

εσβηνα τα error , εβλεπα το αμαξι τις μετρησεις , και φυσικα εκανα κ εναν μινι ελεγχο ας πουμε στο εσωτερικο για οργανα-δεικτες-φωτα-ρελεδες κτλ

για μερικους αυτο ειναι αρκετο

να ρωτησω μονο κατι που θελω

το CAN ισχυει μονο για golf5?

ας πουμε ενα πολο2009 μοντελο gti 1800 εχει CAN ή θα ειναι σαν το polo9n2 που δουλευε και με πιο απλα συστηματακια?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια και οποιος ήθελε βοηθήσει tongue.giftongue.giftongue.gif, πήρα ένα καλωδιο από Κίνα μερια αλλα το software 805.1 den δουλευει γιατι το cd ήταν καταστραμενο. Ξέρετε που μπορώ να το βρώ από rapidshare ή torrent σπασμένο που να δουλεύει???

ευχαριστώ ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν στο αλλαζει ο κινεζος;

δοκιμασε να το κατεβασεις απο την ross tech.δεν ξερω αν ειναι κλειδωμενο αλλα δεν νομιζω.

http:/

/www.ross-tech.com/vag-com/download/

εχεις το λινκ του κινεζου;

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια και οποιος ήθελε βοηθήσει tongue.giftongue.giftongue.gif, πήρα ένα καλωδιο από Κίνα μερια αλλα το software 805.1 den δουλευει γιατι το cd ήταν καταστραμενο. Ξέρετε που μπορώ να το βρώ από rapidshare ή torrent σπασμένο που να δουλεύει???

ευχαριστώ ;):wub:

http://rapidshare.com/files/194701098/VCDS...nstallernew.exe

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηγα να κανω καποια logs χθες και δεν μπορουσα να βαλω στα blocks πανω το 025. Δηλαδη ηθελα να το βαλω στο 118 και μου εβγαζε error κατι για license interface. μηπως ξερετε τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

μόλις απέκτησα και εγω vagcom 805 εκδοση. να πω την αληθεια εχω τρελαθει με όλα αυτα που μπορω να δω. θα ήθελα τη βοηθεια σας για το πως μπορω να δώ υποδύναμη, ροπή και πίεση turbo?

εαν γνωρίζει κάποιος εασ μου πει γιατι αλλιώς βλέπω να με χωριζει η γυναίκα μου :)<_<B):thumbsup::Dtongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

μόλις απέκτησα και εγω vagcom 805 εκδοση. να πω την αληθεια εχω τρελαθει με όλα αυτα που μπορω να δω. θα ήθελα τη βοηθεια σας για το πως μπορω να δώ υποδύναμη, ροπή και πίεση turbo?

εαν γνωρίζει κάποιος εασ μου πει γιατι αλλιώς βλέπω να με χωριζει η γυναίκα μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Απέκτησες και το Software και το Καλώδιο?

Θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες (από που, τιμές κλπ.)?????

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησες και το Software και το Καλώδιο?

Θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες (από που, τιμές κλπ.)?????

Ευχαριστώ!

το πηρα απο εδω απο μελος ο οποιος το πουλαγε 70 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ λοιπόν να βάλω cruise control. Πήρα και το καλώδιο και όλα οκ.

Το συνδέω, και πάω να δω το τωρινό coding στο module 16 (steering).

Μου βγάζει λοιπόν: 0001004

το οποίο σύμφωνα με το Ross-tech Wiki για το αυτοκίνητό μου (Tiguan Tiptronic χωρίς πολυλειτουργικό) είναι ολίγον τι κουφό, διότι θα έπρεπε και καλά να έχει 0011012 ή έστω 0010012.

Τί γίνεται βρε παίδες, γνωρίζει κανείς? Τι coding θα πρέπει να του βάλω μετά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι, παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει...

Ξαναεγκατέστησα το πρόγραμμα στο laptop και όταν πάω να συνδέσω την θύρα usb μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Ross tech usb interface not found!" Tι πρόβλημα υπάρχει ξέρει κανείς; Μήπως είναι άχρηστο το πρόγραμμα που αγόρασα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά από χθες που ήθελα να ελέγξω κάτι στο αυτοκίνητο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

th_vag-com.jpg

Επισημαίνω ότι το καλώδιο είναι αγορασμένο από εδώ σε παλαιότερη παραγγελία για την έκδοση 704.1

Καμμιά βοήθεια κανείς;;;

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από εναν φίλο το vag com για το γολφάκι μου... κάνω κανονικα εγκατάσταση και θέλει update στο λειτουργικο του... ξέρετε κανενα λινκ γιατί εγω μπερδεύτικα...

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από εναν φίλο το vag com για το γολφάκι μου... κάνω κανονικα εγκατάσταση και θέλει update στο λειτουργικο του... ξέρετε κανενα λινκ γιατί εγω μπερδεύτικα...

ρε παιδιά sorry αλλα είμαι νέος εδώ μέσα τι είναι το vag-com???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά sorry αλλα είμαι νέος εδώ μέσα τι είναι το vag-com???

Φιλε ειναι το διαγνωστικο προγραμμα που χρησιμοποιουν οι αντιπροσωπειες του γκρουπ για να διαγνωσουν τυχον σφαλματα στα μηχανικα και ηλεκτρολογικα μερη του αυτοκινητου μεσω απευθειας επικοινωνιας με τον εγκεφαλο του ο οποιος και καταγραφει τα σφαλματα αυτα οταν συμβαινουν. Επισης πολυ το αγοραζουν για να κανουν αυτη τη δουλεια μονοι τους ή για να αλλαξουν καποιες απ τις λειτουργιες του αυτοκινητου κατα το δοκουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.