Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

στο 6 GTI δεν λειτουργει το leaving home ενω στο μενου ανεσης στο κατραν ειναι τσεκαρισμενο.μηπως θελει vag com?

πηγα σημερα στη VW για το leaving Home και μου λενε δεν το υποστηρίζει,τι γινεται βρε παιδια?το GT του 06 που ειχα τα ειχε ολα αυτα,αυτο πιο καινουριο και δεν το εχει???

Link to comment
Share on other sites

εννοουσαν το πακετο με τον αισθητηρα.ειναι ετχρα αποστολη,αποτο vagcom απλα το ενεργοποιεις μονιμα νομιζω...ειναι στο πακετο με τα φωτα που αν το ειχε βαλει ο προηγουμενος ιδιοκτητης απτη αρχη εχει καλως.αδελιως με λαπτοπ και δουλευει αλλα λιγο διαφορετικα...κανονικα το βλεπεις απτην κεντρικη οθονη την μεγαλη την μφα και ρυθμιζεις απο εκει την διαρκεια του χρονου και αν τοθες ενεργοποιημενο η οχι...

Link to comment
Share on other sites

μα εχει αισθητηρα φωτων-βροχης,οταν το ξεκλειδωνω ανοιγουν τα φωτα αλλα με το που βγαζεις το κλειδι σβηνουν αμεσως.το εχει και στο μενου στην οθονη,το εχω ενεργοποιησει αλλα δεν παιζει.εχεις vag com Λευτερη γιατι εγω το εσπασα απ τα νευρα μου?

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε !!!εχω οταν κατεβω ηγουμενιτσα την πεμπτη να το φερω.να κανεις ταμαγικα σου!!θελω μονο μπαλαντεζ με ρευμα,γιατι η μπαταρια τελειωσε του λαπτοπ και την περιμενω να ερθει η ατιμη.... θελω ρευμα κοινως....

Link to comment
Share on other sites

Eκανα χαζομαρα,Eγινε απο μονο του update...Πειτε μου εαν το βαλω σε καποιο γνησιο διαγνωστικο θα συνεχεισει το  πρόβλημα?η θα ειναι οκ?Επισεις εαν το ξαναπαρω θα μου το δεχτει?στο ιδιο pc?

Link to comment
Share on other sites

Eκανα χαζομαρα,Eγινε απο μονο του update...Πειτε μου εαν το βαλω σε καποιο γνησιο διαγνωστικο θα συνεχεισει το  πρόβλημα?η θα ειναι οκ?Επισεις εαν το ξαναπαρω θα μου το δεχτει?στο ιδιο pc?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορείτε να μ δώσετε ένα url για αγορά καλωδίου και προγράμματος vag com για polo 9n3 ? Από τα κινεζικά θέλω τα φτηνά .. Για απλή χρήση και πάνω από όλα πειραματισμό :ρ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Νεος στο φορουμ απο Θεσσαλονικη. Ηθελα να ρωτησω εχω ενα golf mk5 gt με τα 170. Βλεπω οτι παιζουν πολλοι προγραμματισμοι και θελω να παρω ενα vag com καλωδιο. εχω τωρα ενα obd2 elm 327 το οποιο με αφηνει να βλεπω μονο διαφορες τιμες απο σενσορες κτλ. Δουλευει κανενα καλωδιο φθηνο με τα 5αρια ωστε να μπορεις να κανεις και αλλαγες ή απαραιτητα παμε στο γνησιο?

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες στη παρεα μας φιλε.

 

μπορεις οπως οι περισσοτεροι απο εδω με περιπου 30 ευρω μαζι με τα μεταφορικα να παρεις VCDS 10.6 H 11

 

http://www.dhgate.com/2012-hot-sale-vag-11-2-vag-com-11-11-vagcom/p-ff8080813d1f5cd6013d3f06a41d2ec8.html#s1-3-null

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα. Μπορεις και να προγραμματιζεις με αυτο οπως φωτα και τετοια ετσι? δεν ειναι μονο για αναγνωση

και αυτο http://www.ebay.com/itm/VAG-11-11-USB-Interface-Cable-OBD2-OBDII-Auto-Diagnostic-for-VW-Audi-Skoda-Seat-/261181055262?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3ccf9aa11e&vxp=mtr δεν ειναι το ιδιο?

Edited by Golfxtx
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα.μια χαρα ειναι σου κανει,μολις το κανεις εγκατασταση να κλεισεις το auto update,και καλο ειναι οταν εχεις το καλωδιο επανω στο pc να μην εχεις ιντερνετ γιατι κλειδωνουν επειδη δεν ειναι γνησια,

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα.μια χαρα ειναι σου κανει,μολις το κανεις εγκατασταση να κλεισεις το auto update,και καλο ειναι οταν εχεις το καλωδιο επανω στο pc να μην εχεις ιντερνετ γιατι κλειδωνουν επειδη δεν ειναι γνησια,

Ok σε ευχαριστω για τις απαντησεις οποτε προχωραω σε παραγγελια :)

Edited by Golfxtx
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου δωσετε αναλογη διευθυνση για το παρω για το MK4 GTI του 1999 ? Μηπως αν δεν υπαρχει για μενα, μπορω να βρω σπασμενο το VCDS αν το λεω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα. Μπορεις και να προγραμματιζεις με αυτο οπως φωτα και τετοια ετσι? δεν ειναι μονο για αναγνωση

και αυτο http://www.ebay.com/itm/VAG-11-11-USB-Interface-Cable-OBD2-OBDII-Auto-Diagnostic-for-VW-Audi-Skoda-Seat-/261181055262?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3ccf9aa11e&vxp=mtr δεν ειναι το ιδιο?

Φιλε μου το αγορασες ? Το να απενεργοποιησεις το auto update το βρηκες ?

Και κατι που με τρωει , σε android υπαρχει κατι αναλογο η το ιδιο ? Μου ειναι μακραν πιο ευκολο και φορητο (NOTE 2) απο τον υπολογιστη (laptop) . Εκτος απο το Torque Pro (OBD 2 & Car) , το φις bluetooth που βαζω στη θυρα , το οποιο δεν μπορει να δει τον εγκεφαλο του αυτοκινητου , λογο ετους 1999 (παλιο) , υπαρχει κατι αλλο ?

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα αλλα δεν μου ηρθε ακομα. το vcds το εγκατεστησα και περιμενω το καλωδιο για να ξεκκινησω τις μοντες :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

γραψε νεα σου φιλε μου οταν τα παραλαβεις , σκεφτομαι να το παρω κι εγω φιλε μου.

Aν μας κλειδωσει λογο ιντερνετ, υπαρχει τροπος να φτιαχτει? Παλια ειχα παρει ενα τετοιο και λεω , αν παρω ενα καινουργιο, θα δουλεψει στον υπολογιστη εκεινο που ειχε κλειδωσει παλια? Πρεπει να κανω φορματ να φυγει το παλιο κλειδωμα?

Γενκα, αν γινει το λαθος και κλειδωθει λογο παρανομου λογισμικου, υπαρχει τροπος να διορθωθει? Αν το εγκαταστησω και μετα οταν ανοιξω το ιντερνετ, λογο windows 7 , δεν θα κατεβασει απο μονο του ενημερωσεις το λειτουργικο?

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα και ηδη ξεκινησα να σκαλιζω. Λειτουργει κανονικα χωρις προβλημα. Τωρα για το κλειδωμα δεν ξερω παντος κλεινω εντελος το wifi οταν το συνδεω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 10.6 vag com και πηγα να το συνδεσω σε skoda octavia μοντελο του 2000 και δεν το εβλεπε καθολου ξερετε το γιατι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.