Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

Εισαι θεος Πανο!

Παντως στο δρομο ενταξει φαινεται το αμαξι, αν και γενικως πρεπει να αλλαχθει η Ν75.

Σας ευχαριστω παιδια, θα ενημερωσω για την επιλυση.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δω Ν75 και Ν249, σωστά? Θα το πάω στην αντιπροσωπεία, απλά ελπίζω να το βάλουν στην εγγύηση. Αν δεν, θα τα πληρώσω από την τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικως, οντως εφταιγε η Ν75. Μου ειπαν οτι ειχε σχεδον διαλυθει η βαλβιδα, βεβαια ως γνωστον δεν αναβει check engine.

Το αμαξι ειχε βεβαια μειωμενη αποδοση, αλλα με το καλοκαιρι, ποτε δεν ξερεις αν φταιει η ζεστη.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στην Auto Marin, τα παιδια αμεσως με εξυπηρετησαν, αμεσως εκλεισαν ραντεβου και σε 1-2 ωρες το αμαξι ηταν ετοιμο. Σημειωτεον πως το αμαξι και παλι πεταει, και παλι γραφει κατω η 3η ενω προχθες σερνοταν. Ειναι κανονας πως μια σωστη αντιπροσωπεια παντοτε θα σε εξυπηρετει καλυτερα απο τον οποιοδηποτε βελτιωτη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικως, οντως εφταιγε η Ν75. Μου ειπαν οτι ειχε σχεδον διαλυθει η βαλβιδα, βεβαια ως γνωστον δεν αναβει check engine.

Το αμαξι ειχε βεβαια μειωμενη αποδοση, αλλα με το καλοκαιρι, ποτε δεν ξερεις αν φταιει η ζεστη.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στην Auto Marin, τα παιδια αμεσως με εξυπηρετησαν, αμεσως εκλεισαν ραντεβου και σε 1-2 ωρες το αμαξι ηταν ετοιμο. Σημειωτεον πως το αμαξι και παλι πεταει, και παλι γραφει κατω η 3η ενω προχθες σερνοταν. Ειναι κανονας πως μια σωστη αντιπροσωπεια παντοτε θα σε εξυπηρετει καλυτερα απο τον οποιοδηποτε βελτιωτη.

Παράξενο αυτό που λες...διότι όταν εγώ επιστρέφοντας από Τρίπολη η Ν75 παρέδωσε το πνεύμα της το check engine άναψε κανονικά.

Αν μου επιτρέπεις και από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στην autonet που δευτεριάτικα Ιουλίου και χωρίς ραντεβού με εξυπηρέτησαν με τον καλύτερο τρόπο και μέσα σε ένα δύωρο το αμάξι ήταν έτοιμο και περασμένη η αλλαγή της Ν75 στην εγγύηση.

Επίσης έχεις απόλυτο δίκιο πως σε τέτοιες "κρίσεις" κανένα συνοικιακό συνεργείο και βελτιωτής δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει όπως ένα εξουσιοδοτιμένο συνεργείο.

Link to comment
Share on other sites

Koίταξε, σε εμένα έβγαλε error στο Vagcom, αλλά δεν άναψε check engine. Ίσως έχει να κάνει με την σοβαρότητα της κατάστασης, δλδ σε εσένα ίσως ήταν εντελώς χαλασμένη.

+1 σε όσα λες. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα όταν ανάβουμε τα φώτα να ανάβουν διακριτικά και τα φλας από τους καθρέφτες?

Όπως στη κωδικοποίηση που έγραψε ο ¨sakis_vwgolf¨

09 Central Electronics Module

byte 7 turn signal front left right as parking light left right Usa/Canada

χαμηλος φωτισμος στα μπροστα φλας όταν τα φωτα βρίσκονται στην θεση ον.

αλλά να ανάβουν τα φλας των καθρεφτών αντί τα μπροστινα?

καπου το ξαναδιάβασα αυτο σε ξένο σαιτ μπορεί να έχεις και δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιησει κι'εγω τα μπροστινα φλας στο Εος μου με αυτη τη κωδικοποιηση,εχω μαλιστα αλλαξει τις πορτοκαλι λαμπες με λευκες και το αποτελεσμα τα σπαει.

Στο φλας αναβοσβηνει ασπρο αλλα μου αρεσει.

φιλε μου σε παρακαλω βαλεκαι καμια φωτο για να δουμε τοαποτελεσμα μου ακοθγετε πολυ καλο.

σε ευχαριστω

Golf 5

Καλώδιο+software VagCom 704

Ενεργοποίησα: Cruise control, πολυλειτουργικο τιμονι.

09 Central Electronics Module

Coming Home ,

Leaving Home

46 Central Convenience

αυτόματο κλείδωμα θυρών μετά τα 15km/h και αυτόματο ξεκλείδωμα.

09 Central Electronics Module

byte 7 turn signal front left right as parking light left right Usa/Canada

χαμηλος φωτισμος στα μπροστα φλας όταν τα φωτα βρίσκονται στην θεση ον.

09 Central Electronics Module

Ειδα οτι ο spooky προσπάθησε να ενεργοποίηση το βυτε17 emergency brake flash light active σε εμένα αυτη η επιλογή ειναι τσεκαρισμένη

δεν νομίζω να δουλεύει όμως.πως μπορώ να το δω αυτο εχει ον και οφ η μονο το τσεκαρουμε.

μηπως γνωρίζει καποιος τι πρεπει να τσεκάρουμε και οταν ξεκλειδώνουμε το αυτοκίνητο να ακούγεται αυτος ο χαμηλός ηχος της κορνας.

Φίλε μου για να κουδουνα η κορνα οταν ξεκλειδώνεις δες εδω λιγο, μαζι ειναι και τα φλας τα οπια δεν τα πειραζεις:

Lock/Unlock Horn/Flash:

[select]

[46 - Cent. Conv.] (35 - Cent. Locking for manual window cars)

[Adaptation - 10]

Channel (03..08)

Adaptation Value (1 = on, 0 = off)

[save]

Channel 03 Auto Lock

Channel 04 Auto Unlock

Channel 05 Unlock, horn sounds

Channel 06 Lock, horn sounds

Channel 07 Unlock, turn signals flash

Channel 08 Lock, turn signals flash

Παιδια και κάτι αλλο, για να μην τα μπερδευετε, οταν φευγουμε απο το αυτοκινιτο και πηγενουμε σπιτι αυτη η λειτουργια λέγεται Coming Home, οταν απο το σπιτι παμε στο αυτοκίνητο αυτο λέγετε Leaving Home. τωρα το coming Home ενεργοποιηται σχεδον σε όλα τα Golf 5 και φυσικά όσα δεν διαθετουνε τον αισθητητα ημερας τα ενεργοποιουμε χειροκινητα. το Leavin Home σε πολλα ενεργοποιητσε σε αλλα οχι, κατα την γνόμη μου ειναι περιτό κυρίος για τα αυτοκίνητα που δεν εχουνε αισθητηρα ημερας δίοτι καταναλωνουμε ασκοπα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει να συνδεσετε το vag com σε αλλα αυτοκινητα περαν του VAG GROUP?

Συμφωνα με αυτον αν καταλαβα καλα ειναι συμβατο.

http://www.gasgoo.com/auto-products/material-and-equipment-305/1318499.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα Vag Com 805,1 και θελω να μου πειτε που μπορω να βρω ολα τα κολπα που μπορω να κανω στο αυτοκηνιτο μου βημα βημα

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα Vag Com 805,1 και θελω να μου πειτε που μπορω να βρω ολα τα κολπα που μπορω να κανω στο αυτοκηνιτο μου βημα βημα

Tι να κάνεις δηλαδή, κανε ένα σκαν για λάθη.

δες εδω τι μπορεις να κανεις

http://www.google.gr/search?num=50&hl=el&newwindow=1&rlz=1G1GGLQ_ELGR245&q=vagcom+site%3Avwclub.gr&oq=vagcom+site%3Avwclub.gr&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=4572l5915l0l6048l3l3l0l2l0l0l256l256l2-1l1l0

Link to comment
Share on other sites

Πάτα δέξι-> ιδιότητες στο εικονίδιο->συμβατότητα->εκτέλεση Προγράμματος σε λειτουργία συμβατότητας ->επέλεξε Windows Xp Service Pack3

Link to comment
Share on other sites

Πάτα δέξι-> ιδιότητες στο εικονίδιο->συμβατότητα->εκτέλεση Προγράμματος σε λειτουργία συμβατότητας ->επέλεξε Windows Xp Service Pack3

σε ευχαριστω πολυ φιλε ολα καλα

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

παιδια αναγκη προβλημα μετα απο χρηση του Vag Com 805,1 δεν ξερω τι εγινε αλλα δεν κλειδωνει το αυτοκίνητο με το κλειδί και δεν αναβει η πλαφονιερα

παιδια βοηθεια παω να τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου το Vag Com ειναι ενα εργαλείο απο τα ποιο σοβαρά που αΦορά στο αυτοκίνητο σου, αν δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι καλύτερα πέταξε το μην πειραματίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω τωρα τι κανω? αν παω στο συνερτγειο vw θα το φτιαξουμε η τιποτα ειμαι πολυ στεναχωρημενος...

τι να κανω ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος εχω την αντυπωση πως ο εγκεφαλος κραταει τις εργοστασιακες ρυθμησεις

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

O εγκεφαλος κραταει αυτα που του οριζεις, δευτερα τρεχα σε ενα εξουσιοδοτημενο να στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα ρε φιλε θα παω απο δευτερα.το θεμα ειναι ποιος κοιμαται μεχρι την δευτερα ειμαι πολυ στενεχωρημενος εχω ξενερωσει τελειως δεν εχω ορεξει για τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως ή ευτυχως (παιζετε) τα Φορουμς ειναι για να σε μαθαίνουν διάΦορα πραγματα.

Πολλες Φορες ομως επειδη αυτα ειναι πολύ εξειδικευμένα, ίσως και αυθαίρετα, πρεπει να μπορεις να τα Φιλτράρεις και να μην παρασύρεσαι απο αυτα που βλέπεις ή διαβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως ή ευτυχως (παιζετε) τα Φορουμς ειναι για να σε μαθαίνουν διάΦορα πραγματα.

Πολλες Φορες ομως επειδη αυτα ειναι πολύ εξειδικευμένα, ίσως και αυθαίρετα, πρεπει να μπορεις να τα Φιλτράρεις και να μην παρασύρεσαι απο αυτα που βλέπεις ή διαβάζεις.

αυτο που λες ειναι οτι πιο σοβαρο εχω ακουσει μεχρι τωρα σ'ευχαριστω!!!

Παιδια εχθες οπως σας ειπα μετα απο πολυ στεναχωρια ντυθηκα και βγηκα να πιω ενα ποτακι να ξεχαστω λιγο οπου καποια στιγμη παταω να αναψω την πλαφονιερα και διαπιστωνω οτι αναβει σταματαω αμεσως βγαινω εξω και βλεπω οτι κλειδωνει ολα καλα ρε παιδια θαυμα εγινε παντως χαρηκα παρα πολυ αλλα τι συνεβει?

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να με οδηγησεις βημα βημα να κανω αυτο με την κορνα και

ενεργοποιηση του αυτοματου κλειδωματος θυρων?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.