Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

Το παραγγειλα αλλα δεν μου ηρθε ακομα. το vcds το εγκατεστησα και περιμενω το καλωδιο για να ξεκκινησω τις μοντες :thumbsu:

Σβηστο και βαλε την εκδοση που θα σου ερθει με το καλωδιο

παιδια εχω το 10.6 vag com και πηγα να το συνδεσω σε skoda octavia μοντελο του 2000 και δεν το εβλεπε καθολου ξερετε το γιατι???

Drivers βαλαμε;

Το λαμπακι στη φυσα αναβει; Επιτυγχανει συνδεση φυσα-καλωδιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα λινκ έληξαν μπορειτε να βαλετε άλλα με ενδιαφέρει σοβαρα το θεμα! Τα software-Drivers τα δινουνε μαζι με το καλώδιο ή τα κατεβαζουμε απο το Internet? Σας ευχαριστω!!

Edited by alex19
Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω κατι, οταν το εχουμε σπασμενο το vcds , δεν πρεπει να εχουμε συνδεση με το ιντερνετ. Δηλαδη δεν θα ξαναβαλουμε ποτε ιντερνετ στο συγκεκριμενο υπολογιστη? 

Link to comment
Share on other sites

Πολλες καλησπερες. Λοιπον το καλωδιο μου ειναι το HEX+CAN VAG 11.11 απο ross tech. Καθε φορα που ανοιγω το vcds (ver 11.11.3) μου λεει οτι ειναι out dated. Μπορω να το κανω update? το προγραμμα αυτο μου το εστειλαν μαζι με το καλωδιο. Να δοκιμασω να το αναβαθμησω η θα εχω θεμα μετα να μην λειτουργει? Το εχει δοκιμασει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

απο κινα ειναι.Αρα καθομαι οπως ειμαι :)

Ακριβώς!!!

Πόσο το πήρες αν επιτρέπεται??Γιατί το ίδιο έχω παραγγείλει και γω και το περιμένω όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει καινούργιο Can Gateway για το αυτοκίνητο μου και επειδή υπάρχει περίπτωση το VCDS 10.6 που έχω να μην μπορεί να το προγραμματίσει είμαι και εγώ σε αναζήτηση VCDS 11.11.3 η και νεότερο.

 

Από έρευνα που έκανα με περίπου 25 € έρχεται από κίνα σε κανένα μήνα αλλά για όποιον βιάζεται υπάρχει και στην Ελλάδα με 50 €, βάζω και το link που βρήκα:  http://www.e-autoshop.gr/index.php?cPath=270_271

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, Καποιος να μου πρωτηνει ενα Vag για Golf mk5 Τsi140 του 07 και με ποια εκδοση του Vcds ειναι συμβατο? Αν το εχει δωκιμασει και λειτουργει....κοστος?

Link για να το αγορασω...

Ευχαριστω!

Edited by Rabbit-Mk5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, Καποιος να μου πρωτηνει ενα Vag για Golf mk5 Τsi140 του 07 και με ποια εκδοση του Vcds ειναι συμβατο? Αν το εχει δωκιμασει και λειτουργει....κοστος?

Link για να το αγορασω...

Ευχαριστω!

http://www.dhgate.com/vag-11-11-3-vag-11-11-2-vag-11-11-vag-com/p-ff80808138ffd73401390acc0960248a.html#s1-1-1

 

κλασικα 20-25ευρω

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παραγγελια σημερα... :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα,

έχω την εξής ερώτηση για όποιον γνωρίζει.Έχω ένα Vagcom από ομαδική αγορά από το forum.Έχω ένα 5άρι TSi 140ps.To software είναι έκδοση 805.4.Κάνει να το βάλω και στο Fabia ή όχι.Στη λίστα του AUTOSCAN μου το βγάζει σαν επιλογή.Το έχει βάλει κανείς από εσας σε άλλο τουτού ή δεν κάνει?

Sorry αν ειμαι σε λάθος κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω να ρωτησω κατι οταν το συνδεσα με το αυτοκινητο εβγαλε το εξησ σφαλμα vsds interface check interface status 99 not ready το αποτελεσμα ειναι οτι δεν λητουργει τι μπορει να συμβενει

Link to comment
Share on other sites

Και πρόσεξε μην είσαι στο ίντερνετ συνδεδεμένος και σου κάνει update το πρόγραμμα γιατί μετά θα κλειδώσει.

 

Πήγαινε και ξετίκαρε τις αυτόματες ενημερώσεις του προγράμματος (VCDS).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.