Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

αγόρασα από εναν φίλο το vag com για το γολφάκι μου... κάνω κανονικα εγκατάσταση και θέλει update στο λειτουργικο του... ξέρετε κανενα λινκ γιατί εγω μπερδεύτικα...
Ελπίζω να σε πρόλαβα...

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE!

Το καλώδιο που έχεις λειτουργεί ΜΟΝΟ με την έκδοση του λογισμικού που έχεις. Εάν κάνεις update, το καλώδιο θα αχρηστευθεί.

(Εκτός εάν πήρες το αυθεντικό πυο σημαίνει ότι το πλήρωσες ένα χιλιάρικο περίπου...)

Link to comment
Share on other sites

το αυθεντικο για το golf,leon,tt και γενικα την σειρα που βασιζεται στο 5αρι κανει πλεον 230 ευρω περιπου.Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω.

Να και ενα λινκ,και επισης εχεις την υποστηριξη τους σε οτι ρωτησεις,και εγγυηση και σερβις και ολα τα καλα ενος γνησιου.Ακομα κλαιω τα 80 που εδωσα για ενα που κλειδωσε χωρις να ξερω το γιατι.

http://www.ross-tech.com/Merchant2/merchan...ory_Code=VAGCOM

Link to comment
Share on other sites

Το υφάκι του στυλ "Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω" στους υφισταμένους σου και στα παιδιά σου. Όχι εδώ μέσα.

Όποιος είναι μάγκας και θέλει καινούριο αυθεντικό VagCom, ας προσπαθήσει να κάνει αγορά από τον Ross Tech. Θα του αρνηθεί ευγενικά να του το στείλει στην Ελλάδα και θα τον παραπέμψει στον επίσημο αντιπρόσωπό του στην Ελλάδα που είναι στη Νίκαια... http://www.dts-kastaniotis.gr/

Εάν κάποιος αγοράσει κανονικό VagCom από τον Καστανιώτη στα 230 ευρώ, ας μου πάρει κι εμένα ένα.

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το υφάκι του στυλ "Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω" στους υφισταμένους σου και στα παιδιά σου. Όχι εδώ μέσα.

Όποιος είναι μάγκας και θέλει καινούριο αυθεντικό VagCom, ας προσπαθήσει να κάνει αγορά από τον Ross Tech. Θα του αρνηθεί ευγενικά να του το στείλει στην Ελλάδα και θα τον παραπέμψει στον επίσημο αντιπρόσωπό του στην Ελλάδα που είναι στη Νίκαια... http://www.dts-kastaniotis.gr/

Εάν κάποιος αγοράσει κανονικό VagCom από τον Καστανιώτη στα 230 ευρώ, ας μου πάρει κι εμένα ένα.

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Εγώ πάντως αγόρασα απο rosstech κατευθείαν πρίν ένα χρόνο. Περίπου 180 Ευρώ + κόστος εκτελωνισμού 30 Ευρώ.

Μπορεί να μην γίνεται πια αλλά εγώ το έκανα. Αν θέλεις βρίσκω και τα σχετικά παραστατικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αγόρασα απο rosstech κατευθείαν πρίν ένα χρόνο. Περίπου 180 Ευρώ + κόστος εκτελωνισμού 30 Ευρώ.

Μπορεί να μην γίνεται πια αλλά εγώ το έκανα. Αν θέλεις βρίσκω και τα σχετικά παραστατικά.

Δε χρειάζεται. Σε πιστεύω. Όντως έστελνε, μέχρι που απέκτησε επίσημο αντιπρόσωπο.

Από τότε σταμάτησε να στέλνει.

Πρόσφατα τον παρακαλούσαμε να μας στείλει 10 κομμάτια και αρνήθηκε με τη δικαιολογία του επίσημου αντιπροσώπου.

Μόλις τον ενημερώσαμε για το εξωφρενικό κόστος του προϊόντος του στην Ελλάδα, παραξενεύτηκε ιδιαίτερα. Τα VagCom όμως δεν τα έστειλε.

Link to comment
Share on other sites

Το υφάκι του στυλ "Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω" στους υφισταμένους σου και στα παιδιά σου. Όχι εδώ μέσα.

Όποιος είναι μάγκας και θέλει καινούριο αυθεντικό VagCom, ας προσπαθήσει να κάνει αγορά από τον Ross Tech. Θα του αρνηθεί ευγενικά να του το στείλει στην Ελλάδα και θα τον παραπέμψει στον επίσημο αντιπρόσωπό του στην Ελλάδα που είναι στη Νίκαια... http://www.dts-kastaniotis.gr/

Εάν κάποιος αγοράσει κανονικό VagCom από τον Καστανιώτη στα 230 ευρώ, ας μου πάρει κι εμένα ένα.

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Δεν μου αρεσει ο υψηλος τονος και το μαλωμα οποτε απανταω κανονικα και ηρεμα τωρα που πηρα καινουργιο router.

Λοιπον ρωτησα με e-mail πριν ενα μηνα περιπου για ΕΝΑ καλωδιο και πληρωμη με paypal και μου ειπε ενταξει και αποστολη στην ελλαδα.Επειδη εσβησα το μηνυμα θα του ξαναστειλω ακομα ενα να σου πω τι θα απαντησει.

Δεν εχω παιδια,ΔΕΝ εχω στυλακι και μου την σπαει το στυλακι γενικως.ΔΕΝ το παιζω πολυξερας,ΔΕΝ εχω υφισταμενους,αλλα και να ειχα δε θα τους μιλουσα ετσι.Αυτα!! :D

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Συμφωνω και με αυτο και εαν το λες σε εμενα προσωπικα πες μου σε παρακαλω παρα πολυ που ειδες την ημιμαθεια μου?Με ξερεις και απο χτες?Ξερεις τι δουλεια κανω?Τι σχεση εχω με αυτοκινητα και γενικως κινητηρες?Διοτι με προσβαλε πολυ θα ελεγα αυτο.Εκτος και αν εχεις επιχειρηματα οποτε θα ζητησω δημοσια ΣΥΓΝΩΜΗ εδω και θα το βουλωσω.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι υψηλοί τόνοι. Γι'αυτό και δεν τον χρησιμοποιώ στο λόγο μου.

Με'γεια τον router.

Εάν βέβαια θεωρείς ότι οι ατάκες νουθεσίας του στυλ "Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω" δεν έχουν σχέση με υψηλούς τόνους, στυλάκια, πολύξερους ή προϊσταμένους, προφανώς έχουμε διάσταση απόψεων. Και αν επιμένεις ότι σε έθιξε τόσο πολύ μια απολύτως γενική διαπίστωση που δεν απευθυνόταν πουθενά συγκεκριμένα, μπορώ αντίστοιχα να σου πω κι εγώ ότι κι εμένα με έθιξε πολύ η δική σου φράση που ΣΑΦΩΣ απευθυνόταν σε εμένα. Ωστόσο, ψάξε να βρεις γιατί θεώρησες ότι σε αφορά. Ίσως βρεις τη λύση σου σε όσα με ρωτάς.

Δεν θέλω καμία δημόσια συγγνώμη. Δεν είμαι εδώ για να αποδείξω ότι είμαι άντρας. Κουβέντα κάνουμε ¶λλωστε η διαφωνία μας δεν αφορά τα υπόλοιπα μέλη.

Ας μην το συνεχίσουμε. Εάν θέλεις να τα πούμε, ευχαρίστως να συζητούσαμε ό,τι θέλεις με ΠΜ.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι υψηλοί τόνοι. Γι'αυτό και δεν τον χρησιμοποιώ στο λόγο μου.

Με'γεια τον router.

Εάν βέβαια θεωρείς ότι οι ατάκες νουθεσίας του στυλ "Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω" δεν έχουν σχέση με υψηλούς τόνους, στυλάκια, πολύξερους ή προϊσταμένους, προφανώς έχουμε διάσταση απόψεων. Και αν επιμένεις ότι σε έθιξε τόσο πολύ μια απολύτως γενική διαπίστωση που δεν απευθυνόταν πουθενά συγκεκριμένα, μπορώ αντίστοιχα να σου πω κι εγώ ότι κι εμένα με έθιξε πολύ η δική σου φράση που ΣΑΦΩΣ απευθυνόταν σε εμένα. Ωστόσο, ψάξε να βρεις γιατί θεώρησες ότι σε αφορά. Ίσως βρεις τη λύση σου σε όσα με ρωτάς.

Δεν θέλω καμία δημόσια συγγνώμη. Δεν είμαι εδώ για να αποδείξω ότι είμαι άντρας. Κουβέντα κάνουμε ¶λλωστε η διαφωνία μας δεν αφορά τα υπόλοιπα μέλη.

Ας μην το συνεχίσουμε. Εάν θέλεις να τα πούμε, ευχαρίστως να συζητούσαμε ό,τι θέλεις με ΠΜ.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας!

Να επιστρεψουμε λοιπον στο θεμα μας!

Εστειλα μηνυμα στον ross-tech για να δω τι θα μου απαντησει,διοτι πριν ενα περιπου μηνα μου ειπε οτι στελνει.Δεν το εκανα για να σε παω κοντρα αλλα για να δω τελικα τι ισχυει και να λυσουμε την απορεια και σε αλλα μελη.Πηρα και τηλ. στον εδω αντιπροσωπο και μου ειχε πει γυρω στο 400-450αρι εαν θυμαμαι καλα.Και αυτο τον ιδιο καιρο περιπου.Βεβαια δεν ηταν το micro-can που ηθελα αλλα το αλλο που κανει και για τα πιο παλια και ειναι και πιο ακριβο.Το micro-can ειναι για τα αμαξια με βαση το 5αρι golf και μονο.Θα ξαναπαρω αυριο απο περιεργεια για να δω την ακριβη τιμη του.Παντως δεν ηταν σε καμια περιπτωση 1000αρικο.Και για αυτο ηταν το Να σταματησουμε ολα αυτα περι 1-2-3 χιλιαδες ευρω"

Λοιπον συνεχιζουμε την ειρηνικη κουβεντα μας χωρις μαχες :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Dear George

The cost of sending a MicroCAN to Greece is $61.84. Please place your order at this link:

http://www.ross-tech.com/Merchant2/merchan...ory_Code=VAGCOM

You will see the shipping price quoted before you have to submit a payment.

Regards,

Andrew Dickinson

Ross-Tech Orders

Η απαντηση απο το ross-tech.Να σημειωθει οτι του ειπα οτι εχουμε εδω dealer και δεν εχει το micro-can που θελω να αγορασω.

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα επικοινωνήσει μαζί του αρνήθηκε να στείλει οτιδήποτε, παραπέμποντάς με στον αντιπρόσωπό του.

Προφανώς αποφάσισε να τον αδειάσει πλέον και αυτό είναι καλό. Η αλήθεια είναι ότι τον είχε προβληματίσει ιδιαιτέρως η εκτοξευμένη τιμή που πουλούσε ο αντιπρόσωπος.

P.S. Σε συνομιλία με άλλο μέλος του club η επίσημη αντιπροσωπεία, προσπαθώντας να δικαιολογήσει τη μεγάλη απόκλιση τιμής του ross tech από την ελληνική, είπε χαρακτηριστικά: "Εμείς το δίνουμε και σε ασημένιο βαλιτσάκι πολυτελείας"!! withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το "Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια." μαλλον δεν ισχυει.

Χαιρομαι,γιατι ποτε δεν εκανα τον πολυξερο και παντα οτι ειπα ηταν ψαγμενο απο εμενα προσωπικα.

Τελος καλο,ολα καλα :D :D ;)

Εγω παντος το σκεφτομαι πολυ για ενα γνησιο.Μολις βαλω κανα φραγκακι στην ακρη.Μονο απο την τεχνικη υποστηριξη και τις αναβαθμισεις πιστευω αξιζει.Ασε που κλειδωσα ενα κινεζιο χωρις να καταλαβω πως εγινε,χωρις ιντερνετ,χωρις αναβαθμιση.Ετσι εντελως μονο του. :D και πανε 80 ευρουλακια

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια πάντα θα είναι χειρότερη από την αμάθεια. Η πράξη το έχει δείξει. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι απευθύνομαι σε οποιονδήποτε.

¶λλωστε, όπως είπα και πριν, δεν γράφτηκα εδώ για να δείξω πόσο άντρας είμαι. Ποτέ δε θέλησα να σε προσβάλω.

Το γνήσιο αξίζει σε κάθε περίπτωση. Το κόστος είναι μεγαλύτερο, αλλά δικαιολογείται από το γεγονός ότι δεν παίζει ποτέ να κλειδώσει αλλά και από τις αναβαθμίσεις που μπορεί να υποστηρίξει.

Εάν τελικά μπορείς να πάρεις από τον ross tech, κλείσε ένα fix κόστος και μίλα με τους mods μήπως θέλει κανείς να διοργανώσει κανένα group buy. Είδα ότι πολλοί ενδιαφέρονται.

Εάν πάρεις πολλά κομμάτια, ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα σου κάνει καλύτερη τιμή. Θα πέσουν και τα μεταφορικά. Σίγουρα συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το σκεφτομαι πολυ για ενα γνησιο.Μολις βαλω κανα φραγκακι στην ακρη.Μονο απο την τεχνικη υποστηριξη και τις αναβαθμισεις πιστευω αξιζει.Ασε που κλειδωσα ενα κινεζιο χωρις να καταλαβω πως εγινε,χωρις ιντερνετ,χωρις αναβαθμιση.Ετσι εντελως μονο του. :D και πανε 80 ευρουλακια

Αν πήρες πρόσφατα καλώδιο με την beta 812.4 ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ TO καλώδιο! Είναι θέμα του προγράμματος! Εγώ έχω ένα (group buy από το tiguan.gr) και μόλις μπήκε Μάιος μου έβγαλε μήνυμα ότι είναι out of date. Κατέβασα την 805.3 (όχι απτο επίσημο site! :D από λινκ που μου έδωσαν στο tiguan.gr) και όλα καλά. Αν θες σου στέλνω το λινκ.

Πάντως το γνήσιο είναι άλλη φάση. Αν γίνει group buy ή η εδώ αντιπροσωπεία το έχει σε λογική τιμή (μέχρι 250 ευρώ) είμαι μέσα. Από Αμερική κάνει 310$ με τα μεταφορικά οπότε είναι 240 ευρώ περίπου.

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες πρόσφατα καλώδιο με την beta 812.4 ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ TO καλώδιο! Είναι θέμα του προγράμματος! Εγώ έχω ένα (group buy από το tiguan.gr) και μόλις μπήκε Μάιος μου έβγαλε μήνυμα ότι είναι out of date. Κατέβασα την 805.3 (όχι απτο επίσημο site! :D από λινκ που μου έδωσαν στο tiguan.gr) και όλα καλά. Αν θες σου στέλνω το λινκ.

Πάντως το γνήσιο είναι άλλη φάση. Αν γίνει group buy ή η εδώ αντιπροσωπεία το έχει σε λογική τιμή (μέχρι 250 ευρώ) είμαι μέσα. Από Αμερική κάνει 310$ με τα μεταφορικά οπότε είναι 240 ευρώ περίπου.

Καλησπέρα και από εμένα,

Υπολογίστε και εμένα σε μελλοντικά ενδεχόμενο group buy.

Αν μπορείς και έχεις χρόνο φίλε ktm25089 θα ήταν εύκολο να κάνεις μία ερώτηση για group buy μιάς και έχεις ήδη μία επικοινωνία μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

αφου υπαρχει ενδιαφερον θα ρωτησω και θας σας πω.

ειχα την εντυπωση οτι μονο εγω θελω το γνησιο.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι προβλήματα είναι αυτά?? έμεινα για 2η φορά μέσα σε 1 μηνα απο μπαταρία

Address 01: Engine Labels: 03C-906-032-BLG.lbl

Part No SW: 03C 906 032 Q HW: 03C 906 032 C

Component: MED17.5.1 G 1729

Revision: 96H07--- Serial number: VWX7Z0GN3NK8UJ

Coding: 0000072

Shop #: WSC 00028 028 00001

1 Fault Found:

005633 - Relay for Supply Voltage Terminal 30 (J317): Implausible Signal

P1601 - 000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Time Indication: 0

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Load: 0.0 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: 24.0°C

Temperature: 25.0°C

Absolute Pres.: 1000.0 mbar

Voltage: 9.906 V

Readiness: 0000 0000

Address 08: Auto HVAC Labels: 1K0-907-044.lbl

Part No SW: 1K0 907 044 CP HW: 1K0 907 044 CP

Component: ClimatronicPQ35 130 1212

Revision: 00130022 Serial number: 00000000000000

Shop #: WSC 00000 000 00000

1 Fault Found:

00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)

000 - - - Intermittent

Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl

Part No SW: 1K0 907 530 L HW: 1K0 907 951

Component: J533 Gateway H07 0052

Revision: H07 01 Serial number: 101107F2000294

Coding: E9807F0E0002020002

Shop #: WSC 00016 207 91350

1 Fault Found:

01305 - Databus for Infotainment

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 254

Reset counter: 109

Mileage: 19625 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 08:55:18

Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl

Part No SW: 1K0 959 701 N HW: 1K0 959 701 N

Component: Tuer-SG 006 1219

Coding: 0000180

Shop #: WSC 00028 028 00001

1 Fault Found:

01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533)

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl

Part No SW: 1K0 959 702 N HW: 1K0 959 702 N

Component: Tuer-SG 006 1219

Coding: 0000436

Shop #: WSC 00028 028 00001

1 Fault Found:

01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533)

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτή η βλάβη??

1 Fault Found:

005633 - Relay for Supply Voltage Terminal 30 (J317): Implausible Signal

P1601 - 000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Time Indication: 0

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Load: 0.0 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: 24.0°C

Temperature: 25.0°C

Absolute Pres.: 1000.0 mbar

Voltage: 9.906 V

Readiness: 0000 0000

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

παιδια αφου η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια(συμφωνω απολυτα), αποφασισα και εγω να μαθω.αλλα για να μαθεις πρεπει πολλες φορες να ρωτησεις και ειδικα οταν εισαι ασχετος με κατι. ρωτω λοιπον και εγω ο ασχετος -_- αφου διαβασα με προσοχη ολο το topic. 1)vagcom= το συνδεεις μονος σου στον εγκεφαλο και κανει διαγνωση για προβληματα? αμα πας αντιπροσωπεια να στο κανουν σε χρεωνουν μονο για τη διαγνωση? και 2) τι εννοειτε αναβαθμισεις?τι ειδους αναβαθμιση μπορει να κανει καποιος? ελπιζω να μην κουραζω με τις πολλες ερωτησεις αλλα πραγματικα με ενδιαφερει και αν ειναι οπως φανταζομαι θα ηθελα και εγω να αγορασω ενα.

Link to comment
Share on other sites

Το VagCom είναι ένα πρόγραμμα. Περίπου σαν αυτό που έχει το διαγνωστικό των επίσημων αντιπροσώπων. Συνοδεύεται από ένα καλώδιο το οποίο συνδέεται με το laptop από τη μία άκρη και με το αυτοκίνητο από την άλλη. Η μία άκρη είναι USB (ή σειριακή στα παλιά) και -αν δεν κάνω λάθος- OBD II η άλλη.

Με το πρόγραμμα αυτό μπορείς να κάνεις οτιδήποτε. Από απλή διάγνωση προβλημάτων, μέχρι εγκατάσταση νέων αξεσουάρ ή ποικιλία ρυθμίσεων στο αυτοκίνητο. Βλέπει ΟΛΟΥΣ τους controllers του αυτοκινήτου και κάνει ό,τι μπορείς να φανταστείς. Εάν ψάξεις λίγο μέσα στα threads θα βρεις διάφορα κολπάκια που μπορείς να κάνεις.

Ανά χρονικά διαστήματα βγαίνουν ενημερωμένες εκδόσεις του προγράμματος που περιέχουν διάφορα νέα features. (Δεν έχω πειστεί απόλυτα για αυτό...) Εάν το καλώδιο που έχεις είναι μούφα, δεν μπορείς να κάνεις update! Εάν βάλεις ενημερωμένη έκδοση, το πρόγραμμα κλειδώνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον! Λοιπόν, έχουμε και λέμε: Η αντιπροσωπεία έχει ένα διαγνωστικό πρόγραμμα που τρέχει σ'ένα μηχάνημά της, (VAS-5052 ή 5051) το οποίο ανιχνεύει σφάλματα στους εγκεφάλους (είναι πολλοί: τιμονιού, ηλεκτρικών, ράδιο, κοντέρ, πόρτες, κινητήρα κλπ) και κάνει και ρυθμίσεις (αλλαγή γλώσσας, ρυθμίσεις κλειδώματος, καλιμπράρισμα αισθητήρα γωνίας τιμονιού και πολλά άλλα). Συνδέεται σε μια θύρα κοντά στο μοχλό του καπώ.

Ένας Αμερικάνος κατάφερε και έγραψε δικό του πρόγραμμα που κάνει την ίδια δουλειά (το πώς είναι μια άλλη ιστορία) και περισσότερα μη σου πω. Αυτό είναι το vag-com. Το αυθεντικό κοστίζει ακριβά: καλώδιο και γνήσιο πρόγραμμα κοστίζουν 250 δολάρια στο Αμέρικα (όπως τα γνήσια windows ένα πράμα).

Πολλοί επιλέγουν τη φτηνή λύση: ιμιτασιόν καλώδιο (άγνωστης κατασκευής) και σπασμένο πρόγραμμα (κόστος περίπου 70 ευρώ). Επειδή είναι πειρατικό όμως, δε μπορείς να κανεις update το πρόγραμμα (κάθε τόσο βγαίνει update με νέα δεδομένα για καινούριους τύπους εγκεφάλων ή πχ. ραδιοφώνων, νέοι οδηγοί ρυθμίσεων - η λεγόμενη κωδικοποίηση, αφού οι ρυθμίσεις μπαίνουν με τη μορφή ολιγοψήφιων κωδικών). Και πάλι το update ίσως σου θυμίζει windows. Βασικά αν κάνεις update, το πρόγραμμα καταλαβαίνει ότι είναι πειρατικό και αχρηστεύει το ιμιτασιόν καλώδιο (κλειδώνει που λέμε).

Εδώ συζητάμε αν είναι να αγοράσουμε το γνήσιο καλώδιο (αλήθεια, κανένα νέο;-_-. Γενικά το vag-com κάνει παπάδες. Στην αντιπροσωπεία δεν πρέπει να σε χρεώσουν για αλλαγή γλώσσας στο καντράν ή για έλεγχο σε περίπτωση βλάβης (πχ ανάβει το λαμπάκι του abs ή της μηχανής). Στο σέρβις νομίζω σε χρεώνουν για έλεγχο για σφάλματα (γιατί είναι κλέφτες).

Σε κάλυψα ελπίζω, για απορίες ρώτα εδώ ή κοίτα στο google.

EDIT: μέχρι να γράψω το κατεβατό μου, με πρόλαβες ktq!! ¶τιμη φλυαρία (και πληκτρολόγιο laptop...)

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

καταρχην ενα τεραστιο ευχαριστω στον firev12 και τον k_t_g για την αμεση και ολοκληρωμενη απαντηση. worthy.gifworthy.gif θα ψαξω λιγο στο google για το τι μπορει να κανει και θα επανελθω δριμυτερος.αααα. threads=??? B)

Edited by ksalex
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα... Θέλετε να πούμε στο περίπου πόσοι ενδιαφέρονται για αυθεντικό VagCom?

Εάν μαζευόμαστε μπόλικοι, μπορούμε να ειδοποιήσουμε τους admin να κάνουμε ένα group buy!

Εγώ πάντως, θα ενδιαφερόμουν για ένα τέτοιο, εάν μας έκανε μια πιο καλή τιμή...

Ο ktm25089 ενδιαφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

του εστειλα ενα μηνυμα και δεν μου απαντησε ακομα.Αυριο θα του ξαναστειλω ακομα ενα να δω τι γινεται.

Για ποσα καλωδια μιλαμε να ξερω???Και τι καλωδιο?ειναι αυτο που ειναι ΜΟΝΟ για την πλατφορμα απο το 5αρι και το αλλο το πιο ακριβο που πιανει και τα πιο παλια αυτοκινητα.

http://www.ross-tech.com/Merchant2/merchan...ory_Code=VAGCOM

http://www.ross-tech.com/Merchant2/merchan...ory_Code=VAGCOM

Το πρωτο πιανει και τα πιο παλια και το δευτερο ειναι μονο για 5αρια πλατφορμα.

http://www.ross-tech.com/vag-com/Micro-CAN.html

Θα ρωτησω εαν κανει και για τα 6αρια αν και νομιζω οτι κανει διοτι ειναι τα ιδια εαν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.