Jump to content
stolis

Φωτοεσωτερικη Βελτιωση

Recommended Posts

An μπορούσες να μας πείς πως της άλλαξες της λάμπες και καμια φώτο με το αποτέλεσμα θα ήταν τέλειο :thumbsup:

φωτο θα βαλω μετα τον βολο....

δεν ειναι τπτ το δυσκολο....με το χερι οσο αφορα την πλανοφιερα κ πισω....

οσο για τα ποδια ενα ψιλο ισιο κατσαβιδι....ειναι ολα κουμποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν και εγώ να το κάνω...αλλά δεν ξέρω την τύφλα μου:cry:

Σε ένα μαγαζί πόσο πάει να τους πας τις λάμπες και στις βάλεις στον οδηγο απο κατω και στον συνοδηγο?

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται κάτι τέτειο στα φανάρια?

Έχει βάλει κάποιος? Πως το τοποθετούμε? Εχει σφάλμα λόγο cunbus? :p

http://cgi.ebay.co.uk/White-LED-Strip-DRL-Audi-R8-S4-A4-VW-Golf-Polo-DRLs-/190472971315?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c5912e433

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται κάτι τέτειο στα φανάρια?

Έχει βάλει κάποιος? Πως το τοποθετούμε? Εχει σφάλμα λόγο cunbus? ;)

http://cgi.ebay.co.u...=item2c5912e433

δεν θα το ελεγα...ειναι too much για μενα....

ασε που μ'αρεσουνε τα εργοστασιακα φωτα ημερας καλυτερα ετσι οπως ειναι του polo

ειναι μοναδικο το στυλ αυτο...

απο τοτε που τα εβγαλε η audi τα βλεπεις κ σε saxoralla....wacko.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα...ειναι too much για μενα....

ασε που μ'αρεσουνε τα εργοστασιακα φωτα ημερας καλυτερα ετσι οπως ειναι του polo

ειναι μοναδικο το στυλ αυτο...

απο τοτε που τα εβγαλε η audi τα βλεπεις κ σε saxoralla....wacko.gif

+1 έλεος

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. ενασ φιλος μου εχει το νεο golf και εκει που ειναι τα φωτα στην πλαφονιερα.. εχει διπλα κατι κοκκινα led που φωτιζουν συνεχεια αμα ειμαι σωστος. και φαινεται υπεροχα γτ σκαει στο χερι του οταν οδηγα βραδυ. υπαρχει κατι αντιστοιχο σε polo ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. ενασ φιλος μου εχει το νεο golf και εκει που ειναι τα φωτα στην πλαφονιερα.. εχει διπλα κατι κοκκινα led που φωτιζουν συνεχεια αμα ειμαι σωστος. και φαινεται υπεροχα γτ σκαει στο χερι του οταν οδηγα βραδυ. υπαρχει κατι αντιστοιχο σε polo ??

δεν νομιζω...εκτος μονο αμα κανεις καμια πατεντα....

Link to comment
Share on other sites

IMG_0249.jpg

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ακριβώς τοποθέτησες το πετάλι του γκαζιού γιατί θέλω να τα βάλω και εγώ... Το φρένο και ο συμπλέκτης ξέρω πως μπαίνουν (Έμαθα βλέποντας

το βίντεο) αλλά για το γκάζι δεν έχω βρει τίποτα και δεν θέλω να κάνω κανένα λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ακριβώς τοποθέτησες το πετάλι του γκαζιού γιατί θέλω να τα βάλω και εγώ... Το φρένο και ο συμπλέκτης ξέρω πως μπαίνουν (Έμαθα βλέποντας

το βίντεο) αλλά για το γκάζι δεν έχω βρει τίποτα και δεν θέλω να κάνω κανένα λάθος...

Του γκαζιού είναι ακόμα πιο εύκολο φίλε μου..Δεν είναι κουμπωτό όπως τα 2 μικρά άλλα μπαίνει συρταρωτά απο κάτω προς τα πάνω..Απλά φρόντισε να μπεί με σωστή γραμμή δεξιά-αριστέρα απο την αρχή για να εφαρμόσει σωστά.Θέλει λίγο ζόρι αλλά αυτό είναι το νόημα..Αλλιώς θα ξεκόλλαγε εύκολα σε ένα έντονο πάτημα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. ενασ φιλος μου εχει το νεο golf και εκει που ειναι τα φωτα στην πλαφονιερα.. εχει διπλα κατι κοκκινα led που φωτιζουν συνεχεια αμα ειμαι σωστος. και φαινεται υπεροχα γτ σκαει στο χερι του οταν οδηγα βραδυ. υπαρχει κατι αντιστοιχο σε polo ??

πόσο το ζηλεύω αυτό το πράγμα.....

πως θα γίνει να κάνουμε τέτοια πατέντα?

Link to comment
Share on other sites

Του γκαζιού είναι ακόμα πιο εύκολο φίλε μου..Δεν είναι κουμπωτό όπως τα 2 μικρά άλλα μπαίνει συρταρωτά απο κάτω προς τα πάνω..Απλά φρόντισε να μπεί με σωστή γραμμή δεξιά-αριστέρα απο την αρχή για να εφαρμόσει σωστά.Θέλει λίγο ζόρι αλλά αυτό είναι το νόημα..Αλλιώς θα ξεκόλλαγε εύκολα σε ένα έντονο πάτημα..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Δηλαδή πρέπει να σύρω με δύναμη το παλιό προς τα κάτω για να βγει το παλιό πετάλι???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Δηλαδή πρέπει να σύρω με δύναμη το παλιό προς τα κάτω για να βγει το παλιό πετάλι???

Όχι το μαμά πεντάλ του γκαζιού είναι ένα κομμάτι ..μασίφ. Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει,απλά βάλε συρταρωτά το καινούργιο πάνω στο παλιό και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

εβαλα τα led τα φτηνα 2 euros στα ποδια και απο τοτε μενουν μισανοικτα της πλαφονιερας...

μετα απο μερες μου εβγαλε ενδειξη EPC και την επομενη αναψε το check engine χωρις να ειναι ανοιχτο το EPC... να μην ελπιζω οτι ειναι απο τα ledakia ε; :tongue::):whistling::)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

εβαλα τα led τα φτηνα 2 euros στα ποδια και απο τοτε μενουν μισανοικτα της πλαφονιερας...

μετα απο μερες μου εβγαλε ενδειξη EPC και την επομενη αναψε το check engine χωρις να ειναι ανοιχτο το EPC... να μην ελπιζω οτι ειναι απο τα ledakia ε; :sword::):whistling::)

πρωτη φορα το ακουω....

παντος εγω που εχω βαλει παντου led δεν μου εχει προκειψει κατι....

οσο για οταν σου μενουν μισανοιχτα μου το παρουσιασε κ μενα πηγα στον ηλεκτρολο μου κ μου το εφτιαξε βαζοντας αντιστασεις

Edited by stolis
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. ενασ φιλος μου εχει το νεο golf και εκει που ειναι τα φωτα στην πλαφονιερα.. εχει διπλα κατι κοκκινα led που φωτιζουν συνεχεια αμα ειμαι σωστος. και φαινεται υπεροχα γτ σκαει στο χερι του οταν οδηγα βραδυ. υπαρχει κατι αντιστοιχο σε polo ??

αυτο το ηθελα και εγω...αλλα ας βρουνε πρωτα το προβλημα με την τουρμπινα και βλεπουμε... ΚΑΙ ΑΝ θα το κρατησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα και εγώ τα led μέΣα Σε GTI 6R τα οποία πήρα από εδώ:

http://viewitem.eim.ebay.gr/Xenon-LED-SMD-Innenraumbeleuchtung-VW-Polo-6R/160645185667/item

και εξωτερικές ψείρες από εδώ:

http://viewitem.eim.ebay.gr/2x-LED-SMD-Xenon-Standlichter-VW-Polo-6R--Extreme-Hell/150553042158/item

όλα δουλεύουν άψογα!!! 8)

Να ΣυμπληρώΣω ότι Σε ένα DIY δείχνει ότι ξηλώνουν όλο το μπροΣτά με τα τρία λαμπάκια και όλο το πίΣω ενώ δεν χρειάζεται!!! το πλαΣτικό τζαμάκι βγαίνει εύκολα αν το προΣπαθήΣετε λίγο με ένα κατΣαβιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση

Θέλω στην μεριά του συνοδηγου και του οδηγου να βαλω απο κατω ledakia να φωτιζει πετάλ και πάτωμα κλπ κλπ

Γίνεται να τα συνδεσω με ένα φύς αναπτήρα και οποτε θελω να ανάβουν να βαζω το βυσμα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.