Jump to content
benios

Προβλημα Με Aftermarket Xenon

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα μελη!θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και να μου δωσετε τα φωτα σας ρε παιδια!εχω ενα VW PASSAT 2007 και προσφατα εβαλα aftermarket xenon!ειναι στα 6000κ 35w το προβλημα που εχω ειναι οτι φωτιζουν δεξια και αριστερα παρα πολυ και μπροστα που χρειαζομαι φως ειναι σχετικα λιγο.ρυθμιζω την δεσμη μπας και εχω καλυτερο φωτισμο αλλα στραβωνω τους απεναντι!μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση?φταινε τα κατοπτρα?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι στα εργοστασιακα σου φαναρια δεν μπορεισ να κανεις κατι παρα μονο να αλλαξεις φαναρια ετσι ωστε να καθοδηγεις το φως

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου,για την απαντηση!αν αλλαξω φαναρια,η τοποθετηση ειναι ευκολη?εννοω μπορω να την κανω και μονος μου?

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2981611

:)

Link to comment
Share on other sites

σημερα μιλησα με τον κυριο χρηστο απο την XENON HELLAS,και μου προτεινε τα εξης.

Το προβλημα σας οφειλετε στις λάμπες που εχουν τοποθετηθεί καθώς το Passat του 07 φορά πολυ συγκεκριμένο τυπο λάμπας.

Για να λυθει το προβλημα σας προτεινουμε..

α) Αλλαζετε μονο τις λάμπες με αλλες αναβαθμισης της σειράς XTR που θα σας δωσουν σωστη κατανομη δέσμης και υψηλή φωτεινοτητα με κόστος 120Ε και για τις 2

β) Αλλάζετε ολο το συστημα με ενα συμβατο για το passat της σειρας XTR που αποδιδει εξαιρετικα με κόστος 270 Ε και εγγυηση 2 χρόνων.

τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα μελη!θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και να μου δωσετε τα φωτα σας ρε παιδια!εχω ενα VW PASSAT 2007 και προσφατα εβαλα aftermarket xenon!ειναι στα 6000κ 35w το προβλημα που εχω ειναι οτι φωτιζουν δεξια και αριστερα παρα πολυ και μπροστα που χρειαζομαι φως ειναι σχετικα λιγο.ρυθμιζω την δεσμη μπας και εχω καλυτερο φωτισμο αλλα στραβωνω τους απεναντι!μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση?φταινε τα κατοπτρα?

Καλησπερα φιλε μου.

Ποιος σου εβαλε τα φωτα ? Μονος σου ?

99% δεν εχουν κατσει καλα οι λαμπες !

Εχω το ιδιο με τα μαμα φαναρια και παιζει μια χαρα !

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ccc,τα xenon τα εβαλα σε μαγαζι εδω στην λαρισα,τα πληρωσα 180 ευρω,αλλα μαλλον σε μακακα επεσα.θα το κοιταξω αν δεν εχουν κατσει καλα οι λαμπες,και θα σου πω!

σε ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.