Jump to content
aris_cc

Βελτίωση Κινητήρα 1.8 Tsi Dsg 7

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα παραπάνω για τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα, παρά μόνο με επίσκεψη των μηχανικών τους στη χώρα μας (σύντομα σύμφωνα με τα λεγόμενά τους).

Πρόσεξε Κώστα γιατί κρατάω ημερομηνία που το ανακοίνωσες και θα δούμε στο μέλλον πόσο "Σύντομα" θα είναι τελικά αυτό το "Σύντομα" ...

Αν κι εγώ πιστεύω οτι ο Αγγλάρας θα περιμένει να καλοκαιριάσει λίγο για να συνδυάσει "το τερπνόν μετά του ωφελίμου".

Για να μην πω καλύτερα "Το τεκνόν μετά του ωφελίμου" ...

Και για όσους δεν κατάλαβαν "θα συνδυάσει τη δουλειά με μια ανάλαφρη βόλτα στην ανδροκρατούμενη Μύκονο !!!" :lol::pardon:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε Κώστα γιατί κρατάω ημερομηνία που το ανακοίνωσες και θα δούμε στο μέλλον πόσο "Σύντομα" θα είναι τελικά αυτό το "Σύντομα" ...

Αν κι εγώ πιστεύω οτι ο Αγγλάρας θα περιμένει να καλοκαιριάσει λίγο για να συνδυάσει "το τερπνόν μετά του ωφελίμου".

Για να μην πω καλύτερα "Το τεκνόν μετά του ωφελίμου" ...

Και για όσους δεν κατάλαβαν "θα συνδυάσει τη δουλειά με μια ανάλαφρη βόλτα στην ανδροκρατούμενη Μύκονο !!!" :whistling::whistling:

Άρη μακάρι ρε φίλε να είχα κάτι πιο αξιόπιστο να σου πω, αλλά δυστυχώς είναι αόριστα και τα χρονοδιαγράμματα που έχουμε κι εμείς.

Θα δοκιμάσω να στείλω μια φωτογραφία σου μπας και "γυαλίσεις" σε κανέναν... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποφασίσεις να στείλεις πες μου να σου δώσω μια που είμαι προφίλ γιατί στο en face (κι αν δεν φας) χάνω λίγο :bow:

Και σοβαρά τώρα ... το αρχείο που αυτή τη στιγμή παίζει στο αυτοκίνητο μου τι αρχείο είναι ?

Το μαμά αρχείο της VW ή ένα αρχείο REVO με εργοστασιακές ρυθμίσεις ???? :bow:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και τη στιγμή που μιλάμε, ο συνδυασμός CDAA+DSG δεν καλύπτεται από αναβάθμιση της revo στο CC.

Δεν γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρειες του γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο (η μητρική revo απλά δεν μπορεί να βρει αντίστοιχο αυτοκίνητο), αλλά ενώ στα μηχανικά κιβώτια δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, στα συγκεκριμένα αυτοκίνητα υπάρχουν κάποιες δυσλειτουργίες, άρα προς το παρών δεν υπάρχει κάλυψη, γι αυτό και δεν έχει βγει κανένας αντίστοιχος κώδικας πουθενά στο δίκτυο συνεργατών μας προς πώληση.

Η μεγάλη απορία μου τώρα... Για BZB+DSG7 έχετε κάτι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ή όχι? Εννοώ πως καλά τα "επί χάρτου" όπου λογικά θα δουλέψει, αλλά κάτι φορεμένο και δοκιμασμένο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη απορία μου τώρα... Για BZB+DSG7 έχετε κάτι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ή όχι? Εννοώ πως καλά τα "επί χάρτου" όπου λογικά θα δουλέψει, αλλά κάτι φορεμένο και δοκιμασμένο υπάρχει?

Ένα σωρό...

Link to comment
Share on other sites

Ένα σωρό...

Εχουμε εδώ ένα DSG/BZB CC, κανόνισε να του φορέσουμε και να μην δουλέψει! R8 σε βλέπω μετά να στέλνεις :thumbsup::p

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εδώ ένα DSG/BZB CC, κανόνισε να του φορέσουμε και να μην δουλέψει! R8 σε βλέπω μετά να στέλνεις :growl::tongue:

Λεφτά έχουμε ρε.

...φίλους ψάχνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά έχουμε ρε.

...φίλους ψάχνουμε...

Το δικό μου δουλεύει, οπότε εγώ σας αγαπάω πάντως! :tongue:

Υ/Γ: Αν βγάλετε Stage3, και ΔΕΝ κάτσει, δίνετε κανένα R8 αντικατάσταση? Οχι τίποτα άλλο να παω από τώρα να αγοράσω μια βαριοπούλα :growl:

Edited by yositosi
Link to comment
Share on other sites

Όπως σας ανέφερα και παραπάνω είμαι κάτοχος ενός 1.8 λευκού passat cc r-line

με dsg7 σαζμαν και CDAA μοτέρ.

Βλέποντας τους πάντες γύρω μου να δίνουν άλλον αέρα στο αμάξι αυτό βάζοντας ένα

απλό προγραμματάκι είπα να αρχίσω κι εγώ να το ψάχνω.

Οι πρώτες μου επιλογές (καθαρά από ψυχολογική άποψη) ήταν η REVO και η APR.

Το λέω αυτό γιατί 2 παιδιά από το φόρουμ που τα πέρασαν τους φέρθηκαν άψογα και δεν

έκαναν και τις πάπιες όταν τους έκατσε κάποια στραβή. (Τους κάλυψε η εγγύηση δηλάδή)

Στην APR πήγα, μου πήραν readout τον εγκέφαλο και υπάρχει ήδη αρχείο να με περιμένει.

Δεν έχω πάει στην APR να δω γιατί στην πορεία προέκυψε πιθανότητα να υπάρχει αρχείο από την REVO

κι επειδή ήξερα οτι βγάζει δυνατότερα προγράμματα είπα να κάνω μια απόπειρα εκεί.

Σημείωση : Όταν ο Σίμος έκανε ερώτηση στον Κουκουμελίδη αν έχουν πρόγραμμα ήταν κατηγορηματικός οτι δεν

έχουν. Ύστερα από δικό μου τηλεφώνημα στην Cargate (χωρίς να αποκαλύψω βέβαια ποιος είμαι) μου είπαν

ότι κάτι μπορεί να υπάρχει !!!!!

Παίρνω λοιπόν το αυτοκινητάκι μου και πάω μια βόλτα προς Βαρυμπόμπη μεριά. Φτάνω στο συνεργείο,

μιλάω με τον Κώστα -EVIL-,καλωδιώνουμε το αυτοκίνητο να δει αν έχει αρχείο (δεν είχε βέβαια)

και αποφασίζουμε να ανοίξουμε εγκέφαλο. Ανοίγουμε εγκέφαλο και στέλνουμε το readout Αγγλια και

μας είπαν οτι έχουν ένα αρχείο το οποίο ήταν πολύ κοντά στο δικό μου και με μικρές τροποποιήσεις

θα έπαιζε λογικά σε εμένα.

Εγώ δεν είχα χρόνο όμως να περιμένω, και το αυτοκίνητο δεν υπήρχε περίπτωση να το αφήσω μέσα

(όπως εκείνοι μου πρότειναν) και έφυγα περιμένοντας απάντηση.

Μετά απο δέκα μέρες περίπου με πήρε ο Κώστας οτι έχει αρχείο και κανονίζουμε για ραντεβού.

Του είχα μάλιστα τόση εμπιστοσύνη που ήρθε και πήρε το αμάξι μου από εκεί που δουλεύω και πήγε μόνος του να

του περάσει το πρόγραμμα και να κάνει ταυτόχρονα και δυναμομέτρηση. Μετά απο 2 ώρες μιλήσαμε και

μου είπε οτι το αρχείο είχε ένα μικρό πρόβλημα και έκανε κάτι κοψιματάκια αλλά ο Άγγλος θα ετοιμάσει σύντομα νεότερο.

Το ίδιο σκηνικό, μετά από περίπου μια εβδομάδα, νεο αρχείο, αλλά αυτή τη φορά με εμένα παρών και με δοκιμή στο δρόμο.

Το αυτοκίνητο πιο αργό και από μαμα. Με 5η και 2.000 rpm και δεν έλεγε να ανεβάσει και ταυτόχρονα να ακούω την

τουρμπίνα να φουσκώνει και να ξεφουσκώνει (από την σκάστρα) συνεχώς 'μιλάμε για φούσκωμα και ξεφούσκαμα πάλι μετά από 1-2 δευτερόλεπτα'.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε άλλες 2 φορές κι ενώ στο ενδιάμεσο μου έλεγε οτι μπορεί και να κατέβει ο Άγγλος

για κάτι δουλειές που έχει εδώ και να ασχοληθεί με το δικό μου .....

Κι επειδή την πήρα πρέφα την δουλειά (καλά θα μου πείτε τόσο μ@λ@κ@ς είσαι που περίμενες να μην παίξει 3-4

φορές για να το πάρεις πρέφα ? - Μάλλον ήμουν .....) του είπα οτι αν δεν έρθει ο ίδιος ο Άγγλος Ελλάδα ή

αν δεν βρουν οι Άγγλοι αυτοκίνητο σαν το δικό μου και να κάνουν πειράματα στην Αγγλία λύση δεν πρόκειται να βρεθεί

και από τότε δεν έχω νέα τους.

Μέχρι εδώ τα πράγματα έχουν κάποια μικρή λογική, καθώς κι εγώ αποφάσισα να μπω σε φάση πειραματισμού

αλλα πίστευα οτι το αρχείο δεν παίζει λόγω κάποιας δικλείδας ασφαλείας του dsg7.

Ώσπου μια ωραία πρωία ένα άλλο παλικάρι (Κώστας) με ίδιο μοτέρ με εμένα (1.8 CDAA) αλλά με χειροκίνητο κιβώτιο

χτύπησε την πόρτα της REVO για πρόγραμμα.

Βεβαίως κι έχουμε του λένε και ξεκινάνε την εγκατάσταση ... Έλα όμως που αυτή έφτανε μόνο μέχρι το 80% και κόλλαγε εκεί !!!!

Λύσιμο λοιπόν εγκεφάλου και πάλι προσπάθεια για εγκατάσταση και πάλι τζίφος .... Αποφασίστηκε να φύγει ο

εγκέφαλος Αγγλία (δεν είχε και άλλη επιλογή ο κακομοίρης ο Κώστας) και μετά από 2-3 μέρες ο εγκέφαλος είχε

γυρίσει πίσω και μάλιστα με φορεμένο πρόγραμμα Stage 1. Όταν πήγε να το παραλάβει το παλικάρι του είπαν τα ευχάριστα και

οτι όλα δούλευαν ρολόι και οτι μπορούσε να πάρει το αυτοκίνητο να φύγει. Ευτυχώς ο άνθρωπος ζήτησε να κάνει μια δοκίμή

πριν πληρώσει ... Το αυτοκίνητο να σέρνεται όπως σερνόταν το δικό μου !!!!!!!! Να βαριέται να ανεβάσει στροφές, να πηγαίνει

πιο αργά και από μαμά και αυτοί να προσπαθούν να τον πείσουν οτι το αμάξι δουλεέυει ΑΨΟΓΑ !!!!! :)

Μετά από αυτό συμπεραίνω οτι η REVO πολύ απλά δεν έχει αρχείο για CC με CDAA μοτέρ (όλα τα καινούρια πλέον αυτό φοράνε)

και κάνει πειράματα στο κεφάλι του κάθε ανυποψίαστου.

Από μένα λοιπόν τρώνε ένα μεγάλο Χ και ελπίζω να προφυλάξω μερικούς κατόχους CC με CDAA μοτέρ από την

περιπέτεια να πάνε να δοκιμάσουν.

Συγνώμη για το τόσο μεγάλο post, δεν το συνηθίζω (σε αντίθεση με τον Σίμο) αλλά το έκανα για το καλό των μελών της κοινότητας.

Υ/Γ Έχω πάρει τον -EVIL- 5-6 φορές τηλέφωνο από τότε και ποτέ δεν το έχει σηκώσει.

Τώρα αν μου πει οτι το έκανε από ντροπή που δεν θα μου είχε κάποια απάντηση να μου δώσει "Sorry αλλά δεν θα με πείσει"

Υ/Γ2 Δεν έχω καμμία απολύτως σχέση με την REVO (είτε φιλική - είτε εχθρική) οπότε το παραπάνω post δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως εμπαθές.

Μερικες τεχνικες παρατηρησεις :

1) Δεν ειναι δυνατον να γινει σειριακο readout στα Passat CC ( MY 2010 ) αφου ο εγκεφαλος εχει read proection . Οταν γινει αποπειρα για read-out σταματαει στα 3/4 του ΟΕΜ αρχειου . Πρεπει αναγκαστικα να βγει ο εγκεφαλος απο το αυτοκινητο ( = να αφαιρεθουν οι βιδες ασφαλειας , κλπ ) και να προγραμματιστει σε boot mode , στον παγκο .

2) Μια φορα σε Αudi Α3 8 P Facelift CDAA / DSG7 , μετα απο προγραμματισμο ( μαλλον με υψηλη πιεση ) το DSG χαλασε . Συγκεκριμενα πατιναρε ο συμπλεκτης του = κοστος 2000 Ευρω (Υπηρξε καλυψη ζημιας , αφου το αυτοκινητο ηταν εντος εγγυησης) . Ο ιδιοκτητης ηθελε να αλλαξει προγραμμα - λογω δυσλειτουργιων με την πιεση και επειδη φοβηθηκε με το συμπλεκτη , ετσι τον γνωρισα - και μου ειχε πει τι ειχε συμβει στο παρελθον ... βεβαια , μιλαμε για μια περιπτωση , μπορει να ηταν και τυχαιο , αλλα εκτιμω οτι η ονομαστικη αντοχη του κιβωτιου (ροπη 250Νm) πρεπει να λαμβανεται υπ οψιν στα 1.8TSI CDAA . Στα CAV 1.4TSI ειναι δυσκολο να ξεπερασει η ροπη τα 340-350Νm ,λογω μικρου κυβισμου , αλλα στα 1.8TSI , τετοια τιμη ειναι πολυ συνηθισμενη και ερχεται με πιεσεις της ταξης του 1,2bar ! Aν παντως ειναι τοσο ευαισθητα τα 7ταχυτα κιβωτια , η Volkswagen θα λυσει το οικονομικο της προβλημα οταν αρχισουν και φθειρωνται-χαλανε οι συμπλεκτες ( υπενθυμιζω : 2000 Ευρω ανταλλακτικα - εργασια , τουλαχιστον απ οσο μου ειπε ο κατοχος και χωρις να το εχω διασταυρωσει) !

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν ειναι δυνατον να γινει σειριακο readout στα Passat CC ( MY 2010 ) αφου ο εγκεφαλος εχει read proection . Οταν γινει αποπειρα για read-out σταματαει στα 3/4 του ΟΕΜ αρχειου . Πρεπει αναγκαστικα να βγει ο εγκεφαλος απο το αυτοκινητο ( = να αφαιρεθουν οι βιδες ασφαλειας , κλπ ) και να προγραμματιστει σε boot mode , στον παγκο .

Για read out μιλάς, ή και για write?

Όσον αφορά το DSG7, τελικά έχει κανείς κάποια πρακτική γνώση ως προς τις αντοχές του? Ακούμε διαρκώς ότι όλοι το "σκαλίζουν", αλλά στην πραξη στα 18άρια δεν έχουμε δει κάτι με τα μάτια μας. (παίζει ένα CC από τον Κύριλο, το οποίο μάλιστα πάει πολύ όμορφα, αλλά ακόμα δεν έχει δοκιμαστεί στον χρόνο καθότι η όλη δουλειά έγινε πριν κανένα 2μηνο)

Link to comment
Share on other sites

Μερικες τεχνικες παρατηρησεις :

1) Δεν ειναι δυνατον να γινει σειριακο readout στα Passat CC ( MY 2010 ) αφου ο εγκεφαλος εχει read proection . Οταν γινει αποπειρα για read-out σταματαει στα 3/4 του ΟΕΜ αρχειου . Πρεπει αναγκαστικα να βγει ο εγκεφαλος απο το αυτοκινητο ( = να αφαιρεθουν οι βιδες ασφαλειας , κλπ ) και να προγραμματιστει σε boot mode , στον παγκο .

Αυτό ακριβώς έγινε και στην περίπτωση μου.

2) Μια φορα σε Αudi Α3 8 P Facelift CDAA / DSG7 , μετα απο προγραμματισμο ( μαλλον με υψηλη πιεση ) το DSG χαλασε . Συγκεκριμενα πατιναρε ο συμπλεκτης του = κοστος 2000 Ευρω (Υπηρξε καλυψη ζημιας , αφου το αυτοκινητο ηταν εντος εγγυησης) . Ο ιδιοκτητης ηθελε να αλλαξει προγραμμα - λογω δυσλειτουργιων με την πιεση και επειδη φοβηθηκε με το συμπλεκτη , ετσι τον γνωρισα - και μου ειχε πει τι ειχε συμβει στο παρελθον ... βεβαια , μιλαμε για μια περιπτωση , μπορει να ηταν και τυχαιο , αλλα εκτιμω οτι η ονομαστικη αντοχη του κιβωτιου (ροπη 250Νm) πρεπει να λαμβανεται υπ οψιν στα 1.8TSI CDAA . Στα CAV 1.4TSI ειναι δυσκολο να ξεπερασει η ροπη τα 340-350Νm ,λογω μικρου κυβισμου , αλλα στα 1.8TSI , τετοια τιμη ειναι πολυ συνηθισμενη και ερχεται με πιεσεις της ταξης του 1,2bar ! Aν παντως ειναι τοσο ευαισθητα τα 7ταχυτα κιβωτια , η Volkswagen θα λυσει το οικονομικο της προβλημα οταν αρχισουν και φθειρωνται-χαλανε οι συμπλεκτες ( υπενθυμιζω : 2000 Ευρω ανταλλακτικα - εργασια , τουλαχιστον απ οσο μου ειπε ο κατοχος και χωρις να το εχω διασταυρωσει) !

Πρόσφατα άκουσα και για Ibiza 1.4 cupra με σπασμένο Dsg7 μετά από πρόγραμμα.

Δεν θα αναφέρω τον βελτιωτή γιατί δεν το είδα με τα μάτια μου (και δεν είμαι σίγουρος)

και μπορεί να μας την πει ο χαχανούλης ...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άκουσα και για Ibiza 1.4 cupra με σπασμένο Dsg7 μετά από πρόγραμμα.

Δεν θα αναφέρω τον βελτιωτή γιατί δεν το είδα με τα μάτια μου (και δεν είμαι σίγουρος)

Εδώ πάντως DSG7 Cupra παίζει με πρόγραμμα (stage2 με εισαγωγή/εξάτμιση αλλαγμένα), αλλά δεν έχω ιδέα στα πόσα κιλά ροπής ρολάρει! Από όσο γνωρίζω, ΑΚΟΜΑ δεν έχει βγάλει θέματα το σαζμάν του, αν και μιλάμε ουσιαστικά για κάτι μόλις μερικών μηνών (κάπου κατά τα τέλη καλοκαιριού νομίζω ότι το είχε φτιάξει το παιδί).

Link to comment
Share on other sites

2) Μια φορα σε Αudi Α3 8 P Facelift CDAA / DSG7 , μετα απο προγραμματισμο ( μαλλον με υψηλη πιεση ) το DSG χαλασε . Συγκεκριμενα πατιναρε ο συμπλεκτης του = κοστος 2000 Ευρω (Υπηρξε καλυψη ζημιας , αφου το αυτοκινητο ηταν εντος εγγυησης) .

Μπορείς να μας πεις τον βελτιωτή ???

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άκουσα και για Ibiza 1.4 cupra με σπασμένο Dsg7 μετά από πρόγραμμα.

Χωρις να χρειαζεται να αναφερθει ο βελτιωτης , οταν αναφερεις "σπασμενο" DSG εννοεις τον συμπλεκτη ???

Μπορουμε να μαθουμε τι ακριβως επαθε το DSG και που αστοχησε ?

Αν ειναι ο συμπλεκτης του , μιλαμε για 2η περιπτωση , οποτε το ποσοστο αρχιζει και μεγσλωνει .

Μπορείς να μας πεις τον βελτιωτή ???

Δυστυχως , Αρη , για ευνοητους λογους δεν μπορω δημοσιως να αναφερω τον βελτιωτη .

Για read out μιλάς, ή και για write?

Όσον αφορά το DSG7, τελικά έχει κανείς κάποια πρακτική γνώση ως προς τις αντοχές του? Ακούμε διαρκώς ότι όλοι το "σκαλίζουν", αλλά στην πραξη στα 18άρια δεν έχουμε δει κάτι με τα μάτια μας. (παίζει ένα CC από τον Κύριλο, το οποίο μάλιστα πάει πολύ όμορφα, αλλά ακόμα δεν έχει δοκιμαστεί στον χρόνο καθότι η όλη δουλειά έγινε πριν κανένα 2μηνο)

Mιλαω για read . Αλλωστε απο κει ξεκινας παντα .

Για να πει κανεις αν καποιο αποτελεσμα ειναι αξιοπιστο δεν αρκει μια μοναδα ουτε λιγες εβδομαδες ... Πρεπει να φτιαχτουν πολλα αυτοκινητα , να δουλεψουν για χρονια και το ποσοστο αστοχιων κρινει το αποτελεσμα .

Προσωπικα , οτι 1.8 DSG7 εχω φτιαξει θα τσεκαρω τι ροπη σηκωνουν , γιατι μαλλον η ποολη ροπη κανει κακο στο κιβωτιο αυτο ( αν και πιστευω οτι με πιεση 1.1-1,2bar , απο 0.7-0.8 που εχει ΟΕΜ , δεν μπορει να το χαλασει ! Δεν γινεται να εχει αφησει τοσο μικρη ανοχη ο κατασκευαστης και αν το εχει κανει ειναι λαθος ! ) .

Link to comment
Share on other sites

Αναφορα βελτιωτων χωρις να υπαρχουν στοιχεια και απο τριτους απαγορευεται ρητα για ευνοητους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Κωνσταντίνε.

Αν παρατήρησες, κανείς μας δεν ανέφερε όνομα.

Ούτε εγώ για το Ibiza Cupra ούτε ο golf-agu για το A3 :blush:

Edited by aris_cc
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα Αρη.

Απλα επειδη στο παρελθον εχουν δημιουργηθει διαφορα θεματα με παρομοιες περιπτωσεις,τις οποιες λογικα δεν τις εχετε προλαβει εσεις ,ηθελα να το τονισω. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Και σοβαρά τώρα ... το αρχείο που αυτή τη στιγμή παίζει στο αυτοκίνητο μου τι αρχείο είναι ?

Το μαμά αρχείο της VW ή ένα αρχείο REVO με εργοστασιακές ρυθμίσεις ???? :clapping:

Ακόμα περιμένω απάντηση Κωνσταντίνε ...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω απάντηση Κωνσταντίνε ...

Άρη συγνώμη, αλλά μόλις είδα την ερώτησή σου.

Αυτή τη στιγμή φοράς πρόγραμμα revo, γυρισμένο στο εργοστασιακό mode.

Κάποια στιγμή πρέπει να περάσουμε το εργοστασιακό πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Άρη συγνώμη, αλλά μόλις είδα την ερώτησή σου.

Αυτή τη στιγμή φοράς πρόγραμμα revo, γυρισμένο στο εργοστασιακό mode.

Κάποια στιγμή πρέπει να περάσουμε το εργοστασιακό πρόγραμμα...

Κωνσταντίνε μήπως - λέω μήπως - "παίζει" το ίδιο και για το δικό μου αυτοκίνητο???????

Άρη βάζεις κάτι μπουρλότα μερικές φορές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρη συγνώμη, αλλά μόλις είδα την ερώτησή σου.

Αυτή τη στιγμή φοράς πρόγραμμα revo, γυρισμένο στο εργοστασιακό mode.

Κάποια στιγμή πρέπει να περάσουμε το εργοστασιακό πρόγραμμα...

Θα το κανονίσουμε για ένα μεσημέρι μέσα στην επόμενη εβδομάδα .

Κωνσταντίνε μήπως - λέω μήπως - "παίζει" το ίδιο και για το δικό μου αυτοκίνητο???????

Άρη βάζεις κάτι μπουρλότα μερικές φορές!!!!!

Δεν νομίζω να έγινε το ίδιο και σε εσένα.

Edited by aris_cc
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε μήπως - λέω μήπως - "παίζει" το ίδιο και για το δικό μου αυτοκίνητο???????

Δεν υπάρχει λόγος.

Περάστηκε κανονικά εργοστασιακό λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.