Jump to content
dragonlord

Τρίξιμο Στο Ηχείο Της Πόρτας Του Συνοδηγού

Recommended Posts

Πήρα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο golf plus και από την αρχή μού έκανε ένα θόρυβο στα μπάσα στο ηχείο που είναι στην πόρτα του συνοδηγού. Οι ρυθμίσεις είναι εντάξει, στη μέση είναι τα μπάσα, και το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο ηχείο. Δεν ξέρω και αν είναι τα απλά ηχεία ή κάποιο αναβαθμισμένο πακέτο (γιατί είχε διάφορα έξτρα, πχ και οθόνη-σιντιέρα). Τι κάνω; Παίζει να μη χρειάζεται αλλαγή το ηχείο και να έχει κουνηθεί απλώς ή κάτι τέτοιο; Γενικά δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο από τον ήχο, αλλά αν χρειάζεται αλλαγή, μήπως αξίζει περισσότερο να πάρω ένα ζευγάρι καλύτερα ηχεία για τις πόρτες;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο golf plus και από την αρχή μού έκανε ένα θόρυβο στα μπάσα στο ηχείο που είναι στην πόρτα του συνοδηγού. Οι ρυθμίσεις είναι εντάξει, στη μέση είναι τα μπάσα, και το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο ηχείο. Δεν ξέρω και αν είναι τα απλά ηχεία ή κάποιο αναβαθμισμένο πακέτο (γιατί είχε διάφορα έξτρα, πχ και οθόνη-σιντιέρα). Τι κάνω; Παίζει να μη χρειάζεται αλλαγή το ηχείο και να έχει κουνηθεί απλώς ή κάτι τέτοιο; Γενικά δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο από τον ήχο, αλλά αν χρειάζεται αλλαγή, μήπως αξίζει περισσότερο να πάρω ένα ζευγάρι καλύτερα ηχεία για τις πόρτες;

Το τρίξιμο που αναφέρεις το έκανε και σ' εμένα παλιότερα ... δεν έκανα κάτι για να το σταματήσω ... σταμάτησε από μόνο του :)

Εάν συνεχίσει δοκίμασε ν' ανοίξεις την πόρτα(με δική σου ευθύνη) χρησιμοποιώντας το παρακάτω video, ώστε να δεις τι συμβαίνει ! Προσοχή στα πλαστικά κλιψάκια ...

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο και σεμενα το εκανε και ανοιξα την πορτα και στο πισω μερος του ηχειου στο σημειο που φενεται η μεμβρανη τα σιρματακια της ενωσης ακουμπουσαν στην μεμβρανη οταν παλοταν ... δες για κατι αναλογο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.