Jump to content

Recommended Posts

Δεν γνωριζω αν το πετυχατε στο ιντερνετ, αλλα βγηκε η νεα εκδοση εν ονοματι ETKA 7.2 V5 International 2010 Incl Online Update...

Κανει κανονικα τα updates μονο που... δεν αναγνωριζει τους αρ. πλαισιου! :S

Οποιος θελει link για downloading, με πμ..

Ναι τη γνωρίζω την συγκεκριμένη έκδοση , απλά εάν δεν έχεις το vin check τι να το κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως... Τι να πω!

Οπως κ να εχει απο το τιποτα και χωρις updates... καλο ειναι κι ετσι! Αν πανω κατω γνωριζεις 2-3 πραγματα βρισκεις αυτο που θες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν το πετυχατε στο ιντερνετ, αλλα βγηκε η νεα εκδοση εν ονοματι ETKA 7.2 V5 International 2010 Incl Online Update...

Κανει κανονικα τα updates μονο που... δεν αναγνωριζει τους αρ. πλαισιου! :S

Οποιος θελει link για downloading, με πμ..

Φιλε μου σου κανει update κανονικα??

Εγω που εκανα το update, τα κατεβασε, αλλα οταν πηγαινε να τα κανει εγκατασταση στο τελος της εγκαταστασης μου κρασαρε το μηχανημα και τρελαθηκε να κανει επανεκκινησεις...

Τελικα το ξαναεγκατεστησα το ΕΤΚΑ απο την αρχη.. Κανει update, αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα να τα περασει μεσα, δεν το ανοιγει καν.. Βγαζει για hardlock και κατι τετοια.. Μηπως την κλειδωσαν και αυτην την εκδοση? Για δοκιμασε να κανεις update και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου κανει update κανονικα??

Εγω που εκανα το update, τα κατεβασε, αλλα οταν πηγαινε να τα κανει εγκατασταση στο τελος της εγκαταστασης μου κρασαρε το μηχανημα και τρελαθηκε να κανει επανεκκινησεις...

Τελικα το ξαναεγκατεστησα το ΕΤΚΑ απο την αρχη.. Κανει update, αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα να τα περασει μεσα, δεν το ανοιγει καν.. Βγαζει για hardlock και κατι τετοια.. Μηπως την κλειδωσαν και αυτην την εκδοση? Για δοκιμασε να κανεις update και πες μας...

Και σ' εμένα τα ίδια ... 4 φορές βαλε βγάλε + updates μέχρι να μην κρασάρει πουθενά .... στο τέλος αγανάκτησα και την ξήλωσα .... Πριν λίγες μέρες έβαλα την καινούργια έκδοση που βγήκε ... Tecar Forum ETKA 3 ... κάνει οnline update , vin check μερικά μου τ' ανοίγει μερικά όχι .... μάλλον αυτήν θα κρατήσω ... προς το παρόν δλδ γιατί αν με ξαναπαιδεύσει θα πάρει πόδι κι αυτή .-

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου κανει update κανονικα??

Εγω που εκανα το update, τα κατεβασε, αλλα οταν πηγαινε να τα κανει εγκατασταση στο τελος της εγκαταστασης μου κρασαρε το μηχανημα και τρελαθηκε να κανει επανεκκινησεις...

Τελικα το ξαναεγκατεστησα το ΕΤΚΑ απο την αρχη.. Κανει update, αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα να τα περασει μεσα, δεν το ανοιγει καν.. Βγαζει για hardlock και κατι τετοια.. Μηπως την κλειδωσαν και αυτην την εκδοση? Για δοκιμασε να κανεις update και πες μας...

Oops, φιλε μου, συγγνωμη για την καθυστερημενη μου απαντηση.. δεν το ειχα προσεξει!

Κανονικα μου κανει updates.. Μαζι με το εικονιδιο του προγραμματος εχω διπλα κι ακομη ενα που γραφει ETKA 7.2 Online-Update.. Οταν, λοιπον, ανοιγω το προγραμμα μού λεει καθε ποτε ληγει το τελευταιο update, ετσι ανοιγω το αλλο εικονιδιο που σου αναφερω πιο πανω και κανει τα Updates online...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο προσπαθω να κατεβασω μια εκδοση (η την 7 η την 7.1 η 7.2) του ΕΤΚΑ ομως αν υπαρχει η δυνατητα να μπορει να κανει ενημερωσεις. και αν γινεται να ψαχνει το αμαξι μα βαση τον αριθμο πλαισιου (VIN). Ομως οσες και αν κατεβασα δεν εκαναν ενημερωσεισ εβγαζαν σφαλματα πριν καν εγκαταστησω τα updates. αρα μου ηταν αχρηστα.

εχω μια εκδοση την 7.2 αλλα και αυτη δεν κανει αυτα που ζηταω παραπανω. υπαρχει καποιος που να εχει κατεβασει απο καπου το εν λογω προγραμμα και να του λειτουργει κανονικα και να κανει και update?

καθε βοηθεια δεκτη, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα τα ίδια ... 4 φορές βαλε βγάλε + updates μέχρι να μην κρασάρει πουθενά .... στο τέλος αγανάκτησα και την ξήλωσα .... Πριν λίγες μέρες έβαλα την καινούργια έκδοση που βγήκε ... Tecar Forum ETKA 3 ... κάνει οnline update , vin check μερικά μου τ' ανοίγει μερικά όχι .... μάλλον αυτήν θα κρατήσω ... προς το παρόν δλδ γιατί αν με ξαναπαιδεύσει θα πάρει πόδι κι αυτή .-

Oops, φιλε μου, συγγνωμη για την καθυστερημενη μου απαντηση.. δεν το ειχα προσεξει!

Κανονικα μου κανει updates.. Μαζι με το εικονιδιο του προγραμματος εχω διπλα κι ακομη ενα που γραφει ETKA 7.2 Online-Update.. Οταν, λοιπον, ανοιγω το προγραμμα μού λεει καθε ποτε ληγει το τελευταιο update, ετσι ανοιγω το αλλο εικονιδιο που σου αναφερω πιο πανω και κανει τα Updates online...

Παιδια, σημερα ξαναπροσπαθησα να περασω τα updates και να περασει και τα data, αλλα τζιφος.. Παλι κρασαρε το μηχανημα..

Θα δοκιμασω και την Tecar Forum ETKA 3 να δουμε τι θα δουμε...

PS.. Speedy, αν μπορεις στειλε μου με ΠΜ απο που την κατεβασες..

Edited by nikosp11
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα ξαναπροσπαθησα να περασω τα updates και να περασει και τα data, αλλα τζιφος.. Παλι κρασαρε το μηχανημα..

Θα δοκιμασω και την Tecar Forum ETKA 3 να δουμε τι θα δουμε...

PS.. Speedy, αν μπορεις στειλε μου με ΠΜ απο που την κατεβασες..

done

και εγώ θέλω πμ new_iloveyou.gif

done

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την 2010 v3 την είχα δώσει και στον STELIOS_GOLF 6 TSI για να την δοκιμάσει αλλά μόλις με ειδοποίησε ότι δεν λειτουργεί απο κάποιο καιρό και μετά , οπότε καλό θα ήταν να ζητήσετε από τον STELIOS_GOLF 6 TSI την έκδοση που λέει ότι παίζει κανονικά .

Μακάρι να βγάλουμε άκρη με αυτήν την ετκα κάποια μέρα ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εκδοση του Στελιου, την εγκατεστησα και πηγα να περασω τα updates χειροκινητα.. Εκτος του οτι πιαστηκε το χερι μου να τα περασω 1-1, δεν μου περασε ολα της vw(περασε 2-3) και μου εμφανιζε συνεχεια μυνημα λαθους.. Τωρα δεν μπαινει στο EPC και βγαζει καποιο μυνημα λαθους με τη λεξη vw στο τελος9τα αλλα δεν τα καταλαβαινω)..

Οταν βρω χρονο θα ξαναπροσπαθησω την εγκατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.. Ουτε με το εικονιδιακι του update..

Οταν λες 2 κωδικοι??

Θα κάνεις εγκατάστηαση το πρόγραμμα σύμφωνα με τις οδηγίες του link που σου έστειλα, τις οποίες πρέπει να ακολουθήσεις κατα γράμμα.

Αφότου τελειώσει η εγκατάσταση του ETKA και των hardlock divers, θα εγκαταστήσεις το αρχείο setup766-791.exe. Μετά θα κατεβάσεις τα παρακάτω updates και θα τα κάνεις manual install :


http://rapidshare.com/files/350024187/792-326-320.rar

http://rapidshare.com/files/353380768/793-327-321.rar

http://rapidshare.com/files/356594442/794-328-322.rar

http://rapidshare.com/files/359959214/795-329-323.rar

password : avaf

Θα τρέχεις το πρόγραμμα ETKA 7.2 Online-Update το οποίο είναι στα Γερμανικά και θα κατεβάσει και θα περάσει αυτόματα όλα τα updates μέχρι την τελευταία έκδοση.

¶μα κανεις σωστά την εγκατάσταση και αυτα που σου είπα αποκλείεται να μην δουλέψει.

Edited by Speedy
προσθήκη κώδικα
Link to comment
Share on other sites

To ξαναπηγαινω παλι απο την αρχη... Τα ακολουθησα κατα γραμμα αυτα που ελεγε μεσα, αλλα δεενν.. Ισως φταιει το virtual pc... Ξανα απο την αρχη και ενημερωνω....

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.. Οταν παταω να γινουν updates, μου κανει restart το pc.. Δεν ξερω τι διαολο γινεται..... Τωρα δεν ξαναανοιγει καν το προγραμμα... Κανω restart το πισι, και δεν γινεται τιποτα...

Κατα την εγκατασταση, στο τελος μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει καταχωρηση στο μητροο.. Ισως φταιει αυτο......................

Link to comment
Share on other sites

To ξαναπηγαινω παλι απο την αρχη... Τα ακολουθησα κατα γραμμα αυτα που ελεγε μεσα, αλλα δεενν.. Ισως φταιει το virtual pc... Ξανα απο την αρχη και ενημερωνω....

Γιατί χρησιμοποιείς το Virtual pc ? Εγώ πάντως που το έβαλα σε Windows 7 32bit λειτουργεί τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι τετοιο παιζει Σαραντη..

Δοκιμασα και την εγκατασταση στα 7αρια, αλλα ουτε εκει καταφερα κατι...

Πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι δεν θα εχουμε ΕΤΚΑ.. :D

Σε ενα σταθερο που εχω στο πατρικο μου, με 7αρια 64μπιτα και αυτος, αλλα τα Professional, με το xp-mode δουλευει μια χαρα το ΕΤΚΑ..

Στο δικο μου, με 7αρια 64μπιτα, επειδη εχω τα home premium, δεν παιζει το xp-mode, και αναγκαστικα εχω στησει virtual pc.. Δεν εχω καταφερει να παιξει καμια εκδοση του ΕΤΚΑ.. :D Τo elsa ομως παιζει κανονικα και στα δυο pc..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.