Jump to content

Recommended Posts

Παιδιά κατέβασα και εγώ το ΕΤΚΑ 7,0 από τον σύνδεσμο που έδωσε ο φίλος DIS και τον ευχαριστώ. Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει πως γίνεται η εγκατάσταση του προγράμματος?

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο που κατεβασες ειναι iso.''καψτο'' σε ενα δισκο dvd με ενα καταλληλο προγραμμα .απο το δισκο που θα φτιαξεις κανεις την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Την συμβουλή σας!

Κατέβασα την εφαρμογή απο το link του φίλου Dis και την εγκατέστησα. Αλλά βλέπω ιερογλυφικά... :blink:popeye.gif Καμιά σκέψη τι μπορεί να φταίει... :nea: Την απεγκατέστησα και ξανά αλλά τίποτα... :cry:

Στην εγκατάσταση επέλεξα αγγλικά αλλά μάλλον κάτι παίζει με την γλώσσα...

Τα φώτα σας παρακαλώ...

Τελικά πήγα στα τυφλά και τα κατάφερα!!!!!

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

:):drinks::lol: :lol:

Thanks a lot Dis worthy.gif

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

η γλωσσα εγκαταστασης ειναι Αγγλικα αλλα δεν ειναι η επιλεγμενη στο προγραμμα.ανοιξε το προγραμμα οπως φαινεται στην εικονα και πατα το αριστερο κουμπι.

screenhunter01feb131703.jpg

στην σελιδα που θα ανοιξει πατα το κουμπι που δειχνει ενα πλαισιο.δες την εικονα

screenhunter02feb131707.jpg

μολις το πατησεις θα εμφανιστει ενα υπομενου.σε αυτο το υπομενου μετρα απο πανω προς τα κατω την 6η σειρα και μολις πας τον κερσορα πανω της θα ανοιξει ξανα ενα υπομενου.αυτο περιεχει ολες τις διαθεσιμες γλωσσες.η Αγγλικη ειναι η 2η στην σειρα απο πανω.επελεξε την και εισαι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εγκατέστησα και σας ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν. Τελικά δεν έκαψα cd. Απλά αποσυμπίεσα το αρχείο zip και έκανα εγκατάσταση. Μου έβγαλε και μένα τα ιερογλυφικά αλλά με δοκιμές βρήκα τον τρόπο να αλλάξω σε Αγγλικά όπως αναφέρεται παραπάνω.

Έκανα και ενημέρωση και είναι ο.κ.

Βάζοντας μάλιστα το VIN του αυτοκινήοτυ μου, μου τα έβγαλε όλα σωστά.

Μπράβο και ευχαριστώ στον DIS για το σύνδεσμο.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει συνέχεια Hardlock not found, ενώ η εγκατάσταση έγινε κανονικά (?!). Κάνω κάτι λάθος? Είναι θέμα λειτουργικού? ΧΡ έχω... Κατέβασα και drivers για hardlock αλλά τζίφος... κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει συνέχεια Hardlock not found, ενώ η εγκατάσταση έγινε κανονικά (?!). Κάνω κάτι λάθος? Είναι θέμα λειτουργικού? ΧΡ έχω... Κατέβασα και drivers για hardlock αλλά τζίφος... κλαψ

μεσα στον φακελο του ΕΤΚΑ υπαρχει ενας φακελος που λεγεται ''dodatki''.ανοιξε τον και μεσα θα βρεις 2 αρχεια τα οποια ειναι εφαρμογες.το ενα λεγεται ''hardlock'' και το αλλο ''vista''.το vista δεν σε απασχολει.διπλοκλικαρε την εφαρμογη ''hardlock'' και ακολουθησε τα βηματα εγκαταστασης.θα σου ζητηθει ενας κωδικος κατα την διαδικασια εγκαταστασης.ο κωδικος ειναι Tecar.Forum.Emulator._2009(0^

καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει συνέχεια Hardlock not found, ενώ η εγκατάσταση έγινε κανονικά (?!). Κάνω κάτι λάθος? Είναι θέμα λειτουργικού? ΧΡ έχω... Κατέβασα και drivers για hardlock αλλά τζίφος... κλαψ

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ κατά την πρώτη εγκατάσταση. Με την δεύτερη προσπάθεια και όταν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση, κλείνοντας τα παράθυρα παρατήρησα ότι υπήρχε και ένα παράθυρο στην οθόνη μου που΄στο πάνω πλαίσιο είχε τον τίτλο "Hardlock" και από κάτω δύο επιλογές στα ιερογλυφικά. Επέλεξα την πάνω επιλογή και όλα ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ. Δούλεψε μια χαρά. Θα τσεκάρω αργότερα και το vin check. Και να σκεφτείς ότι για την προηγούμενη version, μαζί με τις ενημερώσεις, είχα φάει μία μέρα να τη βάλω στον υπολογιστή της δουλειάς και φυσικά δεν είχε vin check.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ. Μιλ μερσι DiS όπως και joop, peris. Είναι απίστευτο.

Στο δικό μου vin, το pr number 8z4 αναφέρει moderate hot country. Που εφτασαν οι άνθρωποι ;)

Edited by jsmirlis
Link to comment
Share on other sites

τον κωδικο τον δεχεται,πατας next και δεν συνεχιζει δηλαδη αλλα κλεινει η διαδικασια εγκαταστασης;βγαζει καποιο μηνυμα λαθους;ποιο κωδικο βαζεις;

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα την εγκατασταση,ανοιγω το ΕΤΚΑ και βγαζει hardlock error 38.

και εμενα το ιδιο μου βγαζει !!! με windows 7 :D

Μηπως εχουμε βρει λυση ??

κατι που βρηκα δεν ξερω να βοηθαει ειναι : Error Code 38 Windows cannot load the device driver for this hardware because a previous instance of the device driver is still in memory (Code 38)

Edited by Blackadder
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου βγαζει !!! με windows 7 :p

Μηπως εχουμε βρει λυση ??

Σε windows 7 x64 δεν δουλευει. Δοκιμασμενο σε 3 μηνχανηματα

Σε Windows 7 x86 δουλευει. Πρεπει να τρεξετε και το αρχειο vista.exe μεασ απο το φακελο dodatki. Παλι δοκιμασμενο σε 2 μηχανηματα.. Κανει κανονικα update...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μνμ που βγαζει στα 7αρια (oxi 64bit) μου το βγαζει και σε vista. οταν ετρεξα και το αλλο αρχειο "vista" δουλευουν ρολοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη !

Παρατήρησα σήμερα καθώς έψαχνα στο φόρουμ ότι σ' αυτό το ποστ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26627&view=findpost&p=289397 στο Etka έχει ενεργοποιημένα τα 2 από τα 4 κουμπάκια που είναι κυκλωμένα στη φωτό http://img121.imageshack.us/img121/3756/sadsadasda.jpg και που σ' εμένα είναι ανενεργά και τα 4. Θα μου πείτε το πρώτο έχει σχέση με το Elsa (το γράφει κιόλας) , αλλά τα κουμπιά αυτά τι ακριβώς κάνουν και πως μπορούμε να τα ενεργοποιήσουμε ? Έπειτα διάβασα αυτό http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35396&st=0&p=376165entry376165 κι αναρωτήθηκα το εξής : υπάρχει δυνατότητα μέσω του Etka ή κάποιου άλλου προγράμματος να βλέπουμε στατιστικά δεδομένα των service ή των βλαβών που παρουσιάστηκαν σε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εδω κι ένα μήνα το auto update στο ETKA σταμάτησε να λειτουργεί ! thumbsdown.gif Ενώ υπήρχαν updates 800-801-802-803 δεν τα έβρισκε κι έβγαζε No Updates ! Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?? new_killpc.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.