Jump to content

Recommended Posts

updates για την vw ή την audi;και εγω ειχα το ιδιο προβλημα αλλα τωρα κανει ενημερωση κανονικα.το μονο που παρατηρω ειναι οτι κανει update μονο την audi και οχι τις vw,seat,skoda.

Link to comment
Share on other sites

updates για την vw ή την audi;και εγω ειχα το ιδιο προβλημα αλλα τωρα κανει ενημερωση κανονικα.το μονο που παρατηρω ειναι οτι κανει update μονο την audi και οχι τις vw,seat,skoda.

Γενικώς και vw και au και sk και se ! Τα updates τα βρήκα στο web και τα εγκατέστησα χειροκίνητα . Ας ελπίσουμε να ξεκολλήσει σύντομα γιατί δεν είναι δουλειά αυτή .... εσύ joop. τι είχες κάνει όταν δεν κατέβαζε αυτόματα τα updates και μετα ηρθε στα ισα του ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εκανα backup το προγραμμα μεσα απο την επιλογη που εχει αλλα δεν εφτιαξε γιατι το τσεκαρα αμεσως μετα.ειχα την εντυπωση οτι κατα λαθος διεγραψα καποιο αρχειο οταν εκανα εκκαθαριση μητρωου με το CCleaner.μετα απο 2-3 μερες δουλεψε κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα backup το προγραμμα μεσα απο την επιλογη που εχει αλλα δεν εφτιαξε γιατι το τσεκαρα αμεσως μετα.ειχα την εντυπωση οτι κατα λαθος διεγραψα καποιο αρχειο οταν εκανα εκκαθαριση μητρωου με το CCleaner.μετα απο 2-3 μερες δουλεψε κανονικα ;)

Μακάρι να επανέλθει ... dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάω για ολική απεγκατάσταση του προγράμματος και εγκατάσταση απ' την αρχή ..... είναι κάτι που πρέπει να προσέξω κατα την απεγκατάσταση - εγκατάσταση , ώστε να δουλεύει πάλι ρολόι ? Είχα update μέχρι το 804 …. Γίνεται να μην τα περάσω ξανά απ΄ την αρχή όλα τα update ??

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση του ETKA από το link του DiS σε Windows 7 (32bit). Για να λειτουργήσει έπρεπε να αλλάξω τη συμβατότητα του αρχείου Etka.exe σε Windows Vista SP2. Επίσης το τελευταίο update (για VW) φαίνεται να είναι το 732. Όταν το πρόγραμμα προσπαθεί να κάνει update βγαίνει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server. Κατά τα άλλα μπόρεσα να βρω διάφορα ανταλλακτικά, και φαίνεται να δουλεύει... Το VIN δεν το δοκίμασα ακόμα... Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου αλλά υπάρχει πρόγραμμα ( ETKA, ELSAWIN) το οποίο συνδέεται κάποιο εξουσιοδοτημένο VW και βάζονται κωδικό πλαισίου μπορεί να δει <<ιστορικό>> του αυτοκινήτου? Πχ ποιες βλάβες έγιναν εντός εγγύησης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δουλευει ακομα το vin?

Σ' εμένα οχι ! Και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί ??? Ούτε update κάνει .... fire.gif

edit: αυτό το σκηνικό υπάρχει εδω και 2 εβδομάδες περίπου ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα γιδια και σε μενα.δεν κανει ενημερωση.

το vin σου δουλεύει ?

Link to comment
Share on other sites

μολις το τσεκαρα.δουλευει αλλα τα στοιχεια που βγαζει ειναι λαθος για το αμαξι μου.τα updates δουλευαν μια χαρα και τωρα τιποτα.τι κακα γινεται;

Link to comment
Share on other sites

μολις το τσεκαρα.δουλευει αλλα τα στοιχεια που βγαζει ειναι λαθος για το αμαξι μου.τα updates δουλευαν μια χαρα και τωρα τιποτα.τι κακα γινεται;

Κανει συνδεση? ή σου βγαζει αγνωστος αριθμος πλαισιου?

Edited by Gpap
Link to comment
Share on other sites

κανει συνδεση αλλα ειναι λαθος τα στοιχεια που βγαζει.περιεργο.δεν ξερω τι φλασια εφαγε.μια χαρα δουλευε σε ολα.θα το παρακολουθω μηπως επανελθει.αν οχι θα δοκιμασω αυριο να του φορτωσω το backup.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

κανει συνδεση αλλα ειναι λαθος τα στοιχεια που βγαζει.περιεργο.δεν ξερω τι φλασια εφαγε.μια χαρα δουλευε σε ολα.θα το παρακολουθω μηπως επανελθει.αν οχι θα δοκιμασω αυριο να του φορτωσω το backup.

Δεν προκειται να φτιαξει, 4 φορες εκανα εγκατασταση...

Σε μενα δειχνει οτι κανει συνδεση αλλα βγαζει αγνωστος αριθμος πλαισιου και μετα οτι να ναι στοιχεια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να φτιαξει, 4 φορες εκανα εγκατασταση...

Σε μενα δειχνει οτι κανει συνδεση αλλα βγαζει αγνωστος αριθμος πλαισιου και μετα οτι να ναι στοιχεια...

κι εγώ το ίδιο , μόνο που σ' εμένα δείχνει οτι κάνει σύνδεση και βγάζει αμέσως άγνωστος αριθμός πλαισίου .... και μετά Hardlock Error 2 φορές .... thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθουμε εντελως...σημερα το δοκιμασα να κανει updates και δουλεψε κανονικα! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθουμε εντελως...σημερα το δοκιμασα να κανει updates και δουλεψε κανονικα! sillyhorse1rb5.gif

εμένα τιποτα :thumbsup: το vin check δουλεύει ?

θα ξαναδοκιμάσω πιο μετα μπας και ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο , μόνο που σ' εμένα δείχνει οτι κάνει σύνδεση και βγάζει αμέσως άγνωστος αριθμός πλαισίου .... και μετά Hardlock Error 2 φορές .... thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Το hardlock είναι driver του προγράμματος και έχει να κάνει με το "σπάσιμο" του προγράμματος. Προφανώς με τα τελευταία updates κλείδωσαν και το πρόγραμμα ώστε να μην έχουν πρόσβασει αυτοί που το έχουν "σπασμένο".

Link to comment
Share on other sites

Το hardlock είναι driver του προγράμματος και έχει να κάνει με το "σπάσιμο" του προγράμματος. Προφανώς με τα τελευταία updates κλείδωσαν και το πρόγραμμα ώστε να μην έχουν πρόσβασει αυτοί που το έχουν "σπασμένο".

εάν είναι έτσι όπως τα λες υπάρχει λύση αλλά είναι λίγο χρονοβόρα ... knife.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν το πετυχατε στο ιντερνετ, αλλα βγηκε η νεα εκδοση εν ονοματι ETKA 7.2 V5 International 2010 Incl Online Update...

Κανει κανονικα τα updates μονο που... δεν αναγνωριζει τους αρ. πλαισιου! :S

Οποιος θελει link για downloading, με πμ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.