Jump to content
delerio

Τριξιμο Κεντρικησ Κονσολασ Σε Golf V Gt

Recommended Posts

καλησπερα,

εχω διαβασει διαφορα στο φορουμ οσο αφορα τους εσωτερικους τριγμους. εμενα τριζει πολυ η κεντρικη κονσολα με τους αεραγωγους κλπ.

διαβασα οτι μπορεις να εφαρμοσεις ταινια στο εσωτερικο τους με υφασμα για μονωσει και να μη τριζει.

Το εχει κανει κανεις? Η ξερει να μου συστησει καποιον μαστορα να παω να το φτιαξω εκει?

Ειναι πολυ εκνευριστικο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να μην ασχοληθείς φίλε. Δεν αξίζει τον κόπο.

κ εγω εχω σταματησει να ασχολουμαι με το συγκεκριμενο τριγμο αλλα καμια φορα που θα εχω διαθεση θα το ανοιξω να το αποτελειωσω

εχω αλλαξει 1 φορα αεραγωγο κ αρχισε παλι να τριζει μετα απο λιγο καιρο..αντε μην ξανα αλλαξω ;)

Link to comment
Share on other sites

κ εγω εχω σταματησει να ασχολουμαι με το συγκεκριμενο τριγμο αλλα καμια φορα που θα εχω διαθεση θα το ανοιξω να το αποτελειωσω

εχω αλλαξει 1 φορα αεραγωγο κ αρχισε παλι να τριζει μετα απο λιγο καιρο..αντε μην ξανα αλλαξω ;)

Πιστευω οτι διορθωνεται γαμωτο ομως. Απλα πρεπει να βγει ολο το συστημα εξω και να τοποθετηθει ταινια με υφασμα λεπτη ομως, ετσι ωστε το πλαστικο να πατησει πανω της μετα στο κουμπωμα. Πιστευω οτι θα διορθωθει καπως το προβλημα. Καπου εδω μεσα ειχα διαβασει οτι καποιος που ειχε ανοιξει την κονσολα καπου ειχε 2 βιδες αντι για 3 και γιαυτο τριζει. Δεν ξερω πραγματικα τι να πω, 25 + 5 χιλιαρικα κοστισε αυτο το αμαξι και ειναι απαραδεκτο να τριζει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ετριξε απο τις πρωτες μερες που το πηρα και αποφασισα να μην ασχοληθω.Πλεον, μετα απο 3,5 χρονια σπανια το ακουω να τριζει.Ειναι με τις ωρες του και ευτυχως τις περισσοτερες προτιμα να μενει ησυχο.Παρολα ταυτα διαπιστωσα οτι στη δικη μου τουλαχιστον περιπτωση τριζει η σιτα κι οχι κατι εσωτερικα διοτι μολις την πιεζω με το χερι σταματα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έτριξε ή τουλάχιστον δε το άκουσα να τρίζει από μπροστά ποτε!! Ο λόγος πάντως που ποστάρω είναι οτι όταν πήγα το GT για το 1ο service των 15.000χλμ μου άλλαξαν τον κεντρικό αγωγό σε εγγύηση χωρίς να τους πω τίποτα. Μου είπαν οτι ήταν κεντρική οδηγία για τα GT. Εσένα έχει αλλαχθεί?

Link to comment
Share on other sites

μου ετριζε και μενα σε sportline του 07.δεν μας εφταναν οι βαλβιδες ειχαμε και τα γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.το προβλημα ηταν στη σιτα που επαιζε στη βαση της.δεν το εκανε ομως σ'ολα,και αυτο γιατι σε ορισμενες παρτιδες η σιτα δεν επαιζε στη βαση της.στο gt sport που εχω τωρα ,δεν τριζει καθολου για τον προαναφερθεντα λογο.εχετε προσεξει αν εχει σχεση με το χρωμα της κεντρικης κονσολας;στο sportline τυο 07 που ετριζε ηταν ασημενια.στο gt sport μαυρη.η λυση παντως ειναι αν το κανει συνεχεια η αφαιρεση της και η αντικατασταση της ειτε απο τη θηκη των tredline,ειτε απο χαρτονι στο ιδιο πατρον επενδεδυμενο με μαυρο βελουδο (το εκανε φιλος και ηρεμησε).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος να μου πει τι να κανω στο ταμπλο για να μην τριζει ,στον κεντρικο αεραγωγο. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

τον ξυλωνεις κ βαζεις εκει που παταει ειδικη αφροδες ταινια που ειναι γιαυτη τη δουλεια.αν θυμαμαι καλα λεγεται foam tape.κοστος γυρω στα 6 ευρω.εχω βαλει κ εγω με πολυ καλα αποτελεσματα.μακαρι να ετριζε μονο εκει ομως!αρε vw με τις κατασκευες σου!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ετριζε επειδη ειχα αλαξει το rcd300 με οθονη αφης και εβαλα σπρει εκει που κουμπονουν τα κλιπσακια και σταματισε για κανα 3μηνο..

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιον που θα μπορουσα να απευθυνθω στην αθηνα να βγαλει το κεντρικο αεραγωγο και να το μονωσει?

μπορείς και μόνος σου : http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=174211

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.