Jump to content
anestis the boss

Βαση Μηχανησ Powerflex

Recommended Posts

ενταξει ρε παιδια ας πουμε που μπορει κι ολας εγω και πολλα ατομα να εχουμε λαθος ανθρωποι ειμαστε.αυτη η ενεργεια που περιοριζεις απο τι κινηση που παει?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια ας πουμε που μπορει κι ολας εγω και πολλα ατομα να εχουμε λαθος ανθρωποι ειμαστε.αυτη η ενεργεια που περιοριζεις απο τι κινηση που παει?

Η κινηση γινεται αλλα σε πολυ πιο μικρη αποσταση με αποτελεσμα να ζοριζονται πρωτα τα dogmounts κ μετα οι πανω βασεις αφου δεν γιενται ολοκληρη κινηση για να τερματισουν κ να ζοριστουν....Αυτα δε σε ενδιαφερουν γιατι κανουν απο 30ευρω το καθενα ενω η μια βαση μοτερ 150+ευρω....

Link to comment
Share on other sites

...

Καλο θα ηταν να αλλαχτει κ η στρογγυλη βασουλα που δινει η Powerflex που βρισκεται ακριβως κατω απο το σασμαν....

+100000000000

φίλε την μωβ δεν εννοεις ,αυτη που πιανει στην άλλη ακρη του dogbone; την έχω βάλει και αυτη

Link to comment
Share on other sites

ε αυτη η γενικευση σε κανει ιδιο με αυτους που λενε τα a-class ειναι καλυτερα απο τα golf.γιατι ειναι Mercedes.

μη γνωριζοντας οτι υπαρχουν πολλα μοντελα κτλ.

νομιζa δεν εισαι απο αυτους.τεσπα

Θελουμε η οχι, δεν ξερω για τη mercedes αλλα τα brembo EΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τα stoptech και αν θελεις να γινω πιο αντικειμενικος και απο τα hispec που αντιπροσωπευω! Απλα ειναι πολυ ακριβα τα σοβαρα διαιρουμενα κιτ και απαιτουν προσθηκες, αυτα ειναι τα μονα μειονεκτηματα τους!

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε η οχι, δεν ξερω για τη mercedes αλλα τα brembo EΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τα stoptech και αν θελεις να γινω πιο αντικειμενικος και απο τα hispec που αντιπροσωπευω! Απλα ειναι πολυ ακριβα τα σοβαρα διαιρουμενα κιτ και απαιτουν προσθηκες, αυτα ειναι τα μονα μειονεκτηματα τους!

ανθρωπς μου ελληνικα!τα stoptech στη τιμη των brembo ειναι διαιρουμενα κτλ.

ενω τα brembo οχι ε σαυτη τη κατηγορια ειναι καλυτερα τα stoptech πως το λεμε και η γιαγια μου το ξερει

Link to comment
Share on other sites

ανθρωπς μου ελληνικα!τα stoptech στη τιμη των brembo ειναι διαιρουμενα κτλ.

ενω τα brembo οχι ε σαυτη τη κατηγορια ειναι καλυτερα τα stoptech πως το λεμε και η γιαγια μου το ξερει

Για ρώτα λίγο τιμή στα Stoptech τα διαιρούμεναγια να μην πετάς κοτσάνες.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα λίγο τιμή στα Stoptech τα διαιρούμεναγια να μην πετάς κοτσάνες.

τα βρισκω 1300 αλλα δεν υπαρχει κανενας λογοσ τα μαμα με σωστα τακακια ειναι υπεραρκετα!δεν θα δεις καμια διαφορα με τους δρομους μας!ειχα αμαξι με 6πιστονα AP

οποτε τα διαιρουμενα stoptech ειναι πιο φθηνα απο τα brembo gt με μεγαλυτερη δαγκανα και δισκο.περαστικα στους ξερολες

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

τα βρισκω 1300 αλλα δεν υπαρχει κανενας λογοσ τα μαμα με σωστα τακακια ειναι υπεραρκετα!δεν θα δεις καμια διαφορα με τους δρομους μας!ειχα αμαξι με 6πιστονα AP

οποτε τα διαιρουμενα stoptech ειναι πιο φθηνα απο τα brembo gt με μεγαλυτερη δαγκανα και δισκο.περαστικα στους ξερολες

Δώσε link να τα αγοράσω και εγώ. Παιδιά όποιος προλάβει..... :fear:

Link to comment
Share on other sites

τα βρισκω 1300 αλλα δεν υπαρχει κανενας λογοσ τα μαμα με σωστα τακακια ειναι υπεραρκετα!δεν θα δεις καμια διαφορα με τους δρομους μας!ειχα αμαξι με 6πιστονα AP

οποτε τα διαιρουμενα stoptech ειναι πιο φθηνα απο τα brembo gt με μεγαλυτερη δαγκανα και δισκο.περαστικα στους ξερολες

FAIL

Link to comment
Share on other sites

τα βρισκω 1300 αλλα δεν υπαρχει κανενας λογοσ τα μαμα με σωστα τακακια ειναι υπεραρκετα!δεν θα δεις καμια διαφορα με τους δρομους μας!ειχα αμαξι με 6πιστονα AP

οποτε τα διαιρουμενα stoptech ειναι πιο φθηνα απο τα brembo gt με μεγαλυτερη δαγκανα και δισκο.περαστικα στους ξερολες

Δυο προιοντα δεν συγκρινονται με την τιμη αλλα με την κατηγορια...

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ... Το golf 6tsi ειναι στα ιδια λεφτα με το A1 185, τι σημαινει αυτο? οτι ειναι το ιδιο? οχι!!! ο αμεσος αντιπαλος του golf ειναι το Α3. Για τον ιδιο λογο θα συγκρινεις τα οποιαδηποτε διαιρουμενα με τα αντιστοιχα της brembo, και οχι επειδη καποιου του ξεμειναν και τα πουλαει στο car τσαμπα να βγαζουμε συμπερασματα!

YΓ. Τα κιτ που βρισκονται στο car ειναι απο γνωστο μαγαζι που κλεινει και ξεστοκαρει, δεν ειναι η πραγματικη τιμη!

Edited by groupa
Link to comment
Share on other sites

Δυο προιοντα δεν συγκρινονται με την τιμη αλλα με την κατηγορια...

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ... Το golf 6tsi ειναι στα ιδια λεφτα με το A1 185, τι σημαινει αυτο? οτι ειναι το ιδιο? οχι!!! ο αμεσος αντιπαλος του golf ειναι το Α3. Για τον ιδιο λογο θα συγκρινεις τα οποιαδηποτε διαιρουμενα με τα αντιστοιχα της brembo, και οχι επειδη καποιου του ξεμειναν και τα πουλαει στο car τσαμπα να βγαζουμε συμπερασματα!

YΓ. Τα κιτ που βρισκονται στο car ειναι απο γνωστο μαγαζι που κλεινει και ξεστοκαρει, δεν ειναι η πραγματικη τιμη!

λαθος στα φρενα παει με τι τιμη!μιλαμε για βελτιωση στο φρενο και οχι για κατηγορια!(αν αυτη η βελτιωση εχει να κανει με διαφορα μοντελα δεν σταματαει ομως να ειναι βελτιωση) εχω 1400 ευρο πχ τι θα παρω?αν ειναι ετσι ολοι θα βαζαμε αυτο με τη μεγαλυτερη τιμη που σχεδον παντα ειναι και το καλυτερα.ατυχες το παραδειγμα σου.απο τα ποσα λευτα εχεις ξεκινανε ολα και τι θες να παρεις με αυτα τα λευτα!κανεις τεραστιο λαθος

απλα πολλοι εδω μεσα εχουν κομπλεξ με τη μαρκα δεν ειναι κακο!ειδα και τη συμπεριφορα τους προς κατοχους seat τα seat πχ. εχουν καποια πραγματα πολυ καλυτερα!

ολοι βαζουν τα φρενα για ομορφια εδω μεσα σχεδον!αν δεν πας πιστα σενα αμαξι 200 αλογων δε τα θες!

μαγκια ειναι με τα λευτα σου να παιρνεις τη καλυτερη αποδοση και οχι να πας στην ακριβη λυση που την ξερουν ολοι!αν ειναι ετσι δωσε μου λευτα να σου βαλω εγω το καλυτερο φρενο!ο εξυπνος ομως θα βαλει με λγοτερα λευτα καλυτερο φρενο απο σενα,γιατι στην ελλαδα τους εχουν πιασει με τα brembo κοροιδα!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ που δεν πας πιστα φανταζομαι ειναι ο λογος που δεν εβαλες ενα πολυπιστονο κιτ..αλλα και ο λογος που δεν χρειαζεσαι ενα σπορ ελαστικο και θα βαλεις το κοντι 5...γιατι δεν ειναι τοσο σπορ για πιστα οπως ελεγες..οποτε τι το συζητουσες??σιγουρα εδωσες και τσαμπα λεφτα για αναρτηση..μονο για το ονομα την πειρες...ολο μιλας για κομπλεξ...αλλα εισαι πραγματικα το πιο κομπλεξικο ατομο που εχω γνωρισει στην ζωη μου..μονίμος σε ολα τα θεματα θες να επιβαλεις την γνωμη σου και δεν δεχεσαι κουβεντα.Λαϊκιζεις το επιπεδο της συζητησης με τα γελοιωδη επιχειρηματα σου...οτι δεν εχεις εσυ ειναι κακο και δεν πρεπει να το εχουμε και εμεις....παντα θες να αποδειξεις οτι εισαι τι??ο γνωστης??σκατα εισαι,δεν ξερεις που πανε τα 4 στο μηχανοκινητο.μονο για ιντερνετ και να ψαχνεις για φθηνες τιμες προιοντων ΠΟΥ ακουσες οτι ειναι καλα... ο στελιος εχει φαει την μουτζουρα της ζωης του οταν ετρεχε απο θεσσαλονικη κοζανη και απο κοζανη φλωρινα για να πηγαινει στα συνεργεια να δει την ταδε μετατροπη να βαλει φρενα να δει κατι αλλο απο φρενα να δει μια ανβαθμιση σε ενα μοτερ να σχηματισει εστω μια μικρη γνωμη ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΕΒΑΛΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,Απο εκει παλι πισω θεσσαλονικη να βαλει αναρτησεις,εκανε λαθος,ξανα απο την αρχη βαζει αλλη αναρτηση..βγαζει φρενα βαζει κατι αλλο..εχει δοκιμαει ποσα αμαξια με την χ,ψ,ω αναρτηση και σεταπ βελτιωσης..εχει ξοδεψει ποσα λεφτα..και ολα αυτα για την καυλα και την λοξα με την βελτιωση....και πισω απο ολα αυτα εμφανιζεται να λεει μονο την γνωμη του..να μην πω για τις ωρες καψιματος τα βραδια για πραγματικη μηχανολογικη αναλυση..ειναι κομπλεξαρας εε??ενω εσυ εισαι ο διαβασμενος γεματος πειρα απο τα φορα και τους παπατζηδες μηχανικους.Ειμαι εγω ο κομπλεξαρας που εχω ρ32 σ3 φρενα και λεω οτι ειναι καλυτερα τα πολυπιστονα..ειμαι εγω κομπλεξαρας που εχω το χ και λεω τα ψ ειναι καλυτερο...αν ειμαι εγω κομπλεξαρας εσυ τι εισαι?...εκτος απο κακομαθημενος εισαι και παραφρων..εκει φτανεις,στα ορια παραφροσυνης.οτι και να σου πει ο συνομιλητης σου αντι να δωσεις βαση προσπαθεις να τον μηδενισεις με τις παπαριες σου.Αλλα σου λενε αλλα καταλαβαινεις αλλα γραφεις...και ολα αυτα για ποιον??πιστευεις ηλικρινα οτι οποιος διαβαζει τα ποστ σου σχηματιζει καλη γνωμη για σενα η σε χαρακτηριζει ψαγμενο??μην κρινεις εμενα εγω ειμαι ο χειροτερος ειμαι κομπλεξαρας εγωπαθεις εγωκεντρικος αλλαζονας και ανηδεος...αλλα θελω να δωσεις εναν χαρακτηρισμο στον εαυτο σου αν εισαι αντρας.ισως τωρα να σε στεναχωρω με ολα αυτα που σου γραφω αλλα ξερεις καλα οτι πισω απο το πληκτρολογιο υπαρχει μια ζεστη φιλικη καρδια για σενα.και ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να με παρεξηγησεις.Επισης θελω να πιστευω οτι μετα απο τοσα ξεμπροστιασματα που σου εχω κανει θα αρχησεις να συμορφωνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ !!!

Υ.Γ. Πάνο δεν είμαστε εναντίον σου. Είμαστε ενάντιοι απέναντι σε αυτά που λες και με τον τρόπο που τα λες.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι φιλοι που δεν καταλαβαινετε.ετσι ειναι ειαμστε οι ελληνες οταν μας λενε οτι το x ειναι το καλυτερο,και υπαρχει καλο marketing απο πισω τελειωσε,το φαγαμε το παραμυθι!γι αυτο εχουμε γεμισει Iphone ενω υπαρχουν καλυτερα κινητα η για τον ιδιο λογο που θελουν καποιοι brembo τη μοστρα.πιστεψτε με οτι λεω δεν οτ λεω ετσι και δεν ξερετε τι εχω δοκιμασει και τι οχι!ουτε θα μυρισω να νυχια μυο να δω ποσο εχει ασχοληθει ο αλλος εχω καθε λογο απο αυτα που λεει να τον χαρακτηρισω.

λυπαμαι που δεν γλυφβ μερικους αλλα ναι η αληθεια ποναει!ανεστη πιο λαικιστικο post δεν εχω διαβασει ουτε σε site εφημεριδας.

πριν βαλω κατι το χω ψαξει οσο δεν παει.και για να το βαλω για εμενα ειναι το καλυτερο!αν δεν ηταν δεν θα το βαζα!

οσο για τις δαγκανες βαλτε μπροστα το μυαλο σας!εχω αυτα τα λευτα και μπορω να παρω 4πιστονες απλες και να πληρωσω το ονομα και οχι την αποδοση η να παρω διαιρουμενες stoptech που ειναι παρα πολυ καλη μαρκα!αληθεια στελιο εχεις οδηγησει αμαξι με stoptech?γιατι με brembo Λιγο πολλοι ολοι το εχουν κανει,για να δεις πως ειναι και να πεις οτι τα brembo ειναι καλυτερα?

δεν με νοιαζει τι θεωρειτε εσεις καλυτερο.αλλα δεν θα αφησω να παραπληροφορειτε το κοσμο.και μην βγαινουμε αλλο Offtopic.πειτε για τη βαση...που δεν ειναι βαση μηχανης αλλα λαστιχο του dogbone που εχει ενα για μηχανη ενα για σασμαν

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι μικρε μου φιλε...ειμαι παιδι του λαου και γραφω ετσι...η μονη παραπληροφορηση εισαι εσυ...εβγαλες μεγαλη κουραση..δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου..εχε γεια.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως η powerflex δίνει τα ακόμα σκληρότερα

(PFF85-504P) Lower Engine Mount Insert (Large) Track Use

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος σε τη χρησημευει αυτο εδω

http://www.ebay.co.uk/itm/Golf-Mk5-Jetta-Powerflex-Low-Eng-Mount-Bush-PFF85-504-5-/120722608536?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c1ba0d198

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εαν το golfaki σου είναι μέχρι τα μεσα του 2008 βάζεις το κωδικο PFF85-504

απο τα μεσα του 2008 και μετα τον PFF85-704

εγώ όταν είχα παει πριν 1 χρονο δεν είχαν αυτο το διαχωρισμο και δίναν για το 6αρι τον ιδιο με το 5αρι δηλαδη τον PFF85-504-

ελα όμως που εμενα δεν εκανε οποτε αλλαξα σινεμπλοκ απο 5αρι και μπηκε-

μετα εβγαλαν τον 704 ο οποιος κανει για τα περισσότερα 6αρια (μεσα 2008 και μετα)

Link to comment
Share on other sites

φίλε τι περιοχή είσαι ; διευκρίνισε το εδω :rolleyes:

Εαν εννοεις Αθήνα και περιξ , ο weber τα έχει Καλλιθεα μερια -

ο κωδικός που δίνεις σύμφωνα και με το site της pf είναι σωστός για Mk4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.