Jump to content
Guest dahlback

VolksWagen EOS

Recommended Posts

Guest Speedster

Σαν απάντηση σε προηγούμενους προβληματισμούς μας, μέλος από το VW Vortex αναφέρει ότι διάβασε στο manual σχετικά με τα εκτινασσόμενα roll-bars ότι υπάρχει περίπτωση ενεργοποίησης ανεξαρτήτως αν είναι ανοιχτή ή κλειστή η οροφή. ;)

Όπως έχω ξαναπεί, η ασφάλεια θραύσης κρυστάλλου είναι προαιρετική (και σοφή) επιλογή!!! :blink:

Επίσης το EOS έχει σχεδιαστεί ως αποκλειστικά ανοιχτό αυτοκίνητο. :unsure: Με άλλα λόγια ο ρόλος της οροφής δεν είναι δομικός αλλά περισσότερο για να κρατάει “τα στοιχεία της φύσης” έξω. Γι’ αυτό και το EOS θεωρείται ένα από τα καλύτερα cabrio σε ότι αφορά το θέμα ακαμψία/στρεβλώσεις/τρεμόπαιγμα (προφανώς ανεξαρτήτως ανοιχτής ή κλειστής οροφής). Όλα αυτά μένουν να αποδειχτούν στο μέλλον… music.gif

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... μελλοντικος ιδιοκτητης EOS κι εγω (το περιμενω ηδη 4 μηνες και η προβλεψη ειναι για 7... απο 3,5 που μου ειχαν πει οταν το παρηγγειλα...)

ομολογω οτι προβληματιστηκα με αυτα που λετε... να βρισκει το παραθυρο στα λαστιχα της πορτας???? να ξεκουμπωνουν αντιστρεπτικες??? ελεος 26Κ αυτοκινητο παιρνουμε...

ευελπιστω οτι η vw σκοπευει να κανει κατι για ολα αυτα...

τελοσπαντων my trusty old Β3 θα πρεπει να αντεξει λιγο παραπανω!

p.s. για οσους το εχετε παραλαβει ηδη... ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ...

p.s.2 οχι το nickname δεν το αλλαζω... Β3 GT forever!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Καλησπερα παιδια... μελλοντικος ιδιοκτητης EOS κι εγω (το περιμενω ηδη 4 μηνες και η προβλεψη ειναι για 7... απο 3,5 που μου ειχαν πει οταν το παρηγγειλα...)

ομολογω οτι προβληματιστηκα με αυτα που λετε... να βρισκει το παραθυρο στα λαστιχα της πορτας???? να ξεκουμπωνουν αντιστρεπτικες??? ελεος 26Κ αυτοκινητο παιρνουμε...

ευελπιστω οτι η vw σκοπευει να κανει κατι για ολα αυτα...

τελοσπαντων my trusty old Β3 θα πρεπει να αντεξει λιγο παραπανω!

p.s. για οσους το εχετε παραλαβει ηδη... ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ...

p.s.2 οχι το nickname δεν το αλλαζω... Β3 GT forever!

Φίλε μου, καλωσόρισες και καλώς να το δεχτείς!!! :thumbsup:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Και εγώ ομοιοπαθής σε ότι αφορά την αναμονή!!! ;)

Και εγώ ζηλεύω τους φίλους που το χαίρονται ήδη. ;)

Σε ότι αφορά το θέμα προβλήματα, μην ανησυχείς καθόλου! Εδώ εκθέτουμε πιθανά προβλήματα και αδύνατα σημεία, ώστε να ξέρουμε τι γίνεται και τι να περιμένουμε. Είναι στατιστικά απίθανο να παρουσιάσει ένα όχημα όλα τα προβλήματα μαζί, αν όμως σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, θα ξέρεις που να κοιτάξεις και πού να απευθυνθείς. Αν είμαστε και τυχεροί, μπορεί σε αυτές τις σελίδες να βρεις και λύσεις σε κάποια “προβλήματα”. Προσωπικά θα έλεγα ότι πρέπει να φοβάσαι όταν ακούς “Απολύτως κανένα πρόβλημα”, “Το αμάξι είναι σκυλί”, “Δεν έχω πάει ποτέ στο συνεργείο”. Νομίζω ότι αυτά είναι πιο επικίνδυνα. thumbsdown.gif

worthy.gif Rediscover your senses!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... μελλοντικος ιδιοκτητης EOS κι εγω (το περιμενω ηδη 4 μηνες και η προβλεψη ειναι για 7... απο 3,5 που μου ειχαν πει οταν το παρηγγειλα...)

Να σου ευχηθώ κι εγώ με το καλό να το παραλάβεις.

Μην βάζεις ιδέες στο μυαλό σου πρωτού να το παραλάβεις. Θέλω να πιστεύω ότι όταν θα παραλάβουμε τα δικά μας, τα προβλήματα αυτά θα έχουν λυθεί.

Και στο κάτω - κάτω χειμώνας είναι, μέχρι να έρθει η άνοιξη θα τα έχουμε σίγουρα. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... μελλοντικος ιδιοκτητης EOS κι εγω (το περιμενω ηδη 4 μηνες και η προβλεψη ειναι για 7... απο 3,5 που μου ειχαν πει οταν το παρηγγειλα...)

ομολογω οτι προβληματιστηκα με αυτα που λετε... να βρισκει το παραθυρο στα λαστιχα της πορτας???? να ξεκουμπωνουν αντιστρεπτικες??? ελεος 26Κ αυτοκινητο παιρνουμε...

ευελπιστω οτι η vw σκοπευει να κανει κατι για ολα αυτα...

τελοσπαντων my trusty old Β3 θα πρεπει να αντεξει λιγο παραπανω!

p.s. για οσους το εχετε παραλαβει ηδη... ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ...

p.s.2 οχι το nickname δεν το αλλαζω... Β3 GT forever!

φίλε B3GT καλησπέρα, καλοπαράδωτο το τουτου και δη VW , πόσο το πήρες αν επιτρέπεται και τι εξοπλισμό φο΄ράει? Ευχαριστώ και καλά και ασφαλή χλμ να έχεις. ;)

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο να ειναι και μην αγχωνεσαι για τιποτα τουλαχιστον εγω που το εχω και καποιο χρονικο διαστημα,δεν εχει παρουσιαστει κατι σοβαρο...!καλοσιρθες αντε και να μεγαλωνει η παρεα τον εος!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

φίλε B3GT καλησπέρα, καλοπαράδωτο το τουτου και δη VW , πόσο το πήρες αν επιτρέπεται και τι εξοπλισμό φο΄ράει? Ευχαριστώ και καλά και ασφαλή χλμ να έχεις. B)

Απο εξοπλισμό δεν εβαλα πολλά πραγματα:

Sport Καθίσματα

Sport Ανάρτηση

Η τιμη που μου εδωσαν για αυτά μαζι με πινακιδες κλπ ηταν 27.120 (Karenta Κηφισίας στο Χαλάνδρι)

Χρωμα διαλεξα το blue eismeer με ταπετσαρια διχρωμη (ανοιχτο/σκουρο γκρι) και δεν εβαλα τα διακοσμητικα αλουμινιου γιατι τα stock (σκουρο γκρι) μου αρεσαν!

Το προβλημα ειναι οτι μετα το ειδα το σε ασημι (που αρχικα το ειχα απορριψει επειδη ΟΛΟΙ παιρνουν ασημι αυτοκινητο...) και μου αρεσε!!! επισης δυσκολευτηκα πολυ να πεισω τον εαυτο μου να ΜΗΝ χρεωθει για να παρει το δίλιτρο :baby:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έφτασε χθες................

Με πήραν χθες βράδι απ' την αντιπροσωπεία. Είναι στο τελωνείο.

Μετά από σκέψη πήρα την δύσκολη απόφαση να το παραλάβω 2/1/07. Αμαρτία να είναι μοντέλο 2006 για λίγες μέρες.

Γνωρίζει κανείς αν στο τελωνείο Αθηνών φυλάσονται σε ανοιχτό ή σε κλειστό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Καλημέρα.

Έφτασε χθες................

Με πήραν χθες βράδι απ' την αντιπροσωπεία. Είναι στο τελωνείο.

Μετά από σκέψη πήρα την δύσκολη απόφαση να το παραλάβω 2/1/07. Αμαρτία να είναι μοντέλο 2006 για λίγες μέρες.

Γνωρίζει κανείς αν στο τελωνείο Αθηνών φυλάσονται σε ανοιχτό ή σε κλειστό χώρο;

Αν σου κάνουν ακόμα την προσφορά με το σηματάκι του 2007, ΠΑΡΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!! :D

Μην είσαι σίγουρος ότι όταν θα θέλεις να το πουλήσεις θα μετράει η χρονιά! Έχουν δρομολογηθεί αλλαγές που θα αλλάξουν τελείως την αγορά!!! thumbsdown.gif

Φιλικά πάντα, Φώτης :D

P.S. Έτσι όπως πάς θα το πάρεις πιο μετά και από μένα!!! new_lol.gif Διανύουμε την εβδομάδα παραγωγής μου!!! music.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνουν ακόμα την προσφορά με το σηματάκι του 2007, ΠΑΡΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!! :D

Μην είσαι σίγουρος ότι όταν θα θέλεις να το πουλήσεις θα μετράει η χρονιά! Έχουν δρομολογηθεί αλλαγές που θα αλλάξουν τελείως την αγορά!!! thumbsdown.gif

Φιλικά πάντα, Φώτης :D

P.S. Έτσι όπως πάς θα το πάρεις πιο μετά και από μένα!!! new_lol.gif Διανύουμε την εβδομάδα παραγωγής μου!!! music.gif

Η προσφορά για το σηματάκι ισχύει.

Τι αλλαγές θα γίνουν; Μη μ' αφήνεις στην αγωνία. Ολοκλήρωσέ το.......

Όσο για το ότι ήρθε το δικό μου νωρίτερα απ' το δικό σου ήταν πραγματικά έκπληξη.

Εδώ έφτασε νωρίτερα κι απ΄ότι περίμεναν στην αντιπροσωπεία !!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παρτο τωρα το αμαξακι σου να το χαρεις και μην το αφησεις στο τελωνειο τοσο καιρο.Δεν υπαρχει λογος!!

Ουτως ή αλλως,η ημερομηνια παραγωγης ειναι που φαινεται απο αριθμους πλαισιου κτλ και οχι η ημερομηνια πρωτης αδειας.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Η προσφορά για το σηματάκι ισχύει.

Τι αλλαγές θα γίνουν; Μη μ' αφήνεις στην αγωνία. Ολοκλήρωσέ το.......

Όσο για το ότι ήρθε το δικό μου νωρίτερα απ' το δικό σου ήταν πραγματικά έκπληξη.

Εδώ έφτασε νωρίτερα κι απ΄ότι περίμεναν στην αντιπροσωπεία !!!! new_lol.gif

Όπως σου είπα και παλαιότερα:

Τώρα σε ότι αφορά την πιθανή ταξινόμηση τον Δεκέμβριο, αν θέλεις τη γνώμη μου, δέξου την προσφορά τους!!! Οι λόγοι είναι πολλοί.

1) Μέχρι να έρθει η ώρα να το πουλήσεις η αγορά μπορεί να έχει υποστεί τέτοιες αλλαγές που να μην παίζει πλέον ρόλο το έτος αγοράς. Η προαναγγελθείσα σταδιακή αύξηση των τελών κυκλοφορίας σε συνδυασμό με την μείωση του ειδικού φόρου θα παίξει μεγαλύτερο ρόλο! (φτηνότερο να αγοράσεις, ακριβότερο να το κυκλοφορήσεις) Επίσης η τιμολογιακή πολιτική της VW μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω!!!

2) Η πραγματικότητα είναι (και ας μην το γνωρίζουν οι περισσότεροι βλάχοι) ότι στην αυτοκινητοβιομηχανία το έτος αρχίζει τον Αύγουστο, οπότε για την ακρίβεια θα έχεις Model Year 2007, που προκύπτει και από τον αριθμό πλαισίου.

3) Όταν θα έρθει η ώρα για να πουλήσεις, ούτε εσύ ούτε και ο υποψήφιος αγοραστής θα κολλήσετε σε τέτοιες λεπτομέρειες. Για έμπορο δεν το συζητάμε… εκεί είσαι καμένος anyway.

Για να καταλήξω, εύχομαι να κάνεις Χριστούγεννα στο EOS σου!!! (Τα χρώματα ταιριάζουν!!!)

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Δέστε αυτό το video!!!

Είμαι σίγουρος ότι σας τρέχουν ήδη τα σάλια!!!

Και αυτό καλό φαίνεται…

Αυτό δεν θα το έβαζα με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Από όλα το μόνο που θα ήθελα είναι αυτό. Ξέρεις αν μπορεί να μπει και στα δικά μας από την αντιπροσωπεία;

Είναι ένα after-market module της Luxury car Tuning για το EOS!

Το Pro Module τα κάνει όλα αυτά!!!

http://www.l-c-t.com/LCT/acatalog/EXTERIOR_eos.html

Το κόστος είναι περίπου 445 euros με τα μεταφορικά, χωρίς τοποθέτηση, που είναι υπόθεση 1 ώρας και δεν ξέρω αν μπορούμε να την κάνουμε μόνοι όμως!!!

Στα εξουσιοδοτημένα μάλλον ξέχνα το αυτό!

Δεν μας είπες τελικά! Τι αποφάσισες???

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα και την πρωτη μου βολτα με EOS.

Πολυ ομορφο αμαξι μπορω να πω.Ανετο,καλη ηχομονωση και παρολο που και τα δυο που πηγα βολτα,ενα μαυρο ενα ασημι,ηταν με τα 115 αλογα,μου φανηκε οτι πηγαινανε ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Χτες εκανα και την πρωτη μου βολτα με EOS.

Πολυ ομορφο αμαξι μπορω να πω.Ανετο,καλη ηχομονωση και παρολο που και τα δυο που πηγα βολτα,ενα μαυρο ενα ασημι,ηταν με τα 115 αλογα,μου φανηκε οτι πηγαινανε ανετα.

Χαίρομαι που το ακούω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες τελικά! Τι αποφάσισες???

Ήρθε, ήρθε...............

Πήγα το είδα........ B)

Θα στείλω και φωτογραφίες μόλις αποκατασταθεί η βλάβη στην σύνδεση του σπιτιού μου.

Τελικά θα το πάρω και δεν θα το πάρω. Θα το πληρώσω, θα το βάλω στο γκαράζ του σπιτιού μου και θα ταξινομηθεί το 2007, μιας και αθέτησαν την υπόσχεση να πληρώσουν όλα τα τέλη, ήθελαν να δώσουν μόνο τα 170,00€, οπότε άλλαξα τη συμφωνία και θα μου κάνουν το ποσό αυτό έκπτωση στο συναγερμό.

Λογικά Τετάρτη - Πέμτη θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ήρθε, ήρθε...............

Πήγα το είδα........ ;)

Θα στείλω και φωτογραφίες μόλις αποκατασταθεί η βλάβη στην σύνδεση του σπιτιού μου.

Τελικά θα το πάρω και δεν θα το πάρω. Θα το πληρώσω, θα το βάλω στο γκαράζ του σπιτιού μου και θα ταξινομηθεί το 2007, μιας και αθέτησαν την υπόσχεση να πληρώσουν όλα τα τέλη, ήθελαν να δώσουν μόνο τα 170,00€, οπότε άλλαξα τη συμφωνία και θα μου κάνουν το ποσό αυτό έκπτωση στο συναγερμό.

Λογικά Τετάρτη - Πέμτη θα το έχω.

Σοβαρά???

Καλοτάξιδο!!! Βάλε φωτογραφίες!!!

Λες να μου το δώσουν και εμένα έτσι???

Λογικά θα έρθει σε 3 ή 4 βδομάδες (έχει κατασκευαστεί εδώ και σχεδόν 2 εβδομάδες)!!!

Λες να τους το πληρώσω και να το πάρω σπίτι και να το ταξινομήσουν στο νέο έτος???

P.S. Τελικά τι συναγερμό επέλεξες???

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά???

Καλοτάξιδο!!! Βάλε φωτογραφίες!!!

Λες να μου το δώσουν και εμένα έτσι???

Λογικά θα έρθει σε 3 ή 4 βδομάδες (έχει κατασκευαστεί εδώ και σχεδόν 2 εβδομάδες)!!!

Λες να τους το πληρώσω και να το πάρω σπίτι και να το ταξινομήσουν στο νέο έτος???

P.S. Τελικά τι συναγερμό επέλεξες???

Ευχαριστώ πολύ.

Λογικά θα σου το δώσουν. Αν το πληρώσεις είναι δικό σου, μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις. Απλά για την διαδρομή να τους ζητήσεις να σου δώσουν πινακίδες "ΔΟΚ" για καλό και για κακό, καθότι χωρίς πινακίδες δεν μπορεί να είναι ασφαλισμένο.

Συναγερμό θα βάλουν στον Μανδύλα. Το σίγουρο είναι ότι είναι CAN BUS. Τώρα για τη μάρκα και τον τύπο δεν γνωρίζω. Απ' όσο ξέρω βάζουν GT.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως μετά από ενάμιση μήνα περίπου έχω να δηλώσω τα εξής αρνητικά:
  1. Τα λάστιχα της οροφής έχουν αρχίσει να παρουσιάζουν εκτεταμένα άσπρα στίγματα τα οποία δυστυχώς δεν βγαίνουν με το ειδικό (και... πολύτιμο) λιπαντικό της VW.
  2. Από την οροφή ακούγονται θόρυβοι από συγκεκριμένα σημεία. Ένα στανταρ είναι η ηλιοροφή.
  3. Το πρόβλημα με το παράθυρο της πόρτας του συνοδηγού είναι ένα μόνιμο θέμα καθώς όταν υπάρχει συνοδηγός πρέπει πάντα να τσεκάρεις αν έχει κλείσει καλά το παράθυρο. Υπάρχουν φορές που το παράθυρο είτε μαγκώνει το λάστιχο, είτε ανοίγει τελείως λόγω του γνωστού ελαττώματος.
  4. Στο πλύσιμο πολλές φορές έχω παρατηρήσει σταγόνες στο εσωτερικό των παραθύρων.

Δεν λέω ότι γενικότερα δεν είμαι ευχαριστημένος, αλλά όλα αυτά τα μικροθεματάκια θα μπορούσαν ίσως να έχουν αποφεχθεί. Ειδικότερα το θέμα της στεγανότητας που είναι και πολύ σημαντικό .

στειλε email στην γερμανια για το 3.εφοσον το προβλημα αυτο στο γειτονικο α4 cabrio εχει λυθει(βασικα δεν υπηρχε ποτε)σιγουρα θα ξερουν να το ρυθμισουν κ σε αυτο.

μ χε κανει ιδιαιτερη εντυπωση π επρεπε να το κανεις παρα πολυ γρηγορα κ απο πολυ κοντα για να ακουμπησει λαστιχο το τζαμιtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχω παραγγειλει και θα το παρω αυτη την βδομαδα ομως με εχετε ανησυχησει.

στην αρχη πηγαινα στην αντιπροσωπεια για να παραγγειλω το Gti σε κοκκινο χρωμα,μολις ειδα το eos μου αρεσε παρα πολυ αν και ποτε δεν ειχα καμια ιδιαιτερη τρελα με τα cabrio.ετσι λοιπον παραγγειλα το eos σε ασημι χρωμα με μπορντω καθισματα στην εκδοση 2,0 fsi.πιστευω οτι κινει ικανοποιητικα το αμαξι,το προηγουμενο μου αυτοκινητο ηταν η alfa romeo gt 2,0.

ομως με οσα διαβασα ανησυχησα αρκετα,δεν μου αρεσουν οι τριγμοι,ειχα πολλους ηδη με την alfa romeo,θελω ρε παιδια ενα καλο κι αξιοπιστο αυτοκινητο,ξερω οτι ζηταω πολλα και ειδικα στην σημερινη εποχη οπου τα περισσοτερα αυτοκινητα ολο και κατι παρουσιαζουν.

για πειτε μου βρε παιδια τι να κανω γιατι αυτα που τραβηξα με την alfa και την πολυ κακη της αντιπροσωπεια δεν προκειται να τα περασω ξανα.

επισης ειμαι 26,πιστευω οτι το αυτοκινητο ειναι μια χαρα για μενα,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
ρε παιδια το εχω παραγγειλει και θα το παρω αυτη την βδομαδα ομως με εχετε ανησυχησει.

στην αρχη πηγαινα στην αντιπροσωπεια για να παραγγειλω το Gti σε κοκκινο χρωμα,μολις ειδα το eos μου αρεσε παρα πολυ αν και ποτε δεν ειχα καμια ιδιαιτερη τρελα με τα cabrio.ετσι λοιπον παραγγειλα το eos σε ασημι χρωμα με μπορντω καθισματα στην εκδοση 2,0 fsi.πιστευω οτι κινει ικανοποιητικα το αμαξι,το προηγουμενο μου αυτοκινητο ηταν η alfa romeo gt 2,0.

ομως με οσα διαβασα ανησυχησα αρκετα,δεν μου αρεσουν οι τριγμοι,ειχα πολλους ηδη με την alfa romeo,θελω ρε παιδια ενα καλο κι αξιοπιστο αυτοκινητο,ξερω οτι ζηταω πολλα και ειδικα στην σημερινη εποχη οπου τα περισσοτερα αυτοκινητα ολο και κατι παρουσιαζουν.

για πειτε μου βρε παιδια τι να κανω γιατι αυτα που τραβηξα με την alfa και την πολυ κακη της αντιπροσωπεια δεν προκειται να τα περασω ξανα.

επισης ειμαι 26,πιστευω οτι το αυτοκινητο ειναι μια χαρα για μενα,σωστα?

Κοίτα φίλε Taksidioti!

Εγώ προέρχομαι από ένα Astra GT 1.4i του 93. Το EOS είναι πιο αθόρυβο και πιο σβέλτο! (Έχω το 1.6 FSI) Εξάλλου, με ένα αυτοκίνητο που ζυγίζει +1500 κιλά μην περιμένεις να βάλεις φωτιά στην άσφαλτό, και όπως και να έχει, πάντα θα υπάρχει κάτι πιο γρήγορο! Το στήσιμο και η οδική του συμπεριφορά θα έλεγα ότι προσφέρονται για άνεση παρά για οδηγικές συγκινήσεις. Είναι λογικό το EOS να έχει κάποιους τριγμούς αφού η οροφή του είναι 5 κομμάτια, αλλά μην φαντάζεσαι ότι τρίζει συνέχεια. Μόνο σε ανωμαλίες του δρόμου και ράμπες. Με χρήση του ειδικού λιπαντικού (που αναφέρει το manual) μπορείς να περιορίσεις τους τριγμούς.

Για να πούμε και κάποια θετικά για το αμάξι μας, και συγκρίνοντας το με άλλα κάμπριο και όχι με κλειστά αυτοκίνητα, το EOS είναι πολύ άκαμπτο, με ελάχιστο τρεμόπαιγμα στο τιμόνι και τον μεσαίο καθρέπτη, πρακτικά μηδενικούς τριγμούς στο ταμπλό και το βασικότερο, καμπίνα σχεδιασμένη τόσο τέλεια που μπορείς να το έχεις ανοιχτό πρακτικά κάθε εποχή (με την βοήθεια του ανεμοθραύστη και του κλιματιστικού)! Για μένα, υπάρχουν 3 προϋποθέσεις για να ανοίξεις την οροφή! Θερμοκρασία >-15 (σύμφωνα με το manual), να μην βρέχει και να μην χιονίζει!

Σημείωσε ότι το βασικό ηχοσύστημα αποδίδει τέλεια αφού οι αεροδυναμικοί θόρυβοι είναι ελάχιστοι(μέχρι τα 140 που το πήγα, με ανεμοθράυστη)!

Επίσης σημείωσε ότι παρά τις πάρα πολλές κούφιες περιοχές του αμαξώματος, η επιλογή των υλικών δεν επιτρέπει να ακούγεται το αυτοκίνητο σαν άδειος κουβάς στις ανωμαλίες!

Σε ότι αφορά την ηλικία σου, νομίζω ότι είναι ιδανική!

Σου εύχομαι να μην σου βγάλει προβλήματα και να το ευχαριστηθείς με την ψυχή σου στην ηλιόλουστη Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.