Jump to content
pants_

Μαγνιτακια Οικονομιας Καυσιμου

Recommended Posts

Να το παρει, να το παρει, ευκαιρια μονο 350 ευρω!!!

Ε λοιπον δεν πρεπει καποιος να τους μαζεψει τελικα??

Dennis the kid, συμφωνω απολυτα και ειδικα στο να μην δινουμε χωρο σε προιοντα 'σκουπιδια' που εκμεταλλευονται τους αδαεις και 'πονεμενους'.

Link to comment
Share on other sites

Να το παρει, να το παρει, ευκαιρια μονο 350 ευρω!!!

Ε λοιπον δεν πρεπει καποιος να τους μαζεψει τελικα??

Dennis the kid, συμφωνω απολυτα και ειδικα στο να μην δινουμε χωρο σε προιοντα 'σκουπιδια' που εκμεταλλευονται τους αδαεις και 'πονεμενους'.

Ενημερωθείτε και Αντισταθείτε!!! Κράξτε τους απατεώνες όπου μπορείτε. Για την κατάντια της χώρας μας μόνο εμείς πρέπει να κάνουμε κάτι, όχι το ΔΝΤ.....

Η ίδια ακριβώς απάτη και με κάτι συσκευές εξοικονόμησης ηλεκτρικής ενέργειας που διαφήμιζαν πριν 2-3 μήνες... μέχρι και σε "εγκυρη" πρωινή δημοσιογραφική εκπομπή εμφανίστηκε ένας από τους τύπους που το πούλαγε, κοροϊδία του κόσμου στην ψύχρα!!! Έφτασε η ίδια η ΔΕΗ να βγάλει ανακοίνωση οτι δεν μειώνεται η κατανάλωση, αλλά τα sites εξακολουθούν να συναγωνίζονται στις προσφορές!!! Το ίδιο και με το μαγικό αυτοκόλητο για τη μείωση της ακτινοβολίας στο κινητό πριν κάτι χρόνια - μπορεί να το βρείτε ακόμα και σήμερα σε κάποια μαγαζιά ηλεκτρικών....

Link to comment
Share on other sites

Τυχαια σημερα ειδα στο car το παρακατω συστημα οικονομιας καυσιμου και κλασικα αμεσως το εψαξα στο ebay.com

Το θεμα δεν ειναι η διαφορα κοστους μεταξυ ebay & car, αλλα το τι ακριβως κανει το συγκεκριμενο kit?

αν δειτε στο link παρακατω εχει και καποια βιντεο που δειχνουν την τοποθετηση του kit. Απο τα λιγα που μπορω να καταλαβω παντως, δεν προκειται για το κλασικο συστημα με τους μαγνητες που τοποθετουνται στο σωληνακι βενζινης. δειτε το.:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160537967176&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en#ht_6113wt_952

και εδω η αγγελια στο car: http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1237097/

Link to comment
Share on other sites

1. How much does the MOLETECH FUEL SAVER cost?

The cost of the product varies on the engine capacity of the vehicle you plan on applying it to. To view our current retail price list, 2. How does MOLETECH FUEL SAVER work to produce more negative oxygen? How does it work?

We use Nano negative ion technology which is researched and developed by ITRI (Industrial Technology Research Institute, Taiwan Government). The Negative Ion releases a negative electric charge in the oxygen molecule and activates it. Institute tests have shown that our fuel saver can increase the inhalant amount of oxygen by 20%. 3. What is the MOLETECH made of? What material?

Aluminum alloys, stainless steel, ceramic and magnet have been researched. We have found that the new technology is applied best by using the ceramic. 4. What is the difference between MOLETECH, Magnet & IR fuel saver?

MOLETECH fuel saver takes a revolutionary world leading technique of Molecular Reaction Technology. It is totally different to all other fuel saver devices around the world. We use a magnet only within the petrol pellet as a temperature stabilizer to ensure the molecular reaction continues in all conditions. 5. If it is put into a fuel tank that is contaminated with oil sludge or muddied water, will MOLETECH still work properly? Or do we need to clean up first the fuel tank?

MOLETECH will work perfectly on the fuel. Although the contamination will have no detrimental effect on the fuel saver, and it is not absolutely essential to clean the tank, it is recommended that the tank be cleaned for best results. 6. Is MOLETECH able to dissolve the oil sludge in the fuel tank or clean the fuel filter after we put the MOLETECH in the fuel tank.

MOLETECH can not dissolve the oil sludge in the fuel tank or clean the fuel filter. It will remove carbon build up in the engine, increase the life of oil, fuel injectors, and spark plugs. And by reducing the amount of unburned emissions, the life of the catalyst (catalytic converter) will be extended. 7. What happens if we don’t install the MOLETECH in the air filter?

You will lose the benefit of MOLETECH’s ability to increase the inhalant amount of oxygen by 20%, which will result in a 2 to 3% loss in the overall performance of the MTECH Fuel Saver package. 8. Does the MOLETECH rearrange the molecules of kerosene?, and make it more combustible?

Yes, MOLETECH can do its work on Kerosene and make it more combustible just as it does on Gasoline, Diesel, Natural Gas, and Liquid Petroleum Gas (LPG). 9. Do I need to accelerate to 4500 rpm every time I fill the tank?

No. You only need do this one time after the initial installation. 10. Can I get double the saving by installing another MOLETECH kit?

No. The only difference will be the molecular reaction time. By installing more than one set of MOLETECH Fuel Savers, the reaction time will be reduced, and therefore will act sooner and should start saving sooner. However, in practice, the amount gained is negligible.

11. Do I need to adjust my fuel system?

No, you should not have to make any adjustment to see the improvement as long as the engine was initially well tuned. 12. When can I expect results?

Most users have felt the extra performance within 30 minutes after installation of the MOLETECH. Only in a few cases will you need to drive some distances (in some cases up to 1000 km) before the effects of the fuel saver begin. Please make sure you check your mileage before you install MTECH.

Mileage is the sum of the total distance driven divided by the amount of fuel used. Many people believe they are receiving better mileage than they actually are. We recommend you take proper readings before installing MOLETECH.

13. Why 1000 km?

Poorly maintained vehicles and large amounts of carbon build-up can slow down the reaction of the Fuel Saver. It will however eventually become effective. 14. Do the climatic conditions make a difference?

Yes, especially in icy winters, where engines are run more often without the vehicle moving, windy and icy road conditions, etc. However, the results will proportionally improve. Check your before mileage and after mileage under the same conditions. 15. Could my mileage stay the same or even decrease? Why?

Yes.

  1. It is possible that your engine could decrease in mileage and increase in emissions after the initial installation. As mentioned earlier, this would be due to poor maintenance circumstances. This would be a very rare occurrence and would be temporary. The Fuel Saver will eventually stabilize the system.
  2. In some cases in vehicles that do not have computer control of the idle speed, the idle can increase by up to 500 rpm. If this occurs, please see your service dealer to reduce the idle rpm or you will not save fuel in traffic.
  3. Be sure the MTECH fuel saver makes contact with the fuel. We have found that shortcuts have been taken in installation by attempting to drop the fuel saver pellets down the filler neck and a filter or anti-siphoning device in the neck stops the fuel saver from entering the fuel tank.
  4. Be sure the engine is well serviced and the engine oil is not gluggy. Change the engine oil if necessary.

Any major mechanical problem with the engine, in particular the fueling system and lubrication system will cause the fuel saver to be ineffective. 16. Can I use MOLETECH-Gasoline on Diesel vehicles or MOLETECH-Diesel on Gasoline vehicles?

No, Diesel Fuel Saver is designed for diesel fuel, and gasoline fuel saver is designed for gasoline. The MOLECULE REACTION is different for each type of fuel. If you install the incorrect fuel saver, the result will be poor. Should you happen to mix up diesel and gasoline fuel savers within the same fuel tank, they will cancel each other out, resulting in a zero effect on the fuel.

Link to comment
Share on other sites

Aλο ενα προιον που υποσχεται οικονομια καυσιμου ειναι και το παρακατω:

http://www.ffigreece.gr/

εμενα προσωπικα μου δινει την εντυπωση για γιατροσοφια και κομπογιαννιτικα πραγματα...

ειναι δυνατον να κανεις οικονομια με τετοια χαζα? αν γνωριζει κατι παραπανω κανεις ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τι εχουμε γραψει παραπανω θα καταλαβεις.

Αυτα τα 'προιοντα' το μονο που κανουν ειναι να γεμιζουν ακουραστα τις τσεπες αυτων που τα εμπορευονται.

Αν και εμεις αυτοδιαφημιζομαστε για 'ξυπνιος' λαος τελικα αυτο μαλλον ισχυει μονο για τους εμπορους (ολων των ειδων) και οχι για τους ανυποψιαστους καταναλωτες-θυματα.

Link to comment
Share on other sites

οποιοσδηποτε θελει να του φυγει η περιεργεια μπορω να του δωσω [πρεπει να εχω ακομα 2] να δοκιμασει. μοναδικη προυποθεση επειδη δεν ειναι δικα μου τα πληρωνει και.μολις τα γυρισει τα περνει πισω.

δοκιμασμενα παντως σε π/τηρες 24 ωρες παλαιας τεχνολογιας δεν εκαναν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριε ελλεησον!!!!!!!!!τι αλλο θα βγαλουν για να πλουτισουν οι απατεωνες..δεν σεβοντε τιποτα πια??εν μεσο οικονομικης κρισεως τα πορτοφολια αδειαζουν στο φτερο και παιζουν και με τον πονο του ανθρωπου που θελει να περιορισει τα εξοδα του..ωξω φουστη απ την παραγκα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβετε γιατι εχω απηυδησει με αυτους τους εμπορους του πονου, γνωστος μου πριν μια εβδομαδα περιπου, ετυχε να τρωμε μαζι σε καποιο τραπεζι, εχει μια Carina 15αετιας και βαλε, συνταξιουχος, δηλ μετρημενα κουκια, και μου ελεγε οτι θα εβαζε ενα τετοι συστημα για 220 ευρω, δεν θυμοτανε τι μαρκα, για οικονομια.

Οτι και να του ειπα οτι και να του εξηγησα ηταν παντα με την απαντηση 'μα μου το ειπε ο μηχανικος μου πως δουλευει και θα κανω οικονομια 30% σε βενζινη'. Το αφησα ετσι, του ειπα καλυτερα αν του περισσευουν τα 220 (που δεν του περισσευουν) να παει να βαλει φρενα/μπουζι/λαστιχα οτι αλλο θελει δηλαδη στο αυτοκινητο για να μην πανε χαμενα, αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν με ακουγε και μαλλον θα πηγε να τα βαλει.

Αυτο λεω οτι ειναι καθαρη απατεωνια δηλ να τα παιρνουν απο ανθρωπους που εχουν αναγκη εκμεταλλευομενοι με τις τωρινες συγκυριες τον πονο τους.

Μετα μας φταινε οι ξενοι και δεν βλεπουμε πως εμεις οι ιδιοι ειμαστε τα κορακια που κοιτουν να επωφεληθουν ακομα και σε δυστυχεις συγκυριες οπως τωρα και ειδικα απο τα πιο ασθενη στρωματα των συνανθρωπων μας και της κοινωνιας μας.

Βεβαια υπαρχει και το ελαφρυντικο της 'αγνοιας' απο μερους των εμπορων που μπορει να ειναι αληθες για ενα μικρο ποσοστο, αλλα ωφειλουν να ξερουν τι εμπορευονται και ειδικα αν ασχολουνται

σε τομεις σχετικους με το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Κυριε ελλεησον!!!!!!!!!τι αλλο θα βγαλουν για να πλουτισουν οι απατεωνες..δεν σεβοντε τιποτα πια??εν μεσο οικονομικης κρισεως τα πορτοφολια αδειαζουν στο φτερο και παιζουν και με τον πονο του ανθρωπου που θελει να περιορισει τα εξοδα του..ωξω φουστη απ την παραγκα!!!!!!!

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα παπατζιλίκια δούλευαν, δε θα τα έβαζαν στα αεροπλάνα, στα τρένα, στους καυστήρες των πολυκατοικιών / κτιρίων;

Η πλάκα είναι ότι αυτοί που τα αγοράζουν μπορεί να έχουν μονίμως μία σχάρα στον ουρανό του αμαξιού, λάστιχα ξεφούσκωτα , να καταναλώνουν δηλαδή 20% παραπάνω και αν τους το πεις σε κοιτάνε σαν εξωγήινο!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα γοργονες και μακγες!! :thumbsup:

επηδη πολλα ακουγονται και πολλα λεγονται ειπα και εγω να το δω μονος μου!

δεν ειδα κανενα να αναφερει σοβαρες μετρησεις σε αυτο το θεμα! :clapping:

το θεμα με τους παραπανω ιππους δεν το κοιτω καθολου , το θεμα της οικονομιας ειναι ομως σοβαρο! :sword:

σημερα λοιπον ξαναγεμισα το τεποζιτο του αυτοκινητου και δειτε:

271 χιλιομετρα

27,70 λιτρα πετρελαιο

43,64 ευρω

αυτο σημαινει :10,2 λιτρα στα 100 χιλιομετρα!! :hot: ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ!χαχαχαχαχα!!

λοιπον το αυτοκινητο μου ειναι ενα αγροτικο ΜΑΖDA σειρα Β2500 με turbo intercooler

ειναι 2500 κυβικα και εχει 145.000 χιλιομετρα!

θα βαλω το σκατο αυτο να δω τι θα γινει σε λιγο καιρο!αν και λενε οτι για πανω απο 2200 κυβικα θελει 2 μαγνητες!

αν εχει σοβαρη αποκλυση το ενα θα βαλω μετα δωδεκα! θα κανω καμια 500αρια χιλιομετρα και μετα θα ξαναφουλαρω να το μετρησω παλι!

για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις σας λεω οτι ειμαι σε επαρχια και το αυτοκηνητο κινηται σε καροδρομους και σηνηθως οι διαδρομες μου ειναι πανω κατω οι ιδιες!

εχω ρωτησει γνωστους που το εβαλαν και ολοι λενε τα ιδια: εεεεεεε εχει διαφορα.......νομιζω..... κλπ!

ρε σωστη μετρηση εκανε κανεις?????? τιποτα !!!!

αντε να δουμε τι θα γινει!! :clapping:

σε λιγο καιρο σας γραφω παλι τα αποτελεσματα!!!

καλο μεσημερι σε ολους!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να απαντήσω σε όλους τους παραπανω καχυποπτους, το μαγνητάκι κάνει δουλειά, και μη μιλάτε αν δεν το έχετε ψάξει. Στο σαιτ μου www.repoupantaleftasou.gr το έχω σε προσφορά 250 ευρώ ΜΟΝΟ, και με δυνατότητα χονδρικής παραγγελιας ΚΑΙ ΜΕ ΤΥΠΩΜΑ. Δηλαδή έχετε σουβλατζίδικο - πιτσαρία? Σας τυπώνουμε μαγνητάκι με όνομα - διεύθυνση - τηλέφωνο κλπ, και το προσφέρετε στον πελάτη σας για το αμάξι του ΚΑΙ για το ψυγείο του στο σπίτι.

ΕΠΙΣΗΣ το νέο επαναστατικό προιόν "ΞΥΛΙΝΟΣ ΤΑΚΟΣ". Το βάζετε κάτω από το πεντάλ του γκαζιού και μειώνει έως 90% την καταναλωση.

(with humour, black or white) :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να απαντήσω σε όλους τους παραπανω καχυποπτους, το μαγνητάκι κάνει δουλειά, και μη μιλάτε αν δεν το έχετε ψάξει. Στο σαιτ μου www.repoupantaleftasou.gr το έχω σε προσφορά 250 ευρώ ΜΟΝΟ, και με δυνατότητα χονδρικής παραγγελιας ΚΑΙ ΜΕ ΤΥΠΩΜΑ. Δηλαδή έχετε σουβλατζίδικο - πιτσαρία? Σας τυπώνουμε μαγνητάκι με όνομα - διεύθυνση - τηλέφωνο κλπ, και το προσφέρετε στον πελάτη σας για το αμάξι του ΚΑΙ για το ψυγείο του στο σπίτι.

ΕΠΙΣΗΣ το νέο επαναστατικό προιόν "ΞΥΛΙΝΟΣ ΤΑΚΟΣ". Το βάζετε κάτω από το πεντάλ του γκαζιού και μειώνει έως 90% την καταναλωση.

(with humour, black or white) :clapping:

Πάντως ρε παιδιά εντάξει άντε και δεν κορο'ι'δεύουμε.. ΜΑ ΒΓΗΚΕ ΕΝΑΣ -ΜΑ ΕΝΑΣ! ! !- που να μας δείξει μια πιστοποιημένη μελέτη με συμμετοχή κάποιου έγκυρου ορανισμού (π.χ ΤUV, ISO κ.λπ) που να δείχνει με συγκριτικά στοιχεία την ευεργετική επίδραση του "μαγνητισμού" και της "καλύτερης συμπύκνωσης της ροής των μορίων" του καυσίμου -όπως δείχνουν απλο'ι'κά στα σχήματα των διαφημήσεων;;;;; Και αν ήταν έτσι δηλαδή τόσοι μηχανολόγοι και "εξελικτές" κινητήρων στα τμήματα μηχανολογίας των αυτοκινητοβιομηχανιών ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΝ;;; Εδώ "ρίχνουν" εκατομμύρια € για βελτίωση καύσεως με φτωχά μίγματα,κατάργηση πεταλούδων γκαζιών (βλέπε Valvetronic BMW, Multi-air FIAT,νέους κινητήρες Μazda με συμπίεση 14:1 κ.λπ) για να "ρίξουν" 1-1,5 Lit/100Km και οι αυτοί με τους "μαγνήτες-τσιμπιδάκια σωλήνων καυσίμου μιλάνε για μείωση 30% "έτσι απλά και με τη μία";;; Σίγουρα κάτι βοηθάει αλλά πιστεύω το πολύ -0,2 μέχρι -0,5% στην κατανάλωση, δηλαδή στα όρια του ανάξιου να γίνεται λόγος και φυσικά δεν θα κάνεις ποτέ απόσβεση αγοράς. Είναι οι γνωστές "παγίδες" σε εποχές πανικού λόγω κρίσεως. (θυμηθείτε όλες αυτές τις γελοίες "εφευρέσεις" μέσω εταιριών πωλήσεως από Τ.V την εποχή 1988-1993 με τη μεγάλη λειψυδρία, εξ'ου και η εκπομπή "ΑΜΑΝ-Τelemarketing"!!! :thumbsup:,όπου σε έπειθαν να πλένεις το αυτοκίνητο με ειδική αλοιφή που..."δεν καταναλώνει νερό, γυαλίζει και προστατεύει" :clapping:) ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ, μας περνάνε για "τσομπάνους" (με δόση πλάκας βέβαια, γιατί κιμοι κτηνοτρόφοι είναι πολύ έξυπνοι άνθρωποι, έχουν πλέον ενημερωθεί σαν όλους μας και μάλλον ούτε αυτοί πείθονται πλέον...)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ψαξει λίγο το θέμα με τους μαγνήτες και έχω καταλήξει ότι η πιο έμπιστη εταιρεία στην αγορά είναι η Magnetizer. είναι αμερικάνικη εταιρεία και οι μαγνήτες είναι σε σετ. για καύσιμο -αέρα και νερό και η τιμή στην κύπρο για το σετ είναι 400ευρώ. υπάρχει εγγύηση με επιστροφή όλου του ποσού εαν δεν είναι ευχαριστημένος ο πελάτης από την αγορά. τον μεταπωλητή τον γνωρίζω προσωπικά και είναι πολύ αξιοπιστο άτομο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ψαξει λίγο το θέμα με τους μαγνήτες και έχω καταλήξει ότι η πιο έμπιστη εταιρεία στην αγορά είναι η Magnetizer. είναι αμερικάνικη εταιρεία και οι μαγνήτες είναι σε σετ. για καύσιμο -αέρα και νερό και η τιμή στην κύπρο για το σετ είναι 400ευρώ. υπάρχει εγγύηση με επιστροφή όλου του ποσού εαν δεν είναι ευχαριστημένος ο πελάτης από την αγορά. τον μεταπωλητή τον γνωρίζω προσωπικά και είναι πολύ αξιοπιστο άτομο

μα ποια εμπιστη εταιρια αν η πατεντα ειναι μουφα τελικα;; :rolleyes: και 400 ευρω; τζαμπα πραμα δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

αδελφέ μου μπες στο http://www.magnetizer.com/ ψάξε το λίγο. είναι η μόνη εταιρεία που κατασκευάζει μονοπολικούς μαγνήτες. με παγκόσμια πατέντα . ψάξε το και αν δεν σε πείσουν μην ασχοληθείς. υπάρχει και ελληνας μεταπωλητής στο http://www.magnetizer.gr/home.php

Link to comment
Share on other sites

αδελφέ μου μπες στο http://www.magnetizer.com/ ψάξε το λίγο. είναι η μόνη εταιρεία που κατασκευάζει μονοπολικούς μαγνήτες. με παγκόσμια πατέντα . ψάξε το και αν δεν σε πείσουν μην ασχοληθείς. υπάρχει και ελληνας μεταπωλητής στο http://www.magnetizer.gr/home.php

μα επειδη ετυχε να εχει πεσει στα χερια μου παρομοιο προιον και δοκιμασμενο απο εμενα για αρκετο καιρο και καμια 50αρια χιλιαδες χλμ, για αυτο το λεω. δεν αναφερομαι στην συγκεκριμενη εταιρια (δεν την ειχα ξανακουσει) αλλα αναφερομαι γενικα στο συγκεκριμενο προιον. η μονη διαφορα οτι οι αλλοι διαφημιζαν 35% μειωσει καταναλωσης (+15% αυξηση ιπποδυναμης-ροπης) και αυτη εδω 20%. αλλη διαφορα οτι εδω μιλαμε για 400 ευρω και τα αλλα τα βρισκεις με 40-50 πλεον μπορει και πιο φτηνα..

Link to comment
Share on other sites

μα τι λετε τωρα..και εγω κοροιδευα αυτες τις πιπες αλλα αν σας πω οτι απο τοτε που εβαλα τους μαγνητες στα λαστιχα,στην γραμμη τροφοδοσιας καυσιμου,στον αερα,στο σασμαν,στο διαφορικο 5 μαγνητες στο τεποζιτο,1 σε καθε αυτι μου για να !βλεπω! καλα θα με πειτε οτι ειμαι ψευτης αν σας πω οτι σταματισαν ολες οι φθορες και σταματισα να καιω βενζινη??δεν με πιστευετε παλιοπαιδα εεε?? καλα κανετε!αυτους ομως που σας πουλανε τις μακακιες τους πιστευετε που λενε ακριβος τα ιδια με μενα..οποτε οποιος δωσει λεφτα για μαγνητες και μαγνητακια καλα να παθει!

Link to comment
Share on other sites

μα τι λετε τωρα..και εγω κοροιδευα αυτες τις πιπες αλλα αν σας πω οτι απο τοτε που εβαλα τους μαγνητες στα λαστιχα,στην γραμμη τροφοδοσιας καυσιμου,στον αερα,στο σασμαν,στο διαφορικο 5 μαγνητες στο τεποζιτο,1 σε καθε αυτι μου για να !βλεπω! καλα θα με πειτε οτι ειμαι ψευτης αν σας πω οτι σταματισαν ολες οι φθορες και σταματισα να καιω βενζινη??δεν με πιστευετε παλιοπαιδα εεε?? καλα κανετε!αυτους ομως που σας πουλανε τις μακακιες τους πιστευετε που λενε ακριβος τα ιδια με μενα..οποτε οποιος δωσει λεφτα για μαγνητες και μαγνητακια καλα να παθει!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Νόμπελ Φυσικής πού είναι;;;;;

Από τη φυσική του σχολείου θυμάμαι ότι είναι αδύνατο να υπάρξει μονοπολικός μαγνήτης. Και μια σύντομη αναζήτηση έδειξε ότι μάλλον υπάρχουν, αλλά σε υποατομικό επίπεδο και θερμοκρασίες κοντά στο απόλυτο 0 (-273 βαθμοί Κελσίιου)

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_monopole

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/09/090903163725.htm

Link to comment
Share on other sites

περα απο τα γνωστα 'μαγνητακια' ειδα προχτες στην tv ενα αλλο συστημα που λειτουργει με νερο...αλλα ελεγε 'το συνδεουμε στο καρμπυρατερ και...'

οποτε δεν κανει για εμας(?)...

Αν δεν κανω λάθος μιλας για συστημα υδρογονου?κανει σε ολα τα αυτοκινητα και καμια σχεση με το υγραεριο.μιση τιμη....απιονισμενο νερακι βαζεις και σου ριχνει εως 40% την καταναλωση και ανεβαζει ροπη....δοκιμασμενο παιδια....700 κατοσταρικα εχει....

Link to comment
Share on other sites

εσειςς κοροιδευεται .

Εβαλα μαγνητακια (2 σετ για να εχω 4 πολους /και στερεο) ~ 30% μειωση.εδω χανω λιγο.

φωταεριο (πιο εξελιγμενο) + 40% μειωση

Υδρογονο αλλα 40% μειωση.

Αυτη την στιγμη βαζω 5λιτρα νερο και καθε εβδομαδα εχω και 5 λιτρα βενζινη στο ρεζερβουαρ μου για το παπακι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.