Jump to content
pants_

Μαγνιτακια Οικονομιας Καυσιμου

Recommended Posts

εσειςς κοροιδευεται .

Εβαλα μαγνητακια (2 σετ για να εχω 4 πολους /και στερεο) ~ 30% μειωση.εδω χανω λιγο.

φωταεριο (πιο εξελιγμενο) + 40% μειωση

Υδρογονο αλλα 40% μειωση.

Αυτη την στιγμη βαζω 5λιτρα νερο και καθε εβδομαδα εχω και 5 λιτρα βενζινη στο ρεζερβουαρ μου για το παπακι.

?
Link to comment
Share on other sites

κατσε τωρα γιατι ειμαι στα σχεδια να παρω και επιδοτηση για ΑΠΕ

Ανανεωσιμες Πηγες Ενεργειας

για οποιον ενδιαφερεται να αγορασει (προυποθετει ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ) διαθετω 24h ζευγη με κινητηρες πετρελαιο με ακριβη στοιχεια καταναλωσης και δυνατοτητα μετρησεων στο δεκαημερο.τα περνετε τα βαζεται τα δοκιμαζουμε και πλεον εχετε πειστει για το τι κανουν ή δεν.

Πετρελαιο επαναλαμβανω.

Link to comment
Share on other sites

Ασ μπω και εγω στο θεμα.Ο ενας λεει για μαγικα μαγνητακια ,ο αλλος για κρυπτονιτη σαν τον σουπερμαν, ο αλλος εχει καταναλωση 6.5 και αναρωτιεμαι ρε παιδια, εγω με το golf gti v ακομα και σε γκρεμο χωρις να παταω γκαζι κατω απο 7.5 δεν πεφτει ποτε!!!!τι γινεται?τι καταναλωσεις ειναι αυτες που εχετε!!ουτε ιβριδικα να ειχατε....πωπω!!εμενα να φανταστειτε μετα απο 6 χρονια το 10- 11 λιτρα μου φαινεται φυσιολογικο πλεον!!!Μαλλον χρειαζομαι μαγνητες εργαστηριου για αυτο το μοτερ για να γινει οικονομια!!!!Εχετε κανεναν διαθεσιμο να τον φωρτωσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα μαγνητάκια οικονομίας καυσίμου!

Συγκεκριμένα τα χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες περίπου, όταν ήμουν στο τσακ να βάλω πρόγραμμα. ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί το κόστος προγράμματος ήταν μεγάλο σε σύγκρηση με αυτή την φανταστική καινοτομία. Πλήρωσα 158Ευρώ +ΦΠΑ σε μεγάλο αντιπρόσωπο της Αθήνας, 128ευρώ τα μαγνητάκια και 30 ευρώ η τοποθέτηση. Εβαλα μαγνητάκια στις αναρτήσεις, στα λάστιχα, στο μηχανοστάσιο, στην μπαταρία, στα φρένα και στο ντεπόζιτο!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ;; Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α!!!

Οι αναρτήσεις μου παρόλο που είχαν 120.000χλμ στην πλάτη τους και η φθορά τους ήταν εμφανής ΠΛΕΟΝ είναι λες και φοράω KW VARIANT 3!

Τα λάστιχα μου μάγκες δεν ξεφουσκώνουν και δεν φθείρονται με τίποτα. Προχθές οι μπάτσοι μου πετάξαν καρφιά στον δρόμο για να με σταματήσουν και πραγματικά σας μιλάω ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΗΣΑ έτσι ξεκόλλησαν χωρίς να κάνουν ούτε μια τρυπουλίτσα!!

Αμ το μοτερ ; Πρόγραμματα big turbo και σαχλαμάρες, το αμάξι όχι μόνο πήρε τα πάνω του απλά πλέον γράφει και την 6η ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ! Δυναμομέτρηση θα κάνω εντός ημερών να σας δείξω νουμεράρες!

Η μπαταρία στα μαμά golf είναι μόνο 45αρα και όπως είναι λογικό δεν επαρκεί για τις απαιτήσεις του αυτοκινήτου σε ενέργεια. Με την τοποθέτηση 2 μαγνηταΚίων πάνω στους πόλους της η ενέργεια ήταν τόσο μεγάλη που όταν έμπενα μέσα στο αμάξι μου σηκονώντουσαν οι τρίχες και ο .... χωρίς εγώ να κάνω τίποτα, ενώ παραλίγο να μου κάψει εγκέφαλο. Γι αυτό αφαίρεσα το ένα μαγνητάκιο και τώρα το αμάξι δουλέβει λες και έχει 85αρα μπαταρία. Το ηχοσύστημα αν και μαμα ξυλώνει τον τόπο.

Τα φρένα... Μια μέτρηση μου έδειξε 220km/h - 0km/h σε μόλις 10m, καταλαβαίνετε ;

Και τώρα για την οικονομία καυσίμου τι να πώ ; Οτι έχω ένα πραγματικό πύραβλο Ελληνικών δρόμων με μόνο 158ΕΥΡΩ + ΦΠΑ που καίει 1.5lt/100km εκτός 3.5lt/100km εντός! Αυτονομία που είχα πριν 620-700km ανα γέμισμα, ΤΩΡΑ ;;;;; ΑΠΟ 1500KM και βάλε....

Τα συμπεράσματα δικά σας!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα μαγνητάκια οικονομίας καυσίμου!

Συγκεκριμένα τα χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες περίπου, όταν ήμουν στο τσακ να βάλω πρόγραμμα. ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί το κόστος προγράμματος ήταν μεγάλο σε σύγκρηση με αυτή την φανταστική καινοτομία. Πλήρωσα 158Ευρώ +ΦΠΑ σε μεγάλο αντιπρόσωπο της Αθήνας, 128ευρώ τα μαγνητάκια και 30 ευρώ η τοποθέτηση. Εβαλα μαγνητάκια στις αναρτήσεις, στα λάστιχα, στο μηχανοστάσιο, στην μπαταρία, στα φρένα και στο ντεπόζιτο!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ;; Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α!!!

Οι αναρτήσεις μου παρόλο που είχαν 120.000χλμ στην πλάτη τους και η φθορά τους ήταν εμφανής ΠΛΕΟΝ είναι λες και φοράω KW VARIANT 3!

Τα λάστιχα μου μάγκες δεν ξεφουσκώνουν και δεν φθείρονται με τίποτα. Προχθές οι μπάτσοι μου πετάξαν καρφιά στον δρόμο για να με σταματήσουν και πραγματικά σας μιλάω ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΗΣΑ έτσι ξεκόλλησαν χωρίς να κάνουν ούτε μια τρυπουλίτσα!!

Αμ το μοτερ ; Πρόγραμματα big turbo και σαχλαμάρες, το αμάξι όχι μόνο πήρε τα πάνω του απλά πλέον γράφει και την 6η ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ! Δυναμομέτρηση θα κάνω εντός ημερών να σας δείξω νουμεράρες!

Η μπαταρία στα μαμά golf είναι μόνο 45αρα και όπως είναι λογικό δεν επαρκεί για τις απαιτήσεις του αυτοκινήτου σε ενέργεια. Με την τοποθέτηση 2 μαγνηταΚίων πάνω στους πόλους της η ενέργεια ήταν τόσο μεγάλη που όταν έμπενα μέσα στο αμάξι μου σηκονώντουσαν οι τρίχες και ο .... χωρίς εγώ να κάνω τίποτα, ενώ παραλίγο να μου κάψει εγκέφαλο. Γι αυτό αφαίρεσα το ένα μαγνητάκιο και τώρα το αμάξι δουλέβει λες και έχει 85αρα μπαταρία. Το ηχοσύστημα αν και μαμα ξυλώνει τον τόπο.

Τα φρένα... Μια μέτρηση μου έδειξε 220km/h - 0km/h σε μόλις 10m, καταλαβαίνετε ;

Και τώρα για την οικονομία καυσίμου τι να πώ ; Οτι έχω ένα πραγματικό πύραβλο Ελληνικών δρόμων με μόνο 158ΕΥΡΩ + ΦΠΑ που καίει 1.5lt/100km εκτός 3.5lt/100km εντός! Αυτονομία που είχα πριν 620-700km ανα γέμισμα, ΤΩΡΑ ;;;;; ΑΠΟ 1500KM και βάλε....

Τα συμπεράσματα δικά σας!!

Θέλω κι εγώ τέτοια, θέλω κι εγώ :crazy:=@

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μιστ εχω κανει βολτα με τον πυραΒλο σου.. Και το DSG7 να φορουσες θα τις εγραφες ολες κ ας φορας R888

Καναμε Σερρες-Κυπρο (υποθαλλασια) με 4 ατομα κ αντισταση νερου κ παλι με ενα ρεζερβουαρ πηγαμε κ ηρθαμε!

Για να μην πω για το τι γινοταν οταν πλησιαζαμε ηλεκτροφορα χελι...

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέει ο diMake είναι! Και για όσους εσάς που κοροιδέυετε κλείστε τώρα ραντεβού μαζί μου μέσω PM για μια βόλτα η οποία θα σας μείνει αξέχαστη. ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΤΕ ΘΑ ΕΡΘΩ αφού το κόστος για μένα είναι μηδαμινό φυσικά χάρη στα ΜΟΝΑΔΙΚΑ

Μ Α Γ Ν Η Τ Α Κ Ι Α

Ο Ι Κ Ο Ν Ο Μ Ι Α Σ

Κ Α Υ Σ Ι Μ Ο Υ

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα μικρό δείγμα από τα μαγνητάκια μου ΠΡΙΝ την τοποθέτηση!!

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΚΟΣΤΟΣ

ΜΟΝΟ 158 ΕυΡΩ + ΦΟΡΟ ΠΡΟΣΤΗΘΕΜΕΝΗΣ ΑΞΙΑΣ

14brosl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη γελατε..εδω κανονιζαν Group Buy "Αναρπαστο" με εγκατασταση μοναδας σταθερης διοχετευσης υδρογονου και αφου εκαναν adaption θα πηγαιναν ολοι μαζι φαλαγκα στο cern να τους πουν τα νεα...οτι..τζαμπα ψαχνουν εκει...ο κυρ μητσος της γειτονιας καταφερε να κανει μετατροπη ενεργειας με αποτελεσμα μεγαλυτερο απο το αρχικο !...

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι εγω που εσκασα ενα σωρο λεφτα στο Cern ειμαι μακακας...??

Εμενα μου ειπαν οτι εκει εχει τους καλυτερους "Μαστορες"...Εχω και εγω στην γειτονια μου εναν Μητσο...λες να κανει και αυτος μετατροπες..? Εχει ενα μεγαλο C απ'εξω λες να εννοει πατεντα CERN..?

Link to comment
Share on other sites

Μη γελατε..εδω κανονιζαν Group Buy "Αναρπαστο" με εγκατασταση μοναδας σταθερης διοχετευσης υδρογονου και αφου εκαναν adaption θα πηγαιναν ολοι μαζι φαλαγκα στο cern να τους πουν τα νεα...οτι..τζαμπα ψαχνουν εκει...ο κυρ μητσος της γειτονιας καταφερε να κανει μετατροπη ενεργειας με αποτελεσμα μεγαλυτερο απο το αρχικο !...

ρε φιλε τι γινετε με την παρτη σου?μας εχεις ζαλισει τοσο καιρο με αυτο το υδρογονο!

γιατι απλα δεν σταματασ να ασχολισε????τι σε ενοχλει πραγματικα???

πιο ειναι το προβλημα σου η το κομπλεξ σου?δεν αναγκαστηκε κανεις να το βαλει!

δηλαδη σονι και καλα οτι εχετε δικιο κι εμας κανουν πουλακια τα ματια μας?????

αν το δεις κ εσυ με τα ματια σου θα καταπιεις την γλωσσα σου.......

αλλα μονο παπαγαλιζετε οτι ακουτε δεξια κ αριστερα!

τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεξηγουμε για να μην παρεξηγουμε! Δεν ξερω αν κανει δουλεια το ΝΕΡΟ...

Εγω ξερω οτι τα μαγνητακια αξιζουν μεχρι το τελευταιο CENT !

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει που μπαίνουν με αυτά τα μαγνητάκια .... μπορείτε να μου ανεβάσετε μία φωτογραφία ... ευχαριστώ !!! golf 1.6 fsi

Edited by Eutuxios
Link to comment
Share on other sites

βρε ευτυχιε γιατι θελεις να σου πιασουν τον κ@ωλο ,δεν διαβαζεις?ολο το κλαμπ λεμε οτι ειναι μαλακιες και δεν κανουν τιποτα...εχουν δωσει τοσες αναλυσεις τα μελη που ειναι και μηχανολογοι πανεπιστημιου που εχω βαρεθει να διαβαζω τα σεντονια ποστ που κανουν κατα καιρους για να ξυπνανε το κοσμο...ειναι απατεωνια με καφαλαια γραμματα...μην κανετε κινησεις απελπισιας,ουτε γκαζι ουτε μαγνητακια ουτε ο θεος ο ιδιος δεν μπορει να μας κανει οικονομια...απλα δεν το παταμε με οτι αυτο συνεπαγεται,αλλιως λεωφορειο...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.