Jump to content
spider

Cruise Control Se Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Καταρχήν να χαιρετήσω την παρέα του Polo και συγχωρέστε με αν η καταχώρηση είναι σε λάθος σημείο.. Παιδιά μια ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω αν γνωρίζει κανείς. εχω το polo 1.2 tsi και απο την αρχή το πήρα χωρίς cruise control γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το βάλω τώρα? Επίσης θέλω να ρωτήσω αν αυτό πρέπει να γίνει στην αντιπροσωπία vw ή αν υπάρχει κάποιο συνεργείο που να μπορεί να το φτιάξει και τι παίζει με την εγγύηση... thanks in advance!

Edited by Spider
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε? Κανείς δεν ξέρει?

Όποιος ξέρει ας το γράψει (ενδιαφέρομαι να το προσθέσω και εγώ στο αμάξι της αδερφής μου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επιδη και εγω δεν το πηρα με το πακετο ανεσης γιατι μου ειπαν οτι θα ειναι εδω σε 4 μηνες ρωτησα αν μπαινει μετα και η επισημη απαντηση ηταν οτι οχι δεν μπαινει,παρα μονο στο εργοστασιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες σου είπανε φίλε μου!

Σε όλους έτσι λένε γιατί ΔΕΝ ξέρουν! Και απλά ότι δεν ξέρουν οι άσχετοι των αντιπροσωπειών, λένε ότι δεν γίνεται! Και για τα Golf στην αρχή λέγανε ότι δεν γίνεται να βάλεις Cruise Control και μετά που τους τα ψάλανε πολλοί, και είδαν και εκείνοι ότι μπορούν να το βάλουν και να βγάζουν λεφτά....., ξεκίνησαν πριν κάποιο καιρό να τα τοποθετούν μετά την αγορά του οχήματος!

Επιμένετε!!! Είναι άσχετοι!!! Ο επιμένων νικά!!!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες σου είπανε φίλε μου!

Σε όλους έτσι λένε γιατί ΔΕΝ ξέρουν! Και απλά ότι δεν ξέρουν οι άσχετοι των αντιπροσωπειών, λένε ότι δεν γίνεται! Και για τα Golf στην αρχή λέγανε ότι δεν γίνεται να βάλεις Cruise Control και μετά που τους τα ψάλανε πολλοί, και είδαν και εκείνοι ότι μπορούν να το βάλουν και να βγάζουν λεφτά....., ξεκίνησαν πριν κάποιο καιρό να τα τοποθετούν μετά την αγορά του οχήματος!

Επιμένετε!!! Είναι άσχετοι!!! Ο επιμένων νικά!!!

Πες τα χρυσόστομε !!

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες σου είπανε φίλε μου!

Σε όλους έτσι λένε γιατί ΔΕΝ ξέρουν! Και απλά ότι δεν ξέρουν οι άσχετοι των αντιπροσωπειών, λένε ότι δεν γίνεται! Και για τα Golf στην αρχή λέγανε ότι δεν γίνεται να βάλεις Cruise Control και μετά που τους τα ψάλανε πολλοί, και είδαν και εκείνοι ότι μπορούν να το βάλουν και να βγάζουν λεφτά....., ξεκίνησαν πριν κάποιο καιρό να τα τοποθετούν μετά την αγορά του οχήματος!

Επιμένετε!!! Είναι άσχετοι!!! Ο επιμένων νικά!!!

Eiτε του ειπαν μπουρδες ειτε οχι σημασια εχει οτι ειναι αντιπροσωπεια και για να λεει οχι ειναι οχι μεσρι νεοτερας αλλιως χανει εγγυηση τελος... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Eiτε του ειπαν μπουρδες ειτε οχι σημασια εχει οτι ειναι αντιπροσωπεια και για να λεει οχι ειναι οχι μεσρι νεοτερας αλλιως χανει εγγυηση τελος... :whistling:

Αυτή την καραμέλα με την εγγύηση που πιπιλίζουν συνέχεια......... να την βάλουν εκεί που ξέρουν!

Εάν προκλειθεί ζημιά σε εξάρτημα με αιτία κάποια -ΜΗ εργοστασιακών προδιαγραφών- μετατροπή, ΤΟΤΕ και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ δεν θα καλυφθεί η συγκεκριμένη ζημιά! Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ ακυρώνεται ολόκληρη η εγγύηση του οχήματος!

new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Eiτε του ειπαν μπουρδες ειτε οχι σημασια εχει οτι ειναι αντιπροσωπεια και για να λεει οχι ειναι οχι μεσρι νεοτερας αλλιως χανει εγγυηση τελος... :rolleyes:

Δεν παίζει με την καμία.......

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη και εγω δεν εχω και θελω να βαλω ρωτησα στην αντιπροσωπεια της κομοτηνης και μου ειπαν οτι μπαινει με 180 ευρω.

Μάθανε τώρα να χρεώνουν και το cruise control οι αντιπροσωπείες 180¤ ! Βέβαια , αφού τους ανοίξαμε τα μάτια για το πως θα βγάλουν λεφτά , μια χαρά ! Ούτε γάτα , ούτε ζημιά !

Link to comment
Share on other sites

Μάθανε τώρα να χρεώνουν και το cruise control οι αντιπροσωπείες 180¤ ! Βέβαια , αφού τους ανοίξαμε τα μάτια για το πως θα βγάλουν λεφτά , μια χαρά ! Ούτε γάτα , ούτε ζημιά !

Όπως είχα γράψει και πιο πάνω,

εάν ρίχνανε μια ματιά στο δικό μας forum αλλά και σε άλλα, τότε θα βγάζανε τρελά λεφτά απο τέτοιου είδους μετατροπές, του τύπου cruise control, καντράν, και άλλα... Είναι πολλοί που θέλουν να κάνουν τέτοιου είδους μετατροπές και δεν μπορούν μόνοι τους γιατί δεν έχουν χρόνο ή γνώση ή εμπειρία ή απλά φοβούνται...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλατε;Αν μπαινει τοτε θα παω να το βαλω γιατι ειναι το μονο που μου λειπει=@

Τι βλακες ρε παιδακι μου(καρεντα)που μου ειπαν οτι μονο στο εργοστασιο μπαινει:p

Link to comment
Share on other sites

Τι 180¤ και κουραφέξαλα;! Εδώ στο eBay μπορείς να βρεις το cruise control με 50¤! ¶ντε να σου πάρουν και κάνα 50άρι το πολύ 100άρι να στο βάλουν εδώ και το πολύ με 150¤ καθάρισες!

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Τι 180¤ και κουραφέξαλα;! Εδώ στο eBay μπορείς να βρεις το cruise control με 50¤! ¶ντε να σου πάρουν και κάνα 50άρι το πολύ 100άρι να στο βάλουν εδώ και το πολύ με 150¤ καθάρισες!

Μήπως βάζουν και το ενδεχόμενο να χρειάζεται και εγκέφαλο (δεν εννοώ του μηχανικού....:thumbsup:) ???

Τώρα με τέτοιους μηχανικούς-ηλεκτρολόγους rocket.gif, θέλει δε θέλει εγκέφαλο, θα τον χρεώνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα την κατανάλωση (ενώ είχα κλιματισμό στην 1 σκάλα) αυτή με c/c σε όλη σχεδόν την διαδρομή ακόμα καλύτερη απο την προήγούμενη.Βάλτε c/c για εμένα το πιο χρήσιμο extra οικονομία+ ξεκούραστο ειδικά τώρα καλοκαίρι για τα ταξίδια. Ισως είναι δυνατό λοιπόν να έχουμε και εργοστασιακές καταναλώσεις...

1η μέτρηση:abcd0011p.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2η μέτρηση:abcd0016s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπαινει; με τι κοστος; σε ποια αντιπροσωπεια το βαλατε; για να μην παω καπου που θα το λυνουν και θα το δοκιμαζουν πρωτη φορα..

Εχω το TSI manual highline (το οτι ειναι highline παιζει συμαντικο ρολο για αυτο το αναφερω... :clapping: )

Edited by istioploos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπαινει; με τι κοστος; σε ποια αντιπροσωπεια το βαλατε; για να μην παω καπου που θα το λυνουν και θα το δοκιμαζουν πρωτη φορα..

Εχω το TSI manual highline (το οτι ειναι highline παιζει συμαντικο ρολο για αυτο το αναφερω... :p )

Νομίζω σε TSI δέν θα έχεις πρόβλημα για GTI λένε τα παιδιά οτι δεν το έχουν βάλει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε TSI δέν θα έχεις πρόβλημα για GTI λένε τα παιδιά οτι δεν το έχουν βάλει ακόμα

ξερει καποιος κατι πιο συγκεκριμενο; τιμες πχ και ποσο ευκολο ειναι; και το βασικοτερο σε ποια αντιπροσωπεια γιατι δεν θελω να πειραματιστουν στο δικο μου...

Μολις μιλησα με καρεντα κ απαντησαν οτι ΔΕΝ μπαινει στο 6R αν δεν το εχει απο την μανα του...

Τελειωσε εκει η κουβεντα γιατι που να τους εξηγω οτι το εχουν κανει κτλ..

Για αυτο ρωταω περισσοτερες πληροφοριες απο εδω απο ατομα που το εχουν ηδη κανει...

Edited by istioploos
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος κατι πιο συγκεκριμενο; τιμες πχ και ποσο ευκολο ειναι; και το βασικοτερο σε ποια αντιπροσωπεια γιατι δεν θελω να πειραματιστουν στο δικο μου...

Μολις μιλησα με καρεντα κ απαντησαν οτι ΔΕΝ μπαινει στο 6R αν δεν το εχει απο την μανα του...

Τελειωσε εκει η κουβεντα γιατι που να τους εξηγω οτι το εχουν κανει κτλ..

Για αυτο ρωταω περισσοτερες πληροφοριες απο εδω απο ατομα που το εχουν ηδη κανει...

Κοίτα και λίγο το thread to TSOLIAS30 "Cruise Control Σε Polo Gti 6R". Εκεί θα βρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετα απο σχετική ερώτηση μου είπαν πως πρέπει να ελέγξουν αν ειναι συμβατό με τον εγκέφαλο κτλπ.

Κόστος περί τα 200ε.

Προς το παρόν αναβάλλεται λόγω οικονομικών δυσχερειων..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.