Jump to content
Vasilis mk4

Σφυριγμα Σε Golf 4

Recommended Posts

γεια σας παιδες,ειμαι καινουριο μελος κ γραφτηκα μονο κ μονο για να μου δωσετε λυση στο προβλημα μου..αν ξερετε βεβαια.λοιπον το αυτοκινητο μου εδω κ 2 χρονια περιπου,κανει ενα σφυριγμα περιπου σαν το σφυριγμα που κανει το λουρι..αυτο γινεται οταν ζεσταθει..κρυο δεν το κανει..κ το κανει μονο οταν πηγαινεις με σταθερο γκαζι..σε ολες τις ταχυτητες..κ ειναι παρα πολυ ενοχλητικο..εχω αλλαξει λουρια,βαλβιδες,δισκοπλατο,εισαγωγη,προκαταλυτη..τα παντα που μπορει να σχετιζονται..κ ομως το προβλημα παραμενει..εχω γυρισει ολα τα συνεργεια κ κανεις δεν μπορει να βρει τι ειναι..!!!!δεν ξερω δεν μου εχει ξανατυχει μου λενε..!!!ξερει κανεις τιποτα..???

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το λουρι της αντλίας νερού βαλ' το μπροστά και μετα πες μας το κανει ναι ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

το κανει κ χωρις λουρι ειναι το πρωτο που καναμε..κ τα εχω αλλαξει ολα αυτα..λουρια,τρομπα νερου,τεντωτηρα,ραουλα.ειχα μεινει μια μερα ειχε σπασει ο προκαταλυτης κ ειχε πεταξει κομματια στη βαλβιδα ανακυκλωσης καυσαεριων..την οποια αλλαξα..κ εβαλα σωληνα αντι για προκαταλυτη..απο κει κ μετα ακουγα αυτο το σφυριγμα..βεβαια πηρα μαμα προκαταλυτη κ του ξαναεβαλα αλλα παλι τα ιδια..μαλλον συμπτωση ηταν η εκανε καμια μαλακια ο μηχανικος μου..απλα το κανει οταν κινειται..οταν ειναι σταματημενο δεν κανει τιποτα..θα το κανει οταν το πατιναρεις..πρεπει να εχει λιγο ζορι για να το κανει..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, αν δεν το ακούσει κάποιος δύσκολο να αποφανθεί, καμιά διαρροή είτε υποπίεσης είτε καυσαερίων μήπως?

Δεν εχεις εντοπίσει απο που ακριβως ερχετε ο θόρυβος?

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

mallon kanena royleman einai filaraki. to idio prob eixa ki ego prin 6 mines

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω απο που ερχεται ο ηχος..οχι μονο εγω αλλα κ ολοι οι μηχανικοι που το εχω παει..περιεργα πραγματα ρε παιδια..!!!κ στο τελος θα ειναι το πιο απλο..καμια μαλακια..το κοβω...εχω κοιταξει εισαγωγη,σωληνακια,εξατμιση,σεβρο δεν χανει τιποτα..εχετε κανενα μηχανικο τσακαλο να το παω..μπας κ βγαλει ακρη..???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.