Jump to content
sakis_vwgolf

Golf 5 - Αλλαγή σε Προφυλακτήρα Gti (χωρίς αλλαγή μετώπης) -190€ (Λύσεις Aftermarket)

Recommended Posts

να ρωτησω κατι για οσους θυμουνται

πανω απο την πινακιδα ο προφυλακτηρας εχει δυο ζευγαρια τρυπες. 

απο κατω η μετωπη εχει βαση για να βιδωσει μονο μια τρυπα απο καθε μερια. η αλλη ειναι στον αερα.

θυμαται κανεις  αν μπαινει βιδα και που πιανει απο κατω στη μετοπη??

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/3933147/ μια βοήθεια παιδιά εχω το golf v tsi απλό!αυτος ο προφυλακτηρας μπαίνει στη θέση του πλαστικού κομματιού πίσω που ειναι αβαφτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά από ένα χτύπημα στον μπροστά προφυλακτήρα κρίθηκε απαραίτητη η αλλαγή του μαζί με την μάσκα.Με αφορμή αυτό,σκέφτομαι να βάλω την γρίλια από το GTI.Με λίγη αναζήτηση στο εξωτερικό (ebay Γερμανίας) βρήκα κάτι που με παραξένεψε.Είδα 3 προφυλακτήρες από το ίδιο κατάστημα με 3 διαφορετικές τιμές!Καθώς δεν γνωρίζω γερμανικά,θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στο τι διαφορά έχουν και ποιον θα πρέπει να επιλέξω;Παραθέτω τα λινκ παρακάτω.Ευχαριστώ προκαταβολικά 

 

Τάσος

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-V-GTI-R32-Stosstange-Vorne-Komplett-Nebelscheinwerfer-Smoke-Schrauben-/221397436393?pt=DE_Autoteile&hash=item338c50c7e9#shpCntId

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-V-GTI-Stosstange-Vorne-Wabengitter-TUV-Montageset-INCLUSIVE-/221281579131?pt=DE_Autoteile&hash=item338568f07b#shpCntId

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-5V-GTI-Stosstange-Vorne-aus-ABS-Wabengrill-Frontgrill-GTI-Gutachten-/221065040194?pt=DE_Autoteile&hash=item337880d142

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο link αναφέρει οτι δίνει και τα προβολάκια μαζί.. Το δεύτερο και τρίτο είναι ίδια με την διαφορά οτι στο δεύτερο σου παρέχει και τις βίδες καθώς και την πιστοποίηση TUV.. Εξου και οι διαφορές στην τιμή...

Εσύ ποιό μοντέλο έχεις ακριβώς; Ρωτάω γιατί αναφέρεις οτι ενδιαφέρεσαι για τις κυψέλες του GTI κι αν είχες της gt sport έκδοσης που έμοιαζε με του GTI αλλά είχε γρίλιες, τότε δεν θα σου κάνει αυτός.. Προορίζεται για μοντέλα με τον τελείως απλό προφυλακτήρα εμπρός που έβγαινε αρχικά το 5άρι.

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν έχω τον τελείως απλό,TSI Sportline 12/06 είναι το δικό μου.Όταν βγήκε το GT Sport τον κόζαρα για να τον αλλάξω αλλά από την αντιπροσωπεία έβγαινε μία περιουσία και άφησα αυτόν.

 

Edit: Τα προβολάκια από τον δικό μου μπαίνουν κανονικά σε αυτόν;

Edited by tasos97
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τραβιέσαι υπάρχει πλεον και στην ελλαδα

 

http://zefkas-motorsport.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1401799/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με έβγαλες από μεγάλο κόπο και πολλές σκέψεις,ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,η αντιπροσωπεία ζήτησε 350 ευρώ για τον προφυλακτήρα τον απλό.Με γνώμονα αυτό πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί πιο πάνω αλλά δυστυχώς θα έχει παραλαβή στο τέλος του μήνα-έτσι η αγορά θα γίνει από το εξωτερικό.Η ερώτηση μου είναι αν η μάσκα από το GT Sport μπαίνει σε αυτόν τον προφυλακτήρα,γιατί μούρη με 200 άλογα αλλά ζάντα για 140 δεν μου αρέσει και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,η αντιπροσωπεία ζήτησε 350 ευρώ για τον προφυλακτήρα τον απλό.Με γνώμονα αυτό πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί πιο πάνω αλλά δυστυχώς θα έχει παραλαβή στο τέλος του μήνα-έτσι η αγορά θα γίνει από το εξωτερικό.Η ερώτηση μου είναι αν η μάσκα από το GT Sport μπαίνει σε αυτόν τον προφυλακτήρα,γιατί μούρη με 200 άλογα αλλά ζάντα για 140 δεν μου αρέσει και πολύ.

παντως ενα 70αρι μπορω να σου δωσω τον απλο χωρις το μασκακι πανω, αλλα κομπλε με τις κατω γριλιες , σε χρωμα μαυρο.

απο λαθος συννενοηση πηρα απο δυο παιδια εδω μεσα οταν τρακαρα και εχω ενα εφεδρικο

Edited by mozart
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την προσφορά αλλά αποφάσισα να πάρω από την Carner ετοιμοπαράδοτος 170 ευρώ-θα πάω να τον πάρω αύριο.Το θέμα είναι τώρα για βάψιμο αντιπροσωπεία ή έξω;Φοβάμαι μη βγει λάθος το χρώμα γιατί στην αντιπροσωπεία ένα φτερό που είχα αλλάξει δε φαίνεται καθόλου η διαφορά!Απλά μου είπαν γύρω στο 200άρι βάψιμο και τοποθέτηση του προφυλακτήρα και μου φαίνονται πολλά.Υπάρχει κάποιος καλός στην Θεσσαλονίκη για βάψιμο;Συγνώμη αν είμαι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά είναι μεγάλη.. τιμές πολλές όπως και οι διαφορετικές ποιότητες δουλειάς..Την δουλειά που θα σου κάνει η αντιπροσωπεία μπορεί να στην κάνει κι ένας μερακλής βαφέας..το θέμα είναι να τον βρεις ή να στον συστήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ολοι οι μερακλήδες βαφείς έχουν πάει στις αντιπροσωπείες, περνούμε σαν στάνταρ το βάψιμο και την δουλειά της αντιπροσωπείας για να συγκρίνουμε τους υπόλοιπους εκει εξω

 

 

Είμαι κάθετα αντίθετος

Link to comment
Share on other sites

Τι λαθος μπορει να γινει οσον αφορα το χρωμα?αφου τους δινεις τον κωδικο και στο φτιαχνουν...το βερνικι ειναι το θεμα αν θα ειναι καλης ποιοτητας και αντεξει ή αν μετα απο 10-15 πλυσιματα αρχισει και κανει νερα

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου χρώμα όπως και σε πολλά ακομη χρώματα (εξαρτάται η παλαιότητα, μεταλλικό ή όχι) ο μπογιατζής θέλει να του αφήσεις δειγμα για να βάψει. Δεν ταιριάζει πάντα ο κωδικός.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα του αυτοκινήτου είναι μαύρο μεταλλικό (κωδικό δεν θυμάμαι) και εδώ και 7 χρόνια δεν έχει βαφεί γι'αυτό ανησυχώ αν θα είναι το ίδιο όπως βγήκε το φτερό σαν να μην αλλάχτηκε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα δεν το "φτιάχνουν" οι βαφείς αλλα εξειδικευμένα καταστήματα που πουλάνε χρώματα αυτοκίνητου, το χρώμα του αυτοκινήτου εφ όσον ειναι μεταλλικό δεν υπάρχει περίπτωση να εχει υποστεί αλλοίωση, οπότε πας με τον κωδικό και είσαι οκ

 

 

Εχουμε αλλάξει εδω μεσα άπειρους προφυλακτήρες και ποτε δεν διάβασα προβλήματα με το χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε μου και συγνώμη αν οι ερωτήσεις-ανησυχίες μου είναι χαζές αλλά πρώτη φορά μπαίνω σε τέτοια διαδικασία και δεν θέλω να γίνει κάτι στραβά γιατί δεν υπάρχει η οικονομική άνεση για ξανά βάψιμο ή το οτιδήποτε.Σας ευχαριστώ όλους παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα κιλό χρώμα απο την αντιπροσωπεία και πηγαινε καπου εξω να σου το βάψουν.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν είπε φιλε Νικο για πρόβλημα στο χρώμα, απλα επειδη οπως λεει ο φιλος το χρωμα του εχει παλιωσει, θα χρειαστει κάποιο αρέωμα του μαμά κωδικού χρώματος ωστε να μην φαίνεται αντιθεση παλιό με καινούργιο χρώμα. Αυτό είνΑι όλο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την προσφορά αλλά αποφάσισα να πάρω από την Carner ετοιμοπαράδοτος 170 ευρώ-θα πάω να τον πάρω αύριο.Το θέμα είναι τώρα για βάψιμο αντιπροσωπεία ή έξω;Φοβάμαι μη βγει λάθος το χρώμα γιατί στην αντιπροσωπεία ένα φτερό που είχα αλλάξει δε φαίνεται καθόλου η διαφορά!Απλά μου είπαν γύρω στο 200άρι βάψιμο και τοποθέτηση του προφυλακτήρα και μου φαίνονται πολλά.Υπάρχει κάποιος καλός στην Θεσσαλονίκη για βάψιμο;Συγνώμη αν είμαι off topic.

βρηκες τον γνησιο προφυλακτηρα 170 ευρω μαζι με τις γριλιες?

παντως να τον περασεις δεν ειναι τιποτα και δες αν χρειαζεσαι και το αφρολεξ απο μεσα. τον εχεις κατεβασει τον προφυλακτηρα? η μετωπη σου δεν εχει σπασει?

 

παντως αν εχεις οικομικο θεμα με 70 ευρω καθαρισες γιατι και μαυρος ο προφυλακτηρας. εσυ αποφασιζεις

Edited by mozart
Link to comment
Share on other sites

Ιμιτασιόν με γρίλιες και προβολάκια έχω.200 ευρώ στην αντιπροσωπεία βάψιμο+αφρολέξ+σήμα+εργατικά.Αύριο λογικά θα μπει το αμάξι μέσα,οπότε με το κατέβασμα θα γίνει και ένα τσεκ στην μετώπη για να δουν αν είναι όλα οκ-αν και δεν νομίζω,το χτύπημα έγινε με μηδενικά σχεδόν χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.