Jump to content
sakis_vwgolf

Golf 5 - Αλλαγή σε Προφυλακτήρα Gti (χωρίς αλλαγή μετώπης) -190€ (Λύσεις Aftermarket)

Recommended Posts

Ιμιτασιόν με γρίλιες και προβολάκια έχω.200 ευρώ στην αντιπροσωπεία βάψιμο+αφρολέξ+σήμα+εργατικά.Αύριο λογικά θα μπει το αμάξι μέσα,οπότε με το κατέβασμα θα γίνει και ένα τσεκ στην μετώπη για να δουν αν είναι όλα οκ-αν και δεν νομίζω,το χτύπημα έγινε με μηδενικά σχεδόν χιλιόμετρα.

Καλησπερα! Αν εχεις τον απλο προφυλαχτυρα και θελεις να βαλεις απο το gt-gti χρειαζεσαι και μετωπη, η πρεπει να κανεις πατεντα με λιγο κοψε -ραψε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο για τον μαμά gti προφυλαχτήρα, όχι για αυτούς που αναφερόμαστε εδώ.

 

 

 

Καλησπερα! Αν εχεις τον απλο προφυλαχτυρα και θελεις να βαλεις απο το gt-gti χρειαζεσαι και μετωπη, η πρεπει να κανεις πατεντα με λιγο κοψε -ραψε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιμιτασιόν με γρίλιες και προβολάκια έχω.200 ευρώ στην αντιπροσωπεία βάψιμο+αφρολέξ+σήμα+εργατικά.Αύριο λογικά θα μπει το αμάξι μέσα,οπότε με το κατέβασμα θα γίνει και ένα τσεκ στην μετώπη για να δουν αν είναι όλα οκ-αν και δεν νομίζω,το χτύπημα έγινε με μηδενικά σχεδόν χιλιόμετρα.

ελπιζω να μην την ακουσε η μετωπη γιατι μετα εισαι για γνησιο +400ευρω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδη έχω μπερδευτεί λιγάκι.μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο sait -  e-bay που να πουλάει τις κυψέλες (μασκα) του  gti?

εχω το golf v gt 2008 και θέλω να βάλω αυτά του gti.

τα πουλάνε σκέτα?εννοώ χωρίς τον προφυλακτήρα?ταιριάζουν απόλυτα στον δικό μου?στην υπάρχουσα μετόπη και στα υπάρχον προβολάκια?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορει καποιος να ανεβασει καποια φωτο απο το πως καθονται  τα προβολακια στις σιτες; Τα παλια προβαλακια αν ειναι δυνατον και οχι αφτερμαρκετ ή του GTI. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κάθονται σε 4 αυτοκίνητα που έχω φτιάξει.

Σαν εργοστασιακά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χαιρετώ παιδιά, είμαι κάτοχος ενός GOLF TSI 140 PS 2009 μοντέλο σαν αυτό 

0.jpg

Το θέμα μου είναι πως θέλω να κάνω κάποιες αλλαγές και να γίνει σαν αυτό το πράγμα εδώ

DSC_1020.jpg

 

 

Θα μπορούσε γενικά να με βοηθήσει κανείς? Να μου δώσει ιδέες και γενικά χρειάζομαι κάποιον να με κατατοπίσει ώστε να ακολουθήσω τα σωστά βήματα και να καταλήξω στο σωστό αποτέλεσμα με τον οικονομικότερο δυνατό τρόπο. Χρειάζομαι ολόκληρο προφυλακτήρα (τοποθέτηση και βάψιμο) , φώτα ομίχλης μια που δεν έχει το αμάξι καθώς και ζάντες Denver 17αρες. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι τα μαύρα προστατευτικά πλαστικά στη μέση που έχουν οι πόρτες (δε ξέρω πώς λέγονται αυτά) , τί κάνω με αυτά ρε παιδιά τα βάφω ή βγαίνουν και βάζω άλλα??? Α και με τον πίσω προφυλακτήρα τί γίνεται, εκεί έχω απλά ένα μαύρο πράγμα κάτω απο τη πινακίδα, τί θα μπορούσα να βάλω εκεί πίσω να δείχνει πιο όμορφο... 

 

 Το θέμα μου είναι πως δε ξέρω που θα βρω αυτόν τον προφυλακτήρα και πώς θα τον αγοράσω. Είναι κανείς που έχει κάνει το ίδιο πράγμα ή γενικά κάποιος να μου προτείνει μαγαζί ή site για την αγορά???

Σας Ευχαριστώ... :)MK5.jpg

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξεθαβω το πόστ! Έχω tsi sportline του '07, με την απλή μούρη, σαν το παραπάνω ποστ. Άπο περιέργεια, κατί τέτοιο , θα έκανε; Με βάζει σε καχυποψία η τιμή  του. Ευχαριστώ! 

Edited by TimZr
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουν για τον δικο σου αυτα. Πρεπει να βαλεις τον αναλογο προφυλακτηρα απο GTI. Αν ψαξεις στο site που ανεβασες, θα βρεις πολλες αγγελιες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , simon-tsi said:

Δεν κανουν για τον δικο σου αυτα. Πρεπει να βαλεις τον αναλογο προφυλακτηρα απο GTI. Αν ψαξεις στο site που ανεβασες, θα βρεις πολλες αγγελιες

Οταν λες ανάλογος; π.χ αυτό; Απο που το καταλαβαίνεις; 
Σόρρυ δεν τα ξέρω καλά για αυτό και ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα τον προφυλακτήρα τώρα μου μένει το βάψιμο μήπως έχετε να μου προτείνετε που να το παω για βάψιμο σε κάποια οικονομική και καλή λύση .  Θα με βόλευε οπουδήποτε στην Αθήνα 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα τον προφυλακτήρα τώρα μου μένει το βάψιμο μήπως έχετε να μου προτείνετε που να το παω για βάψιμο σε κάποια οικονομική και καλή λύση .  Θα με βόλευε οπουδήποτε στην Αθήνα 
 

Πηγαινε μοσχατο στον autopainter


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.