Jump to content
sakis_vwgolf

Golf 5 - Αλλαγή σε Προφυλακτήρα Gti (χωρίς αλλαγή μετώπης) -190€ (Λύσεις Aftermarket)

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ.

προφυλακτιρας μασκα GTI για golf 5 με 190 euro.

Τι λέτε αξίζει ???

Εχει κανεις προηγούμενη εμπειρία λέει οτι δεν χρειαζετε μετόπη.

http://viewitem.eim.ebay.gr/Golf_5_V_GTI_Look_Front_Bumper_MK5_New_with_Grilles_Fog/400115496327/item

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.

προφυλακτιρας μασκα GTI για golf 5 με 190 euro.

Τι λέτε αξίζει ???

Εχει κανεις προηγούμενη εμπειρία λέει οτι δεν χρειαζετε μετόπη.

http://viewitem.eim.ebay.gr/Golf_5_V_GTI_Look_Front_Bumper_MK5_New_with_Grilles_Fog/400115496327/item

καλησπερα φιλε μου! γνωμη μου οτι αξιζει τα λεφτα του.κ εγω εχω βαλει τον ιδιο προφυλακτηρα μιας και ειχα την απλη μουρη στο golf και δεν χρειαστηκε να αλλαξω μετοπη.εκατσε ακριβως χωρις πατεντες και διορθωσεις.ειναι πολυ καλη και η τιμη του οποτε χτυπα το!!!αναμενουμε νεα μολις τον παραλαβεις :(

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενδιέφερε να γινόταν ένα ακόμη group buy ?

Λογικά εαν μαζευτείτε πολλοί θα πέσει και η τιμή ...

Εάν ναι πόσοι ενδιαφέρεστε και ποιος έχει την δυνατότητα να το αναλάβει ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου! γνωμη μου οτι αξιζει τα λεφτα του.κ εγω εχω βαλει τον ιδιο προφυλακτηρα μιας και ειχα την απλη μουρη στο golf και δεν χρειαστηκε να αλλαξω μετοπη.εκατσε ακριβως χωρις πατεντες και διορθωσεις.ειναι πολυ καλη και η τιμη του οποτε χτυπα το!!!αναμενουμε νεα μολις τον παραλαβεις :yahoo:

Ευχαριστω για την απάντηση Theos GT.

Ειχες τιποτα προβλήματα με την ταχυδρομική που σου το εστηλε σε χρέωσε μηπως παραπάνω απο 35 ευρω που λέει?

η ηρθε με τα ελτα ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενδιέφερε να γινόταν ένα ακόμη group buy ?

Λογικά εαν μαζευτείτε πολλοί θα πέσει και η τιμή ...

Εάν ναι πόσοι ενδιαφέρεστε και ποιος έχει την δυνατότητα να το αναλάβει ?

Εγω ειμαι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση στην τιμή, είναι 185+35 μεταφορικά 220, επισεις για αυτούς που δεν έχουν προβολακια υπάρχει και αυτό το κόστος, συν βάψιμο και τοποθέτηση.

Χοντρικά δλδ πάτε για κανένα 600αρι

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση στην τιμή, είναι 185+35 μεταφορικά 220, επισεις για αυτούς που δεν έχουν προβολακια υπάρχει και αυτό το κόστος, συν βάψιμο και τοποθέτηση.

Χοντρικά δλδ πάτε για κανένα 600αρι

Βάλε λίγο φρένο στα ύψη εκτόξευσες την τιμή.

προβολακια εχω βρει με 23 EYRO μαζι με ταχυδρομικα.

Kαι το βαψιμο γυρω στα 150.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε λίγο φρένο στα ύψη εκτόξευσες την τιμή.

προβολακια εχω βρει με 23 EYRO μαζι με ταχυδρομικα.

Kαι το βαψιμο γυρω στα 150.

απ' ότι ξερω τα προβολάκια μπαίνουν τα ιδια που εχει το απλο 5αρι απλά βάζεις στη μια από τις δυο βίδες ενα μικρό παξιμάδι για να έρθει πρόσωπο με την σιτα . Τα προβολακια καθονται ακριβως οπως τα μαμα του GTi!

Αρα εχεις

190+35=225+150=375 €

Τοποθέτηση κάνεις και μόνος σου εφόσον δεν θέλει κόψε ράψε ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση Theos GT.

Ειχες τιποτα προβλήματα με την ταχυδρομική που σου το εστηλε σε χρέωσε μηπως παραπάνω απο 35 ευρω που λέει?

η ηρθε με τα ελτα ?

εγω πηρα τον προφυλακτηρα μεσω τριτου που ασχολειται με εξωτερικο παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενος!! οπως ειπε και o Αλεξης (alextsis) φαινεται σαν εργοστασιακος..ασε που εχει κ το αλλο το ωραιο,οι κυψελες εκει που ειναι το σημα της vw ειναι βαμμενες σε gloss black :)ειναι πολυ ομορφο ετσι.

@ alextsis : γεια σου ρε αλεξη με το κοκκινο το θηριο ;) αυριο μπαινουν επιτελους οι πολυποθητες :) τελικα με continental sport contact 3... τα michelin ακομα μη διαθεσιμα...αυριο κατεβαινω !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εγω φοραω αυτον τον προφυλακτηρα εδω και καιρο πιστευω εινια πολυ καλος τον εβαψα και τον εβαλα συνολο φιλε μου θα σου παει κανενα 450 αν παρεις αυθεντικα προβολακια ομιχλης διοτι εχουν γυρο στα 100 με 120... ειναι καλος και ο πωλητης εκει εγω οτι απορια ειχα μου απαντησαν απευθειας με εμαιλ τωρα αν θελεις κατι να με ρωτησεις πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω στειλε μου πμ αν θελεις καποια διαυκρινιση. :D

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενδιέφερε να γινόταν ένα ακόμη group buy ?

Λογικά εαν μαζευτείτε πολλοί θα πέσει και η τιμή ...

Εάν ναι πόσοι ενδιαφέρεστε και ποιος έχει την δυνατότητα να το αναλάβει ?

Αντε παιδια ψηστε το για group buy!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε λίγο φρένο στα ύψη εκτόξευσες την τιμή.

προβολακια εχω βρει με 23 EYRO μαζι με ταχυδρομικα.

Kαι το βαψιμο γυρω στα 150.

Πολλά είναι τα 150, ειδικά από την στιγμή που το κομμάτι είναι καινούριο και είναι δουλειά άψε - σβήσε για τον φανοποιό. Και 90 μπορείς να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω τον προφυλακτήρα απο μερα σε μερα για να σας πω εντυπώσεις.

τελικά η τιμη του ηταν 169 προσφορά....

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΑΣΚΑ ΑΠΛ¶ ΔΕΝ ΠΑΊΖΕΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡ¶ΦΩ ¶ΛΛΟ Η ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΙΛ¶ΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ.

5bd4a4a5b4.jpg

5801851297.jpg

Ετσι ακριβως ειναι κ η δικη μου μασκα..ολα τα λεφτα φαινεται!οχι ματ πλαστικο οπως την γνησια..με γεια σου!!! ενα σετακι μαυρα φαναρια απο gti η gt και εισαι αρχηγος!!!καλοριζικη η μουριτσα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να προχωρησω στην αλλαγη του να σε ρωτησω καποια πραγματακια

1. Τελικη τιμη με αποστολη ποσο πηγε?

2. Φανταζομαι πως τα προβολακια του sportline κανουν?

3. Η μαυρη μασκα του αλλαζει ή ειναι ολος ο προφηλακτηρας ενα κομματι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να προχωρησω στην αλλαγη του να σε ρωτησω καποια πραγματακια

1. Τελικη τιμη με αποστολη ποσο πηγε?

2. Φανταζομαι πως τα προβολακια του sportline κανουν?

3. Η μαυρη μασκα του αλλαζει ή ειναι ολος ο προφηλακτηρας ενα κομματι?

1.υπολογιζε γυρω στα 250 μαζι με μεταφορικα μαξιμουμ.

2.κανουν εννοειται.

2.ολος ο προφυλακτηρας παει πακετο μαζι με τις σιτες κεντρικη-πλαγιες(προβολακια),και κεντρικη με την κοκκινη ριγα,σημα vw βαζεις το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

1.υπολογιζε γυρω στα 250 μαζι με μεταφορικα μαξιμουμ.

2.κανουν εννοειται.

2.ολος ο προφυλακτηρας παει πακετο μαζι με τις σιτες κεντρικη-πλαγιες(προβολακια),και κεντρικη με την κοκκινη ριγα,σημα vw βαζεις το δικο σου.

Thank you :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Thank you :thumbsup:

Μάλλον εντός των ημερών θα τον παραγγείλω και εγώ τον προφυλακτήρα για μια εμφανισιακή αναβάθμιση στο Golfάκι μου. Ηδη από τα πιό πάνω σχόλια πήρα μια πληροφορία για τα υπάρχοντα προβολάκια μου, τα οποία όπως ειπώθηκε μπαίνουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το βάψιμο το οποίο δεν ξέρω εαν θα ταιριάξει απόλυτα στο χρώμα του ατοκινήτου μου. Τέλος, θα βάλω την γρύλια του GT Sport αφού η κυψελωτή δεν με ενδιαφέρει. Θα ρωτήσω τον πωλητή εαν δίνει τον προφυλακτήρα χωρίς αυτή. Εαν όμως μου απαντήσει ότι πάει πακέτο και κάποιος ενδιαφέρεται για την γρύλια του GTi ας με ενημερώσει εαν την θέλει.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εντός των ημερών θα τον παραγγείλω και εγώ τον προφυλακτήρα για μια εμφανισιακή αναβάθμιση στο Golfάκι μου. Ηδη από τα πιό πάνω σχόλια πήρα μια πληροφορία για τα υπάρχοντα προβολάκια μου, τα οποία όπως ειπώθηκε μπαίνουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το βάψιμο το οποίο δεν ξέρω εαν θα ταιριάξει απόλυτα στο χρώμα του ατοκινήτου μου. Τέλος, θα βάλω την γρύλια του GT Sport αφού η κυψελωτή δεν με ενδιαφέρει. Θα ρωτήσω τον πωλητή εαν δίνει τον προφυλακτήρα χωρίς αυτή. Εαν όμως μου απαντήσει ότι πάει πακέτο και κάποιος ενδιαφέρεται για την γρύλια του GTi ας με ενημερώσει εαν την θέλει.

Κώστας

φιλε,υπαρχουν στο γερμανικο ebay,συγκεκριμενος πωλητης ο οποιος δινει και προφυλακτηρα εντελως σκετο,δν χρειαζεται να τον ρωτησεις,τον εχει σαν επιλογη. οριστε.:

http://cgi.ebay.de/Stosstange-Vorne-Golf-5-V-GTI-GT-Lackierfahig-Neuware-/120585206674?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1c13703b92

εγω απο αυτον τον ειχα παρει,ειναι πολυ αξιοπιστος και εκανε μολις 10 μερες να μου ερθει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο ευχαριστώ για την πληροφορία.

Ούτε καν το ύξερα ότι υπάρχει διαθέσιμος .. και γυμνός. Ηδη έστειλα mail στην x-parts αλλά αυτό που μου προτείνεις είναι όπως τον ήθελα.

Thanks

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.