Jump to content
sakis_vwgolf

Golf 5 - Αλλαγή σε Προφυλακτήρα Gti (χωρίς αλλαγή μετώπης) -190€ (Λύσεις Aftermarket)

Recommended Posts

απ' οτι βλεπω δν στελνει ελλαδα.οποτε...και παιζει να ειναι fiberglass υλικο απ' οτι καταλαβα. Κωστα,αγορασε αυτον που σου εδειξα...που ειναι και δοκιμασμενος ο πωλητης,και ειναι και απο abs πλαστικο υλικο.

Link to comment
Share on other sites

.. και τα καπάκια κάτω από τα φώτα που θα τα βρώ ?

τέλος πάντων, θα ρωτήσω τους πωλητές και θα δούμε τι λένε και αυτοί για υλικό κατασκευής, εξοδα αποστολής κλπ.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εντός των ημερών θα τον παραγγείλω και εγώ τον προφυλακτήρα για μια εμφανισιακή αναβάθμιση στο Golfάκι μου. Ηδη από τα πιό πάνω σχόλια πήρα μια πληροφορία για τα υπάρχοντα προβολάκια μου, τα οποία όπως ειπώθηκε μπαίνουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το βάψιμο το οποίο δεν ξέρω εαν θα ταιριάξει απόλυτα στο χρώμα του ατοκινήτου μου. Τέλος, θα βάλω την γρύλια του GT Sport αφού η κυψελωτή δεν με ενδιαφέρει. Θα ρωτήσω τον πωλητή εαν δίνει τον προφυλακτήρα χωρίς αυτή. Εαν όμως μου απαντήσει ότι πάει πακέτο και κάποιος ενδιαφέρεται για την γρύλια του GTi ας με ενημερώσει εαν την θέλει.

Κώστας

Η γρυλια απο το GT sport ποσο κοστιζει??

Link to comment
Share on other sites

Η γρυλια απο το GT sport ποσο κοστιζει??

Το έχετε ψάξει αν οι γρύλιες, μάσκα του GT ταιριάζουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα?

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε ψάξει αν οι γρύλιες, μάσκα του GT ταιριάζουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα?

Ετσι λένε οι πληροφορίες μου.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που ο προφυλακτηρας για GT / GT sport / GTI ειναι ο ιδιος δεν βλεπω λογο να μην μπορει να μπει.

Κωστα τα καπακια που λες μπορεις να τα παρεις απο την VW απο τα ανταλακτικα.

Η γρυλια απο το GT sport ποσο κοστιζει??

ωταν ειχα παρει τηλ πριν απο 1.5+ χρονο που αλλαξα απο GT σε GTI για να δω ποσο εχει να τον βαλω αγγελια μου ειχαν πει κομπλε με κεντρικη σιτα και προβολακια κατι παραπανω απο 300 ευρο.

εχει την διπλη τιμη απο του GTI μη σας κανει εντυπωση του GTI ειναι τερμα πλαστικουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εντός των ημερών θα τον παραγγείλω και εγώ τον προφυλακτήρα για μια εμφανισιακή αναβάθμιση στο Golfάκι μου. Ηδη από τα πιό πάνω σχόλια πήρα μια πληροφορία για τα υπάρχοντα προβολάκια μου, τα οποία όπως ειπώθηκε μπαίνουν σε αυτόν τον προφυλακτήρα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το βάψιμο το οποίο δεν ξέρω εαν θα ταιριάξει απόλυτα στο χρώμα του ατοκινήτου μου. Τέλος, θα βάλω την γρύλια του GT Sport αφού η κυψελωτή δεν με ενδιαφέρει. Θα ρωτήσω τον πωλητή εαν δίνει τον προφυλακτήρα χωρίς αυτή. Εαν όμως μου απαντήσει ότι πάει πακέτο και κάποιος ενδιαφέρεται για την γρύλια του GTi ας με ενημερώσει εαν την θέλει.

Κώστας

ανοιξε το καπο κατω απο το πατακι γραφει τους κωδικους απο το χρωμα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

και στο service book πρεπει να το γραφει η στο manual closedeyes.gif

Ναι έχεις δίκιο και εκεί το γράφει ..

Βρήκα και τα μαύρα φανάρια στο ebay. Περιμένω αύριο και τις απαντήσεις από τους πωλητές και ανάλογα θα προχωρήσω. Ελπίζω μέσα στις γιορτές να είναι εδώ.

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο και εκεί το γράφει ..

Βρήκα και τα μαύρα φανάρια στο ebay. Περιμένω αύριο και τις απαντήσεις από τους πωλητές και ανάλογα θα προχωρήσω. Ελπίζω μέσα στις γιορτές να είναι εδώ.

Κωστα για δωσε το λινκ με τα φαναρια

Link to comment
Share on other sites

Κωστα για δωσε το λινκ με τα φαναρια

Mεταχειρισμένα είναι, 100 ευρώ το ζευγάρι !!

Link δεν θα δημοσιεύσω :lol: .. μην τα πάρει κανένας και δεν θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία, έχω μιλήσει ήδη με τον πωλητή (ιδιώτης είναι) και είναι όλα κανονισμένα (μεταφορικά κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Mεταχειρισμένα είναι, 100 ευρώ το ζευγάρι !!

Link δεν θα δημοσιεύσω :lol: .. μην τα πάρει κανένας και δεν θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία, έχω μιλήσει ήδη με τον πωλητή (ιδιώτης είναι) και είναι όλα κανονισμένα (μεταφορικά κλπ).

οκ

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα πως και πως να επανελθει το forum γιατι μου καρφωθηκε η ιδεα να βαλω και γω αυτον τον προφυλακτηρα παιδια, και ειχα ορισμενες αποριες οι οποιες μου λυθηκαν διαβαζοντας τα παραπανω ποστ.

βασικα ημουν σε διλημμα να επιλεξω αυτον

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/958217

η'

http://cgi.ebay.de/Golf-5-V-GTI-Look-Stosstange-vorne-ABS-Wabengrill-/200461547079?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eac707647#ht_4469wt_929

Σιγουρα θα επιλεξω τον δευτερο με επιβαρυνση μονο το βαψιμο, προβολακια εχω οποτε μια χαρα.

να ρωτησω ομως το εξης ειδικα σε οσους βαλανε τον ιδιο προφυλακτηρα,

το κομματι που μπαινει ο αριθμος κυκλοφοριας δεν φενεται στις εικονες, δεν συμπεριλαμβανεται?

ευχαριστω.

επισης η τοποθετηση γινεται σχετικα ευκολα απο μενα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον προφυλακτήρα από την x-parts, την προηγούμενη Κυριακή και περιμένω να έρθει στις επόμενες ημέρες για να σας πω και τις δικιές μου εντυπώσεις, εαν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι οι ίδιες με αυτές όσων μέχρι σήμερα τον έχουν ήδη αγοράσει. Ομως, κάποιες πρώτες διαπιστώσεις μου είναι οι εξής :

- Γυμνός προφυλακτήρας : (προτάθηκε παραπάνω) Πρόκειται για GTi και δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε απλό GOLF 5. Επικοινώνησα με 2 πωλητές και έστειλαν αμέσως τις διευρινήσεις.

- X-Parts : Μέχρι σήμερα η επικοινωνία ήταν υποδειγματική. Πουλάνε τον προφυλακτήρα όπως είναι στην φωτογραφία και δεν μπορεί να πουληθεί χωρίς την μάσκα. Είχα μια προτίμηση να τον αγοράσω χωρίς τις μάσκα GTi, αλλά δεν τον πουλάνε έτσι. Αγόρασα τον προφυλακτήρα από αυτόν τον πωλητή με βάση τα θετικά σχόλια τόσο σε αυτό το forum όσο και του εξωτερικού καθώς και την εξαιρετική αξιολόγηση στο ebay.

- Τοποθέτηση : Θα την κάνω μόνος.

- Βάψιμο : Ο φανοποιός της περιοχής μου ζήτησε 100 ευρώ που είναι καλή τιμή πιστεύω

Νεότερα θα έχω αρκετά σύντομα αφού τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθώ και με τις λεπτομέριες.

Κώστας

(Από σήμερα έχω αλλάξει και την εικόνα της υπογραφής μου με την μασκούλα που θα βάλω)

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον προφυλακτήρα από την x-parts, την προηγούμενη Κυριακή και περιμένω να έρθει στις επόμενες ημέρες για να σας πω και τις δικιές μου εντυπώσεις, εαν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι οι ίδιες με αυτές όσων μέχρι σήμερα τον έχουν ήδη αγοράσει. Ομως, κάποιες πρώτες διαπιστώσεις μου είναι οι εξής :

- Γυμνός προφυλακτήρας : (προτάθηκε παραπάνω) Πρόκειται για GTi και δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε απλό GOLF 5. Επικοινώνησα με 2 πωλητές και έστειλαν αμέσως τις διευρινήσεις.

- X-Parts : Μέχρι σήμερα η επικοινωνία ήταν υποδειγματική. Πουλάνε τον προφυλακτήρα όπως είναι στην φωτογραφία και δεν μπορεί να πουληθεί χωρίς την μάσκα. Είχα μια προτίμηση να τον αγοράσω χωρίς τις μάσκα GTi, αλλά δεν τον πουλάνε έτσι. Αγόρασα τον προφυλακτήρα από αυτόν τον πωλητή με βάση τα θετικά σχόλια τόσο σε αυτό το forum όσο και του εξωτερικού καθώς και την εξαιρετική αξιολόγηση στο ebay.

- Τοποθέτηση : Θα την κάνω μόνος.

- Βάψιμο : Ο φανοποιός της περιοχής μου ζήτησε 100 ευρώ που είναι καλή τιμή πιστεύω

Νεότερα θα έχω αρκετά σύντομα αφού τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθώ και με τις λεπτομέριες.

Κώστας

(Από σήμερα έχω αλλάξει και την εικόνα της υπογραφής μου με την μασκούλα που θα βάλω)

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά !

Μεγειά και με το καλό να τον παραλάβεις !!

Οσο για τον προφυλακτήρα του gti μπαίνει , απλά θέλει κόψιμο σε κάποια σημεία ... δεν έχω δει μαμά προφυλακτήρα gti τοποθετημένο σε απλή μετόπη live ,αλλα έχω δει τα κοψίματα που πρεπει να γινουν και μια φωτογραφία μετα την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Thanks,

Χρόνια πολλά σεόλους και καλή χρονιά.

Ετσι όπως τα λες είναι. Οταν όμως υπάρχει λύση "βγάλε - βάλε" τί νόημα έχει η παντέντα για τον original GTi με κοψίματα και ταιριάσματα? δεν αξίζει τον χρόνο και τον κόπο για πατέντες ή αγορά άλλης μετώπης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ο προφυλακτήρας που περιμένω έφτασε σήμερα στην Θεσσαλονίκη.

Αντε να δω πότε θα έρθει και στην Αθήνα.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Ο προφυλακτήρας που περιμένω έφτασε σήμερα στην Θεσσαλονίκη.

Αντε να δω πότε θα έρθει και στην Αθήνα.

Κώστας

Ερε κωστα τι μου θυμιζεις τωρα! περσυ που περιμενα την μοκετα αντι να ρθει απο θεσσαλονικη-λαρισα-καρδιτσα,

πηγε θεσαλονικη-λαρισα-γιαννενα-και ξανα παλι λαρισα και μετα επιτελους καρδιτσα!

ευχομαι να μην γινει κατι τετοιο και σε σενα!

Στο διαταυτα τωρα, να ρωτησω κατι σχετικα με τις διαφορες προφυλακτηρα αναμεσα στον gt & gti.

οι διαφορες μεταξυ τους ειναι μονο στο οτι οι γρυλιες του gti ειναι σχηματος κυψελης και του gt με οριζοντιες φετες? η υπαρχουν και αλες διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τον φέρνει ο Αι Βασίλης με το έλκυθρο φαίνεται.

Ludwigsburg (DE)

Neufahrn (DE)

Budapest (HU)

THESSALONIKI (GR)

Athens ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.