Jump to content
yokozuna

Pad Τιμονιου Σε Polo 1.2Tsi Dsg

Recommended Posts

Γεια σας παλικάρια. Γνωρίζει κανείς να πει με υπευθυνότητα αν μπαίνουν pad στο τιμονί για αλλαγές ταχυτήτων σε DSG στο POLO 1.2 TSI? Αν μπαίνουν γνωρίζει κανείς το κόστος τους? Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον αξιαγάπητο κύριο δώσει μια απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια. Γνωρίζει κανείς να πει με υπευθυνότητα αν μπαίνουν pad στο τιμονί για αλλαγές ταχυτήτων σε DSG στο POLO 1.2 TSI? Αν μπαίνουν γνωρίζει κανείς το κόστος τους? Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον αξιαγάπητο κύριο δώσει μια απάντηση!

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθατε !

Εάν αναφέρεστε στο polo 1.2 TSi με το αυτόματο κιβώτιο DSG , οχι , δεν φέρει από το εργοστάσιο τα pad για ανέβασμα-κατέβασμα ταχυτήτων ..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθατε !

Εάν αναφέρεστε στο polo 1.2 TSi με το αυτόματο κιβώτιο DSG , NAI , φέρει από το εργοστάσιο τα pad για ανέβασμα-κατέβασμα ταχυτήτων ..

φιλε speedy νομιζω οτι κανεις λαθος!κ εγω το σγκεκριμενο μαξι εχω εχω αλλα δν εχει τα pad.μηπως αναφερεσαι στο gti?

Link to comment
Share on other sites

φιλε speedy νομιζω οτι κανεις λαθος!κ εγω το σγκεκριμενο μαξι εχω εχω αλλα δν εχει τα pad.μηπως αναφερεσαι στο gti?

Ναι , με συγχωρείς ! Εχεις δικαιο ! Εκανα λάθος , θα διορθώσω το ποστ ... οσο για το εαν μπαίνουν θα πρεπει να εχεις στα υπόψιν σου οτι σίγουρα θα χρειαστείς τιμόνι με τα pad πανω ... δλδ μαλλον απο GTi ... για πιο φθηνη λύση κοιτα προς ebay μεριά ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουν να μπουν ουτε ως εξτρα στα 1.2 tsi?? ;)

οχι , κι εγω ετσι νόμιζα μεχρι που ειδα αυτό : http://www.autoblog.gr/wp-content/uploads/2010/02/tsi-polo-1.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-6-Polo-6R-GTI-R-Lenkrad-Lederlenkrad-DSG-/160499269603?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255e807fe3

Λογικα ομως θελεις και εγκεφαλο χωρις να ειμαι 100% σιγουρος :drinks:

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-6-Polo-6R-GTI-R-Lenkrad-Lederlenkrad-DSG-/160499269603?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255e807fe3

Λογικα ομως θελεις και εγκεφαλο χωρις να ειμαι 100% σιγουρος :p

+1 κι απο εμενα ! Λογικα μιλάς για εγκέφαλο τιμονιού .... λες να χρειαστεί και εγκεφαλο ανεσης ?

Link to comment
Share on other sites

πεδια καλισπερα και εγω αυτι τιν απορια εχω..εχς παραγγηλι το 1.2 dsg και ζιτισα απο το εργοστασιο να μου το φερουν με pad χερια αλλα μου λενε πως δν επιτρεπετε απο μεσα..αλλα σε καποια αντιπροσοπια μου ειπαν πως πολι πιθανον να γινετε..βεβεος...μιλαμε για μεγαλο κοστος αποτι καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

πεδια καλισπερα και εγω αυτι τιν απορια εχω..εχς παραγγηλι το 1.2 dsg και ζιτισα απο το εργοστασιο να μου το φερουν με pad χερια αλλα μου λενε πως δν επιτρεπετε απο μεσα..αλλα σε καποια αντιπροσοπια μου ειπαν πως πολι πιθανον να γινετε..βεβεος...μιλαμε για μεγαλο κοστος αποτι καταλαβα...

Με pad από το εργοστάσιο δεν γίνεται να έρθει.

Ούτε στην αντιπροσωπία πιστεύω ότι θα στο κάνει κάποιος..

Τώρα για να βάλεις μόνος σου λογικά γίνεται (δεν το έχει κάνει κάποιος εδώ μέσα ακόμα) αλλά θα κοστίσει κάτι παραπάνω.

Κοίτα εδώ που έχει ξανασυζητηθεί το θέμα -> Χειριστήρια Στο Τιμόνι

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.