Jump to content
eliasgolfv

Body Kit για Golf V

Recommended Posts

Φιλε μου μια ερωτηση. Μονο αυτο το σποιλερακι εχεις σκοπο να αφησεις στο αμαξι...? Ετσι μονο του...?

Δεν θα πω την γνωμη μου, αφου σου αρεσει εσενα, αυτο αρκει και περισσευει...

Απλως πρεπει να πω, πως το χρωμα το ασημι πισω, εισαι σιγουρος οτι ειναι ακριβως το ιδιο με του αυτοκινητου...?

Link to comment
Share on other sites

Bλεποντας τις φωτογραφιες του cadamuro, ευχαριστω το θεο που δεν εκανα το λαθος να δωσω 3 κατοσταρικα για αυτον τον προφυλακτηρα...Ευχαριστω!!! Προσωπικη αποψη ειναι αυτη και μη προσβληθεις ορφεα οκ? Πιστευω πως ο πισω προφυλακτηρας της zender σε διχρωμια( το κατω μερος μαυρο) ειναι οτι καλυτερο για τον κωλο του golf..Υπαρχει ομως και μια πιο φτηνη και εξισου ομορφη λυση: ο προφυλακτηρας απο το gti βαμμενος στο χρωμα του αμαξωματος εκτος απο το καμπυλωτο κατω μερος που καλο ειναι να μενει μαυρο..! και τιμη συνολικα? 120-130 ευρω κομπλε στον Δημο!! 70 ο προφυλακτηρας αντε και κανα 60αρι βαφη-τοποθετηση στην Autopaint! Ayta....!

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Bλεποντας τις φωτογραφιες του cadamuro, ευχαριστω το θεο που δεν εκανα το λαθος να δωσω 3 κατοσταρικα για αυτον τον προφυλακτηρα...Ευχαριστω!!! Προσωπικη αποψη ειναι αυτη και μη προσβληθεις ορφεα οκ? Πιστευω πως ο πισω προφυλακτηρας της zender σε διχρωμια( το κατω μερος μαυρο) ειναι οτι καλυτερο για τον κωλο του golf..Υπαρχει ομως και μια πιο φτηνη και εξισου ομορφη λυση: ο προφυλακτηρας απο το gti βαμμενος στο χρωμα του αμαξωματος εκτος απο το καμπυλωτο κατω μερος που καλο ειναι να μενει μαυρο..! και τιμη συνολικα? 120-130 ευρω κομπλε στον Δημο!! 70 ο προφυλακτηρας αντε και κανα 60αρι βαφη-τοποθετηση στην Autopaint! Ayta....!

Παντως εχω δει GTI με βαμενα τα μαυρα πλαστικα στο χρωμα του αμαξωματος και ειναι πολυ ομορφο.

Παιζει και αυτο σαν ιδεα δλδ. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ελάτε ρε παιδιά νομίζω τον αδικείτε.

Εγώ θα τον έκανα δίχρωμο, δηλαδή έτσι:

big.jpg

και στο καπάκι θα πήγαινα για διπλό τελικό (μια αριστερά μια δεξιά)

Ορφέα άντε με το καλό και τα υπόλοιπα κομμάτια.

Δεν λέει τώρα να μείνεις μόνο στον πίσω προφυλακτήρα...

Πάρε και τις υπόλοιπες:

14267.jpg

14268.jpg

14269.jpg

14270.jpg

14271.jpg

14272.jpg

14273.jpg

14274.jpg

14275.jpg

14276.jpg

Εγώ θα το έκανα ως ςξής:

Μούρη όπως φαίνεται και παραπάνω

Πλαί όπως φαίνεται και παραπάνω

Πίσω όπως φαίνεται και παραπάνω

Ουρανός το σκούρο γκρί

Αεροτομή μια πιο διακρητική

Ζάντες αυτές του Stoilas αλλά σε 18άρες

20023948-E.jpg

Μετά θα έχεις το πιο όμορφο 5άρι...

@Mike: εντάξει είναι το ασημί ;)

Link to comment
Share on other sites

χμ ο πισω προφυλακτηρας νομιζω μου καθεται κουτι ;):thumbsup::thumbsup:

πολυ μεγαλες μπουκες εχει ομως ρε γμτ tongue.giftongue.gif

ποιας εταιρειας ειπαμε ειναι αυτος γρηγορη??

Edited by OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
...Ζάντες αυτές του Stoilas αλλά σε 18άρες

20023948-E.jpg

Μετά θα έχεις το πιο όμορφο 5άρι...

@Mike: εντάξει είναι το ασημί :cry:

Φαγωθήκατε με τις ζάντες μου :D

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

OK συμφωνω πως το body kit της cadamuro ειναι ακρως εντυπωσιακο..Εξαλλου εχουν περασει σχεδον δυο χρονια απο τοτε που το αναρτησαν στο site τους και στην αρχη ειχα φαει κολλημα και γω ειδικα με το πισω μερος..Υπαρχει κατι ομως ρε παιδια που πρεπει να προσεχουμε οταν βλεπουμε τετοιεσ εντυπωσιακες φωτος απο διαφορους βελτιωτικους οικους..Π.χ πειτε μου πως θα εδειχνε το ιδιο κιτ αν το αυτοκινητο δε φορουσε λαστιχα και ζαντες 255/35/19 με αποστατες και χαμηλωμα με κιτακι αμορτισερ-ελατηριων... Φανταστειτε πως θα εδειχνε φουσκωμενο το αυτοκινητο γιατι ολα τα σποιλερς της cadamuro ειναι λιγο..φουσκωμενα..αλλα να φοραγε 17αρες ζαντες(να μη πω 16αρες σαν αυτες που φορας ορφεα) και να ειχε μαμα σετ απ αναρτησεων..Οποτε καλο ειναι το bodykit αλλα εχουμε και λεμε: 2000 xiliarika bodykit, 2000 χιλιαρικα αναρτησεις και εξατμιση, 2000 χιλιαρικα 19αρες ζαντες και ελαστικα, 1000 ευρω μηχανικες βελτιωσεις γιατι θα κυλιεται με τετοια λαστιχα , ολα αυτα μας κανουν :D ......Hello GTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πολυ σωστα τα λες...

Τα κιτ αυτα χωρις τις ζαντες τις μεγαλες και τα χαμηλωματα ειναι δυστυχως πολυ γραφικα...

Γνωμη μου, και συγνωμη αν παρεξηγειται καποιος, αλλα γελαω στο δρομο οταν βλεπω κατι τετοια ρε παιδια... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου διαβασα προσεκτικα τα παραπανω εχω να πω τα εξης:

Φυσικα δεν θα μεινει ετσι το αμαξι, απλα με τις μανουρες με την τρυπα και το ραγισμα λεω να τελειωνω μια - μια τις δουλειες.Μετα παω για πλαινα η Cadamuro η Caractere που δενουν ωραια με το πισω και μετα μπροστινο MS Design που και αυτο ειναι παρομοιας σχεδιασης(οποιος το εχει δει θα συμφωνησει).Οσο για τις ζαντες δεν το εχω σκοπο να τις αλλαξω.Δηλαδη τι ζαντες πρεπει να εχει ενα χιλιοεξακοσαρι με 1300 κιλα βαρος;;;18αρες;;;Χαμηλωμα θα γινει με Weitec η Bilstein με Vogtland.Kαι εξατμιση οταν μπει θα μπει απο χταποδι και πισω.Εγω μισες δουλειες δεν κανω.

Τωρα αν καποιος στο δρομο το δει και γελαει λιγο με νοιαζει τουλαχιστον δεν εχει εκεινο το μαυρο πια :wub:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Και εγώ μαζί σου Ορφέα...!

Μην το λες και εμένα 1600ακι είναι με 18αρες και παει μια χαρά... Αρκεί να βάλεις ΕΛΑΦΡΙΕΣ... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.