Jump to content
Guest leonidasgr2003@yahoo.gr

Γεμισμα Τρυπασ Στον Προφυλακτηρα! Γινεται?

Recommended Posts

Guest leonidasgr2003@yahoo.gr

Καλησπέρα,

πρόσφατα μου έγδαραν κ τρύπησαν τον προφυλακτήρα του αυτοκινήτου μου μάλλον με κλειδι ή κατσαβίδι . το γδαρσιμο ειναι σχετικα βαθύ.

χρώμα βεβαια δεν εχει φύγει καθόλου κ οι 2, 3 τρυπες ειναι μικρες.

η μία λυση ειναι στοκάρισμα και βάψιμο.

η αλλη λύση ειναι να γεμίσω την τρυπα και το γδαρσιμο με μια ειδική αλοιφή η οποία πλαστικοποιείται. (αυτο κανουν στην chips away μετα απο τηλ. επικοινωνία π ειχα)

με ενδιαφέρει η 2η λυση , το θέμα ειναι που μπορω να προμηθευτω αυτην την αλοιφή και να την εφαρμόσω μονος μου, στη συνεχεια με μια μπατονέτα θα περασω το χρώμα.

ξέρετε πως λέγεται το προϊόν και απο που μπορω να το προμηθευτώ ???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest leonidasgr2003@yahoo.gr

καμία πρόταση? δεν πειράζει , βρήκα ένα συνεργείο λάβδας super car λέγεται ,(ειναι δίπλα στην εθνική οδο στο υψος ν.κηφισιάς) ασχολειται αποκληστικά με προφυλακτήρες κ πλαστικά μερη. σε τηλ επικοινωνία μ είπε ΔΕΝ βαζει στόκο (ειναι μόνο για λαμαρίνες) αλλα βάζει θερμοπλαστικό...θερμαίνει την αλοιφή κ πλαστικοποιείται ...το κοστολογησε γυρω στα 10euro(χωρίς βάψιμο) , πολυ λιγοτερα απο το chip away k paint bull που ήθελαν απο 50euro κ βάλε. πιστεύω μετά με μια μπατονέτα θα κανω δουλεια κ με τ χρωμα κ θα ειμαι οκ ;)

ελπίζω να ελυσα παρόμοιο ερώτημα αλλων. ;)

Link to comment
Share on other sites

καμία πρόταση? δεν πειράζει , βρήκα ένα συνεργείο λάβδας super car λέγεται ,(ειναι δίπλα στην εθνική οδο στο υψος ν.κηφισιάς) ασχολειται αποκληστικά με προφυλακτήρες κ πλαστικά μερη. σε τηλ επικοινωνία μ είπε ΔΕΝ βαζει στόκο (ειναι μόνο για λαμαρίνες) αλλα βάζει θερμοπλαστικό...θερμαίνει την αλοιφή κ πλαστικοποιείται ...το κοστολογησε γυρω στα 10euro(χωρίς βάψιμο) , πολυ λιγοτερα απο το chip away k paint bull που ήθελαν απο 50euro κ βάλε. πιστεύω μετά με μια μπατονέτα θα κανω δουλεια κ με τ χρωμα κ θα ειμαι οκ ;)

ελπίζω να ελυσα παρόμοιο ερώτημα αλλων. ;)

Υπάρχουν υλικα που κάνουν αυτην την δουλειά, αν θέλεις να κάνεις μονος σου την δουλειά πήγαινε σε ενα μαγαζί με χρώματα αυτοκίνητου να σου πουν, αν δεν μπορείς πήγαινε στον Δημο να στο φτιάξει.

Πες οτι εισαι απο το vwclub.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

Link to comment
Share on other sites

μην γινουν κλεφτες οι ανθρωποι...βρε τραβατε σε μαγαζια...στηριξτε την οικονομιαwhistling.gifwhistling.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest leonidasgr2003@yahoo.gr

ok το πήγα το αμαξι στο λαβδα, το είδε κ το πορισμα ειναι πως ο προφυλακτηρας φαγώθηκε απο σκύλο!

είδα καποιους άλλους προφυλακτηρες κ ΔΕΝ γίνεται να το επιδιορθώσω μόνος μ(όπως αυτος) αφού θερμαίνεται κ καλυπτεται απο το υλικό το οποιο μετα τρίβεται κ ''στοκάρεται'' στη συνεχεια βάφεται ....

20ευρώ η δουλεία + 30ευρω περιπου βάψιμο σε φανοποιό.... παλι καλα που το κοπρόσκυλο αρκέστηκε στον προφυλακτηρα κ δεν μ εφαγε ολο το αμαξι ... fire.gif

ισως ρωτήσω και στο φανοποιείο που μ προτείνατε αλλα αμπελοκηποι > μοσχατο για την ταλαιπωρία + τη βενζινη μόνο δεν νομιζω να αξιζει ... (αυτος κανει καλυτερη τιμή στα μέλη του φόρουμ ? 50ευρώ ζητησαν απο συνεργειο,αυτός ποσο πιστευετε θα ζητησει ? )

(ασχετο) εχω σταμπάρει 1 σκυλί εκει π παρκαρω που αντιδρα λίγο ανισόροπα ... θα το παρακολουθήσω.. για το καλο του ''να μην ειναι αυτό π εκανε τη ζημια αξιας 50ευρώ'' rocket.gif

Edited by leonidasgr2003
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.