Jump to content
nikoskallithea

Vw-7088(Old Model) Or Mt-6501(New Model) Multimedia System

Recommended Posts

MT-6501 (New Model) Built-in High DVB-T which can run under 250km/h

VW-7088 (Old Model) External High DVB-T which can run under 250km/h

Επειδη βλέπω ενδιαφέρον και επειδή κάποια απο τα προβλήματα έχουν πια ξεπεραστεί.

Σας το παρουσιάζω αυτό το μηχάνημα και σας το προτείνω(κρατάω μια επιφύλαξη γιατί πρόκειται για κινέζικο οκ)

Για περαιτέρω πληροφορίες ρωτάτε απ΄ευθείας την Μόνικα (monica@e-wells.com). Η εταιρεία δέχεται Paypal και αποστολή με ΕΜS

1.Το μηχάνημα δουλεύει στην θεση "0" οπως το ΟΕΜ.

2.Βγάζει σφάλμα στο σκαν

3.Μπαταρία χωρίς πρόβλημα

4.Πλοήγηση IGO αψογο (δεν παίρνει destinator λόγο πολύ μεγάλης ανάλυσης της οθόνης του)

5.Ήχος αρκετά καλός σε μενα(αλλαγμένα ηχεια ομως)

6.Βluetooth άψογο(χωρις κατάλογο)

7.Χειριστήρια άψογα

8.ΤV χάλια δεν την χρησιμοποιώ. (προσοχή αν πάρετε digital tv να ρωτήσετε για την κωδικοποίηση)

http://www.e-wells.com/book.asp?id=551

VW-7088.jpg

Special for Volkswagen Magotan,Sagitar,Seat,Caddy,Passat,Golf6,Touran.

Light color can adjusted Red or Green light by remote control which can fit for VW or skoda as you or your customer requries.

A) DVB-T Double tuner

Β) 20db double antenna

C) TV

Brigness in day time and it will auto adjusted dark soft screen to protect driver's eye at night.

Gold -wide color box can prevent equipment"s oxidation and cooking the heat fast

High DVB-T which can run under 250km/H;

1,Gold Edition Car DVD Player for VW MAGOTAN /PASSAT B6/POLO/JETTA/GOLF/TIGUAN/EOS TSI/SEAT LEON/Rabbit/Sagitar/Baro/Skoda Octavia

2, Support Italian,German,English,French,Spain,Russia,Portugal.

3, 4X60W Amplifier

4,Sceen'brightness can adjusted by 3 steps control by the button on the panel named "DIMM.

5, Adopt presently best gps mode 533 which can run 3D map.

6, Front,back USB Can support 32G U disk.

7, Front double SD support 32G , AUX-IN

8, Can suppport TMC ,RDS,iPhone.

9, Gold -wide color box can prevent equipment"s oxidation and cooking the heat fast.

10, Build in and extern mic option

12, With Built-in Can-bus Steering wheel control: realize the original wheel steel control without any modification.

13, Dual zone function: drive can listen to music while viewing the map.

Monica

monica@e-wells.com

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

1, τι εννοεις βγαζει σφαλμα στο scan?

2.η τηλεοραση γιατι σου παιζει χαλια?

3.στο νεο πολο θα ταιριαζει κανονικα?

4,τιμη με μεταφορικα ρωτησες?

5, τι αναλυση εχει η οθονη δεν το γραφει πουθενα στο site.

φαινεται πολυ ομορφο εξωτερικα παντως...

Υ.Γ αμα μ αφηνατε κι αλλο θα κανα καμια 20 αρια ερωτησεις... new_killother.gif

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

1, τι εννοεις βγαζει σφαλμα στο scan?

2.η τηλεοραση γιατι σου παιζει χαλια?

3.στο νεο πολο θα ταιριαζει κανονικα?

4,τιμη με μεταφορικα ρωτησες?

5, τι αναλυση εχει η οθονη δεν το γραφει πουθενα στο site.

φαινεται πολυ ομορφο εξωτερικα παντως...

Υ.Γ αμα μ αφηνατε κι αλλο θα κανα καμια 20 αρια ερωτησεις... new_killother.gif

1.Όταν σκαναρεις το αυτοκίνητο για λάθη στο βγάζει σε σφαλμα.

2.Γιατι η τηλεόραση για να παίξει πρέπει να είσαι σε καλή θέση, σταματημένος κλπ.

3.Ρωτα την Μονικα

4.Ρωτα την Μονικα

5.Digital LCD 800x480

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές το παρήγγειλα απο την φημισμένη Μόνικα...!!!!Τιμή 454,57 USD με τα μεταφορικά και με ψηφιακό δέκτη για τηλεόραση. Νίκο δλδ όταν το βάλω θα χρειαστώ κωδικοποίηση με VAG-COM?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν απαιτείται κωδικοποίηση με VAG COM. Ετσι κι'αλλιώς δεν το "βλέπει" όπως το μαμά και θα σου δίνει σφάλμα.

Ο Ψηφιακός δέκτης διεκρίνησες να είναι mpeg4. Αν είναι mpeg2 (που είναι και το πιθανότερο) τζάμπα λεφτά έδωσες. Δες μήπως το προλάβεις πριν αποσταλλεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν απαιτείται κωδικοποίηση με VAG COM. Ετσι κι'αλλιώς δεν το "βλέπει" όπως το μαμά και θα σου δίνει σφάλμα.

Ο Ψηφιακός δέκτης διεκρίνησες να είναι mpeg4. Αν είναι mpeg2 (που είναι και το πιθανότερο) τζάμπα λεφτά έδωσες. Δες μήπως το προλάβεις πριν αποσταλλεί.

Πιστεύω να μην έχει γίνει μ@λ@κια

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ το ψάχνω

βρηκα απο alibaba στο net.

εστειλα μαιλ και μου απαντησαν.

Thanks for your email!

The model you inquried is our VW-7088.It specials for Magotan,Sagitar,Seat,Caddy,Golf,Passat,Touran.

Price:USD280 for analog TV,with build in GPS,Bluetooth,Canbus,IPOD,USB,Parking assist and Air conditioner.

Optional:USD35 for DVB-T which can support 120KM/H.

USD55 for high DVB-T which can support 250KM/H.

USD20 for TMC.

USD10 for map with 2GB SD card.

Shipping cost: USD60 by DHL.

We always provide perfect design, high quality, sound warranty to our clients.

the following is our our warranty policy:

1. we provide 1% spare parts with the production

2. we provide free spare parts to repair by 2 years, but these spare

parts don't include TFT panel, GPS module.

3. We provide 2 year to repair the products by free.and we can bear half of the shipping cost for the defective units.

αλλα δεν εχουν paypal...

Good day to you!

Thanks for your email!

Yes,our unit can compatible with VW scirocco 2010. with red ilumintation.

TMC is a traffic massage chanel,it means when there is an traffic or accident,it will send to the driver to know where is an traffic or accident.

If you want high DVB-T with MPEG4.it will add extra USD80.

Yes,shipping cost is USD60 by DHL from China to Greece,door to door sevice.

We can write car monitor as USD80 on invoice,then it can avoid the high tax at customs.

Our payment method is by bank transfer and western union. sorry,we don't accept paypal.

εστειλα mail στην μονικα, αλλα δεν μου εχει απαντήσει ακόμα.

η διαφορά ειναι μικρή. με αυτα

420 με μεταφορικά + mpeg4.

ερώτηση. Η μονικα με τι στα στέλνει? με ΕΜS ή αλλη courier?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εσύ που το έβαλλες ήδη. Για πες αν ο φωτιμός των πλήκτρων ταιριάζει με το φωτισμό του αυτοκινήτου και γενικά πως είναι η ποιότητα κατασκευής του (πλαστικά μέρη, χρωμιωμένα κ.λ.π)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εσύ που το έβαλλες ήδη. Για πες αν ο φωτιμός των πλήκτρων ταιριάζει με το φωτισμό του αυτοκινήτου και γενικά πως είναι η ποιότητα κατασκευής του (πλαστικά μέρη, χρωμιωμένα κ.λ.π)

Ο φωτισμός είναι τέλειος και ανεβοκατεβαίνει από την ρύθμιση φωτισμού του αυτοκίνητου. Το μηχάνημα συμπεριφέρεται σαν ΟΕΜ, το έγραψα ηδη, αλλά επειδή εγω ειμαι παράξενος new_killpc.gif , το μόνο που βρίσκω μέτριο προς το κάλο είναι ο ήχος, πράγμα που οι περισσότεροι δεν θα καταλάβουν. new_iloveyou.gif

Aντε να και δυο φωτο φρεσκες.

Χωρίς φλας

16112010180.jpg

Με φλας

16112010177.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω ενδιαφέρον και επειδή κάποια απο τα προβλήματα έχουν πια ξεπεραστεί.

Σας το παρουσιάζω αυτό το μηχάνημα και σας το προτείνω(κρατάω μια επιφύλαξη γιατί πρόκειται για κινέζικο οκ)

Για περαιτέρω πληροφορίες ρωτάτε απ΄ευθείας την Μόνικα (monica@e-wells.com). Η εταιρεία δέχεται Paypal και αποστολή με ΕΜS

1.Το μηχάνημα δουλεύει στην θεση "0" οπως το ΟΕΜ.

2.Βγάζει σφάλμα στο σκαν

3.Μπαταρία χωρίς πρόβλημα

4.Πλοήγηση IGO αψογο (δεν παίρνει destinator λόγο πολύ μεγάλης ανάλυσης της οθόνης του)

5.Ήχος αρκετά καλός σε μενα(αλλαγμένα ηχεια ομως)

6.Βluetooth άψογο(χωρις κατάλογο)

7.Χειριστήρια άψογα

8.ΤV χάλια δεν την χρησιμοποιώ. (προσοχή αν πάρετε digital tv να ρωτήσετε για την κωδικοποίηση)

Νίκο καλησπέρα,

Σχετικά με το destinator, το δοκίμασεσ και είδες οτι δεν παίζει ή παίζει αλλα με χάλια ανάλυση?? Τι άλλα προγράμματα εχεις δοκιμάσει και δουλεύουν στο μηχάνημα???

Link to comment
Share on other sites

το mail απο την monica ;)

Thanks for your email!

Price:USD280 for analog TV,with build in GPS,Bluetooth,Canbus,IPOD,USB,Pakring assist and Air conditioner.

Optional:USD35 for DVB-T which can support 120KM/H.

USD55 for high DVB-T which can support 250KM/H and support MPEG2. If you want to support MPEG4,the price is USD80. but we don't supply this for just one pcs,our MOQ is 10pcs.

USD20 for TMC.

USD10 for map with 2GB SD card.

Shipping cost:USD75 by EMS.

Yes,we can write USD80 as car monitor on invoice then it can avoid the tax at customs.

Our unit can install on scirocco 2010 and compatable with steering wheel controls and MFD.

We can accept paypal,but we have to charge 7%paypal fee.

Delivery time:after get your payment within 3days.

best wishes!

monica

ιδιες τιμές.

αλλη μεταφορικη αλλα με λιγότερες πιθανότητες να περασει τελωνείο.

για mpeg 4 θελει παραγγελία 10 κομμάτια :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

το mail απο την monica ;)

Thanks for your email!

Price:USD280 for analog TV,with build in GPS,Bluetooth,Canbus,IPOD,USB,Pakring assist and Air conditioner.

Optional:USD35 for DVB-T which can support 120KM/H.

USD55 for high DVB-T which can support 250KM/H and support MPEG2. If you want to support MPEG4,the price is USD80. but we don't supply this for just one pcs,our MOQ is 10pcs.

USD20 for TMC.

USD10 for map with 2GB SD card.

Shipping cost:USD75 by EMS.

Yes,we can write USD80 as car monitor on invoice then it can avoid the tax at customs.

Our unit can install on scirocco 2010 and compatable with steering wheel controls and MFD.

We can accept paypal,but we have to charge 7%paypal fee.

Delivery time:after get your payment within 3days.

best wishes!

monica

ιδιες τιμές.

αλλη μεταφορικη αλλα με λιγότερες πιθανότητες να περασει τελωνείο.

για mpeg 4 θελει παραγγελία 10 κομμάτια :yahoo:

Τα ίδια ακριβώς απάντησε και σε εμένα πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ μετα την σημερινή μας συνομιλία. Το μηχάνημα παρέχει ψηφιακό δέκτη αλλα σε μορφή MPEG-2. Την ρωτησα αν γινεται να μου βαλει MPEG-4 και μου απαντησε πως το κανουν μονο σε παραγγελία 10 κομματιων και ανω συν ενα ποσο παραπανω οχι μεγαλο. Μπορω να το αναβαθμισω μονος μου μολις ερθει και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλησπέρα,

Σχετικά με το destinator, το δοκίμασεσ και είδες οτι δεν παίζει ή παίζει αλλα με χάλια ανάλυση?? Τι άλλα προγράμματα εχεις δοκιμάσει και δουλεύουν στο μηχάνημα???

To exω δοκιμάσει, εχει πολυ μικρα γραμματα, λογότυπο με πολλα κενα, περισσότερα εδω:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=20824

Αν βρείτε ακρη μου λετε και μένα

Εγω χρησιμοποιώ το IGO και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

To exω δοκιμάσει, εχει πολυ μικρα γραμματα, λογότυπο με πολλα κενα, περισσότερα εδω:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=20824

Αν βρείτε ακρη μου λετε και μένα

Εγω χρησιμοποιώ το IGO και ησύχασα

ΙGo στην Κρλητη όμώς έχει χάλια χαρτογράφηση. Οπότε ψάχνω Dest ή Navigon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το GENIUS το οποίο είναι επίσης με χάρτες της NGI και το τρέχει μια χαρά.

Το DEST 7 δυστυχώς δεν το τρέχει λόγω της υψηλής ανάλυσης της οθόνης και του αρχαίου κώδικα του προγράμματος. Και γω πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα το Destinator 7 έχει την καλύτερη χαρτογράφηση για το σύνολο της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το GENIUS το οποίο είναι επίσης με χάρτες της NGI και το τρέχει μια χαρά.

Το DEST 7 δυστυχώς δεν το τρέχει λόγω της υψηλής ανάλυσης της οθόνης και του αρχαίου κώδικα του προγράμματος. Και γω πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα το Destinator 7 έχει την καλύτερη χαρτογράφηση για το σύνολο της Ελλάδας.

Απο χαρτογράφηση ναι αλλα σαν πρόγραμμα τέλος, ξεπεράστηκε.

Link to comment
Share on other sites

ΙGo στην Κρλητη όμώς έχει χάλια χαρτογράφηση. Οπότε ψάχνω Dest ή Navigon.

εγω που ειχα το IGO8 στο Zenec μου με αναβαθμισεις μεχρι 3ο τριμηνο του 2010 ειχε παρα πολυ καλη ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ μετα την σημερινή μας συνομιλία. Το μηχάνημα παρέχει ψηφιακό δέκτη αλλα σε μορφή MPEG-2. Την ρωτησα αν γινεται να μου βαλει MPEG-4 και μου απαντησε πως το κανουν μονο σε παραγγελία 10 κομματιων και ανω συν ενα ποσο παραπάνω οχι μεγαλο. Μπορω να το αναβαθμισω μονος μου μολις ερθει και αν ναι πως?

MPEG-4 Μπορείς να αγοράσεις και από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο συγκεκριμενο με ποσα λευτα το παιρνεισ και απο που ?? ΕΙναι εξισου καλο με το ΡΝΣ 510 ?

Μάλλον απαξιείς να διαβάσεις αυτά που γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το εθεσες πολυ αρνητικα και δεν ειναι ετσι φυσικα και δεν απαξιω τα διαβασα αυτα που γραφεται. Απλα ξανα ρωταω γενικα να τα εχω μαζεμενα ολα μαζι τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω μπερδευτει λιγο βοηθηστε με...

πειτε οτι παραγγελνω το μηχανημα και παραγγελνω και τον αποκωδικοποιητή mpeg4...τα κανάλια θα τα αλλάζω απο την touch οθόνη ή ΜΟΝΟ απο το τηλεκοντρολ του αποκωδικοποιητή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ PERIS...ομολογώ οτι με χαλάει λίγο αυτο...τι να κανουμε ομως...

Τι έγινε ρε παιδιά το βαλε κανείς άλλος το μηχάνημα?? πείτε εντυπώσεις-προβλήματα τι περιμένετε? Κανείς με το καινούριο Polo???

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.