Jump to content
nikoskallithea

Vw-7088(Old Model) Or Mt-6501(New Model) Multimedia System

Recommended Posts

ρε παιδια ποιοα ειναι η διαδικασια για να το παρουμε.στο site τους δεν λεει κατι.

Η διαδικασία ειναι να επικοινωνήσεις με την Μόνικα

http://www.e-wells.com/contact.asp

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μια αλλαγή η VW στην κωδικοποίηση του canbus και οι κινέζοι στην άλλη άκρη του κόσμου τρελαίνονται ..

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μια αλλαγή η VW στην κωδικοποίηση του canbus και οι κινέζοι στην άλλη άκρη του κόσμου τρελαίνονται ..

Ακριβως ετσι ειναι αλλα σε χρονο μηδεν του αντιγράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά εξωφρενικό το παιχνίδι της αντιγραφής και του πολέμου των τιμών. Ομως είναι τόσο χαμηλή ακόμα η ποιότητα των κινέζικών πηγών που είναι ρίσκο μια τέτοια αγορά. Εχουμε φτάσει να λέμε "και εμένα δουλεύει μια χαρά" ώστε να επιβεβαιώνουμε κάθε φορά ότι κάθε κινέζικη συσκευή που αγοράζεται "πιάνει" στόχο ή καλύτερα ότι δουλεύει στο κάθε αυτοκίνητο που τοποθετείται. Ασε που κάθε φορά έχεις να κάνεις με μια monica, μια dolly, μια κούλα, μια σούλα και δεν ξέρω τι άλλο βρίσκεται πίσω από τέτοιες επικοινωνίες. Τι να πείς? εχουν δίκιο που λένε ότι η "φθήνια τρώει τον παρά".

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Η μονικα μου εστειλε σε email το παρακατω μηχανημα το οποιο ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ με το νεο can bus του Polo.Το θέμα είναι οτι δεν αναφέρεται πουθενά το μοντέλο και στο site τους δεν υπαρχει πουθενα....ισως να ειναι πολυ καινουριο...

post-18055-0-45728300-1295507781_thumb.j

post-18055-0-20018500-1295507791_thumb.j

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω παραγγείλει απο την e-wells το VW_7088 για το golf μου και σκέφτομαι να βάλω και αυτά ή αυτά τα ηχεία στις πίσω πόρτες αφού περάσω πρώτα την καλωδίωση σύμφωνα με τις οδηγίες του φίλου nikoskallithea.

Ποία είναι η γνώμη σας για τα παραπάνω ηχεία???

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Παρέλαβα χθές το μηχάνημα VW-7088 και έκανα σήμερα την εγκατάσταση. Αντιμετοπίζω δύο προβλήματα όμως.

1) Όταν ανάψω τα φώτα ακούγετε ένας θόρυβος απο τα ηχεία...Γιατί συμβαίνει αυτο και πώς μπορώ να το λύσω???

2) Πώς μπορώ να απενεργοποίησω οταν βάζω οπισθεν να μην σταματάει το μηχάνημα και να μην δίχνει το αυτοκίνητο με τις αποστάσεις???

Ευχαριστώ!

:sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Παρέλαβα χθές το μηχάνημα VW-7088 και έκανα σήμερα την εγκατάσταση. Αντιμετοπίζω δύο προβλήματα όμως.

1) Όταν ανάψω τα φώτα ακούγετε ένας θόρυβος απο τα ηχεία...Γιατί συμβαίνει αυτο και πώς μπορώ να το λύσω???

2) Πώς μπορώ να απενεργοποίησω οταν βάζω οπισθεν να μην σταματάει το μηχάνημα και να μην δίχνει το αυτοκίνητο με τις αποστάσεις???

Ευχαριστώ!

:whistling:

Καμία βοήθεια???

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς ποιο είναι το λειτουργικό του; windows ce 5.0 ή 6.0

δεν δίνει καμία πληροφορία το σιτε

Windows ce6.0

128mb Ram

Link to comment
Share on other sites

και πώς μπαινουμε στα windows? ξερει κανεις?

Με το WolfNCU

Ασε με να Google-αρω για σενα :growl:

http://www.lmgtfy.com/?q=WolfNCU+download

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει και δουλέω το παρακάτω μενού στο VW-7088 με 4 προγράμματα πλοήγησης και πρόσβαση στα windows.

vw7088menu.th.jpg

Αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει με pm το μαιλ του να το στείλώ.

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει και δουλέω το παρακάτω μενού στο VW-7088 με 4 προγράμματα πλοήγησης και πρόσβαση στα windows.

vw7088menu.th.jpg

Αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει με pm το μαιλ του να το στείλώ.

:)

Ανεβασε τα καπου να ειναι προβασιμα και βαλε μας το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει και δουλέω το παρακάτω μενού στο VW-7088 με 4 προγράμματα πλοήγησης και πρόσβαση στα windows.

vw7088menu.th.jpg

Αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει με pm το μαιλ του να το στείλώ.

:thumbsu:

Τέλειοοοοοοοο :goodjob:

Το θέλωωωωωω :frantics: :frantics: :thumbsup:

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει και δουλέω το παρακάτω μενού στο VW-7088 με 4 προγράμματα πλοήγησης και πρόσβαση στα windows.

vw7088menu.th.jpg

Αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει με pm το μαιλ του να το στείλώ.

:thumbsup2:

Το menu μπορείτε να το κατεβάσετε απο το παρακατω link:

http://rapidshare.com/files/447082417/VW-7088_Navi_Menu.rar

Καλές πλοηγήσεις!

:thumbsup2:

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: Για να τρέξει το πρόγραμμα τρέχουμε το αρχείο "SystemInformation.exe" και οχι αυτό που αναφέρετε στις οδηγίες.

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Το menu μπορείτε να το κατεβάσετε απο το παρακατω link:

http://rapidshare.com/files/447082417/VW-7088_Navi_Menu.rar

Καλές πλοηγήσεις!

:hi:

δεν βάζεις και τα δεδομένα?? δεν ξέρω εάν με πιάνεις έτσι για να είναι ολοκληρωμένο :whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

δεν βάζεις και τα δεδομένα?? δεν ξέρω εάν με πιάνεις έτσι για να είναι ολοκληρωμένο :thumbsup::lol: :lol:

Navigon για το συγκεκριμένο μηχάνημα δούλεψε μόνο αυτό απ'οσα δοκίμασα.

Τα υπόλοιπα προγράμματα μπορείτε να τα βρείτε σε αυτό το forum με αναζήτηση στα προγράμματα για pna.

----------------------------------------------------------------------------

Επίσης ξέρει κάποιος πώς μπορώ να απενεργοποίησω οταν βάζω οπισθεν να μην σταματάει το μηχάνημα και να μην δίχνει το αυτοκίνητο με τις αποστάσεις??? :lol: Λογικά πρέπει να είναι κάτι με το park assist το οποίο δεν το εχει το αυτοκίνητο μου αλλα μου ενεργοποιειται στο radio οταν βάζω όποσθεν. :lol:

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Navigon για το συγκεκριμένο μηχάνημα δούλεψε μόνο αυτό απ'οσα δοκίμασα.

Τα υπόλοιπα προγράμματα μπορείτε να τα βρείτε σε αυτό το forum με αναζήτηση στα προγράμματα για pna.

----------------------------------------------------------------------------

Επίσης ξέρει κάποιος πώς μπορώ να απενεργοποίησω οταν βάζω οπισθεν να μην σταματάει το μηχάνημα και να μην δίχνει το αυτοκίνητο με τις αποστάσεις??? :thumbsup: Λογικά πρέπει να είναι κάτι με το park assist το οποίο δεν το εχει το αυτοκίνητο μου αλλα μου ενεργοποιειται στο radio οταν βάζω όποσθεν. :lol:

Αυτό που λες δεν νομίζω ότι μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Είναι στη ρύθμιση του μηχανήματος, το οποίο όταν κουμπώνεις την όπισθεν απενεργοποιείται και συνδέεται με την κάμερα οπισθοπορείας την οποία εσύ προφανώς δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν νομίζω ότι μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Είναι στη ρύθμιση του μηχανήματος, το οποίο όταν κουμπώνεις την όπισθεν απενεργοποιείται και συνδέεται με την κάμερα οπισθοπορείας την οποία εσύ προφανώς δεν έχεις.

Οταν βάζω οπισθεν μου σταματά η μουσική και η οθόνη δίχνει το παρακάτω:

img0006td.th.jpg

Πιστεύω οτι ισως με vag-com μπορέσω να το απενεργοποιήσω. Αν δεν απενεργοποιείται πως μπορώ να το κάνω να δίχνει τις αποστάσεις??? Με αισθητήρες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.