Jump to content
nikoskallithea

Vw-7088(Old Model) Or Mt-6501(New Model) Multimedia System

Recommended Posts

Δεν ξέρω για τις αποστάσεις που λες, πιθανόν με τους ΟΕΜ αισθητήρες και μόνον. Πάντως αν βάλεις μια κάμερα οπισθοπορείας θα βλέπεις τι γίνεται πίσω σου κάθε φορά που κουμπώνεις την όπισθεν.

Link to comment
Share on other sites

Navigon για το συγκεκριμένο μηχάνημα δούλεψε μόνο αυτό απ'οσα δοκίμασα.

Τα υπόλοιπα προγράμματα μπορείτε να τα βρείτε σε αυτό το forum με αναζήτηση στα προγράμματα για pna.

Ευχαριστώ για τα links.

Το πρώτο όμως έχει password στο αρχείο .rar

Μήπως γνωρίζεις που θα βρώ το password?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα links.

Το πρώτο όμως έχει password στο αρχείο .rar

Μήπως γνωρίζεις που θα βρώ το password?

Έχεις δίκιο...Ξέχασα να τον γράψω.

Δοκίμασε china ή thanks

Ένας απο τους δύο είναι.

-------------------------------------------------------

Επίσης ενα skin για to Destinator 7 σε ανάλυση 800x480.

Απλά ξεζιπάρετε το αρχείο και αντογράψτε το φάκελο μεσα στο φακελο skin του Destinator. Μετά απο τις ρυθμήσεις εμφάνησης επιλέξτε το νεο skin και είσται οκ.

Download link

:bow:

Δεν ξέρω για τις αποστάσεις που λες, πιθανόν με τους ΟΕΜ αισθητήρες και μόνον. Πάντως αν βάλεις μια κάμερα οπισθοπορείας θα βλέπεις τι γίνεται πίσω σου κάθε φορά που κουμπώνεις την όπισθεν.

Βασικά προτιμώ τις αποστάσεις απο την κάμερα.

Αν κάποιος γνωριζει κάτι παραπάνω ας μας πει...

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωριζει κάτι παραπάνω ας μας πει...

:bow:

Για να δεις αποστασεις στην κάμερα πρεπει να διαθέτεις εργοστασιακούς αισθητήρες και καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Το menu μπορείτε να το κατεβάσετε απο το παρακατω link:

http://rapidshare.com/files/447082417/VW-7088_Navi_Menu.rar

Καλές πλοηγήσεις!

:frantics:

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: Για να τρέξει το πρόγραμμα τρέχουμε το αρχείο "SystemInformation.exe" και οχι αυτό που αναφέρετε στις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζω οπισθεν μου σταματά η μουσική και η οθόνη δίχνει το παρακάτω:

img0006td.th.jpg

Πιστεύω οτι ισως με vag-com μπορέσω να το απενεργοποιήσω. Αν δεν απενεργοποιείται πως μπορώ να το κάνω να δίχνει τις αποστάσεις??? Με αισθητήρες???

Πάλι καλά που εσένα στα γράφει και στα Αγγλικά. Εμένα όποτε βάζω όπισθεν το μήνυμα το βγάζει στα Κινέζικα και γίνομαι ψιλορεζίλι σε όποιον είναι μέσαwhistling.gif.Και εγω θέλω να το απενεργοποιήσω αυτό,μου είναι εντελώς άχρηστο καθώς έχω ήδη αισθητήρες παρκαρίσματος (aftersale). Την γλώσσα του μηνύματος μπορώ να την αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν στελνει καποιος μαιλ στην εταιρεια μπορει να υπαρχει λυση

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Ψάχνουμε χάρτες για συσκευές PNA ή PDA ???

PNA

Μια μικρη διόρθωση οι χαρτες ειναι κοινοί για τα λειτουργικά.

Αυτο που αλλαζει ειναι το πρόγραμμα για PNA(WinCE) που τρεχει και το παρον μηχάνημα, και PDA(WinMobile) που ειναι τα τλφ και κάποιες αλλες φορητές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν στελνει καποιος μαιλ στην εταιρεια μπορει να υπαρχει λυση

Το δικό σου μηχάνημα δίχνει το ίδιο μολις μπεί η οποσθεν ή διχνει κανωνικά αποστάσεις λόγο αισθητήρων???

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω ειμαι λιγο μυστήριος και δεν μου αρέσουν τα εφε, ζήτησα να ΜΗΝ ΕΧΕΙ κλιματισμό και αισθητήρες, παλαιότερα ειχα βαλει καμερα, οποτε λοιπον εβαζα οπισθεν σταμάταγε η μουσικη, δλδ σε ενα παρκάρισμα που βαζεις 3-4 φορες οπισθεν τρελαινόμουνα, αυτο το άντεξα 4-5 μερες και μετα την ξηλωσα, εβαλα ανεξάρτητους αισθητήρες με display και ησύχασα.

Βεβαια ειμουν και τυχερος γιατι τοτε υπηρχε μηχανημα χωρις αυτες τις λειτουργιες.

Τωρα πια δεν ξερω αν υπαρχουν τετοια μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω ειμαι λιγο μυστήριος και δεν μου αρέσουν τα εφε, ζήτησα να ΜΗΝ ΕΧΕΙ κλιματισμό και αισθητήρες, παλαιότερα ειχα βαλει καμερα, οποτε λοιπον εβαζα οπισθεν σταμάταγε η μουσικη, δλδ σε ενα παρκάρισμα που βαζεις 3-4 φορες οπισθεν τρελαινόμουνα, αυτο το άντεξα 4-5 μερες και μετα την ξηλωσα, εβαλα ανεξάρτητους αισθητήρες με display και ησύχασα.

Βεβαια ειμουν και τυχερος γιατι τοτε υπηρχε μηχανημα χωρις αυτες τις λειτουργιες.

Τωρα πια δεν ξερω αν υπαρχουν τετοια μηχανήματα.

Τον κλιματισμό πως τον βλέπεις στην οθόνη του μηχανήματος??? Εψαξα να το βρώ αλλα δεν βρήκα καμία τέτοια λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κανεις τιμή για το car pc της audiosources??

Μην χαλασεις το θεμα, ανοιξε ενα αλλο αν θελεις να ρωτησεις κατι ή ρωτα εδω που το θεμα ειναι γενικο.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&st=300

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χτες τοποθετησα και εγω το μηχάνημα και ειμαι πολυ ευχαριστημενως με την επιλογη που εκανα καθως μου παιζει και η τηλεωραση με την κεραια η οποια ειναι με ενισχυτή χωρίς κάποιο αλλω δέκτη. Το μονο που δεν κανει

δεν εμφανίζονται οι ρυθμίσεις στο κλίμα στο καντράν της μοναδας και δεν ανεβοκατεβαίνει από την ρύθμιση φωτισμού του αυτοκίνητου ο φωτισμος της.Δεν ξερω αν εχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να λειτουργουν.

Υ.Γ Ενα μεγαλο ευχαριστω στα μελη panaua και nikoskallithea για την βοηθεια τους μεχρι τωρα :goodjob::thumbsup::startle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χτες τοποθετησα και εγω το μηχάνημα και ειμαι πολυ ευχαριστημενως με την επιλογη που εκανα καθως μου παιζει και η τηλεωραση με την κεραια η οποια ειναι με ενισχυτή χωρίς κάποιο αλλω δέκτη. Το μονο που δεν κανει

δεν εμφανίζονται οι ρυθμίσεις στο κλίμα στο καντράν της μοναδας και δεν ανεβοκατεβαίνει από την ρύθμιση φωτισμού του αυτοκίνητου ο φωτισμος της.Δεν ξερω αν εχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να λειτουργουν.

Υ.Γ Ενα μεγαλο ευχαριστω στα μελη panaua και nikoskallithea για την βοηθεια τους μεχρι τωρα :goodjob::thumbsup::startle:

Μεγειες καλές πλοηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...χτες τοποθετησα και εγω το μηχάνημα και ειμαι πολυ ευχαριστημενως με την επιλογη που εκανα καθως μου παιζει και η τηλεωραση με την κεραια η οποια ειναι με ενισχυτή χωρίς κάποιο αλλω δέκτη. Το μονο που δεν κανει

δεν εμφανίζονται οι ρυθμίσεις στο κλίμα στο καντράν της μοναδας και δεν ανεβοκατεβαίνει από την ρύθμιση φωτισμού του αυτοκίνητου ο φωτισμος της.Δεν ξερω αν εχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να λειτουργουν.

Υ.Γ Ενα μεγαλο ευχαριστω στα μελη panaua και nikoskallithea για την βοηθεια τους μεχρι τωρα :goodjob::thumbsu: :thumbsu:

Αυτά που αναφέρεις για την ένταση του κλιματισμού δεν λειτουργούν ούτε σε 'μένα (Golf 5).

Tι κεραία εχεις βάλει για την tv??? Την είχε μέσα???

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την ειχε μεσα, την πηρα απο τον φιλο panaua...η κεραια ειναι αυτη.... http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270684783821&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.co.uk%3A80%2F%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570%26_nkw%3D270684783821%26_fvi%3D1&_rdc=1

Link to comment
Share on other sites

κύριοι γειά σας

ξάχνοντας και εγώ για κάτι τέτοιο για το tiguan

και διαβάζοντας αρκετά post κατέληξα στο εν λόγω

μηχάνημα και το παράγγειλα στην Μόνικα .

492 δολάρια με ενσωματομένο DVB Mpeg4 + 7% προμήθεια για το

pay pal .

από ότι κατάλαβα καλό θα έιναι να αγοράσω μια καλή άλλη κεραία

υπάρχει καμιά για όλα ?

θα σας γράφω όταν έχω νεότερα

Link to comment
Share on other sites

κύριοι γειά σας

ξάχνοντας και εγώ για κάτι τέτοιο για το tiguan

και διαβάζοντας αρκετά post κατέληξα στο εν λόγω

μηχάνημα και το παράγγειλα στην Μόνικα .

492 δολάρια με ενσωματομένο DVB Mpeg4 + 7% προμήθεια για το

pay pal .

από ότι κατάλαβα καλό θα έιναι να αγοράσω μια καλή άλλη κεραία

υπάρχει καμιά για όλα ?

θα σας γράφω όταν έχω νεότερα

Καλως ηρθες, με το καλο να το παραλάβεις

Παρε αυτην που εχει ποσταρει ο φιλος @giannis tiniakos ενα ποστ πανω απο το δικο σου, ειναι πολυ καλη.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

κύριοι γειά σας

ξάχνοντας και εγώ για κάτι τέτοιο για το tiguan

και διαβάζοντας αρκετά post κατέληξα στο εν λόγω

μηχάνημα και το παράγγειλα στην Μόνικα .

492 δολάρια με ενσωματομένο DVB Mpeg4 + 7% προμήθεια για το

pay pal .

από ότι κατάλαβα καλό θα έιναι να αγοράσω μια καλή άλλη κεραία

υπάρχει καμιά για όλα ?

θα σας γράφω όταν έχω νεότερα

σιγουρα ειναι ενσωματωμένο και mpeg 4? Μηπως ειναι ενσωματωμενο mpeg 2???

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι ενσωματωμένο και mpeg 4? Μηπως ειναι ενσωματωμενο mpeg 2???

αντάλαξα με την μόνικα 4 e-mail και σε όλα μου με επιμονή

ρωτούσα αν είναι build-in & Mpeg4 και πάντα

με διαβεβαίωνε ότι έτσι θα είναι ( ελπίζω !!)

έχετε τίποτα υπ όψη για camera , μια και θα βάλω το

μηχάνημα να βάλω και μία κάμερα !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.