Jump to content
nikoskallithea

Vw-7088(Old Model) Or Mt-6501(New Model) Multimedia System

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ακούω για την Μόνικα, την Μόνικα, Μόνικα κτλ. κτλ.

Είναι δυνατόν κινέζα και να την λένε Μόνικα ? Σιγά μην την λένε και svanhilda και να έχει γαλάζια μάτια και ξανθά μαλλιά.

Ήμαρτον αυτό το marketing...

Monica Ξεmonica αυτη ειναι, ετσι αναφέρεται και στην εταιρεία της.

Τωρα εσυ μπορεις να της στείλεις το παραπάνω ποστ σαν εμαιλ και να της εκφράσεις τις ανησυχίες σου :)

Link to comment
Share on other sites

Monica Ξεmonica αυτη ειναι, ετσι αναφέρεται και στην εταιρεία της.

Τωρα εσυ μπορεις να της στείλεις το παραπάνω ποστ σαν εμαιλ και να της εκφράσεις τις ανησυχίες σου :pardon:

Άσε, λόγω αφραγκιάς μάλλον απορρίπτονται οι high class επιλογές για εγκατάσταση Multimedia συστήματος και με βλέπω να συνεργάζομαι και εγώ μαζί της. Οπότε κάποια στιγμή στις κατ' ιδίαν συζητήσεις μας θα της πώ, τι Μόνικα μωρή ? Γιατί δεν λές το πραγματικό σου όνομα Lin-Hwai Chien-Fu ?

Link to comment
Share on other sites

Άσε, λόγω αφραγκιάς μάλλον απορρίπτονται οι high class επιλογές για εγκατάσταση Multimedia συστήματος και με βλέπω να συνεργάζομαι και εγώ μαζί της. Οπότε κάποια στιγμή στις κατ' ιδίαν συζητήσεις μας θα της πώ, τι Μόνικα μωρή ? Γιατί δεν λές το πραγματικό σου όνομα Lin-Hwai Chien-Fu ?

Θα σου έλεγα οτι αυτο το μηχάνημα είναι πιο high class απο τα high class στα οποια υποθέτω οτι αναφέρεσαι, μιας και κανει τα παντα σε σχεση με τον ανταγωνισμό και πλεον είναι αξιόπιστο και ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα οτι αυτο το μηχάνημα είναι πιο high class απο τα high class στα οποια υποθέτω οτι αναφέρεσαι, μιας και κανει τα παντα σε σχεση με τον ανταγωνισμό και πλεον είναι αξιόπιστο και ποιοτικό.

Και αυτο που πρέπει να γίνει αντιληπτό είναι οτι εχει ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ δεκτη MPEG 4.Κάτι που κανένα άλλο δεν έχει ενσωματωμένα προς το παρόν.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Και απ ότι βλεπω η ονομασία του μοντέλου στο site www.e-wells.com είναι MT-6501 και όχι 7088 οπως γράφει ο τίτλος.

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που πρέπει να γίνει αντιληπτό είναι οτι εχει ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ δεκτη MPEG 4.Κάτι που κανένα άλλο δεν έχει ενσωματωμένα προς το παρόν.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Και απ ότι βλεπω η ονομασία του μοντέλου στο site www.e-wells.com είναι MT-6501 και όχι 7088 οπως γράφει ο τίτλος.

Εχεις δίκιο, ειναι η MT-6501 όχι η 7088 γιατί με την αναβάθμιση άλλαξαν και το όνομα,

Διόρθωσα και τον τίτλο για να είναι το θεμα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που πρέπει να γίνει αντιληπτό είναι οτι εχει ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ δεκτη MPEG 4.Κάτι που κανένα άλλο δεν έχει ενσωματωμένα προς το παρόν.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Και απ ότι βλεπω η ονομασία του μοντέλου στο site www.e-wells.com είναι MT-6501 και όχι 7088 οπως γράφει ο τίτλος.

Δεν αναφέρει πουθενά για mpeg4, μήπως εννοείς το dvd-t? αυτό είναι mpeg2.

Τι έγινε με τη φώτο που λέγαμε (Μόνικα γαρ). Το όνομα προδιαθέτει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει πουθενά για mpeg4, μήπως εννοείς το dvd-t? αυτό είναι mpeg2.

Τι έγινε με τη φώτο που λέγαμε (Μόνικα γαρ). Το όνομα προδιαθέτει...

To πρωτόκολλο λέγετε DVB-T και ειναι ενα γενικό πρωτόκολλο που αφορα και στις δυο κωδικοποιήσεις κατα ETSI.

Πρωτόκολλα DVB-T

ETSI TS 101 154 MPEG-2

ETSI H.264/MPEG-4 AVC

Τώρα αν ειναι ενσωματωμένο το 2 ή το 4 δεν το γνωρίζω πρεπει να μας το επιβεβαίωση καποιος που το εχει αγοράσει, με το αν "πιανει" ή δεν "πιανει" ιδιωτικά κανάλια τηλεόρασης πχ Mega, ANT1 κπλ. Οχι ΕΤ1-2 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το μηχανημα που μου έστειλε η μονικα

έχει ενσωματωμένο mpeg 4 και βλέπω τα

καναλια της digea.

εμαθα έκ των υστέρων ότι για να πιάνει καλά

η tv χρειάζετε διπλό δέκτη.

Το είπε ξεκάθαρα ο άνθρωπος νομίζω...επιπλέον στην περιγραφή στο site λεει "dvb-t double tuner" μεχρι τωρα εγραφε σκετο "dvb-t tuner".

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που πήραμε το μηχάνημα χωρίς τον ενσωματωμένο δέκτη, γιατί την πατήσαμε έτσι? Θέλω και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους τοποθέτησαν το συγκεκριμένο μηχάνημα θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

α) Όταν συνδέεσε μέσω bluetooth και είσαι στην μέση μιας ανοικτής ακρόασης που θέλεις να τη γυρίσεις σε ατομική (στο ακουστικό του τηλεφώνου δηλαδή) έχεις τη δυνατότητα πατώντας κάποιο κουμπί;

β) Η οθόνη του έχει ματ εμφάνιση ή γυαλιστερή;

γ) Ο φωτισμός των πλήκτρων είναι ομοιόμορφος ή φαίνονται υπό κάποιες γωνίες τα κόκκινα λαμπάκια να φωτίζουν ποιο έντονα πίσω από τα γράμματα των πλήκτρων;

δ)Τα χρώμια δίπλα στα πλήκτρα μοιάζουν με τα χρώμια από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου ή είναι διαφορετικά;(ποιο γυαλιστερά)

ε)Τελικά όσοι το πήραν με MPEG-4 είδαν τα ψηφιακά κανάλια και με τι ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα και εγώ ένα Mt6501 σε ένα Golf 5 με ενσωματωμένο mpeg4,

οι πρώτες εντυπώσεις είναι παρά πολύ καλές,

το ραδιόφωνο λειτουργεί πολύ καλά και ο ήχος είναι ικανοποιητικός ήχος,

η tv πιάνει καλά, παρόλο που έχω την κεραία μέσα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού !!!(θα δω που θα πάει τελικά).

To menu είναι λιτό και όμορφο,

τα προβλήματα που έχω μέχρι τώρα είναι :

το iphone συνδέετε με το ιδικό καλώδιο αλλά δεν φορτίζει !!! (μάλιστα από καμία USB θύρα),

επίσης δεν έχω καταφέρει να μεταφέρω το κατάλογο επαφών μέσω Bluetooth,

δεν μπορώ να ρυθμίσω τα χρώματα του μενού, που καλό θα ήταν να είναι μπλε

Επίσης δεν έχει αναλογική tv

Αυτά τα λίγα

Νικ

Edited by nikos1233232
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα και εγώ ένα Mt6501 σε ένα Golf 5 με ενσωματωμένο mpeg4,

οι πρώτες εντυπώσεις είναι παρά πολύ καλές,

το ραδιόφωνο λειτουργεί πολύ καλά και ο ήχος είναι ικανοποιητικός ήχος,

η tv πιάνει καλά, παρόλο που έχω την κεραία μέσα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού !!!(θα δω που θα πάει τελικά).

To menu είναι λιτό και όμορφο,

τα προβλήματα που έχω μέχρι τώρα είναι :

το iphone συνδέετε με το ιδικό καλώδιο αλλά δεν φορτίζει !!! (μάλιστα από καμία USB θύρα),

επίσης δεν έχω καταφέρει να μεταφέρω το κατάλογο επαφών μέσω Bluetooth,

δεν μπορώ να ρυθμίσω τα χρώματα του μενού, που καλό θα ήταν να είναι μπλε

Επίσης δεν έχει αναλογική tv

Αυτά τα λίγα

Νικ

Kαλες ακροάσεις και πλοηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έστειλα σήμερα το χρήμα 350€ και αναμένουμε!!! μήπως έκανα βλακεία που ζήτησα και αυτό USD60 for DVB-T with MPEG4 γιατί έγραφε ότι είχε mpeg4 το 6501 ???????

Link to comment
Share on other sites

..το παρήγγειλα και γω σημερα και λεω να παρω και μια κεραια για digital tv, αλλα σκεφτομαι μηπως να παρω μια με 2-1 και παραλληλα να ενισχυσω τη ληψη των fm καταργωντας την εργοστασιακη εξωτερικη εγκατασταση

κατι σαν κι αυτο http://www.ebay.com/itm/Car-TV-Digital-DVB-T-FM-Antenna-Amp-Booster-F-connector-/250870698675?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a690f12b3 ή http://www.ebay.com/itm/Car-Booster-Amplifier-Antenna-DVB-T-Digital-TV-FM-Radio-/370535436735?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item5645a211bf .

Θα κερδισω τιποτα λετε στην ληψη ραδιοφωνου, δεδομενου οτι πολυ λενε οτι τα κινεζακια εχουν ενα θεμα?

Link to comment
Share on other sites

....το τοποθετησα και γω χθες, και αν και ακομη ειμαστε σε φαση γνωριμιας και δοκιμων, συμφωνω απολυτα με οσα εχουν ειπωθει απο αλλα μελη κατα καιρους,. Μονο θεμα το οτι απο τα χειριστηρια τιμονιου, λειτουργουν μονο οσα ειναι στην αριστερη πλευρα, χωρις να εχω τη δυνατοτητα να αλλαζω σταθμους απο τη δεξια πλευρα του τιμονιου. Ετσι λειτουργει και στους λοιπους???

Κατα τα αλλα τα αξιζει τα χρηματα της και με το παραπανω, και θελω επισης να ευχαριστησω ολους οσους κατα καιρους σχολιασαν το εν λογω θεμα και βοηθησαν με οποιο τροπο, και κυριως το μελος nikoskallithea που δημιουργησε το θεμα αυτο και μας προτεινε την συσκευη :tongue::clapping::roadrage:!!!

Link to comment
Share on other sites

....το τοποθετησα και γω χθες, και αν και ακομη ειμαστε σε φαση γνωριμιας και δοκιμων, συμφωνω απολυτα με οσα εχουν ειπωθει απο αλλα μελη κατα καιρους,. Μονο θεμα το οτι απο τα χειριστηρια τιμονιου, λειτουργουν μονο οσα ειναι στην αριστερη πλευρα, χωρις να εχω τη δυνατοτητα να αλλαζω σταθμους απο τη δεξια πλευρα του τιμονιου. Ετσι λειτουργει και στους λοιπους???

Κατα τα αλλα τα αξιζει τα χρηματα της και με το παραπανω, και θελω επισης να ευχαριστησω ολους οσους κατα καιρους σχολιασαν το εν λογω θεμα και βοηθησαν με οποιο τροπο, και κυριως το μελος nikoskallithea που δημιουργησε το θεμα αυτο και μας προτεινε την συσκευη :tongue::clapping::roadrage:!!!

Μεγειες καλες πλοηγήσεις χαχααα

Οι σταθμοι δεν αλλάζουν απο τα κουμπια ουτε στο RCD, τα αριστερά πράγματι δεν δουλεύουν με το μηχάνημα αλλα δεν ξερω αν δουλεύουν και σε κάποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.....

Διαβασα ολο το τοπικ και θα ηθελα να σας κανω 3 ερωτησεις σε οσους το εχετε αγορασει και σας το εστειλε με EMS η Monica.

1)Ποσο καιρο απο την στιγμη που βαλατε τα λεφτα εκανε για να ερθει?

2)Κανατε τελωνειο?

3)Trucking Number σας εδωσε?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Edited by silverpunto
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.....

Διαβασα ολο το τοπικ και θα ηθελα να σας κανω 3 ερωτησεις σε οσους το εχετε αγορασει και σας το εστειλε με EMS η Monica.

1)Ποσο καιρο απο την στιγμη που βαλατε τα λεφτα εκανε για να ερθει?

2)Κανατε τελωνειο?

3)Trucking Number σας εδωσε?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

H Μονικα ειναι αξιοπιστη, δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις χρηματα, συνήθως κανει 20+ μέρες.

Τωρα τελωνείο απο οσους ξερω δεν εχουμε πληρώσει παρα μικροποσα, αλλα εδω παίζεις και λιγο με την τυχη. Με την ΕΜΣ πάντως κατα 90% περνας αερα. Για αυτο και την εχω προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Το μηχανημα ηρθε σημερα.

Τελωνειο ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ μιας και μου εκοψε μικροτερο τιμολογιο.

Της το ζητησα εγω.

Νικο σε ευχαριστω πολυ για ολα.

Το εγκατεστησα και ειναι παρ απολυ καλο.

Μια απορια μονο.

Οταν κλεινω το προγραμμα του Igo και απενεργοποιω το μηχανημα και κλεινω την μηχανη οταν το ανοιγω ξανα το Gps δουλειυ παλι ακομα και αν δεν ειμαι στο περιβαλλον του.Ξερεις κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Το μηχανημα ηρθε σημερα.

Τελωνειο ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ μιας και μου εκοψε μικροτερο τιμολογιο.

Της το ζητησα εγω.

Νικο σε ευχαριστω πολυ για ολα.

Το εγκατεστησα και ειναι παρ απολυ καλο.

Μια απορια μονο.

Οταν κλεινω το προγραμμα του Igo και απενεργοποιω το μηχανημα και κλεινω την μηχανη οταν το ανοιγω ξανα το Gps δουλειυ παλι ακομα και αν δεν ειμαι στο περιβαλλον του.Ξερεις κανεις γιατι?

Δεν σε καταλαβα!!!

Κλεινει το μηχανημα το ξαναανοιγεις και τι ακριβως δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Το igo.

ακουγεΤαι μια φωνη που λεει οΤι ειμαι καΤω απο Το οριο ΤαχυΤηΤας.

και ας μην ειμαι σΤο περιβαλλον Του Gps.

εαν Τρεχει Το iGO σΤο background σαφως και θα ακους Τα μυνημαΤα, οΤαν Τελειώνεις με Την πλοηγηση πρερει να βγαινεις απο Το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το μηχάνημα σχεδόν 1 χρόνο τώρα και εξακολουθεί και δουλεύει άψογα , το μόνο πρόβλημα

είναι με το blue tooth , ενώ στην αρχή με άκουγαν καλά τωρα τελευταία δεν με ακούνε

καθόλου καλά ( εγώ ακούω καλά ) . μήπως υπάρχει καμία εξήγηση ? ( η συσκευή τηλεφώνου μου παραμένει ή ίδια )

Link to comment
Share on other sites

εχω το μηχάνημα σχεδόν 1 χρόνο τώρα και εξακολουθεί και δουλεύει άψογα , το μόνο πρόβλημα

είναι με το blue tooth , ενώ στην αρχή με άκουγαν καλά τωρα τελευταία δεν με ακούνε

καθόλου καλά ( εγώ ακούω καλά ) . μήπως υπάρχει καμία εξήγηση ? ( η συσκευή τηλεφώνου μου παραμένει ή ίδια )

Μάλλον έχει πιάσει σκόνη το μικρόφωνό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.