Jump to content
nikos333

Aγορα Μετ/Νου Jetta 1.4 Tsi

Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι πολυ κοντα στο να γινω κάτοχος ενος jetta 1.4tsi του 2007 και εχω βρει αρκετες αγγελιες κοντα στα 13000 με 14000 χιλιαρικα, ξεκινησα για το απλο με τα 140 αλογα αλλα στην πορεια μου προεκυψε και μια καλη ευκαιρια, ενα gt με 170ps.

Ποιο απο τα δυο ρε παιδια? η διαφορα γυρο στο χιλιαρικο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι πολυ κοντα στο να γινω κάτοχος ενος jetta 1.4tsi του 2007 και εχω βρει αρκετες αγγελιες κοντα στα 13000 με 14000 χιλιαρικα, ξεκινησα για το απλο με τα 140 αλογα αλλα στην πορεια μου προεκυψε και μια καλη ευκαιρια, ενα gt με 170ps.

Ποιο απο τα δυο ρε παιδια? η διαφορα γυρο στο χιλιαρικο.

Ευχαριστω

Από ότι ξέρω και ισχύει στα golf είναι ο ίδιος ακριβώς κινητήρας!

Διάλεξε αυτό που σου αρέσει. Και το 140άρι να πάρεις πας δίνεις 400-500 ευρώ και το πας 200++

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως παρε το gt εχει αλλα καθισματα αλλο τιμονι και νομιζω φοραει μπροστα στο προφυλακτηρα ενα σποιλερακι και τα παραπανω αλογακια καποια στιγμη θα τα χρειαστεις!Νομιζω πρεπει να φοραει και 17αρες ζαντες οποτε το παραπανω χιλιαρικο το αξιζει!Εγω πηρα το καλοκαιρι ενα μεταχειρισμενο jetta tsi 140 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχει πολυ καλους χωρους ειναι πολυ ανετο γενικος στην οδηγηση, αλλα αν υπηρχε τοτε gt με διαφορα κανενα χιλιαρικο σιγουρα θα προτιμουσα το gt!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως παρε το gt εχει αλλα καθισματα αλλο τιμονι και νομιζω φοραει μπροστα στο προφυλακτηρα ενα σποιλερακι και τα παραπανω αλογακια καποια στιγμη θα τα χρειαστεις!Νομιζω πρεπει να φοραει και 17αρες ζαντες οποτε το παραπανω χιλιαρικο το αξιζει!Εγω πηρα το καλοκαιρι ενα μεταχειρισμενο jetta tsi 140 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχει πολυ καλους χωρους ειναι πολυ ανετο γενικος στην οδηγηση, αλλα αν υπηρχε τοτε gt με διαφορα κανενα χιλιαρικο σιγουρα θα προτιμουσα το gt!

Εχεις δικιο τα επιπλεον που εχει ειναι το esp, zantes 17, μεγαλυτερα δισκοφρενα μπροστα, σποιλερακι.....

μαλλον η διαφορα στο χιλιαρικο αξιζει.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις, η κατασταση θα εχει ξεκαθαρισει σε δυο βδομαδες περιπου οποτε ελπιζω να γινω κατοχος του jetta, βλεπετε ειναι και η κριση στην μεση και με φοβιζει πολυ γιατι τα λεφτα ειναι απο το υστερημα μου και οχι απο το περισευμα εχω και οικογενεια.

Σε αλλες εποχες δεν θα το σκεφτομουνα καθολου.

ΥΓ. Εχω παθει πλακα με το πορτμπαγκαζ πολυ μεγαλο και με καλο ανοιγμα οτι πρεπει για μενα

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι πρεπει να βαζω μονο σουπεραμολυβδη? με απλη δημιουργειται καποιο προβλημα?

Αν θυμάμαι καλά τα GT με 95άρες σε άλλους βαρούσανε πυράκια και σε άλλους όχι. Πάντως σε κάθε περίπτωση του βάζεις ένα πρόγραμμα για αποκλειστική χρήση 95άρας και ξεμπερδεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά τα GT με 95άρες σε άλλους βαρούσανε πυράκια και σε άλλους όχι. Πάντως σε κάθε περίπτωση του βάζεις ένα πρόγραμμα για αποκλειστική χρήση 95άρας και ξεμπερδεύεις...

Σ ευχαριστω φιλε, αν επιτρεπεται τι προγραμμα? και που μπορω να το βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ ένα Jetta gt, 170 HP.Έχει επιπλέον απο το tsi .Έχουμε και λέμε ESP με EDS,brake assist και ASR, μπάκετ εμπρός καθίσματα με ταπετσρία με κωδικό UL ίδια με το Golf gt η οποία ειναι καλύτερη από του tsi,ζάντες 17΄,προβολείς ομίχλης εμπρός,σπόρ δερμάτινο τιμόνι και λεβιέ ταχυτήτων,επενδύσεις αλουμινίου εκεί που το tsi έχει χρώματος ασημί στο εσωτερικό,σπόρ εμπρός και πίσω σπόιλερ στο χρώμα του αμαξώματος,διπλή απόληξη εξάτμισης πίσω,και σπόρ ελατήρια και ανάρτηση, φρένα προς και πίσω πιό μεγαλύτερα φρένα(αυτά του gti),πλαστικό κάλυμα θήκης μπαταρίας.Καλύτερα να το προτιμήσεις αν είναι για 1000 ευρώ.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Τι κατανάλωση έχει το Jetta GT με νορμαλ οδήγηση και πόση το TSI?

Το tsi στο ταξιδι μεχρι 120χλμ εχει περιπου 6-6,5λιτρα στην πολη 10λιτρα περιπου.

Παντως σε ταξιδι που το μετρησα εκανα περιπου 760χλμ με ενα ρεζερβουαρ σε εγνατια οδο με χαλαρους ρυθμους ανωτερη ταχυτητα 130χλμ.Μιλαω παντα για μαμα αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.