Jump to content
polo 16v '98

Ψευτοκαπακο Διαροη Polo 6N

Recommended Posts

καλησπερα πεδια,να ρωτησω σχετικα με το ψευτοκαπακο με τη κλασικη διαροη που εχουν τα 6ν,λεω να του βαλω φλατζοκολλα.το θεμα ειναι να παω σε συνεργειο η να το κανω κ μονος (εχει φασαρια?)? και αν μπορω και μονος τι φλατζοκολλα να παρω?καμια μαρκα δουλεμενη και ειδικη για αυτη τη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε φλατζα, πλεον δεν πηγαινει σετ με το καπακι, κανα 20αρικο νομιζω εχει....

Αν πιανουν τα χερια σου αλλαξε την, πανω απο 30 λεπτα δεν σου περνει...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τυχερος.! Τα Afh εχουν ψευτοκαπακο, τα μετεγενεστερα Aus, Azd, δεν ειχαν ψευτοκαπακα, ειχαν καπακι με εκεντροφορους μαζι.

Γιατι δεν αλαζεις την φλατζα, και θελεις να βαλεις φλατζοκολα??

Αν βαλεις φλατζοκολα, θελει καλο καθαρησμα απο τα λαδια, για να κολησει καλα, πηγαινε σε ανταλακτικα αυτοκινητων και ζητα μια καλη, θα ξερουν να σου δωσουν,

Δεν θα την βαλεις σκετη αλλα παλι με την παλια σου φλαντζα μαζι αφου την καθαρισεις καλα απο τα λαδια.

Αν ποιανουν τα χερια σου δεν ειναι και κατι δυσκολο, αν οχι καλυτερα να πας σε συνεργειο.

εχει το μαμα καπακι παιδια και δε βγαινει σκετη φλατζα για αυτο δυστιχος.οταν το πηρα ο προηγουμενος λεει τουχε βαλει και αυτος φλατζοκολλα σε vw αντιπρωσοπεια και του κρατησε 2 χρονια.κοστοσ κανα 50ευρο. απλα επιδι παιζει να μη κρατησει οπωσ μου παν μερικοι δεν δινει εγγυηση κανενας για αυτη τη δουλεια ελεγα να το δοκιμασω μονος μη δινω και τσαμπα λεφτα εχτρα. thnks anyway

Edited by polo 16v '98
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να ρωτήσω οι αναθυμιάσεις του λαδιού της μηχανής, πού πάνε; Eπιστρέφουν ή υπάρχει βαλβίδα που φεύγουν;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να ρωτήσω οι αναθυμιάσεις του λαδιού της μηχανής, πού πάνε; Eπιστρέφουν ή υπάρχει βαλβίδα που φεύγουν;

Επιστρεφουν στην πεταλουδα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έλεγαν πως ειδικά για το mini cooper S το ψευτοκάπακο που φόραγε πριν το facelift, ήτανε κ η αιτία που έκαιγε λάδια, και πως τώρα βάζοντάς του αυτό του facelift λύνεται το θέμα κάψιμο λαδιών! Εχει λογική αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μου έλεγαν πως ειδικά για το mini cooper S το ψευτοκάπακο που φόραγε πριν το facelift, ήτανε κ η αιτία που έκαιγε λάδια, και πως τώρα βάζοντάς του αυτό του facelift λύνεται το θέμα κάψιμο λαδιών! Εχει λογική αυτό;

Εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι σιγουρος οτι η mini εχει το ιδιο μοτερ με 207-ds3, οπου ειχαν πολλες αναθυμιασεις και εβαζαν δοχειο για να μην γινονται χαλια και μετα απο καποιο διαστημα βγηκαν ταπες οπου καταργουν την μια εξοδο αναθυμιασεων.

Αν θες να ψαξω να βρω το θεμα να στο στειλω.

Τωρα για το αν εχει λογικη, εμενα δεν μου κολαει αλλα δεν εχω ιδεα κιολας απο mini.

Link to comment
Share on other sites

όχι τι δοχείο, ο τσιμπητός που έχει το cooperS δεν έχει ίχνος λαδιού το μοτέρ του, απλώς του καίει λάδια, αλλά λύση δεν έχει βρεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.