Jump to content
Guest dahlback

Volkswagen Fox

Recommended Posts

Πήγα με ένα φίλο πρίν καμμιά βδομάδα να παραγγείλουμε το golf(Δεν τον έπεισα να πάρει 3 θυρο μπλε σαν του mike,αλλά θα πάρει τουλάχιστον 1.6 sportline με ηλιοροφή αλλά γκρι :) και 5θυρο).Μπήκα μέσα στο fox και μου φάνηκε πολύ κόψε ράψε απο polo,αλλά αυτό δεν σε χαλάει και τόσο όσο η ποιότητα συναρμογής για vw.Αν μπείτε μέσα πολύ απλά κοιτάξτε πάνω,την ταπετσαρία της οροφής,θα δείτε οτι έχει κενό με τις κολώνες.Πιεστε την κατα πάνω και θα δείτε οτι πιέζεται και φαίνεται η λαμαρίνα της οροφής... :huh: Δεν μου άρεσε επίσης και η ποιότητα(η απτή)των πλαστικών του ταμπλώ...Βεβαια ίσως έφταιγε και το μισάωρο που έφαγα σκαλίζοντας το νέο passat!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με ένα φίλο πρίν καμμιά βδομάδα να παραγγείλουμε το golf(Δεν τον έπεισα να πάρει 3 θυρο μπλε σαν του mike,αλλά θα πάρει τουλάχιστον 1.6 sportline με ηλιοροφή αλλά γκρι :) και 5θυρο).Μπήκα μέσα στο fox και μου φάνηκε πολύ κόψε ράψε απο polo,αλλά αυτό δεν σε χαλάει και τόσο όσο η ποιότητα συναρμογής για vw.Αν μπείτε μέσα πολύ απλά κοιτάξτε πάνω,την ταπετσαρία της οροφής,θα δείτε οτι έχει κενό με τις κολώνες.Πιεστε την κατα πάνω και θα δείτε οτι πιέζεται και φαίνεται η λαμαρίνα της οροφής... ;) Δεν μου άρεσε επίσης και η ποιότητα(η απτή)των πλαστικών του ταμπλώ...Βεβαια ίσως έφταιγε και το μισάωρο που έφαγα σκαλίζοντας το νέο passat!!!

Ε ναι, οπως και να το κανεις, καπως πρεπει να πεσει το κοστος, δεν γινεται αλλιως...Καλυτερα που δεν το πηρε γαλαζιο...Να μην γινει σουπα...!!! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Η σκεψη ειναι πολυ καλη απο τη μαμα VW απο την αποψη του μεριδιου της αγορας.Επρεπε με καποιο τροπο να χτυπησει μεριδιο και στα "μικρα αυτοκινητα" και αρχιζει τα πρωτα της βηματα με το Fox.Το μικροτερο αυτοκινητο της μεχρι τωρα ηταν το polo το οποιο δεν το αγοραζες φθηνοτερα απο 14.000( με εναν λογικο εξοπλισμο και οχι γυμνο).

Σχεδιαστικα τωρα δεν λεει και παρα πολλα αλλα τουλαχιστον ειναι VW που σημαινει 2 πραγματα :

α)Υψηλη μεταπωληση

β)Αξιοπιστια

Και αν σκεφτειτε οτι σημερον ημεραν με τοσο βομβαρδισμο που εχουν φαει για τα VW , ακομα και η κουτση Μαρια θα τολμησει να χτυπησει το "VW της" με 9.5 χιλιαρικα που τωρα ειναι πιο προσιτο.Μαρκετιστικα πραγματα...τι την ψαχνεται τωρα τη δουλεια :)

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Η σκεψη ειναι πολυ καλη απο τη μαμα VW απο την αποψη του μεριδιου της αγορας.Επρεπε με καποιο τροπο να χτυπησει μεριδιο και στα "μικρα αυτοκινητα" και αρχιζει τα πρωτα της βηματα με το Fox.Το μικροτερο αυτοκινητο της μεχρι τωρα ηταν το polo το οποιο δεν το αγοραζες φθηνοτερα απο 14.000( με εναν λογικο εξοπλισμο και οχι γυμνο).

Και αν σκεφτειτε οτι σημερον ημεραν με τοσο βομβαρδισμο που εχουν φαει για τα VW , ακομα και η κουτση Μαρια θα τολμησει να χτυπησει το "VW της" με 9.5 χιλιαρικα που τωρα ειναι πιο προσιτο.Μαρκετιστικα πραγματα...τι την ψαχνεται τωρα τη δουλεια :thumbsup:

βασικα θα διαφωνισω για πρωτον υπηρχε αμαξι μικροτερης κατηγοριας απο το πολο(λουπο)κ ειχε αρκετα πιο φθηνα,επρεπε να εισαγει καινουργιο μοντελο κ οχι κατι ηδη κυκλοφορισημο σε αλλη ηπειρο

τωρα στο θεμα τιμης μη τρελαθουμε ειναι πανακριβο ξεκιναει απο 9500 κ ειναι 1.2 δηλαδη αδειο κ αγκαζο κ ασχημο με 500 ευρω παραπανω πας σε πολο

Link to comment
Share on other sites

Guest dahlback

Θα συμφωνήσω με τον φίλτατο Χρηστάρα στο 95%...Το 5% της διαφωνίας μας είναι στο ότι δε του αρέσει το Polo...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλτατο Χρηστάρα στο 95%...Το 5% της διαφωνίας μας είναι στο ότι δε του αρέσει το Polo...

βασικα απο οτι καταλαβα το fox δε του αρεσει,το polo γιατι να μην του αρεσει?

εκτος και αν δε καταλαβα κατι καλα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια hi σε ολο το club εγω το πηρα το αμαξακι πριν 3 μηνες και ειναι αστερι.το πηρα για την αραβωνιαστικια μου και ειναι οτι πρεπει για γυναικα.μικρο (δεν χρειαζετε να μου φωναζει για να το παρκαρω οπως κανει με το δικο μου) οικονομικο (βαζω βενζινη μια φορα τον ενα μηνα)φτηνα τελη κυκλοφοριας και ειναι volkswagen πανω απ ολα.τα φρενα του αμαξιου ειναι απαιχτα (οπως αρμοζει σε καθε vw) απο κρατημα αρκετα καλο (1100 κιλα αμαξι με σφιχτη αναρτηση) το μοτερ υστερει μονο λογο οτι πηραμε το 1200αρι αλλα κατα τα αλα το αμαξι ειναι πολυ καλυτερο απο seichento - matiz - picanto - C-1 - panda και εχει και 4 αστερια ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

αργησα λιγο να απαντησω!

δεν ξερω αν θα με διαβασουν, τωρα που περασαν οι μηνες, αλλα οσοι ειχατε αρνητικη αποψη για το vw fox, αποδειχτηκε οτι λεγατε βλακειες.

--το fox εχει τις μεγαλυτερες πωλησεις στην κατηγορια του, στην Γερμανια.Στις υπολοιπες (Ιτα,Γαλ,ΜΒ,Ισπ) ειναι στην πρωτη τριαδα.

Τελικα η διαφορα με το polo ειναι γυρω στα 2.500.Χανεις 7ποντους σε μηκος, αλλα κερδιζεις σε υψος.Εχει το τιμονι απο το νεο golf, και το ταμπλο του ειναι το πιο ποιοτικο.

Απευθηνεται σε κοινο που θελει ενα φτηνο αμαξι, με χωρους.

--Αν νομιζετε οτι με το polo των 75ιππων, 101ιππων ειστε γρηγοροι τοτε ειστε πολυ πισω.Ο μεσος ορος των αυτοκινητων εχει 110αλογα!!

--το polo ειναι ενα μινι αμαξι πολης και δεν αλλαζει με τιποτα αυτο.Αν θελετε να το βλεπετε σαν αγωνιστικο, καλως.

Link to comment
Share on other sites

Guest analisis

σύμφωνο με τον thanasistsi σε όλα

και να συμπληρώσω ότι η θέση οδήγησης είναι πολύ καλύτερη από του polo για έναν με ύψος από 1 85cm και πάνω :D

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Guest Scientific
σύμφωνο με τον thanasistsi σε όλα

και να συμπληρώσω ότι η θέση οδήγησης είναι πολύ καλύτερη από του polo για έναν με ύψος από 1 85cm και πάνω :D

Δε νομίζω το Polo να υστερεί σε ύψος! Εγώ είμαι 1,80 και πάνω από το κεφάλι μου έχει αρκετό κενό! Οπότε άκυρο! Αυτό όσον αφορά τα Polo 9N και 9N3!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.