Jump to content
tasossline

Passat Cc 1.8 Tsi By Porfiris Autosport And Xxexelixis

Recommended Posts

σημερα παιδια μπηκε προγραμμα xxexelixis ,εισαγωγη αερος Bmc και downpipe 76ari τα αποτελεσματα 230 αλογα με 37 κιλα ροπη πολυ καλα πιστευω για 7000 χιλ που εχει επανω το μοτερ δυναμομετρηση θα ανεβασω καποια στιγμη γιατι δεν την εχω εγω αλλα ο αδερφος μου γιατι δικο του ειναι το τουμπανο

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τα αποτελεσματα φιλε μου!!

Να το χαιρεστε το αμαξι μαζι με τον brother σου!!

Περιμενουμε και το διαγραμμα συντομα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατη η passatia να το χαιρεστε βαλε και καμια φωτο με τις λεπτομεριες για να χαλβαδιασουμε λιγο.

θα βαλω παιδια απλως τωρα δεν εχω μεχρι σαββατο που γυρισει θα εχουμε βαλει και διαγραμμα

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω παιδια απλως τωρα δεν εχω μεχρι σαββατο που γυρισει θα εχουμε βαλει και διαγραμμα

οριστε η δυναμομετρηση http://img266.imageshack.us/i/66697161866675811815798.jpg/ τελικα 225 παιδια απλως στην πρωτη δυναμομετρηση ειχε 227 γιαυτο μου ειπε 230 και στην δευτερη εβγαλε 225 τεσπα wink

και οριστε και η δουλεια που εγινε στην εξατμηση και στην εισαγωγη http://img841.imageshack.us/i/15588216186666381151579.jpg/

http://img11.imageshack.us/i/15588216186666781161579.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/15588216186667181171579.jpg/

http://img153.imageshack.us/i/15602816855526984535010.jpg/

http://img52.imageshack.us/i/15602816855527651201610.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Τάσο. Ωραία αποτελέσματα. Και καλά υλικά φαίνεται να έχει η εξάτμιση. Μόνο την μισή έχετε αλλάξει? Έχετε αφαιρέσει κάποιο καζανάκι?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Τάσο. Ωραία αποτελέσματα. Και καλά υλικά φαίνεται να έχει η εξάτμιση. Μόνο την μισή έχετε αλλάξει? Έχετε αφαιρέσει κάποιο καζανάκι?

να σαι καλα ρε φιλε λοιπον εχει μπει μονο downpipe 76ari με ενα κοματι σωλημα 76 φ απο καταλυτη και πισω και ολα τα αλλα ειναι μαμα χωρις να αφαιρεθει καποιο καζανι

Link to comment
Share on other sites

Και από μένα τα εύσημα.Πράγματι πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έγινε.Εύχομαι πολλά και αξιόπιστα χιλιόμετρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Και από μένα τα εύσημα.Πράγματι πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έγινε.Εύχομαι πολλά και αξιόπιστα χιλιόμετρα.:blink:

να σαι καλα ρε φιλε :blink:

Link to comment
Share on other sites

μα καλα αερας απο μεσα???κανε κατι να απομονωσεις την χουανη απτη ζεστη που βγαζει η μηχανη μηπως και δεις καλυτερα νουμερα κιολας...ωραιο το χρωμα

Link to comment
Share on other sites

μα καλα αερας απο μεσα???κανε κατι να απομονωσεις την χουανη απτη ζεστη που βγαζει η μηχανη μηπως και δεις καλυτερα νουμερα κιολας...ωραιο το χρωμα

παιδια εγω ειμαι ο ιδιοκτητης του αμαξιου εχω θερμοασπιδα απλος δεν φαινεται καλα σιγα μην το αφηνα να επαιρνε αερα απο την μηχανη

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρουσιαζο την καινουργια εισαγωγη μου και το i/c που πειρα απο τον αδερφο μου το οποιο θα το κουμποσω επανω με εναν 200αρι καταλυτη και θα παω παλι στον μιχαλη στο xxelixis για update του προγραμματος και ανεβασμα οσο περισσοτερο ανεβενει

μολις ολοκληρωθη το ολο θεμα θα εχω φοτο και βιντεο της νεας δυναμομετρησης μου

εισαγωγη

snc00287h.jpg

και μια φοτο το i/c s3 που θα βαλω

s3corejkmbig.jpg

σιμο θες πως εκανα την εισαγωγη και δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Παντελή, ούτως ή άλλως λόγω CDAA ήταν χλωμό να έχεις θέματα. Βέβαια, λόγω CDAA όπως ήταν η BSH πολύ απλα δεν ταίριαζε η πατούρα για τον MAF που φοράς (κάνει μόνο για τον MAF του BZB και βασικά του δίλιτρου CAWB) :yahoo:

Βάλε μια Forge σκάστρα, και ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Παντελή, ούτως ή άλλως λόγω CDAA ήταν χλωμό να έχεις θέματα. Βέβαια, λόγω CDAA όπως ήταν η BSH πολύ απλα δεν ταίριαζε η πατούρα για τον MAF που φοράς (κάνει μόνο για τον MAF του BZB και βασικά του δίλιτρου CAWB) :yahoo:

Βάλε μια Forge σκάστρα, και ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ πίσω!

φιλε προς το παρων θα κανω μονο τα παραπανω που εγραωα γιατι σε3-4 βδομαδες θα γεννηθη ο μικρος και δεν θελω θορυβο στην πορεια θα αλλαξω και τα τελικα μου και θα ναι τεντα το εργαλειο θα βαλω τον μιχαλη μετα ξανα να ζωγραφισει χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σας έρθει, και να είναι υγιέστατο! :hairy:

Εγώ σου το είπα, γιατί έκανες πολύ "αγκούυυ" αρχικές επιλογές (περικομένες)! Σε άλλα σημεία έδινες χώρο να "δώσει" το αμάξι, ενώ σε άλλα το άφηνες "πνιγμένο". Πάντως, μετά τα όσα έχω δει φίλε μου, το θέμα "σεντόνιασμα" σε ένα CC έχω αρχίσει να το ψιλο-φοβάμαι.

Ανάλογα με το μοτέρ, μπορεί να το τραβήξει στα 265 ως 270 άλογα, αλλά με αυτά τα κιλά αυτού του αυτοκινήτου κομματάκι μήπως τελικά θα έχουμε στο τέλος θέματα?

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σας έρθει, και να είναι υγιέστατο! :hairy:

Εγώ σου το είπα, γιατί έκανες πολύ "αγκούυυ" αρχικές επιλογές (περικομένες)! Σε άλλα σημεία έδινες χώρο να "δώσει" το αμάξι, ενώ σε άλλα το άφηνες "πνιγμένο". Πάντως, μετά τα όσα έχω δει φίλε μου, το θέμα "σεντόνιασμα" σε ένα CC έχω αρχίσει να το ψιλο-φοβάμαι.

Ανάλογα με το μοτέρ, μπορεί να το τραβήξει στα 265 ως 270 άλογα, αλλά με αυτά τα κιλά αυτού του αυτοκινήτου κομματάκι μήπως τελικά θα έχουμε στο τέλος θέματα?

δοκημασμενο σιμο οχι με τιποτα προχωρατε χαχαχαχαχαχααχα

Link to comment
Share on other sites

Που δοκιμασμένο βρε Τάσο μου? Στα Leon και A3 που είναι και περίπου 200 κιλάκια κάτω?

Link to comment
Share on other sites

οπότε εάν δούμε κανένα λευκό Rline(πρέπει να σας έχω δει στο Ωραιόκαστρο πουρνό πουρνό πριν πολύ καιρό), να πατήσουμε κόρνα για χαιρετισμό ? :hairy:

Link to comment
Share on other sites

οπότε εάν δούμε κανένα λευκό Rline(πρέπει να σας έχω δει στο Ωραιόκαστρο πουρνό πουρνό πριν πολύ καιρό), να πατήσουμε κόρνα για χαιρετισμό ? :hairy:

χαχαχαχαχχαχαχααχαχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι R-line του Παντελή ...

Αν έχετε δει κανένα λευκό R-line θα είναι του Baira !

δεν ειναι r-line απλα γελασα για το υπολοιπο που ειπε

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε συ Παντελή ...

Αν θες τη γνώμη μου, άσε το στυλ φτιαξίματος που έχεις μπει στο τρυπάκι το "Λίγο-Λίγο" δηλαδή

γιατί έτσι που το πας

α) κάθε λίγο και λιγάκι θα προσθέτεις πράγματα και θα τρέχεις στο συνεργείο

β) και όλο λεφτά θα δίνεις

γ) και ποτέ αυτό που έχεις δεν θα σε ικανοποιεί και θα θέλεις το κάτι παραπάνω. (Χώρια οτι πρέπει να τρέχεις συνέχεια και στον Mike) !

Φτιάξε ένα ολοκληρωμένο project στο μυάλό σου και πήγαινε καν'το μια και καλή !!!!

Υ/Γ Άσε που όταν φτιάχνεις ένα αυτοκίνητο με σκοπό να του βάλεις πάνω κάτι στο μέλλον, μέχρι να έρθει εκείνο το "μέλλον" το αμάξι δεν θα δουλεέυει στο 100% τωνδυνατοτήτων του :hairy:

Edited by aris_cc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.