Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

Δοκίμασα να βάλω μπλε λαμπάκια στη μικρή σκάλα (πόλης) του golf V που πρόσφατα απέκτησα και δεν τα σήκωνε.

Ανάβανε τα πρώτα 2 δευτερόλεπτα και μετα έσβηναν.....

Ηθελα πολύ να τα βάλω γιατί μου έρεσε το look με τα προβολάκια και μπλέ από πάνω!!!! Εχω το sportline 1.6..

Ξέρει κανείς κατί??

Καμιά ιδιαίτερη κατηγορία όχι όμως LED....που να λειτουργεί??

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω γραψει και αλλου, τα led λογω χαμηλης καταναλωσης ρευματος, ο εγκεφαλος τα αναγνωριζει σαν καμμενα, και ετσι βγαζει σφαλμα...Οποτε πας για κατι αλλο...

Πχ PIAA που εχω βαλει εγω...Κατι που μπορεις να βρεις και στο γκαραζ μου...

Link to comment
Share on other sites

PIAA ειναι καλυτερες... Trust me, u won't lose... :(

που θα τις βρούμε τις PIAA?

sorry αν έκανα χαζή ερώτηση αλλά…

Έχω το Golf V ένα χρόνο περίπου αλλά δεν του έχω αλλάξει ακόμα τίποτα εξωτερικά…

Και έτσι δεν έχω ιδέα που μπορώ να τις βρω

(μέσα έβαλα ένα Carputer hearts.gif και έβαλα μπλε LED στη θέση των κόκκινων που ήταν στην πλαφονιέρα… :( )

Link to comment
Share on other sites

Τις μπλε τις ψειρες μπορεις να τις βρεις στον LOUIS Autotuning με 17ευρω. Ειναι στην λεωφορο Κηφισιας.

Μπλε ε...? Δεν μας ανεβαζεις και μια φωτο...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρήκα τα φανάρια look xenon της hella 600 € με τοποθέτηση .Χenon εχω aftermarket τι λέτε ?Ειδα τα FK angel αλλα δεν με πολυ γεμισανε (ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ) ;):wacko:;) Να τα πάρω;;;;;

Edited by T@soulis
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα ιδια με του gti-r32. εννοειται οτι ειναι πολυ ωραια :rolleyes: . αν διαθετεις τα χρηματα κανε την κινηση κ παρειγγειλε τα :D. αλλα εσυ δεν εχεις gti?(απ οτι βλεπω στo προφιλ σου..).δεν εχει τετοια φαναρια εσενα?

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τα angel eyes της FK 250-300 νομιζω!Πάντα μόνο φανάρια και με 250-300 ενα κιτ χενον και εισαι μια χαρα!Εγω θα τα εβάζα αλλα δεν με πολυ γεμισανε και οπως γραφω πιο πάνω γούστα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τα angel eyes της FK 250-300 νομιζω!Πάντα μόνο φανάρια και με 250-300 ενα κιτ χενον και εισαι μια χαρα!Εγω θα τα εβάζα αλλα δεν με πολυ γεμισανε και οπως γραφω πιο πάνω γούστα ειναι!

τασουλη αυτα που ποσταρες ηταν απλα κ@β$@...αλλα εκτος απο τα γουστα παιζει και το μπαγιοκο..

μηπως ςχεις φοτο ευκαιρη απο τα fk να τα δω?

Αν ειναι με 600 να βαλω και xenon και φαναρια θα ηταν οτι επρεπε.. B)

Edited by aresius
Link to comment
Share on other sites

thx man..

Βραδινη ληψη..ωραια δειχνουν...

θα προσπαθησω να βρω και μια φοτο που να ειναι μερα.

------------------------------------------------------------------------------------------

Τασο αυτα εννοεις???----->fk angel

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να προτεινετε καποια καλη λαμπα για μεσαια σκαλα και ψειρες για καλυτερο αποδοση? υπαρχει καποια που να εχει ποιο λευκο φωτισμο?

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και 2 χρόνια λάμπες Η7 της ΗELLA με πιο καθαρό και περισσότερο ΑΣΠΡΟ φως στα μεσαία και μεγάλα και ψείρες PHILIPS που μπορεί να είναι μπλέ, δε φαίνονται όμως εκεί που είναι και το φως τους είναι άσπρο όπως τα υπόλοιπα φώτα.

Κόστος περίπου 40+ όλα. (10 ευρώ περίπου η κάθε H7 HELLA).

Για τα λεφτά τους και μετά από τόσο καιρό είμαι σίγουρος ότι αξίζουν. Και φαίνονται πιο όμορφα, αλλά το κυριότερο βλέπεις καλύτερα από τις "απλές".

Σίγουρα δε συγκρίνονται με XENON.

ετσι ακριβως +1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και 2 χρόνια λάμπες Η7 της ΗELLA με πιο καθαρό και περισσότερο ΑΣΠΡΟ φως στα μεσαία και μεγάλα και ψείρες PHILIPS που μπορεί να είναι μπλέ, δε φαίνονται όμως εκεί που είναι και το φως τους είναι άσπρο όπως τα υπόλοιπα φώτα.

Κόστος περίπου 40+ όλα. (10 ευρώ περίπου η κάθε H7 HELLA).

Για τα λεφτά τους και μετά από τόσο καιρό είμαι σίγουρος ότι αξίζουν. Και φαίνονται πιο όμορφα, αλλά το κυριότερο βλέπεις καλύτερα από τις "απλές".

Σίγουρα δε συγκρίνονται με XENON.

Καλα αυτο εννοειται.να σε ρωτησω, η μεσαια σκαλα που ειναι Η7, ειναι ακριβως ιδια με την μεγαλη?(Η7 και αυτη?).τις philips w5w bluevision εχεις? οταν λες οτι ειναι μπλε,εννοεις οτι βγαζουν μπλε φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....αν δεν ερθει και αυτη την εβδομαδα το κιτακι xenon που μου εχει πει ο "μαστορας μου".... ;):lol:

το οποιο θα ειναι ετοιμο μονο για golf ,χωρις πατεντες και διαφορα τετοια.....και μονο με 170 ευρω.....

θα παω να βαλω και εγω ...τις λαμπες!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....αν δεν ερθει και αυτη την εβδομαδα το κιτακι xenon που μου εχει πει ο "μαστορας μου".... ;):lol:

το οποιο θα ειναι ετοιμο μονο για golf ,χωρις πατεντες και διαφορα τετοια.....και μονο με 170 ευρω.....

θα παω να βαλω και εγω ...τις λαμπες!!!

ξερεις καποιο μαγαζι στην Πατρα(μιας και ειμαστε και οι δυο Πατρινοι :lol: ) που να εχει λαμπες philips? εχω φαει τον τοπο ολο ρε αδερφε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.