Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

Ναι όντως!!Ειναι λίγο τυφλωτικά(Εως πολύ),απλά έχω συνηθίσει με τα κεφαλαία από τα greeklish και προσαρμόζομαι στα ελληνικά και στους τόνους...!!!! tongue.gif Οχι δεν είμαι καθόλου φωνακλάς!Ήρεμος άνθρωπος!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο την εδώ αντιπροωπεία της HELLA και ρώτησα για τα xenon φαναρια και μου ειπαν 1100 ευρώ κομπλέ πολλα δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο την εδώ αντιπροωπεία της HELLA και ρώτησα για τα xenon φαναρια και μου ειπαν 1100 ευρώ κομπλέ πολλα δεν είναι?

Αν είναι τα πλήρες (με λάμπες και ballasts που δίνει και η VW) και είναι και με τα shutters στα πορείας, τότε είναι καλή τιμή.

Αλλιώς ο peolinio που έδωσε 630 + 50 ¤ έκανε την καλύτερη αγορά ;););)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τα πλήρες (με λάμπες και ballasts που δίνει και η VW) και είναι και με τα shutters στα πορείας, τότε είναι καλή τιμή.

Αλλιώς ο peolinio που έδωσε 630 + 50 ¤ έκανε την καλύτερη αγορά ;););)

από όσο μου είπαν είναι πλήρες μαζι με τις λάμπες

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι γινεται?

Αυτο το φαναρι ειναι εξαιρετικα ομοιο με το OEM BI-XENON!

Σκεφτηκα οτι με λιγο ψαξιμο και υπομονη (βλ ebay) γινεται!

Βρισκεις 2 oem bi-xenon projectors οπως αυτους¨!

Βρισκεις και πολυ ευκολα 2 0EM BALLAST με τα IGNITORS

τους για το gti 'η ακομη και αλλες(bmw audi ) εχουν τους ιδιους με τους

oem που χρειαζόμαστε (αυτους)¨.

Στην συνεχεια μια κωδικοποιηση και λογικα τελείωσες!

Μιας και θα ανοίξεις το φαναρι σου δες αυτο¨

Φυσικα θα εχει εξοδα η ολη φαση αλλα μην ξεχναται

οτι να βαλεις mtec παλι θες εξοδα με 50-100 παραπανω

δεν νομιζω να χαλα κανενα για oem bi xenon!

Φυσικα δεν ειμαι απολυτος οτι γινεται και το κυριοτερο

ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ!!! :rolleyes:

post-9886-1239369497.jpg

post-9886-1239370241_thumb.jpg

post-9886-1239370504_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποσο βγαινει η ιστορια?γιατι τα οεμ πανε κοντα στο 500-600αρι(χωρις το auto leveling )

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω αυτα τα φαναρια? :o

Φιλαρακι μου αυτα τα φαναρια ειναι oem bi-xenon αλλα

ειναι βαμμενα μαυρο mat και εχουν κοκκινη γραμμη

Οταν δεις ανοιχτο το φαναρι θα καταλαβεις σε ποιο

σημειο βαφτηκε κοκκινο.

Αυτο που εγραψα ειναι για τους κατοχους φαναριων

Hela xenon look!Νομιζω πανω κατω το ιδιο θα ειναι

με τα oem bi xenon αλλα εξαρταται το ποσο θα τα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι γινεται?

Αυτο το φαναρι ειναι εξαιρετικα ομοιο με το OEM BI-XENON!

Σκεφτηκα οτι με λιγο ψαξιμο και υπομονη (βλ ebay) γινεται!

Βρισκεις 2 oem bi-xenon projectors οπως αυτους¨!

Βρισκεις και πολυ ευκολα 2 0EM BALLAST με τα IGNITORS

τους για το gti 'η ακομη και αλλες(bmw audi ) εχουν τους ιδιους με τους

oem που χρειαζόμαστε (αυτους)¨.

Στην συνεχεια μια κωδικοποιηση και λογικα τελείωσες!

Μιας και θα ανοίξεις το φαναρι σου δες αυτο¨

Φυσικα θα εχει εξοδα η ολη φαση αλλα μην ξεχναται

οτι να βαλεις mtec παλι θες εξοδα με 50-100 παραπανω

δεν νομιζω να χαλα κανενα για oem bi xenon!

Φυσικα δεν ειμαι απολυτος οτι γινεται και το κυριοτερο

ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ!!! :lol:

sorry αλλα βασικα τι θα ηθελες να κανεις???? και για ποιο λογο χρειαζεσαι την κωδικοποιηση??

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?

αυτα τα φαναρια http://cgi.ebay.de/ORIG-XENON-SCHEINWERFER...A1%7C240%3A1318

σε σχεση με αυτα τα φαναρια

http://cgi.ebay.de/HELLA-XENON-SCHEINWERFE...A1%7C240%3A1318

ποια ειναι η διαφορα τους ?γιατι η τιμη εχει μεγαλη διαφορα.αξιζουν τα πρωτα η θα εχει προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα θελουν κιτ χενον αυτα εχω και εγω

τα δευτερα πρεπει να εχουν ενσωματομενη λαμπα με balanst αλλα μπορει και να ειναι

τα dynabeam που στρειβουν μαζι με τους τροχους αν δεν κανω λαθος

http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do...o.xcm=hella_com

Edited by zil
Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα θελουν κιτ χενον αυτα εχω και εγω

τα δευτερα πρεπει να εχουν ενσωματομενη λαμπα με balanst αλλα μπορει και να ειναι

τα dynabeam που στρειβουν μαζι με τους τροχους αν δεν κανω λαθος

αυτα που εχεις κι εσυ δηλαδη τα πρωτα ειναι ενταξει?το υψος δεσμης ρυθμιζεται απο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα τελεια σε εμφανηση και σε αποδοση.ναι ολα κανονικα δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

zil δεν παιζουν πανω κατω σε ανωμαλιες του δρομου επειδη δεν εχεις το auto leveling σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω τα φαναρια μου oem bi xenon!

για να τα κανεις oem χρειαζςσαι παρα πολλα πραγματα

α. αισθητηρες που βρισκονται στα ψαλιδια

β. (μαλλον) αλλαγη στα μοτερακια (leveling στη δεσμη των φωτων) που βρισκονται μεσα στο φαναρι

γ. vag - com για κωδικοποιηση

Link to comment
Share on other sites

zil δεν παιζουν πανω κατω σε ανωμαλιες του δρομου επειδη δεν εχεις το auto leveling σωστα?

ολα τα hella παιζουν σε ανωμαλιες του δρομου

Link to comment
Share on other sites

να σου πω χθες το βραδυ που βγηκα για να δω την αποδοση τους και αν θελουν ρυθμηση δεν προσεξα κατι τετοιο.και οι δρομοι που περασα δεν ηταν και οι καλυτεροι.

Link to comment
Share on other sites

τα εργοστασιακα φαναρια οπως αυτα που πουλανε στο ebay παιζουν κ αυτα σε ανωμαλιες του δρομου?

Link to comment
Share on other sites

για να τα κανεις oem χρειαζςσαι παρα πολλα πραγματα

α. αισθητηρες που βρισκονται στα ψαλιδια

β. (μαλλον) αλλαγη στα μοτερακια (leveling στη δεσμη των φωτων) που βρισκονται μεσα στο φαναρι

γ. vag - com για κωδικοποιηση

Για την κωδικοποιηση το εγραψα φιλε,σωστος για τα sensors στα ψαλιδια αλλα

γιατη αλλαγη στα μοτερακια..?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δείτε ένα φαναράκι που τα σπάει...http://jonsibal.com/bpimages/mkvheadlight1.jpg

ο ane το θυμάται καλά..κ γω αν το βρω το αγοράζω σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

zil δεν παιζουν πανω κατω σε ανωμαλιες του δρομου επειδη δεν εχεις το auto leveling σωστα?

δεν ειναι τα οεμ τασο!!!!!!ειναι τα hella που σου λεω να παρεις!!που ειναι ιδια με τα οεμ (τα οεμ ειναι αλλα μαρκας hella kai alla valeo) μονο που δεν χρειαζεται aytoleveling επειδη ριθμιζονται απο μεσα οπως αυτα που εχεις τωρα και ετσι ξεχνας τα προβληματα με τους ανταπτορες και απο ποιοτητα το ονομα hella ta λεει ολα πιστευω..παιδια sorry αλλα τα εχετε κανει σκατα με το συμπαθειο αφου ο καθενας γραφει οτι του κατεβει χωρις να εξηγει για ποιο πραγμα μιλαει..λοιπον για να διευκρινησουμε παλυ..1)εξωτερικα τα οεμ και τα hella ειναι ΙΔΙΑ δλδ δεν μπορειτε να αναγνωρισετε ποιο ειναι το οεμ και ποιο to hella...2)ολα τα οεμ ΠΑΙΖΟΥΝ και αυτο γιατι χρειαζονται για να δουλεψουν τους αισθητηρες και την καλοδιωση.μπορειτε να τα κανετε να δουλευουν σε ηλεκτρολογο με πατεντα που τα κραταει σταθερα.πραγμα επικινδυνο γιατι οταν θα ειστε φορτομενοι δεν θα μπορει να ρυθμιστει η δεσμη και ετσι θα φεγγουν οπου να ναι..τα hella ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ γιατι εχουν και αυτα ηλεκτρικο μοτερακι σαν αυτα που εχουν τα φαναρια σας τωρα και ρυθμιζονται κανονικα απο μεσα...3)τα hella ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΝ..αλλα δεχονται οποιοδηποτε κιτ ξενον θελετε να βαλετε αφου διαθετουν προτζεκτορα που κανει για ξενον το δηλωνει και η hella.(xenon ready).ευχομαι να καταλαβαν αυτοι που τα ειχαν μπερδεμενα. παραθετω και 2 φωτο απο κατω το 1ο οεμ και το 2ο hella

2691g5l1051.jpg4277g5l114.jpg

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δείτε ένα φαναράκι που τα σπάει...http://jonsibal.com/bpimages/mkvheadlight1.jpg

ο ane το θυμάται καλά..κ γω αν το βρω το αγοράζω σήμερα..

an ta θυμαμαι λεει!!!!!!τα καλυτερα φαναρια ever για golf..kata pasa πιθανοτητα προκειτε για οεμ η hella φαναρι με βαμενα τα νικελ σε ματ μαυρο και ιδιοκατασκευη με λεντ για μεγαλη σκαλα.

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα οεμ τασο!!!!!!ειναι τα hella που σου λεω να παρεις!!που ειναι ιδια με τα οεμ (τα οεμ ειναι αλλα μαρκας hella kai alla valeo) μονο που δεν χρειαζεται aytoleveling επειδη ριθμιζονται απο μεσα οπως αυτα που εχεις τωρα και ετσι ξεχνας τα προβληματα με τους ανταπτορες και απο ποιοτητα το ονομα hella ta λεει ολα πιστευω..παιδια sorry αλλα τα εχετε κανει σκατα με το συμπαθειο αφου ο καθενας γραφει οτι του κατεβει χωρις να εξηγει για ποιο πραγμα μιλαει..λοιπον για να διευκρινησουμε παλυ..1)εξωτερικα τα οεμ και τα hella ειναι ΙΔΙΑ δλδ δεν μπορειτε να αναγνωρισετε ποιο ειναι το οεμ και ποιο to hella...2)ολα τα οεμ ΠΑΙΖΟΥΝ και αυτο γιατι χρειαζονται για να δουλεψουν τους αισθητηρες και την καλοδιωση.μπορειτε να τα κανετε να δουλευουν σε ηλεκτρολογο με πατεντα που τα κραταει σταθερα.πραγμα επικινδυνο γιατι οταν θα ειστε φορτομενοι δεν θα μπορει να ρυθμιστει η δεσμη και ετσι θα φεγγουν οπου να ναι..τα hella ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ γιατι εχουν και αυτα ηλεκτρικο μοτερακι σαν αυτα που εχουν τα φαναρια σας τωρα και ρυθμιζονται κανονικα απο μεσα...3)τα hella ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΝ..αλλα δεχονται οποιοδηποτε κιτ ξενον θελετε να βαλετε αφου διαθετουν προτζεκτορα που κανει για ξενον το δηλωνει και η hella.(xenon ready).ευχομαι να καταλαβαν αυτοι που τα ειχαν μπερδεμενα. παραθετω και 2 φωτο απο κατω το 1ο οεμ και το 2ο hella

2691g5l1051.jpg4277g5l114.jpg

σωστος

τα ειπες ολα

εγω αυτα εχω βαλει τα hella oem xenon look

και τα πηρα απο εδω

http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-HELLA-GOLF-5-V...%3A1|240%3A1318

τα περασα με ενα φιλο στο σπιτι μου το σαββατο και δεν μας πηρε πανω απο μια ωρα(βγηκε ο προφυλακτηρας)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.