Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

θα πας σε μαγαζί που κανουν car wrapping  και θα σου βάλει σκούρα ζελατίνα.

μετά θα κόψει τα 4 κυκλάκια στα φάναρια και ορίστε !

 

εχεις μαμά r32 φανάρια, με τέλεια εμφάνιση και με μικρό κόστος.

Εκανα τα δικα μου προχθές και γίνανε ακριβώς τα ιδια και οπως ειπε και ο chris me μικρο κοστος καινουρια hella εχουνε 200 απο το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργασία Τίτλου.


attachicon.gif1.jpgattachicon.gif2.jpgattachicon.gif3.jpgattachicon.gif4.jpg


μετα την τοποθέτηση του προγράμματος μπήκαν και τα φωτα.

συνέχεια με αλλαγη μασκας απο gti

 

 

Χρόνια Πολλά,

 

Με γεια, τα συγκεκριμένου τύπου δες αν έχουν πίσω μια ετικέτα που αναγράφει χρήση μόνο halogen λάμπας.

Ίσως σκέφτεται για xenon kit γι΄αυτό στο λεω, μιας και έχουν περάσει από τα χέρια μου κάποια angel eyes.

 

Βγάλε μια βραδυνή φωτογραφία γιατί μου φαίνονται πολύ κίτρινοι οι δακτύλιοι.

Υπάρχουν διαφορές από μάρκα σε μάρκα. Κάποια είναι λευκά.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα Νικο και σε όλα τα παιδιά.δοκιμάσε το παιδί που τα αγόρασα (απο μαγαζι) να βάλει λευκά led για τους δακτύλιους αλλα δεν άναβαν καθόλου.έτσι ξαναβάλαμε τα κίτρινα.σε κάθε δακτύλιο μπαίνουν απο 2 λαμπάκια led.Σύνολο 8 λαμπάκια.

επείσης φοράω τα xenon που είχα στα μαμά φώτα.ολες οι φύσες ταιριάξανε κανονικά χωρίς πατέντες

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα πατέντας ή κουμπώματος, οι δέσμες σε ορισμένες μάρκες angle eyes που μπήκε xenon kit πήγαιναν όπου ναναι, αντίθετα με halogen ήταν πολύ καλά.

Πήγαινε σένα φωτόμετρο να τα ρυθμίσεις, αν μπορέσει. 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση. Εχω Golf 5 BMY 01/07. Ξερουμε ποσα pin ειναι η φισα των μπροστα φαναριων; 10 ή 12;

Ψηνομαι για τα φαναρια της Dectane και εχει 2 στο site της. Ενα κανει για 10αρι και το αλλο για 12αρι.

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδες μια ερωτηση. Εχω Golf 5 BMY 01/07. Ξερουμε ποσα pin ειναι η φισα των μπροστα φαναριων; 10 ή 12;

Ψηνομαι για τα φαναρια της Dectane και εχει 2 στο site της. Ενα κανει για 10αρι και το αλλο για 12αρι.

 

 

Τα απλά φανάρια έχουν 10πινη φυσα, τα bixenon έχουν 12. Άρα τα 10αρια θες

Edited by and64
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση   :drinks:  :drinks:

Μαλλον λεω να παω για αυτα

https://www.dectane.de/HEADLIGHTS/Headlights-VW/headlights-VW-Golf-V-03-07-GTI-Look-black-SWV06DB.html

 

Οποιαδηποτε γνωμη-προταση δεκτη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρε hella αν εχεις τα παραπανω χρηματα..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο Νικο γιατι βγαινουν καμποσο παραπανω. Απλα γνωριζω τον αντιπροσωπο και μου βγαινει καλη η τιμη. Βεβαια κραταω κανενα φραγκο μηπως αλλαξω μπροστα προφυλακτηρα. 

Link to comment
Share on other sites

Οτι σε βολευει!

Υγ. Απλα ειναι πιο ποιοτικα και σαν κατασκευη.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο Νικο γιατι βγαινουν καμποσο παραπανω. Απλα γνωριζω τον αντιπροσωπο και μου βγαινει καλη η τιμη. Βεβαια κραταω κανενα φραγκο μηπως αλλαξω μπροστα προφυλακτηρα. 

Κι εγώ τα θέλω αυτά...για πες μου την άκρη σου 

Link to comment
Share on other sites

μαγκεσ βοηθεια,εάν και εχω καιρο να γραψω θελω οπωσδήποτε λογο ενοσ ατυχηματοσ που ειχα από αγγλικο ebay να βαλω xenon από r mk6 golf τι χρειαζομαι κομπλε να δουλεψουν και που θα βρω αμεσα ομωσ, διοτι ενώ λεω στον αγγλο να μου στειλει για αριστεροτομονο φαναρια μου στειλε τα δικα τους και εχω φτασει τωρα και δεν βγαινω βραδυ για να μην ενοχλω sos παιδια βοηθηστε

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις? Που μπορουμε να βρουμε τα φαναρια της Ηella η στην ελλαδα η στο εξωτερικο? Σχεδον 2 χρονια τα ψαχνω και δεν μπορω να τα βρω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φαναρια της hella εχουν γινει δυσευρετα.

Πλεον και με το χαλι της χωρας τα τελευταια χρονια καταλαβαινεις οτι κοπηκαν τα περιττα..

Εχει γεμισει φτηνες κινεζιες..

Κινησου προς μεταχειρισμενα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς ρυθμίζονται πάνω-κάτω οι προβολείς σε golf v ? Από μέσα στο δικό μου ρυθμίζονται μόνο τα μεσαία. Οι προβολείς είναι πολύ ψηλά και αν μπει άτομο πίσω κάνω σινιάλο στα αεροπλάνα

Link to comment
Share on other sites

Απο τους προβολεις, υπαρχει βιδα αλλεν με την οποια μπορει να ρυθμιστει η δεσμη πανω κατω.

Καλο ειναι να ρυθμισεις τη δεσμη στο #2 και να το κανεις με φωτομετρο σε ηλεκτρολογο για να δεις και συγκλιση ταυτοχρονα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα σου αναβει γιατι ειναι τα ιδια watt με αυτες που πρεπει να εχει .Ειναι αλογονου δεν ειναι led.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 9 περιπου χρονια χρησης των xenon μου ( Kaixen ,H7 ,6000K  ,12v ,k2 ballast type) η μια απο τις 2 λαμπες κιτρινισε. γνωριζει κανεις τι γινεται απο εκει κ μετα? ή ποιο το προβλημα της ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.