Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

Μπα τα δικά μου δεν είναι γιατί αν ήταν θα φαινόταν στη ρύθμιση! Οι δέσμες ειναι σωστές, δλδ πιο χαμηλά και μαζεμένη μπροστά μου και πιο απλωμένη και ψηλά μπροστά απο τον συνοδηγό. Οπως πρέπει να είναι δλδ...

Θα τα τσιμπήσεις και συ;

Oxi πλάκα κανω, αν δεν βρω L θα μεινει ετσι χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα χελλα οεμ ξενον λουκ μπηκανε.ψαχνω d2s λαμπες ξενον να κανω την πατεντα..μεινετε συντονισμενοι!αν τελικα καταφερω και λυσω το προβλημα με τα mount και μπουνε τοτε ειμαι σιγουρος δεν θα υπαρχουν σκιες που διμιουργει η Η7 λαμπα ξενον.μετα σειρα εχει να βαλω τα ηλεκτρικα ψεκαστηρια!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα χελλα οεμ ξενον λουκ μπηκανε.ψαχνω d2s λαμπες ξενον να κανω την πατεντα..μεινετε συντονισμενοι!αν τελικα καταφερω και λυσω το προβλημα με τα mount και μπουνε τοτε ειμαι σιγουρος δεν θα υπαρχουν σκιες που διμιουργει η Η7 λαμπα ξενον.μετα σειρα εχει να βαλω τα ηλεκτρικα ψεκαστηρια!

Περιμένουμε στο ακουστικό μας :( Τα βαλες με απλές λάμπες;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εν τελει εβαλα τις philips diamond vision στα μεσαια και ο φωτισμος ειναι πολυ κοντα στα μαμα ξενον.προς το παρων δεν θα ασχοληθω με τις D2S και το πειραμα μιας και αγορασα ποδηλατο και εφυγαν αλλου λεφτα!οποτε οσοι περιμενετε το προτζεκτ θα το ξεκινησω τελος καλοκαιριου μαζι με τα ηλεκτρικα πιτσιλιστιρια.

υ.γ το βραδυ θα ανεβουν φοτο με τα φαναρια και τον φωτισμο!

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εν τελει εβαλα τις philips diamond vision στα μεσαια και ο φωτισμος ειναι πολυ κοντα στα μαμα ξενον.προς το παρων δεν θα ασχοληθω με τις D2S και το πειραμα μιας και αγορασα ποδηλατο και εφυγαν αλλου λεφτα!οποτε οσοι περιμενετε το προτζεκτ θα το ξεκινησω τελος καλοκαιριου μαζι με τα ηλεκτρικα πιτσιλιστιρια.

υ.γ το βραδυ θα ανεβουν φοτο με τα φαναρια και τον φωτισμο!

Άντε με γεια :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εν τελει εβαλα τις philips diamond vision στα μεσαια και ο φωτισμος ειναι πολυ κοντα στα μαμα ξενον.προς το παρων δεν θα ασχοληθω με τις D2S και το πειραμα μιας και αγορασα ποδηλατο και εφυγαν αλλου λεφτα!οποτε οσοι περιμενετε το προτζεκτ θα το ξεκινησω τελος καλοκαιριου μαζι με τα ηλεκτρικα πιτσιλιστιρια.

υ.γ το βραδυ θα ανεβουν φοτο με τα φαναρια και τον φωτισμο!

Μεγειες! Περιμένουμε φωτό, πρέπει να άλλαξε όψη η μούρη πλέον, εδώ το δικό μου που είναι με τον απλό προφυλακτήρα και αγρίεψε :D

Off Topic

Βάλε φωτο και απ'το ποδήλατο :):yahoo:
Link to comment
Share on other sites

αυριο ερχοντε τα ποδηλατα!πειρα και εγω και η γυναικα μου.οποτε σημερα τα φωτα αυριο ποδηλατα! :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια..ο φωτισμος το βραδυ παραειναι μπλε ομως.λενε οτι οι diamond vision ειναι 5000κ και δεν μου πολυαρεσει.ηθελα τον μαμα 4300 λευκο.ξερετε αν υπαρχουν τετοιεσ λαμπεσ σε αλογονου?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια..ο φωτισμος το βραδυ παραειναι μπλε ομως.λενε οτι οι diamond vision ειναι 5000κ και δεν μου πολυαρεσει.ηθελα τον μαμα 4300 λευκο.ξερετε αν υπαρχουν τετοιεσ λαμπεσ σε αλογονου?

Μα υπαρχουν, γιατι εβαλες αυτες?

http://www.e-autoshop.gr/index.php?cPath=37_91_157_255

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε γαμωτο!πηγα στον ηλεκτρολογο και μου εδωσε τις diamont!αυτες φενονται σαν να εχει κιτ ξενον 6000κ περιπου με τους προτζεκτορς και μπλεδιζουν τοσο ωστε οι λευκες ψειρες να χανουν την φωτεινοτητα τους..μαλλον θα τις αλλαξω παλι...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε γαμωτο!πηγα στον ηλεκτρολογο και μου εδωσε τις diamont!αυτες φενονται σαν να εχει κιτ ξενον 6000κ περιπου με τους προτζεκτορς και μπλεδιζουν τοσο ωστε οι λευκες ψειρες να χανουν την φωτεινοτητα τους..μαλλον θα τις αλλαξω παλι...

Ωραία η αλλαγή, με xenon θα δείξει ακομα καλύτερο! (και θα βλέπεις ακομα καλυτερα :frantics::hyper: )

Οσο για τις λάμπες μπορείς να δοκιμάσεις και nightbreaker, πρέπει ναι είναι 4000k, τις είχα στα παλιά φανάρια και τώρα στη μεγάλη σκάλα και δεν μπλεδίζουν καθόλου! Τις είχα πάρει 22-23 ευρώ αν θυμάμαι καλά απο ebay.co.uk. εδω δεν τις έχω βρει <30 ευρώ

p1030549e.th.jpg

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε γαμωτο!πηγα στον ηλεκτρολογο και μου εδωσε τις diamont!αυτες φενονται σαν να εχει κιτ ξενον 6000κ περιπου με τους προτζεκτορς και μπλεδιζουν τοσο ωστε οι λευκες ψειρες να χανουν την φωτεινοτητα τους..μαλλον θα τις αλλαξω παλι...

Philips Crystal Vision 4.300Κ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχε βγάλει τα φανάρια έξω για να βάλεις τα ξένον, γιατί δεν τα βίδωσες απο κάτω στη θέση που θα έμπαιναν τα εργοστασιακά ballasts? Εγώ όταν είχα βάλει τα Hella Look xenon εκει κάτω τα είχα βάλει και δεν φαινόντουσαν καθόλου τα ballasts...

Πάντως το τρέμουλο σε λακκούβες είναι κάπως φυσιολογικό, αφού η δέσμη ξενον είναι πιο απόλυτη απο αυτή των απλών αλογόνου, και έχεις και έναν προτζέκτορα που είναι αρκετά βαρύς και τραντάζεται πιο εύκολα.

Εκεί είναι η σωστή θέση. Κι εγώ εκεί τα τοποθέτησα οι άλλες λύσεις είναι τσαπατσουλιές :frantics:

Η θερμοκρασία μέσα στον κινητήρα είναι πολύ μεγάλη, συχνά έχει υγρασία, άρα για τα ballast και τα διάφορα καλώδια που κρέμονται δεν είναι ότι καλύτερο.

Για να απαντήσω και στον φίλο AND64 για ψείρες μπορείς να βάλεις αυτές που δίνει μαζί με τις Η7 Crystal Vision ο Saveltrade.

Βάζεις στη μεγάλη σκάλα τις Η7 και μαζί και τις ψείρες και είσαι οκ! Οι ψείρες είναι κατάλευκες.

Crystal Vision

Γρήγορε Λαγέ βάλε τις Crystal Vision που λέει και ο Στέλιος και μετά όταν βάλεις xenon βάλτες στη μεγάλη σκάλα.

Nightbreaker καλή λάμπα, πιο δυνατή από Crystal Vision, είναι λουκούμι για τη μεγάλη δέσμη και όσους ταξιδεύουν πολύ νύχτα. Από χρώμα όμως όχι κοντά στο λευκό.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω και στον φίλο AND64 για ψείρες μπορείς να βάλεις αυτές που δίνει μαζί με τις Η7 Crystal Vision ο Saveltrade.

Nightbreaker καλή λάμπα, πιο δυνατή από Crystal Vision, είναι λουκούμι για τη μεγάλη δέσμη και όσους ταξιδεύουν πολύ νύχτα. Από χρώμα όμως όχι κοντά στο λευκό.

Δεν αγοράζω άλλες λάμπες!! =@ Οι nightbreaker περίσεψαν ούτως ή άλλως όταν άλλαξα τα φανάρια και περασα xenon οπότε έχουν μπει στη μεγάλη σκάλα και μέχρι να καεί κάποια δεν αλλάζω τπτ, ουτε ψειρες... (λογικά μια απο αυτές τις μέρες θα πρέπει να βγουν πάλι για να δοκιμάσω με καποια cancelers μήπως ξεμπλοκάρει ο συναγερμός αλλά και πάλι βαριέμαι να ασχοληθω με τις λάμπες =@ )

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζω άλλες λάμπες!! =@ Οι nightbreaker περίσεψαν ούτως ή άλλως όταν άλλαξα τα φανάρια και περασα xenon οπότε έχουν μπει στη μεγάλη σκάλα και μέχρι να καεί κάποια δεν αλλάζω τπτ, ουτε ψειρες... (λογικά μια απο αυτές τις μέρες θα πρέπει να βγουν πάλι για να δοκιμάσω με καποια cancelers μήπως ξεμπλοκάρει ο συναγερμός αλλά και πάλι βαριέμαι να ασχοληθω με τις λάμπες =@ )

Είναι καλές λάμπες τις είχα σε Η1, αν οδηγάς νύχτα με μεγάλη σκάλα (που οι περισσότερες αλογόνου λευκές >4500Κ κλπ δεν αποδίδουν τόσο) θα είσαι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

εγω τις hella blue light που περισεψαν τις εβαλα στην μεγαλη σκαλα.ειναι πολυ δυνατες καταλευκες και δεν εχουν μπλε γλομπο ωστε να φενεται μπλε το φαναρι οταν ειναι σβηστες.ψειρες μου ειχε δωσει ενας φιλος τις crystal vision.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλές λάμπες τις είχα σε Η1, αν οδηγάς νύχτα με μεγάλη σκάλα (που οι περισσότερες αλογόνου λευκές >4500Κ κλπ δεν αποδίδουν τόσο) θα είσαι μια χαρά..

Τα περισσότερα ταξίδια νυχτα τα κάνω γι αυτό και εβαλα xenon πριν απ'οτιδήποτε άλλο=@ Όντως μια χαρά ειναι για μεγάλη οι osram =@

εγω τις hella blue light που περισεψαν τις εβαλα στην μεγαλη σκαλα.ειναι πολυ δυνατες καταλευκες και δεν εχουν μπλε γλομπο ωστε να φενεται μπλε το φαναρι οταν ειναι σβηστες.ψειρες μου ειχε δωσει ενας φιλος τις crystal vision.

Σωστά! Και μενα με τσαντίζει να φαίνεται μπλε το φανάρι...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εσας τους ιδικους στα χενον, υπαρχουν καποιες λάμπες χενον H7R που μπαινουν σε απλα φωτιστικά και ειναι οκ? ξέρετε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εσας τους ιδικους στα χενον, υπαρχουν καποιες λάμπες χενον H7R που μπαινουν σε απλα φωτιστικά και ειναι οκ? ξέρετε κατι.

Ναι υπάρχουν! Έχουν κάποιες επιστρώσεις ώστε να ελεχθούν οι διαφεύγουσες ακτίνες που τυφλώνουν απέναντι :rolleyes: Είναι σαφώς καλύτερο απο το να βάλεις απλές h7 αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο με το να έχεις projectors...

Δες εδώ φωτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν! Έχουν κάποιες επιστρώσεις ώστε να ελεχθούν οι διαφεύγουσες ακτίνες που τυφλώνουν απέναντι :rolleyes: Είναι σαφώς καλύτερο απο το να βάλεις απλές h7 αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο με το να έχεις projectors...

Δες εδώ φωτο

Ανδρέα απο οτι ειδα σε ενα φιλο που τις φόραγε θα ελεγα οτι δεν υπηρχε πρόβλημα, τις ειδα και απο μπροστά και μου φάνηκαν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα απο οτι ειδα σε ενα φιλο που τις φόραγε θα ελεγα οτι δεν υπηρχε πρόβλημα, τις ειδα και απο μπροστά και μου φάνηκαν οκ.

Ναι είναι σαφώς πολύ καλύτερη η κατάσταση σε σχέση με απλές Η7. Απλά δεν είναι η ιδανική λύση, αλλά ειναι πολύ φθηνότερη και με λιγότερη φασαρία γενικώς :rolleyes:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.